Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Hudi)
2010. nov. 16. 10:16

Nem kölcsönről beszéltem!

Nézd meg az OEP honlapját a fogpótlással kapcsolatban.

Azt viszont nem írtad meg, hogy hány fogad hiányzik, miért kellene kihúzni a meglévőket...

9. hudi (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 10:13
Sajnos én munkanélküli vagyok,gyermekemet egyedül nevelem semmilyen kölcsönt nem tudok felvenni hogy esetleg kapcsoljanak a foghoz.Csak a legolcsóbbat választahom.:(
8. hudi (válaszként erre: 7. - Barbarra)
2010. nov. 16. 10:10
Nő vagyok.Nem tudtál sajnos jobb kedvre deríteni,mert nekem az evés lenne a legfontosabb,40kg vagyok 154cm magas,vékony vagyok,és ha még enni sem fogok tudni nem tudom mi lesz. Azért köszönöm a választ!
7. barbarra (válaszként erre: 1. - Hudi)
2010. nov. 16. 09:50

Szia hudi, elhiszem, hogy padlón vagy. Én 33 évesen kerültem hasonló helyzetbe, de mivel nekem voltak saját fogaim, a meglévőkre kapcsolták rá kétoldalt a részleges protézist. Egyelőre az zavar, hogy instabilnak érzem, és az ínyem még nem gyógyult meg egy helyen, ahol feltörte.

Nekem is nagyon friss a dolog, egy hetes, de megerősítettem a lelkem.

Nem tudom, a teljes műfogsor esetében mi van, nekem sajnos látszik az a két fémkapocs (3. és 4. fogon), ami tartja a protézist.

Úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy nem a legeslegesztétikusabb a kapocs, de a drasztikus foghiány még nagyobb gáz.

Az evésről inkább nem mondok semmit, de annyi előnye van a dolognak, hogy fogytam egy hét alatt, mióta megvan 2 kilót:))))Akkor sejtheted, milyen jó lehet enni vele...

Persze lehet, hogy később ez is megszokható. Ahogyan a viselése is.


Aznap, mikor megkaptam, intenzív hányingerem lett, ahogy a számba tolták, se nyelni, se beszélni nem tudtam, az ínyemet rögtön hólyagosra törte.

Persze, hogy én is "eltemettem" az eddigi életemet.

De másnap a fogdoki csiszolt a fogsoron, és jobb lett a helyzet. Egy hét alatt elértem, hogy nem kiált senki automatikusan logopédusért, ha megszólalok:)

Hogy találsz -e így társat? Nem tudom, mindenesetre fogatlanul de műfogsor nélkül egészen biztosan nem. Fogsorral sokkal de sokkal esztétikusabb, az önbizalmad is megnő egy kicsit tőle, meglátod, és a kisugárzás sokat számít.

Tudtam egy kicsit segíteni?

Ja, és nő vagy, vagy férfi? A férfiak hamarabb megszokják a protézist állítólag.

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Hudi)
2010. nov. 16. 08:55

De miért húzzák ki?????

Én nem nagyon engedném! A meglévő fogakat, mindenképp felhasználnám pótlásra. Mostanság fehér töméssel is fel tudnak építeni fogakat! Nekem is van olyan fogam, amiből már épphogy csak volt valami, mert kilyukadt, majd le is tört. ezeket töméssel kiegészítették, senki nem veszi észre sem azt, hogy tömöt, sem azt, hogy ez valamikor rossz volt. A TB-től lehet kérni a munkadijra mentességet, így "csak" az anyag árat kell kifizetni. Nem feltétlenül szükséges porcelán fogat csináltatni, mert van műfogból müanyag is, azaz akrill, ez olcsóbb, mint a porcelán. Nem tudom dolgozol e és van e cafetériád. Én idén az üdülési csekkemből fizettem a fogpótlásomat. Az államtól is lehet igényelni üdülési csekket, nézz utána, már egy része meg lesz belőle a fogadnak. Azt hiszem fejenkén kb. 50 ezret kaphatunk. egészségpénztári tagságot is lehet fogra költeni. Nem tudom, hogy van e valamelyik. Tudom, hogy nehéz ez az egész, de én inkább vagy várnék egy kicsit, amíg összegyűjtök pénzt, vagy megpróbálnám ezeket!

A férjemnek is ki akarták húzni az összes fogát, hogy protézose legyen, de én mondtam, hogy ez nem megoldás, kerestünk egy másik dokit, aki annyiért csinált neki hidat a meglévő fogai felhasználásával, mint a protézis lett volna.

Nézz körül mielőtt elkezded a fogaid kihuzatását!!!!

5. hudi (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2010. nov. 16. 08:38
Gyakorlatilag sokat húznak így csak alul lesz 1 fog :( Felül semmi.Szóval szájpadlásos.:(
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Hudi)
2010. nov. 15. 21:43
Hány fogad hiányzik, és honnan?
2010. nov. 15. 21:43

Fel a fejjel Barátom.

Nekem 39 évesen készült az első "protkóm".

Az első hét a nehéz,ameddig megszokod.

Rá fél évre ismerkedtem meg mostani párommal,már 12 éve vagyunk együtt.Az első időben ne akarj rántott húst enni csak leveseket,főzelékeket puha hússal,fasírttal stb.

1 hónap elteltével már fel sem fog tünni a műfogsor.

Kell hozzá 1 kis türelem,az 1-3 nap elég elkeserítő tud lenni,de aztán szépen lassan megszokod.

Üdv

2. kira34 (válaszként erre: 1. - Hudi)
2010. nov. 15. 21:33

Szia!


Mi történt a fogaiddal?

1. hudi
2010. nov. 15. 21:31
Még csak 34 éves vagyok és úgy néz ki kivehetős műfogsorom lesz,nagyon gáz,bele sem merek gondolni. :( Sajnos amit rögziteni lehetne több száz ezer forint,sajnos én annyit nem tudok összeszedni.Így marad a kivehetős protkó. Meglátszik,ha beszélek,vagy nevetek? Fogok tudni rendesen enni vele? Találok így magamnak társat? Írjon valaki teljesen a padlón vagyok.Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook