Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

168. arany52
2017. szept. 28. 18:26
Nekem 400 ezer volt, mert nem jár tb rá. Igen drága és sajnos egy év alatt tönkrement. A csapod fogak nem bírták tartani a fogsort és kiestek a csapok. Amúgy, ha a fogak bírják, akkor nagyon jó , fix, mint egy saját fogsor.
2017. szept. 28. 17:27
Sziasztok! Kinek mennyibe került a csúsztatható protézis? Úgy néz ki nekem is olyan lesz.
2017. szept. 27. 10:32
Persze biztos van ennek is szájpadlás rész, de azért csak stabilabb. Legalábbis gondolom... ,:)
2017. szept. 27. 09:56
Igen,jobb lenne szájpadlásos nélkül,de szzerintem akkor is lesz valamennyi szájpadlás része. Két fog fent nem hiszem,//bár lehet// ,hogy megtartja!
164. nagygini (válaszként erre: 163. - Boci)
2017. szept. 27. 06:33
Szerintem minden megoldás jobb mint a teljes szájpadlásos... Én még nem tudom nekem milyen lesz, de sokat olvastam a különböző fogpótlásokról. Addig amíg bírja a megmaradt fogad addig tart. Az előző dokim aki a szájsebre küldött azt mondta kb. 4 év. Függ az ínyed állapotától. Szerencsére a szájsebész kettő helyett 6 fogat hagyott alól így ez nálam kilőve. Holnap mondják meg nekem milyen lesz, már izgulok.
163. Boci
2017. szept. 27. 05:01
Van köztetek olyan akinek teleszkòpos van? Mennyire tartòs?
162. arany52
2017. szept. 26. 13:15
Úgy tudom csúsztatóst akkor csinálnak, ha maradék fogak egymás mellett vannak, teleszkopóst, ha mondjuk két oldalt egy-egy. De mérget ne vegyetek rá, szakembert kell megkérdezni.
161. Martinaki (válaszként erre: 160. - Boci)
2017. szept. 26. 11:48

Szerintem nem,de hátha vannak itt okosabbak. A csúsztatós olyan,hogy a fix koronából kiáll két oldalt ilyen kis lap,lemezszerűség és a pótlást fentről rákell csúsztatni. A pótlásban is van fém,abban ki van képezve a helye ahová bepasszol. Nem tudom igazából a teleszkopós hogyan működikde ár feltüntetésnél is külön van itt neten jelölve. A csúsztatós a drágább úgy látom.


Én még a hányingertől tartok kicsit,bár eddig nem volt egy percre sem,remélem már nem is lesz.

160. Boci (válaszként erre: 159. - Martinaki)
2017. szept. 25. 20:19
Most felteszek egy hülye kérdést. A csùsztathatò az a teleszkòpos?
159. Martinaki (válaszként erre: 155. - Arany52)
2017. szept. 25. 17:21

Köszi. Már annyit elmondtam a nyuszi ül a fűben c.verset,még jó,hogy nem ezzel álmodom! :) Remélem ez a selypítés elmúlik hamar.

Szerintem nekem is nagy bazi fogakat tett,ráadásul 12 db-ot csak,de azok olyan nagyok.Rajtam spórolt,vagy mit csinált ez?

Sokszor összekoccannak,elharapom oldalt a számat ha eszek.Vagy ez természetes most még?


Boci: Szerintem hagyd meg azt a kettőt,stabilabban fog állni. Alól nekem is 4 db-on korona vam,csúsztatósra csinálta,de így nagyobb biztonságérzetet ad,nem mozdul el. Nem tudom meddig bírja,de ha 5 évig,már annak is örülök.

158. Boci
2017. szept. 25. 14:34

Viszont megint van kérdésem mindenkihez. Nem tudom mit tegyek.Maradt felül kétoldalt fogam, a 5-ös mindkét oldalon.

Kettő valasztásom van. Vagy ezeket is kihuzatom,es lesz teljes pòtlasom felül, vagy teleszkòpos. Kèrdésem az,hogy ez mennyire tartòs hosszùtávon?

157. Boci (válaszként erre: 156. - Arany52)
2017. szept. 25. 14:30
Igen mar rájöttem, utánna érdeklődtem,hogy lehetőség van olyan fogakat kérni amilyet szeretnèk.
156. arany52
2017. szept. 25. 10:01
Boci, szerintem Te vagy a megrendelő, igényt tarthatsz. Van amikor olyan egér méretű nagy fogakat csinálnak. No attól kapok én is frásszt.
155. arany52
2017. szept. 25. 10:00
Tükör előtt gyakorold a beszédet, belejössz. Ha már nem nyom, nem is esik le, akkor elvileg jó a fog és a beszéd is menni fog. Nem könnyű megszokni.
2017. szept. 24. 23:07
Segítsetek kérlek! Egy hete van meg a felső teljes és alsó csúsztatós fogpótlásom,de nem igazán tudok vele beszélni.Pár betűt képtelemség kiejteni. Nektek mennyi idő után sikerült? Igaz,igazából tegnaptól tudom egész nap és éjjel viselni,miután belefáradtam a mindennapos fogászatra szaladgálásba és megreszeltem magamnak! Orvos hiába reszelgette,már tiszta seb volt az ínyem,nem volt jó. Most tökéletes,nem nyom sehol,csak még a beszéd jó lenne....
153. Boci
2017. szept. 17. 17:10
Én azt szeretném kérdezni hogyan tudok a fagam alakjára igényt tartani? Fényképpel esetleg? Mert a hidat sajna nem kértem el amikor leszedte az orvos,ìgy nem tudom megmutatni neki hogy olyat szeretnék..hogy ùgy nézzen ki mint az..
2017. szept. 17. 11:29

Ami maradt, fent: bal kettes, ötös, jobb 3,4,5. Lent: jobb 3,4,6 bal: 3,4,5.

Szerintetek lehetséges lesz a kombinált fogpótlás, elől rögzített, hátul kivehető? Teleszkóposhoz elvileg sok a fog. Körhídhoz hiányoznak a hátsók. Van valaki hasonló cipőben?

2017. szept. 17. 11:23
Sziasztok! Csatlakoznék én is hozzátok. 39 éves vagyok, a héten két részletben 17 fogam húzták ki és varrták össze a helyét. Csütörtökön varratszedés, rá következő hét kedden konzultáció ahol megbeszéljük milyen lehetőségek vannak. A felső álkapcsomban 5, az alsóban hat fog maradt. Nem tudom milyen megoldást javasol majd a doki. Fogágy betegség miatt kellett kiszedni a fogakat, lazák voltak. A bennmaradtak sem százasak, már ami a masszívságot illeti.
150. arany52
2017. szept. 17. 09:59
Nekem szájsebészeten húznak , mert vérzékeny vagyok és vérzés elállítást kell csinálni. Ez mindig külön izgalom. Van egy szájsebészem, elég ügyes, 11 gyökeret vett ki, de egyiknél bent hagyott egy darabot és az elkezdett vándorolni. Műtéttel kellett kivenni. Úgy hogy most már parázok.
149. Boci (válaszként erre: 148. - Arany52)
2017. szept. 16. 12:46
Én is féltem de nagyon. Csak mi most kaptunk egy ùj fiatal ügyes fogorvosnőt akihez öröm járni.Hozzá járok,gyökeret is hùzattam már.Ha ő nem jött volna, nem is tudom mit csinálnék, mert a másik 2 fogdokinktòl félek.Lekezelő stìlusùak és bunkòk.
148. arany52
2017. szept. 15. 19:44
Ha még két fogad marad az nagy segítség. Nekem négy van alul és remekül tart. Fölül hat, de meg kellene tőlük szabadulni. Csak ne félnék a gyökérkívételtől.
147. Boci
2017. szept. 15. 15:23
Sziasztok! Csatlakozom a fòrumhoz,én is most járok huzatni,már 6 fogam kint van felül. 2 fog maradni,és pòtlásom lesz. 37 éves vagyok.
146. geranna7 (válaszként erre: 143. - Geranna7)
2017. szept. 12. 16:44
Bocs! most látom ,hogy a tablet mást írt. Szóval ragasztó nagyon ritkán kell a felső fogsorra. Vágj bele mihelyst anyagilag megengedheted.
145. arany52
2017. szept. 12. 14:57
Meg lehet szokni, főleg a felsőt. Sok függ a fogorvostól és fogtechnikustól. Sajnos az enyém elszúrták és küszködök vele, mert még nem volt erőm újat csináltatni.
144. bozsu55
2017. szept. 12. 14:11
Binike!Ha marad felül 1 vagy akár több akkor az nagy előny,stabilabb lesz A barátnőmnek egy van fent ezt teleszkóposnak mondják.Talán egy hétig ragasztotta.Barátkozz a gondolattal,és ne vedd ki csak tisztításkor.Menni fog meglásd!
143. geranna7 (válaszként erre: 142. - Binike)
2017. szept. 12. 13:05
Ne parázz!! A felsőt szinte mindenki könnyen megszokja!! A ragasztó se kell a Felsőörs. Keress jó fogorvost.
142. binike
2017. szept. 12. 10:13

Sziasztok.

38 éves vagyok és felül teljesen szétmentek a fogaim, még pár darab bent van amivel nagyon nehezen eszek pláne hogy nincsen sehol rágófogam. Esztétikailag is csúnya. Alul az első fogak meg vannak.

Jövőre mert idén nem lesz rá pénzem csináltatni szeretnék fogakat de csak felül mert többre nem futja sajnos. Az is csak kivehetős lehet sajnos.

Azt szeretném megkerdezni lehet csak felül készíteni fogsort?

Olvastam hogy nem ajánlják a műfogsor ragasztó napi használatát de azt is olvastam sokszor kimozdul a felső stb. Nagyon meg vagyok ijedve és félek az egésztől segítsetek ugye nem akkora tragédia ez az egész? Nagyon nehezen viselem a gondolatot is hogy kivehetős lesz 😢 köszönöm a tanácsotokat

141. Judytom (válaszként erre: 140. - Baramarika)
2017. ápr. 24. 14:11
Üdvözlöm! Az Ön ajánlására megyek a dr. úrhoz, remélem szerencsém lesz! Üdv: Jutka
140. baramarika (válaszként erre: 139. - Judytom)
2017. febr. 22. 10:47
Nekem kiváló fogsort készített ifj dr. Makausz Gyula, szívből ajánlom, nagyon rendes. A fogtechnikusa budapest "fő-fogtechnikusa", a kamara elnöke.
139. Judytom
2017. jan. 26. 11:58
Szeretnék találni egy jó fogorvost-fogtechnikust aki tutira jó felső fogprotézist készítene! Ha tud valaki akkor írjon legyen szíves! Köszönöm szépen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook