Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

2016. aug. 22. 10:49
Péntek óta van a sokadik kivehető felső műfogsorom, tehát 3. napja. Hányingerem volt kb két napig. Cukrot szopogattam, most nem érzek.... Nagynak tűnt a felhelyezés után, teljesen más az íveltsége a 8 éve készült ezt megelőző fogsorhoz képest. A fogorvosom azt mondta, hogy "csak hozzá" menjek vissza probléma esetén, pedig a fogtechnikus ismerősömnek is megmutatnám..Enni, csak puhát tudok, ha bal oldalon keményebbet rágok, akkor mintha megmozdulna, ha jobb oldalon rágnék, akkor a csillagokat is lerúgnám az égről. Még várok egy hetet, mert bizonyos fogászati oldalak több hetet, hónapot javasolnak megszokásra. Tartok attól, hogy az orvosnak nem tudnám pontosan elmagyarázni a fájdalom érzet pontját, és az esetleges csiszolással nagyobb bajt csinál mint ami van. Teafa fogkrémmel kentem be a protézis bal sarkát, csípte , égette hátha segítek ezzel magamnak. Beszéd segítésére hangosan kell olvasni, a számat belül nem zárom szorosra, mintha öblöt formálnék a nyelvemmel és az arcizmokkal.. De nem nyom sehol, csak ha eszem és ez a legnagyobb baj, mert nassolós vagyok, egész nap rágcsáltam és ez most megszűnt.. és az orvos azt javasolta, hogy szippantsam ki a fogsor alól a levegőt, úgy , hogy a nyelvemet a szájpadlásomhoz nyomom és csettintenék. Ezzel is stabilizálom a protézis tapadását.
137. Bártfai Andrea (válaszként erre: 136. - Masvilagx79)
2016. jún. 9. 18:39

Szia!


3-4 évvel ezelőtt hasonlóképp jártam, - a régi fogorvosom azt mondta, hogy nekem semmiképp nem lehet implantátumot beültetni, - koronát rakott a begyulladt fogaimra és ragasztható fogpótlást. Elkért 380 ezret. Nem bírtam a napi többszöri ragasztást, - hetekig olvastam a neten a különböző ajánlatokat, mígnem találtam egy megfelelőnek tűnőt. Fiatal, szimpatikus szájsebész-fogorvos volt. Elküldött röntgenfelvételre és megállapította, hogy a korona alatt gyulladt fogak vannak, amiket ki kell húzni. Az elvékonyodás miatt csontfeltöltés szükséges, ha én implantátumos fogsort szeretnék.

Hát persze, hogy azt!

Többféle árajánlatot adott, - én a legolcsóbbat választottam: implantátumos kivehető fogsort másfél milkáért. Bepattan, nem kell ragasztani, - ha elkopnak a tüskék pár ezerért kicserélik.

14,5 órás műtéteken mentem keresztül (majd betojtam, de erős voltam, - közben néha kiejtettem pár nyomdafestéket nem tűrő kötőszót.

Minden rendben volt, szenvedtem 2-3 hónapot a gyógyulásig, - már megszoktam, mintha sajátom lenne, - csak kaja után el kell mosni, de a számban maradhat éjszaka, nem vigyorog a pohárból.

Örülök a döntésemnek, - a több mint 3 milliós fogsort nem tudtam volna kifizetni, - csak 2 alternatíva volt: pattintós vagy ragasztós.

Ha kiszámolnám mennyi ragasztót használtam volna el a 3-4 év alatt, hát az is felérne egy kisebb vagyonnal, - de ha még élek 10 évet, akkor az általam választott pattintós betérül azok árából. Na és pfujjjj, - sosem tudtam volna megszokni...

Ja és nekem is volt ciszta az arcüregemben, most meg az MR kimutatta, hogy van egy polip. Hát az most már ott marad, erre a kis időre nem kínoztatom magam...

Összefoglalva: jól döntöttem, - még ma is tartom a kapcsolatot velük, mert lassan a férjemnek is szüksége lesz rájuk.

2016. jún. 6. 20:29

Sziasztok


egy kis törtenetet osztok meg veletek.37 eves ferfi vagyok.regebben is sok gond volt a fogammal ,de az elmult egy evben 3x megmütöttek.elözmenyek:28 evesen kitort a felso b1 fogam.akkor mentem egy fogorvoshoz aki akkor nekem az "isten" volt.azt mondta egy megoldas van.kihuzozz majdnem mindent(nem tudtam akkor sem megitelni mi volt a jo es menthető, kb akkor 10volt felül is) felül.meghagyott 2 fogat elol.azon volt egy 6 korona kiegeszito kivehetos felsovel.az alsok meg ugy ahogy jok (10 fogam van alul).megtortentek ugye a beavatkozasok amivel az elmult egy evben egyre több problemam volt.begyulladt a korona alatti fogygöker 2x.nem vettek le akoronat hanem felvagtak es inyen keresztül csinaltak.eldöntöttem hogy most pontot teszek a dolgokra.nagyon sokat olvastam portalokat ,cikkeket.eldontottem belevagok az implatatumos rögzitett fogpotlasra.elmentem az első dokihoz aki elsore szimpatikus volt.haat mindent mondott csak azt nem hogy lehetne megoldani.a vegen arra lukadtunk ki hogy csak kivehetős.elegge elkeseredtem.aznap ejjel nem aludtam kerestem tovabb.megtalaltam a "b" tervet.bementunk a dokihoz elmondtam mit szeretnek.latta a papirjaimat es kb 5 perc alatt 3 variaciot mondott amibol a 6. percre mar a kezembe volt az ajanlat.szimpatikus volt hogy jot akar nekem is nem csak a penztarcajanak.a folyamat a kovetkező.első körben ciszta volt az arcuregembe ami ki kellett operalni.haat nem leany alom volt szajpadlason keresztul lukat furtak az arcuregembe majd vakum vissza varras es pihi.az elso fazis meg is volt.mielott viszont implatatumot kapnek csontpontlas kell az arcuregembe mivel reg nincs benne fog igy a csont elvekonyodott.kedden kihuztak a maradek ket felso fogamat(amin a korona volt) majd ket oldalt feltoltottek.most 8 honap pihi.melle kaptam egy kivehetost ami eleg nehez megszokni kedd ota annyira nem zavart, viszont ma megörültem annyira hanyingerem volt tole.ragasztom coregaval.cukrot is szopogatok..

meg valami jo trukk?elore is köszi

2016. máj. 16. 19:15
Mielőtt műfogsort akartok készíttetni, több fogorvostól kérjetek véleményt, árajánlatot, és annak alapján döntsetek. Ez nem kerül semmibe!
134. Edina51
2016. máj. 6. 07:22
A felsőm már 2 éves,azt is így csináltam,és nélküle már nem érzem jól magam.
133. Edina51 (válaszként erre: 124. - Visztula)
2016. máj. 6. 07:21
Az én dokim azt mondta,csak addig vegyem ki,amíg tisztítom,éjjel is bent hagyom.Csak így lehet megszokni.
132. Edina51
2016. máj. 6. 07:18
szorors=szoros
131. Edina51 (válaszként erre: 130. - 7718a2b309)
2016. máj. 6. 07:18
Tegnap voltam vele,a doki igazított rajta,most jó szorors,remélem így marad,úgy restellek visszamenni,mintha az én hibám lenne!:)
130. 7718a2b309 (válaszként erre: 129. - Edina51)
2016. máj. 6. 07:03
Ne keseredj el, addig igazítanak rajta amíg tökéletes nem lesz, bár elég idegesítő többször visszamenni.
129. Edina51
2016. máj. 4. 15:48
Hát ezt nagyon nehéz megszokni!A felsőm már 2 éves,ragasztom,így elvagyok vele.Az alsó kapcsos,2 hete lett kész,először tört,visszamentem vele,az már múlóban van,most meg evés közben felugrik.Holnap visszamegyek megint vele!
128. 7718a2b309 (válaszként erre: 126. - Visztula)
2016. ápr. 29. 07:14
A jelenlegi állapoton már nem változtatni, csak megszokni lehet. A fogsor használata is ilyen helyzet. Ha kapcsos a fogsorod, a kapocs állítása akár több alkalommal is, gyakori, de végül mindig tökéletessé válik. A fogsor viseléséhez, a velejáró kellemetlenségekhez sok sikert kívánok!!Nem tragédia!!!!
127. bubinana (válaszként erre: 126. - Visztula)
2016. ápr. 28. 16:55
A rágást próbáld előbb puhább dolgokkal. Nekem egyik sem kapcsos. Teljesen kivető mind. Tehát már egy fogam sincs. De ez a pótlás viselhető. Tudok jól enni,rágni. Kb 3 hónap volt ,hogy megszoktam. A felsőt első perctől...de az alsó mozog ha a ragasztó hatása elmúlik. De ezt is meg lehet szokni. Kitartás!!!
126. Visztula (válaszként erre: 125. - Arany52)
2016. ápr. 28. 16:20
Hát kár, hogy ide jutottunk, most már muszáj valahogy beleszokni. Ma szorítottak a kapcson, perpillanat jó, de majd idővel kiderül.
125. arany52
2016. ápr. 27. 19:24
Nekem a felső esik ki rendszeresen, nem tartanak a koronát. Nem egyszerű ügy ez.
2016. ápr. 27. 16:53
Nekem is egy hónapja van kapcsos alul-felül, a felső elsőre jó lett, az alsó azóta sem. Hetekig fájt, most meg evés közben kiesik. Holnap megint megyek, vlszlg szorítanak a kapcson. Nagyon remélem, h talán végre jó lesz már, az evést még amúgy is szoknom kell velük😐Nekem azt mondta fogorvosom, h éjszakára mindig ki kell venni, fogkefével ne dörzsöljem, viszont mosogatószerrel mossam le és öblítsem le. A fogsortisztítóba heti 2-3-szor, 2-3 órára áztassam be és ennyi.
123. bubinana (válaszként erre: 122. - Judytom)
2016. ápr. 26. 11:41

Akkor szerintem ez mégsem jó. A felső általában jobban rögzül. Nekem az tökéletesen megáll. Az alsó se nyom. DE!! azt ragasztom. Az mozog evés közben. A Blend -Amed ragasztót használom hozzá. Lehet nem helyesen írom...:D

Próbáld meg. Sok szerencsét és kitartás!!!

122. Judytom
2016. ápr. 26. 08:20
Elkészült a felső műfogsorom. Többszöri igazítás, egyszeri alábélelés után nagyon jó lett! Csak sajnos enni nem tudok vele, mert mindig leesik. Össze-vissza mozog, csuszkál. Lesz ez valaha jó? Segitségeket köszönöm!
2014. dec. 28. 16:54
Nekem már most 3 hónapja van benn ez a műfogsor, de egyszerűen képtelen vagyok megszokni. Nem hogy jobb lenne, inkább rosszabb. A kapocsnál állandóan feszíti a fogamat, most már azt sem tudom, hogy az ínyem van-e begyulladva vagy a fogam érzékeny. Meg amúgy is úgy érzem, hogy tele van a szám. Szerintem túl nagyra sikerült, mind az alsó, mind a felső. Mint írtam, a felső ragasztva van 4 foghoz, az alsót pedig két egymás mellett lévő fogam tartja kapoccsal. Már vettem kétfajta ragasztót is, de legfeljebb az első evésig bírja. Estefelé már a beszéd is nehezemre esik. Az evés? Arról ne is beszéljünk. Nem tudom, mit tehetnék.
120. Pansioner (válaszként erre: 119. - Atucika)
2014. nov. 3. 21:01
Együtt érzek Veled.Változatlan sok sikert kívánok.
119. atucika (válaszként erre: 118. - Pansioner)
2014. nov. 3. 13:18
Köszönöm szépen. Ma voltam megint fogorvosnál. Kalciumos valamit tett a fogamba. Szerdán kell visszamennem és megröntgenezi és ha panaszmentes vagyok akkor betömi. Az antibiotikum segített a hétvégén, de a gyökércsúcsnál még mindig érzékeny, bár van még 2 szem gyógyszerem. Nagyon reménykedem, hogy még az alsó fogsorom egy kicsit a hidakkal még talán jó lesz és nem kell kivehető, bár hamarosan biztos, hogy szükséges lesz. Addig is olvasom ezt a fórumot, hogy lelkileg és mentálisan is felkészüljek. Mindenkinek szép napot és kitartás kívánok.
118. Pansioner (válaszként erre: 117. - Atucika)
2014. okt. 31. 09:19
Kívánom, hogy lehessen megmenteni a fogad, sikeres legyen a gyökér-kezelés.Semmilyen beavatkozás nem kellemes, néha fájdalommal is jár, de erősnek kell lenni, amit Neked is kívánok.
117. atucika (válaszként erre: 116. - Pansioner)
2014. okt. 31. 07:08

Szia Pansioner!

Köszönöm a biztatásodat. Felhívtam még tegnap a fogorvosomat és délután fogadott is. A bal alsó fogamat koronán keresztül megfúrta és gyökér kezelte. Adott antibiotikumot és hétfőn kell visszamennem. Megpróbálja megmenteni. Sajnos fájdogál a kezelés után is enni, amit rágni kell nem is tudok (legalább lefogyok). Remélem megtudja menteni még egy pár évre, de majd elválik. Olvasgatlak benneteket nagyon pozítiv és segítőkész ez a fórumtársaság. Köszönöm szépen.

2014. okt. 30. 14:39

Szia!

Olvass bele az eddigi hozzászólásokba, igaz szívből próbáljuk tanácsokkal egymást segíteni. A kérdésedből arra következtetek, hogy valószínűsíthető az alsó fogsor kapcsolódás nélkül. Ez egy kicsit kellemetlenebb, macerásabb, mert általában ragasztani kell ahhoz, hogy gond nélkül beszélj, táplálkozz.Meg lehet és kell szokni.Gondolom a fogorvosod majd felvilágosít, de ebben a fórumban segítséget adunk egymásnak, kérdezz bátran. Addig is sok sikert.

115. atucika
2014. okt. 30. 11:24
Sziasztok! Új vagyok itt, de teljesen elkeseredve. Nagymamakorú vagyok és sajnos elég régen az összes fogamon korona, illetve híd van. A felső fogsoromon 2 hátsó része kivehető kapcsos. Sajna fogínysorvadásom van és most bedurrant az teljes alsó fogínyem és az egyik fogam fájdogál a híd alatt. Délután próbálok a fogorvoshoz bejelentkezni, de félő hogy az alsó hidaimtól és a fogaimtól is már megszabadít. Félek hogy eljött az ídő, hogy kivehető teljes alsó fogsorom lesz. Kérdésem, hogy hogyan lehet ezt megszokni és nem e fog kiesni beszéd, vagy evés közben. Gondolom, hogy az alsó teljes fogsor rosszabb, mint a felső. Tudom, hogy amíg kapcsos, addig elviselhető, de mi lesz ha az alsónál mindent ki kell húzni. Igazság szerint így is kevés van a hidak alatt. Segítsetek.
114. Tünde64 (válaszként erre: 113. - Pansioner)
2014. szept. 16. 17:54
Köszi!
113. Pansioner (válaszként erre: 112. - Tünde64)
2014. szept. 15. 21:15

Véleményem szerint nem kell éjszakára kivenni, az esti tisztítás után legyen csak benn éjszaka is.

A használat minden nap könnyebb lesz.Sok sikert!!!

2014. szept. 15. 19:09
Sziasztok! Ma voltam a fogorvosnál, megmutatta, hogy kell kivenni. Remélem, egyedül is sikerül. Azt mondta, nem muszáj minden este kivenni. Szerintetetk? Mosni mosom minden reggel, este, úgy, mintha a saját fogam lenne, napközben meg evés után öblögetek. Ebéd után mondjuk egy kicsit megijedtem, mert valami törte az ínyemet. Azt hittem, hogy eljött a vég. De valószínűleg csak alá ment valami kis ételdarab. Valahogy kijött, utána már jobb volt. Az evés azonban úgy gondolom, még egy darabig kihívás lesz.
111. Pansioner (válaszként erre: 109. - Tünde64)
2014. szept. 15. 08:55
Örülök, hogy tanáccsal tudtam némiképp segíteni.
2014. szept. 14. 12:04
Köszi a biztatást nektek! Így sokkal könnyebb, hogy vannak sorstársaim és hogy megoszthatom veletek a problémáimat. Ha lesz valami gondom, vagy ha valami nagy öröm ér, mindenképpen megosztom veletek.
109. Tünde64 (válaszként erre: 104. - Pansioner)
2014. szept. 14. 12:01
Köszi szépen! Akkor úgy gondolom, mégiscsak jobb, hogy meg lehetett kapcsosra csinálni. Kivenni még most sem tudom, holnap megyek a dokihoz. Remélem, sikerül begyakorolni. Nem merem erőltetni. Amúgy néha már meg is feledkezem róla, hogy a számban van. Olyan jó volt, hogy reggelire már tudtam sajtos-szalámis kenyeret enni (persze héj nélkül)paradicsommal. Már úgy ki voltam éhezve. Persze a rágás még érdekesen megy, de majd abba is beletanulok. Még a beszéd sem az igazi. Legjobban akkor megy, ha nem figyelek rá. Azt hittem különben, hogy sokkal nehezebben szokom meg. Egyelőre nem tör sehol. Na és mikor először megláttam magam a tükörben a dokinál, én azt hittem rosszul leszek. Túl nagynak találtam. Mint egy nyúl és egy ló kereszteződése. De már megszoktam. Aki nem ismer, valószínűleg észre se veszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook