Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

78. bubinana (válaszként erre: 77. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 30. 19:22

A dokinő nem ajánlja a ragasztást..rákérdeztem tőle.

Azt mondta majd akkor ha már simán megszoktam.

77. ec7efbffe4 (válaszként erre: 76. - Bubinana)
2014. jún. 30. 13:59
Szia!Ó,akkor szerintem semmi vész,befogod rágni!Az alsót sokkal nehezebb megszokni,mint a felsőt.Nem próbáltad ragasztani?
76. bubinana (válaszként erre: 75. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 30. 10:49

Szia! Nekem még csak ez a második hetem vele.

De nem tudom menjek-e vissza a dokihoz??

Mert tényleg nem mindig fáj. A rágás is csak néha megy. Szóval attól is félek,hogy ha változtat valamit ,nehogy még rosszabb legyen. Sehol nem lett még eleven vagy ilyesmi..

Csak hát idegbarom vagyok. 60 évesen..

Alsó még most van először,felsővel semmi gondom.

Nekem a régebbi alsó olyan toldásos volt..mert akkor még volt saját fog is (szem ez volt a hidas??). Naa az csak szépségért volt. Ha enni akartam kivettem vagy nem ettem :D

Ezzel néha tudok is enni.

75. ec7efbffe4 (válaszként erre: 74. - Bubinana)
2014. jún. 30. 10:19
Igen, sajnos azt nagyon nehéz megszokni és azt hiszem,hogy technikailag is elég nagy kihívás:)Nekem is újat kellene csináltatnom,mert eléggé elkoptatta a felsőt,de tologatom,mert igazából csak annyi a bajom,hogy nem tudok rágni!:)Szóval csak kirakat.
2014. jún. 30. 08:15
Sziasztok! Őrület ez az alsó fogsor!! Van ugy ,hogy mindenütt fáj? De van amikor alig érzem,hogy ott van.
73. ec7efbffe4 (válaszként erre: 72. - Hudi)
2014. jún. 19. 17:03
Mi újság veled?Jobb már,nagyon sokat voltál eszemben.:(
72. hudi (válaszként erre: 71. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 12. 17:12
Igen sajnos az enyém is kapcsos.Köszönöm a tanácsokat!
71. ec7efbffe4 (válaszként erre: 68. - Hudi)
2014. jún. 12. 17:11
Már tényleg nem tudok tanácsot adni,ha billeg az alsó,azt alászokták bélelni,nekem volt olyan kapcsos anno,de sosem tudtam megszokni,nagyon sok baj volt vele,utána stifteset csinált egy másik fogorvos,azzal semmi baj nem volt.Amit Gizus írt az hamar gyógyít,de,ha már vérzik is,talán pihentetni kellene.:(A ragasztót nem kell erőltetni,egy idő után simán lelehet venni,ki kell tapasztalni,az is előfordulhatott,hogy sokat tettél alá.
70. hudi (válaszként erre: 69. - Gizus58)
2014. jún. 12. 17:00
Van és ecsetelem vele minden nap.
69. gizus58 (válaszként erre: 68. - Hudi)
2014. jún. 12. 16:53
Vegyél a patikában gingisolt,ez egy folyadék,kib 600 ft az ára.tegyél fültisztítóra belőle, és ecseteld be vele ahol fáj.csípni fogja először, de utána jobb lesz.Meg fog gyógyulni tőle, és könnyebben viseled!
68. hudi (válaszként erre: 67. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 12. 16:19
Vettem tegnap coregát,a felső jól beragadt,de nagyon felvan törve hólyagos és vérzik,az innyemről alig tudtam leszedni a ragasztót,az alsó lesem ragadt annyira felbillen jobb oldalt,szóval enni sem tudok vele mert irtóra fáj.6 órát bírtam benn hagyni de a fájdalomtól néha igencsak könnyes volt a szemem.Tényleg nagyon elvagyok keseredve,ráadásul olyan hülyén áll a szám ha bent van :( Nem merek kimozdulni vele,de holnap már muszáj mennem iskolába,nem tudom hogy fogom kibírni.
67. ec7efbffe4 (válaszként erre: 66. - Hudi)
2014. jún. 10. 21:02
eEzerkettő körül van,szerintem mindegyik jó,most blenda dent-et használom.
66. hudi (válaszként erre: 63. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 10. 19:32
Holnap szeretnék venni ragasztót,de nem tudom melyik a jó és mennyibe kerül?
65. ec7efbffe4 (válaszként erre: 64. - Hudi)
2014. jún. 10. 19:22
Persze,hogy jó lesz! Próbálj meg hangosan olvasni,hidd el a ragasztó cukorka segíteni fog! Ne gondolj állandóan rá.Nekem nem volt más választásom,elsősorban anyagiak miatt,de már nem is bánom.Reggel felragasztom,este simán lejön.Nekem is vissza kellett mennem 3-4 alkalommal.Még a kajálást is tanulni kell vele.Tudod,ha állandóan kiszeded egyszerűen nem tudod berágni,hirtelen tele lesz a szád és ezért van hányingered.Ha hosszabb ideig hagyom"kint" nekem is furcsa,be kell járatnom:)
64. hudi (válaszként erre: 62. - Gizus58)
2014. jún. 10. 19:14
Már nem tör,az alsó sajna ki is mozdul,a felsőtől hányingerem van öklendezek,nem bírom csak pár órát vele és a beszéd sem megy. :( Annyira padlón vagyok,jó lesz ez valamikor?
63. ec7efbffe4 (válaszként erre: 61. - Hudi)
2014. jún. 10. 19:13
Próbálj meg apró szemű kemény cukorkát ide-oda "tologatni" a szádban.Vettél-e ragasztót?Nekem nagyon sokat segített.
62. gizus58 (válaszként erre: 61. - Hudi)
2014. jún. 10. 13:53
Tudom hogy fáj mert tör, de ha állandóan kiveszed, még nehezebb megszokni.Csak be tudja csiszolni a technikus, hogy jó legyen!
61. hudi
2014. jún. 10. 13:07
Ma elmentem egy fogtecnikushoz aki csiszolt rajta,már kicsit jobb,majd még kellesz hozzá vissza mennem,nem tudom hogy fogom én ezt megszokni alig vártam hogy hazaérjek és kivegyem. :(
60. ec7efbffe4 (válaszként erre: 58. - Hudi)
2014. jún. 10. 06:48
Azért írd meg,hogy mi lett a "nóta vége". Egyébként,ha nem akarsz fogorvoshoz menni,azt már a technikus is megtudja igazítani.
59. d1d0eece08 (válaszként erre: 57. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 10. 05:55
Feltétlen menj vissza az orvoshoz, ő látja, hogy hol kell még csiszolni, előfordulhat, hogy akár 2-szer is vissza kell menni, de mindenképp orvos lássa és csinálja. Jobbulást,szerencsét!!
58. hudi (válaszként erre: 57. - Ec7efbffe4)
2014. jún. 9. 18:49
Köszönöm!
57. ec7efbffe4 (válaszként erre: 54. - Hudi)
2014. jún. 9. 13:15
Próbálj ragasztót szerezni,az ad egy kis bélést és nem lesz olyan kibírhatatlan,amíg nem lát fogorvos.Ahol feltört,ott mindenképp csiszolni kell,azt látnia kell.Sajnállak,őszintén:(
56. hudi (válaszként erre: 55. - Gizus58)
2014. jún. 9. 13:07
Köszönöm,de csak műanyag körömreszelőm van sajnos.
55. gizus58 (válaszként erre: 54. - Hudi)
2014. jún. 9. 10:14
Fogj egy tiszta körönömreszelőt, amit kiforráztál, és azzal csiszold addig, amíg nem töri az ínyedet a fogsor. Először nagyon nehéz megszokni, többször kell igazítani.Én, mguntam hogy állandóan visszajárjak, így ezt a megoldást választottam,és nem bántam meg.Ha műnyag,te is meg tudod csinálni, hogy jól illeszkedjen ne törjön.
54. hudi
2014. jún. 9. 10:00
Sziasztok! Úgy érzem jól beleválasztottam a fogorvosomba :/ kész lett a kivehető protézisem amit egy foghoz kapcsolt de nagyon látszik a kapocs is meg a protkó is,ráadásul már alig tudta feltenni annyira fájt,és még a helyszínen csiszolt le belőle,itthon is alig bírtam viselni,semmire nem tudok vele ráharapni 4 helyen feltörte már az innyem,ha leveszem annyira fáj hogy csak bőgök,felhívtam azt mondja öblögessem,meg én próbáljak meg rajta csiszolni,komolyan mondom padlón vagyok,valaki segítsen mi a fenét csináljak most!
53. Bártfai Andrea (válaszként erre: 52. - Tímea7610)
2014. márc. 7. 06:02

Kedves Tímea!

Mielőtt műfogsort készítenek, jobb helyeken megkérdezik, milyent szeretnél, és kiválaszthatod a mintát.

De ett meg is előzheted azzal, ha kikeresed egy képes újságból a megfelelőt, és kész tények elé állítod a fogorvosodat: "Ilyent szeretnék"!

A doki leveszi a mintát, hozzá csatolja a képet és annak alapján készíti a fogsort a technikus.


Egyébként a műanyag fogsor tartósabb, mint a porcelán, amiből letörhet, ha véletlenül ráharapsz egy csontra, v. gyümölcsmagra.

Ma már nagyon jó anyagokkal dolgoznak, nem is látszik, hogy nem valódi.

Viszont nem egy leányálom állandóan felragaszgatni, ugyanis minden étkezés után el kell mosni, megtisztítani, visszaragasztani.

Fokozatosan egy kisebb vagyon megy ragasztóra és műfogsor tisztító tablettára, - de még mindig jobb, mint fogatlanul mászkálni.


Ahogy soraidból kiszűrtem, - nem telne implantátumos forsorra, - pedig az lenne a legjobb megoldás ilyen fiatalnak, mint Te vagy.

2014. márc. 1. 18:19
Szia Mindenkinek! Tanácsra lenne szükségem a műanyag kivehető fogsorral kapcsolatban.Kezdem az elején:37 éves vagyok,s amióta az eszemet tudom,rendszeresen és rendesen ápoltam a fogaimat mindíg.Kb 10 éve elkezdtek romlani a fogaim.Felkerestem a fogorvosomat és tájékoztatott,hogy sajnos felül gond van ép fogak de kötük akad egy pár igen laza labilis fog ami azt jelentette 3 húzásra került és így porcelán pótlást csináltattam (akkor megengedhettem maganak) és jelenleg felül 4 koronám és 3 pótolt fogam van.Nagyon jól sikerült és nagyon örültem és ráadásul alul nem volt semmi gond.A jelenlegi helyzet pedig az,fogínysorvadás ,észrevettem újabb fogak keztek lazulni és már nem csak felül alul is ahol nagyobb a baj most, mert a teljesen ép fogak mozognak.Fentről 2-őt már kihuzattam hátulról ami szerencsére nem látszik (így már csak 8 saját fog maradt),de alul előről 4-et és mindkét oldalról 2-2 kéne húzni.Több variációt javasolt a fogorvosom.1:alul minimum kéne 12 max 14 porcelánfog(koronákkalegyütt)21000/db ami max 10 évig jó, hacsak ha nem sorvad gyorsabban.Gyors számolás és mérlegelés után hozzávetőlegesen 300 ezerbe fájna és még a felsőkhöz hozzá sem nyúlt persze maradna saját fogam hurrá,de 10 év után biztosan kuka ha nem előbb a sorvadástól függ(jelenleg ezt a lehetőséget anyagilag nem engedhetem meg magamnak).2 lehetőség:összeregasztja a mozgó fogakat hátulról amivel lehet kis időt nyerni.Ezen ismeretek birtokában nem jó a helyzet inkább előbb mint utóbb teljes kivehető fogsor kell,igaz a teljes húzásról még nem beszéltünk ,de nagyon hajlok-e felé.Természetesen műanyag fogsorra gondoltam amit talán kis spórolással még megengedhetek maganak a jelenlegi helyzetemben.Ezért kérem a tapasztalatokról az infót akinek ilyen van szép-e a műanyag is?milyen tartós?Milyen kellemetlenségekkel jár?És még egy fontos kérdés:Honnan tudom meg, hogy a fogorvosommal dolgozó technikus milyen minőségű munkát csinál?Lehet hülye kérdés,de a nagynénémnek pár éve készítettek műanyag fogsort ami rémísztő volt a szószoros értelemben mikor kinyitotta a száját olyan fogai lettek mint egy farkasembernek a filmekben.Nagyon félek nehogy ilyet kapjak én is.Előre is szeretném megköszönni aki válaszol!Tímea
51. Lolita63 (válaszként erre: 49. - Proti)
2013. febr. 17. 15:25
Örömmel olvasom a sikeredet!:)
50. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 49. - Proti)
2013. febr. 17. 04:14
Örülök,hogy sikerült , annak meg különösen,hogy visszajöttél elmondani a jót is!:)Most már egyél is ám!:)
49. Proti
2013. febr. 16. 18:50

Na sziasztok!


Mint ahogy ígértem,beszámolok az új fogsoromról


Egy keddi napon kerestem fel a fogtechnikust,és még azon a héten pénteken kész lett a fogam

Igaz nem volt túl kényelmes a magas harapás miatt, és jobb oldalon tört is nagyon

Három alkalommal kerestem fel azóta,és az utolsó igazítás alkalmával lett egy szép,remekül funkcionáló,kényelmes fogsorom

El sem hiszem, hogy 6 hónap szenvedés után elfelejthetem,hogy valaha fogat csináltattam

Aki hasonló cipőben jár ,kívánom hogy találjon ilyen megbízható,lelkiismeretes,kiváló munkát végző szakembert

Hálás köszönetem érte!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook