Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban fórum

Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
198. csikil4ny (válaszként erre: 195. - Xobacicus)
2016. aug. 6. 19:06
Ne torodj ezzel, csak azokkal a problemakkal, amelyeket te most a jelenben meg tudsz oldani. En a gyermekem apjaval muszaj talalkozzak, akkor is amikor a normal es akkor is amikor a beteg korszakat eli, neked nem kell! Amikor megkeres, ha egyaltalan meg fog keresni eros leszel es elkuldod. Kozben ha ug, erzed tanulhatsz onvedelmet.
197. Xobacicus (válaszként erre: 196. - Piszkepapir)
2016. aug. 6. 19:04

Ezt én is így gondolom. Meg azt is gondolom,hogy ebbe felesleges volt belekötni úgymond. Mert a fő téma nem ez volt. Függ attól mennyire kötődik valaki,milyen hosszú volt a kapcsolat,miket élt át,milyen beállítottságú az ember. Ha nem olyan lelkis akkor valószínűleg hamarabb túl lesz valaki a gyászon.

Na én pont nem ez vagyok :-D Nekem azért szükség van időre.

196. piszkepapir (válaszként erre: 174. - Gribedli***)
2016. aug. 6. 18:39
Hogy mit milyen nehéz kiheverni, nem az együtt töltött időtől függ. Volt olyan kapcsolatom, amin két hét alatt túlléptem, meg olyan féléves kapcsolatom, ami miatt aztán másfél évig kínlódtam. Valóban szerencsés, hogy nem voltak együtt 5-10 évig, de a túllépés üteme mindenkinél és minden kapcsolat esetén más.
195. Xobacicus (válaszként erre: 193. - BáZi)
2016. aug. 6. 18:32

Abszolút nem beszélek vele. Sőt ő le is tiltott a facen..ő...

Mondta az utolsó találkozásunkkor,hogy nyugodjak meg biztos hogy fogok még róla hallani..na most akkor ki kell,hogy lőjem magam a Holdra :-/ :-D

Ez akkor nagyon beleégett az agyamba.

194. Xobacicus (válaszként erre: 192. - 2c5f60da64)
2016. aug. 6. 18:30

Egyenlőre még most a reménykedő fázisban vagyok,hogy remélem jobb lesz :-D

Neki már van új áldozata,akire ráakaszkodott szóval még mellettem kerítette hatalmába.

Rögtön rá is íratta a saját telefonszámláját a nevemről és az autót is,ami közös volt és a nevemen volt. Még csak nem is a sajátjára..


Ekkora tapasztalat után én is bízom benne hogy már az első vészjelzésre feltudom kapni a fejem.


Neked hogy megy? Volt már rá példa hogy rögtön észrevetted ha valami nem stimmelt?

193. BáZi
2016. aug. 6. 18:28
Sziasztok! Csak NULLA kommunikacioval tudsz megszabadulni egy ilyen embertol ahogy Banya 120 is irja. Es akkor sem biztos h idovel nem keres majd vmilyen forumon meg. Sajnos en tobbszor ateltem. Pedig ő hagyott el, olyan is volt.
192. 2c5f60da64 (válaszként erre: 191. - Xobacicus)
2016. aug. 6. 18:17
Később sokkal jobb lesz. Nálam amikor csalódtam, kb. úgy 3 hónap múlva jött a nagy felismerés - persze úgy, hogy nem kommunikáltam semmit az illetővel - hogy mekkora szerencse, hogy nem vele vagyok. Egyébként az ilyen arcok hamarosan újra fellelhetőek lesznek a netes társ, illetve szexpartnerkeresőkön, hogy szánalmas kis életükben szívassák a nőket, ezzel hamisan táplálva minimális önbizalmukat. Minden vágyam az, hogy nagyon időben vegyem észre a jeleket, hogy valaki ilyen és azonnal lépjek.
191. Xobacicus (válaszként erre: 188. - Csikil4ny)
2016. aug. 6. 18:10
Köszönöm szépen. Azt nem mondanám,hogy nagy lépések,de a kicsi is ugyanannyit ér..azért még csak két hét telt el még most nehéz.De majd nem lesz!
190. Xobacicus (válaszként erre: 187. - 2c5f60da64)
2016. aug. 6. 18:08

Sajnálom,hogy te is voltál ilyen cipőben..

Talán szülői részről maradtak bennem dolgok szintén,ami miatt ezt hagytam végig vonulni az életemen..és ez egy nagy felismerés kell,hogy legyen most!

2016. aug. 6. 15:34
20 évesen még nem, de 30 évesen már meggondoltam, hogy akivel összeköltözöm, alkalmas-e arra is, hogy a születendő gyermekem apja legyen.
188. csikil4ny (válaszként erre: 186. - Xobacicus)
2016. aug. 6. 13:50
Az a lényeg, hogy elindultál a jövőd építgetésében. Fiatal vagy, újra tudod kezdeni az életed, lehetőleg saját magadra támaszkodva. Kitartást hozzá!
187. 2c5f60da64 (válaszként erre: 181. - Csikil4ny)
2016. aug. 6. 11:44

Ez mennyire igaz...csak annyit tehetnek meg velünk, amennyit hagyunk, hogy megtegyenek. Miután felismertük, mi folyok, rajtunk múlik, a mienk a döntés. Nekem is rengeteget kellett dolgoznom magamon és kell még most is, én is kb. azt hallottam egész életemben otthon, hogy semmire sem vagyok jó, és ebből az agymosásból ki kellett jönnöm. És nem szabad újra belemennem ilyenbe. Ha látom, hogy a helyzet hasonló, azonnal lépni kell.


Nekem is volt pszichopatám, borzasztó dolgokat művelt egy darabig, amíg hagytam. Üvöltött, megcsalt, a kocsiból az éjszaka közepén ki akart dobni, mert miután felvilágosítottam arról, hogy tudom, hogy megcsal, felhergelte magát. Lehordott mindennek, csak azért nem ütött meg, mert megfenyegettem, hogy feljelentem.


Ezután kidobtam. Próbálkozott egy kicsit visszatérni, de egy telefonszám csere megoldott mindent. Sokkal jobb nélküle. A munkám az nagyon lefoglal és mellette a sport, meg az, hogy állandóan tanulnom kell, mert a munkám ezzel jár.

186. Xobacicus (válaszként erre: 182. - Csikil4ny)
2016. aug. 6. 11:12

Ehhez talán csak annyit fűznék hozzá,hogy hasonlóan süppedtem bele én is háziasszony szerepébe akarva akaratlanul...hogy ragozzam még hogy nem egyedüli a példám?

Nekem nem volt álom karrierem,de fenn tudtam tartani magam,volt autóm stb...és most semmi. Nem érdekel ha bárki is kinevet hogy lehettem ekkora lúzer...mert tudom hogy mi volt és hogy mit szeretnék.

185. Xobacicus (válaszként erre: 181. - Csikil4ny)
2016. aug. 6. 11:08

Megtettem ,ha még csak a kisebb lépéseket is,de a következő lépéseket,hogy beinduljon az életem.

A nagyobb teljesen átforgató döntéseket pedig még meg kell rágnom magamban. Nem akarok hirtelen érzelmektől vezérelve dönteni semmiről.

Ez egy külföldi kint tartózkodás lenne egy ideig.


Arra már én is eljutottam,hogy köze van a szülői háttérnek is ebben,hogy ez kialakult szóval ahogy bárki láthatja is,nem kesergek,hanem próbálom feltárni az okokat.

184. Xobacicus (válaszként erre: 180. - 2c5f60da64)
2016. aug. 6. 11:04

Jelen pillanatban is ezen dolgozom és erre összpontosítok. Köszönöm!

Igen valóban szerencse..szerencse,h azoknál a részeknél magamnál voltam!

183. Xobacicus (válaszként erre: 179. - Gribedli***)
2016. aug. 6. 11:03

Nem várom vissza egyáltalán. De most ha ezt fogom bizonygatni,akkor az is gyanus lesz..

A perelést velük már megtettem,nem szeretnék ezzel foglalkozni többé.

Nem kesergek azon h megszabadultam tőle..azon szomorkodom,hogy ez megtörténhetett sajnos.

Nem tudom ezeket a tényeket hányféleképpen tudnám még leírni,hogy érthető is legyek.

182. csikil4ny (válaszként erre: 178. - Gribedli***)
2016. aug. 6. 10:26

Köszönöm!


Mindenkinek a saját keresztje a nehéz, legyen az másnak akár bagatell dolog, ilyenkor beszűkül a tudat.


Belesüppedtem, de nagyon, árnyéka voltam önmagamnak, a tipikus háziasszonyi szerepkört öltöttem magamra, feladtam mindent, de tényleg mindent. Volt időszak amikor csak az öngyilkosság járt a fejemben, még az se számított, hogy kisgyerekem van, az volt a szerencsém, hogy nem voltam elég bátor hozzá. Most sem értem, hogy miért nem jutott eszembe, hogy kilépjek hamarabb, megtehettem volna akkor is, de egyszerűen nem gondolkodtam világosan. Én aki azelőtt is már felépítettem magam, a karrierem jól alakult, olyan körökben forogtam, hogy annál többet nem kívánhat ember .... és mégis!

181. csikil4ny (válaszként erre: 176. - Xobacicus)
2016. aug. 6. 10:16

Nem kell meggyőzz senkit az igazadról, az is mindegy, hogy jól látod a helyzeted vagy sem, mert ha így érzed ahogy érzed és problémát okoz neked akkor ez így van és kész. Viszont ezen túl kell lépned! Dühöngj, toporzékolj, s aztán ezt a sok energiát fektesd valami értelmesbe!


Keresel munkahelyet? Eljársz valahová?


(Nem írtam le, mert nem tartozik a nyilvánosság elé, hogy mennyi pénzem ragadt a házasságomba, nem kevés, de ha ott ragadok akkor még több ragadt volna, olyan dolgokat hagytam, hogy műveljen velem amit soha senkinek nem hagytam volna - de ebben őt nem hibáztatom, mert ÉN engedtem, magamat sem, mert akkor és ott kiszolgáltatottnak éreztem magam, de egyet megtanultam: SOHA TÖBBET NEM FOGOK ILYEN VAGY HASONLÓ HELYZETBE KERÜLNI. Egész életemben azt hallottam az apámtól, hogy nem vagyok képes semmire - hm, azt csinálja utánam amit én eddig lefektettem az asztalra, s utána elhiszem vagy mégsem?! Ezeket csak azért írtam le, hogy meg lehet csinálni, de akarni kell, aki egész életében nyalogatni akarja a sebeit tegye, de nem éri meg!)

2016. aug. 6. 10:01
Szerintem tipikus pszichopata, ez nem nárcisztikus. Csak úgy tudod magad újjáépíteni, ha keresel valami elfoglaltságot, ami leköt, dolgozol, sportolsz. Ahogy telik az idő, egyre objektívebben látod majd az egészet és örülsz, hogy ez a link alkesz lelépett végre. Még jó, hogy nem szenved egy gyerek is....
179. gribedli*** (válaszként erre: 176. - Xobacicus)
2016. aug. 6. 09:29

Szerintem senki nem kapcsolt hiéna üzemmódra. Nem az az önsajnáltatás, hogy leírtad a sztorit hanem az, hogy még mindig visszavárod de közben keseregsz.


A másik meg az, hogy nem mi tettük ezt veled, az igazi bűnössel perelj, vagyis az ex paliddal (meg a szüleivel, stb stb)!

178. gribedli*** (válaszként erre: 175. - Csikil4ny)
2016. aug. 6. 09:24
Mivel ismerem a személyes történetedet, pl a tied egyike azoknak, amik sokkal de sokkal nehezebbek mint az itt leírt. Mert emlékszem, hogy a családod, környezeted is a döntésed ellen volt, pont azok, akiktől az ember ilyenkor segítséget vár, pedig végig igazad volt, és megcsináltad, konkrét csajnak ismerlek. Pedig te is belesüppedhettél volna, mégsem tetted.
177. Xobacicus (válaszként erre: 175. - Csikil4ny)
2016. aug. 6. 09:10

A felsorolásod mélyen tükrözi azt a fő gondolat menetemet,ami végig zajlik bennem. Jobban nem tudtam volna leírni!

És ezek nem azért jöttek létre bennem,mert én minden áron ezt akartam,hanem mert ő váltotta ki belőlem,hogy erős empátiát gyakoroljak vele szemben.

Sajnos neked jó sokáig tartott,de hihetetlen erő van benned ezek szerint. Gratulálok hozzá!

És úgy még nehezebb,ha te vagy úgy beállítva,hogy te vagy a hülye ő meg az arany ember...

2016. aug. 6. 09:06

Igazatok is van és én ezt nem is vitattam eddig. De abból nem tudok lejjebb adni,hogy könnyű úgy okoskodni olyannak,akinek szerencséjére még nem akadt


ilyen hálóba..eddig én sem voltam és lehet én sem tudnám felfogni ép ésszel,hogy mi az,hogy nem lép le az illető..Na ezt már soha nem mondanám ezentúl


senkinek,mert lehetetlen dolog. Megmagyarázni meg szintén nem lehet,mert ezt érezni kell.


Ez is buta felfogás számomra,hogy ha valaki nem hízelgett,akkor elhajtottam :-D De miért?... Elmondtam,hogy bírom a kritikát,de lehet azt tálalni szépen


is és nem úgy,hogy az ember csak még jobban egy romhalmaznak érzi magát amellett,hogy saját maga is ostorozza önmagát.

Szerintem eddig is felfogtam mindent és én nem álltam neki senkinek,hogy de hát ti vagytok a hülyék!!!

Egyesek megragadnak fél mondatokat és azon lovagolnak,holott mindenki gondolhatja a valóságnak csak a töredéke került itt elmesélésre.

Semmivel nem vagytok akkor különbek,mint az exem,ha nem tudtok és nem is próbáltok empátiát gyakorolni,mégha nem is tudjátok beleképzelnimagatokat a


helyzetembe,mert nincs hozzá alap. Akinek volt,annak meg is látszik a hozzászólásán...nem kell átkapcsolani hiéna üzem módba,akkor eltudom képzelni én


is hogy a valóságban ti milyenek vagytok,ha a neten így bele álltok valakibe...és jó nem jut eszembe.


Én már megkaptam a válaszokat mit kell tennem,de aztán jöttek olyan válaszok,ami tök másról szólt és azért kezdődött el olyan dolgok kivesézése,amiről


nem is akartam témát indítani. És emiatt jön le az hogy én sajnáltatni jöttem ide magam..egészséges önsajnálat van bennem,de ha csak azért írtam volna


ide,akkor egész másképp rinyálnék itt :-)Közös vagyon volt sajnos és meg is ragadott minden eszközt,hogy ne legyen békés az elválás...


Még így sem lehetek biztos benne,hogy nem utoljára hallottam felőle.

175. csikil4ny (válaszként erre: 174. - Gribedli***)
2016. aug. 5. 23:15

A másfél évnek az eleje még jó volt, úgyhogy még kevesebb...


Olyan embernek aki nem ment hasonló szituáción keresztül azért nehéz megértenie, mert nem érzi át a lelki folyamatokat:

1. ott van az az érzés, hogy rosszul választottam.

2. miért nem léptem le hamarabb (ezt a kettőt a felsorolás végére kellett volna írjam)

3. mi lett volna ha másképp teszek valamit (s itt bejön az önhibáztatás)

4. az a naivitás, hogy "majd én megváltoztatom", a jóságommal "megmentem", mert szegény szerencsétlen egyén milyen gyermekkora volt, milyen nőkkel akadt össze,

5. egyéb egyéni okok és ürügyek.


A mi 6,5 évünkből 3,5 nagyon jó volt, 3 meg a pokol, nekem 3 évembe telt meggyőzni magam - igaz háttérsegítség nélkül ellenszélben - hogy ki kell lépni, s akkor is csak úgy tudtam, hogy iszonyatosan megijedtem, ha nem kapok sokkot még most is törném a fejem, hogy hogyan tudok segíteni rajta... Viszont ahogy lejárt az egy év gyászmunka, végeztem az üggyel, lezárult.


Itt is végig kell menni a gyász öt szakaszán: tagadás és izoláció, harag, alkudozás, depresszió?, elfogadás. A kérdőjelet azért tettem oda, mert lehet egyfajta letargia is, nem kell mindjárt kórtörténetet gondolni mögé. S tovább lépni!


Van aki a 3 hónapos kapcsolatát is ugyanúgy meggyászolja, mint más a 10 évest és van aki 10 év után is csak fellélegzik. Nem vagyunk egyformák....

174. gribedli*** (válaszként erre: 173. - 91b90b2588)
2016. aug. 5. 22:55
Egyetértek. Ráadásul náluk ha jól értettem, másfél évről van szó, ez nem az a kategória, amit olyan nehéz kiheverni, még szerencse, hogy nem 5-10 vagy több év után jött ki mindez, mert az már sokkal nagyobb lelkierőt kíván (és mégis sokan kilábalnak abból is)
173. 91b90b2588 (válaszként erre: 171. - Gribedli***)
2016. aug. 5. 21:56
Így van. Ezért is írtam a végén, örülni kell, hogy ilyen könnyen megszabadult, még le is tiltotta. Ha tényleg nárcisztikus személyiségzavaros ez a legjobb, ami történhetett. Gyerek nincs, közös vagyon nincs, nem kell menekülni. A szakítást pedig idővel ki lehet heverni. Ha csorbult az önértékelés, annyi trükk van. Változtatni frizurán, öltözködésen, bezsebelni a dícséretet, klassz hobbit kitalálni, barátok, minden apróságba belekapaszkodni ami örömet okoz. Jókedvű emberek társaságát keresni, sokat nevetni. Persze minden szakítást és hasonló történetet úgymond meggyászol az ember, de el lehet jutni egy kis akarattal oda, hogy felismerem az a jobb, ha nincs velem.
172. Magdalénia (válaszként erre: 171. - Gribedli***)
2016. aug. 5. 21:56
Régen volt egy jó barát, barátnő, testvér, szülő. Ki lehetett tárgyalni a közeli hozzátartozóval élőszóban. Ma van a net és itt mindent túl kell magyarázni, mert azért ez más, mint az élőszó. :)
171. gribedli*** (válaszként erre: 168. - 91b90b2588)
2016. aug. 5. 21:41

Épp ez az, hogy a pszichopaták mind ilyenek, a világ felé normálisak, 4szemközt őrültek, ezt nem is vitatja senki. Azt sem, hogy ezzel sérüléseket okoznak. Csak az nekem furcsa, hogy szinte fontosabb most kivesézni, milyen a pasi és a női, mint az, hogy hogy kell előrébb jutni.


Átmegy az egész egy dagonyázásba, önsajnálatba. Te meg a magad példájából is tudod, hogy milyen jó ilyen ember nélkül élni végleg, nem még azt elezgetni, hogy a többi emberrel, nőkkel mit csinál és hogy manipulálja őket, nem?

170. Magdalénia (válaszként erre: 139. - Massalhangzo)
2016. aug. 5. 21:38

Nem cincálom szét a félinformációkat és nem kerekítem ki. Nem is támadok, mert nincs értelme.


Csak azzal foglalkozom, hogy ő hogyan éli meg és hogyan tud majd túllépni rajta.

Én is belefutottam egy pszichés srácba 20 évesen és sok hasonló dolgot írt le. Pedig én sem voltam egy naiva. Mai fejemmel dobnám ki, mint ...., de akkor kettőig sem tudtam számolni.

169. Magdalénia (válaszként erre: 165. - Gribedli***)
2016. aug. 5. 21:18

"aki nem hízelgett eléggé"


Elég sokan hozzászóltunk eddig úgy, hogy nem döngöltük a padlóba. Ebből levezetni a narcisztikusságot, elég nagy bátorság.


Van, akit a durvaság kijózanít, de annak nem itt van a helye. Ha nagyon kikívánkozik, adott a lehetőség privát levelezésre. Azért egy kicsit viselkedjünk, nem? Minden véleményt le lehet írni, csak nem mindegy, hogy hogyan. Ne úgy tűnjön, hogy két feles után hátba veregetem és lekezelem.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook