Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
340. 9cfe159c4e (válaszként erre: 339. - Elbb)
2017. dec. 15. 10:55
Szia.. Titoknak nem titok,de miert kerdezed ? Kerdesre kerdes,csak nem raszantad magad te is a fog csinaltatasra ?
339. elbb (válaszként erre: 332. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 15. 09:03
Kihez jarsz, ha nem titok?
338. 9cfe159c4e (válaszként erre: 336. - Berzsike1)
2017. dec. 15. 08:56
Szia .. Szerdan befejezte a doki a gyokerkezelest,azota hala istennek nyugodtak a csiszolt fogaim.A felso fogsorom meg nem talalta meg igazan a helyet. A bal odalon az egyik sebbnel meg erzem hogy tor. Felul nekem 6 fogat huztak,egy ulesben. Rossz gondolat,de szerinted olyan elofordulhat hogy egy gyoker benne marad ? Januar 15.en kezd ujra dolgozni az orvos,akkor akarja veglegesen felragasztani a korhidat.. Feltehetoleg akkor fogja finomhangolni a felso es az also fogsort.. Neked mi a velemenyed ?
337. Boci
2017. dec. 15. 05:15
Sziasztok!Engem olyannak a véleménye érdekelne,aki átesett mar felső fogsor alábélelésen..
336. berzsike1 (válaszként erre: 335. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 14. 21:05

Szia! Sajnálom,hogy gyökérkezelésre kell járnod és még ideiglenesen van felragasztva a fogsorod.A felső fogsorod milyen? Nem tör?Gondolom most inkább az alsóval vagy elfoglalva.Napról napra jobb lesz.

Mit mondott ma a doki?Menni kell még gyökér kezelésre?

335. 9cfe159c4e (válaszként erre: 334. - Berzsike1)
2017. dec. 13. 09:40
Szia.. Vartam hogy irsz egy par sort,de gondolom hogy elvagy foglalva az unnepekkel. Vegul is elkeszult az also femkeramia korhid is,de sajnos ket lecsiszolt fogamat gyokerkezelni kellett. Tegnap voltam gyokerkezelesen,de azert ideiglenesen felragasztotta a hidat. Ma megint kell mennem kezelesre,igy meg nem tudom hogy mikor ragassza fel veglegesen.. Irjal ha van idod !!
334. berzsike1 (válaszként erre: 332. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 11. 19:51
Harapni én nem tudok az alsó fogsor kibillen.Amikor másik fogsort csináltatok nekem is idegen. Teljesen más mint az előző Az alsó mindig feltöri az inyem.A rágást úgy mondta a fogorvos és saját tapasztalat. Apró darabokat kell és mind két oldalán egyszerre.Ugy nem tud kibilleni.Ha nem tör akkor hamar meg fogod szokni.A rágás ugyan olyan lesz mintha a sajátod lenne.Szerintem a felsőt könnyű megszokni.Kitartás és fog az menni már mint a rágás.Egy ideig ne keményet és apró falatka mind két oldalra.Aztán észre sem fogod venni, hogy nem a saját fogad.Szoritok neked.Majd írd meg légyszi, hogy ha kész az alsó is.
333. Boci (válaszként erre: 332. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 11. 19:42

Tudom,hogy nem engem kérdeztél,de azert valaszolok :)

Nekem most, a 2. hònap után tökéletes az evés,rágás..

332. 9cfe159c4e (válaszként erre: 331. - Berzsike1)
2017. dec. 11. 17:35
Köszönöm szépen a válaszodat.. Ez egy nagyon jó,és megbízható fogorvos akihez én járok. 65 éves,de már az apja is fogorvos volt. Sőt a fia is fogorvos.. Kérdeznék egy diszkrét dolgot. A táplálkozás/rágás/ mennyi idő kell amíg megszokja az ember,kivehető fogsorral ? Várom szíves válaszodat !
2017. dec. 11. 15:09
Ha jól illeszkedik, nem tör akkor csak idő kérdése és hamarosan megszököd.Nekem a fogorvos ajánlotta, hogy szopogassak apró szemű kemény cukrot.
330. 9cfe159c4e (válaszként erre: 329. - Berzsike1)
2017. dec. 11. 07:17
Most olvastam a soraidat.. Nyiregyhazan nem ismerek fogorvost,mert nem ott elek. Budapesten tudnek megoldast esetleg,de a tavolsag eleg nagy.. Nekem is kiveheto a felso fogsorom. Alul maradt 7 fogam,erre keszult most egy fix 11 tagu femkeramia korhid.. Holnap ragassza fel a doki veglegesen. Engem viszont a felso fogsor zavar,annak ellenere hogy jol illeszkedik. Erre van esetleg valami praktikad,hogy mikent lehet ezt a leghamarabb megszokni ?
2017. dec. 11. 01:32

Tisztelt Fórumozók!

A neten keresgélés közben találtam rá erre a fórumra.

A tanácsot szeretnék kérni.

Már több éve alsó+felső kivehető fogsorom van.

Már a harmadik vagy negyedik fogsorom.Nem esztétikus.Nagyon látszik,hogy műfogsor.A felső stabil általában nincs vele probléma.Az alsóval általában mindegyikkel volt.Feltörte az inyemet, vissza mentem csiszolt belőle. Aztán másik helyen tört és ez így megy évek óta. A ragasztó nem sokáig tartja még enni semmi kell és leválik.A számat kinyitom az alsó mozog.Attól félek beszéd közben kiesik.Lehet,hogy megint alsó felső fogsort kellene csináltatni? Valaki ismer Nyíregyházán jó fogorvost vagy fogtechnikust?vagy valami megoldást?

Válaszukat előre is köszönöm!

328. nagygini (válaszként erre: 327. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 8. 21:30
Szia! Írj nyugodtan :)
327. 9cfe159c4e (válaszként erre: 326. - Nagygini)
2017. dec. 7. 20:32
Szia ! Most tudtam csak elolvasni értékes soraidat.. Nekem is nagyon sok keserű óráin voltak ezidáig. Ezt csak az érti meg,aki ezen átesik. A gyomorsavam nekem is megszaporodott,az elégtelen rágás miatt. Csak ha nagyon muszáj,akkor megyek ügyeket intézni. Nem szégyenlem magam,csak nagyon kellemetlen fogatlanul emberek közé menni. Veled szívesen kommunikálnék akár privátban is !!
326. nagygini (válaszként erre: 325. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 7. 18:38
Szia! Neked is szép napot, ill. már most estét 🤗 Huhh hát bizony nekem is voltak mélypontjaim, sokszor kiakadtam, elegem volt az egészből. A családom, barátaim, kollégák támogatása nagyon sokat jelentett. És a humor, szerencsére én tudtam magamon nevetni, de ha nem látott senki bizony sokat sírtam is, ki kellett adni a feszültséget. Utáltam tükörbe nézni, utáltam emberek közé menni, de nem tehettem meg, hogy nem mentem majd három hónapig dolgozni. Az emésztésem tropa volt, fájt a gyomrom, sok volt a savam. De ez már akkor is így volt amikor még a fogak a számba voltak, rágni már csak óvatosan tudtam, harapni pedig egyáltalán nem. Volt, hogy ok nélkül megbántottam vkit, csak mert nekem rossz volt. Bocsánatot kértem és ment minden tovább. Sok emberrel beszélgettem, sok tapasztalatot meghallgattam, sokan biztattak és most velem örülnek, hogy lassan a végére érek. Ha támogatás kell, vagy csak egyszerűen beszélni szeretnél akkor írj bátran, akár privát is.
325. 9cfe159c4e (válaszként erre: 324. - Nagygini)
2017. dec. 7. 06:34
Szep napot .. Amikor abban a helyzetben talaltad magad hogy az etelt nem tudod megragni,az emesztesednel nem volt problemad ?? Tovabba idegalapon mikent tudtad kezelni ezt a lehetetlen allapotot ? Bevallom oszinten en eleg nehezen viselem,turom ezt a helyzetet.. Nem eleg ez a korai sotetedes es a szurkeseg,ez meg tetozi a rossz kozerzetet.. Persze biztos hogy sokan ezt fel sem veszik,en nem tartozom kozejuk..
324. nagygini (válaszként erre: 323. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 6. 20:40
Néha nehezen viseltem, pedig egy idő után nem fájt. Nekem volt rajta egy védőréteg, ami nem engedte hogy levegő érje. Mindent amit lehetett szívó szállal ittam, ettem. Ha nem ért hozzá semmi jó volt, viszont a rágás vagy az hogy megforgassam az ételt a számba ne csak nyeljem, az hiányzott. Ma voltam végleges ragasztáson, de csak a felső tartókat ragasztotta be, az alsó hídhoz nem nyúlt a doki, mert még szépen tart az ideiglenes ragasztó. A felső négy koronát is szerintem légkalapáccsal szedte le. Rossz volt, de túl vagyok rajta. A gondom, az hogy most megint olyan szoros a fogsor, hogy alig tudom kiszedni. Majdcsak könnyebb lesz.
323. 9cfe159c4e (válaszként erre: 322. - Nagygini)
2017. dec. 6. 15:03
Koszonom a valaszodat.. Nagyon feldobtak soraid,annak ellenere hogy az eszem allandoan a lecsiszolt fogaimnal van.. Persze mert erzekenyek,ideiglenes hidat nem kaptam. Te mikent tudtad atveszelni a csiszolas es a felragasztas kozotti idot ? Ha van valami jo tipped,szivesen fogadom..
322. nagygini (válaszként erre: 321. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 5. 20:06
Jelentkezem, nekem alul az van. Teljesen másabb mint a felső, szinte olyan mint a saját. Ha jó a méret, nem feszül, nem magas akkor egy két nap alatt megszokod.
2017. dec. 5. 17:17
Sziasztok .. Van akinek teljes also fix femkeramia hidja van ? Szivesen vennem a tapasztalatait !!
2017. dec. 2. 14:36
Igen ez is eleg megoszto. Van orvos aki ajanlja a szajpadlast,az erosebb tertas,szivohatas miatt.. Viszont sokan vannak akiknek nagyon zavaro.. En sem igazan szeretem,de ezt kell elfogadnom. Felso fogak nelkul ha kis szajpadot kerek,konnyen kiesik a fogsor. Akkor meg allandoan kellene ragasztgatni.. Kompromisszum az egesz elet..
319. nagygini (válaszként erre: 318. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 2. 14:17
A felső nekem is kivehető, van szájpadlás is. Csak kapocs, meg csatt tartja a megmaradt fogakhoz rögzül. Talán jobb mint a teljes felső.
318. 9cfe159c4e (válaszként erre: 317. - Nagygini)
2017. dec. 2. 14:07
Akkor talan te annyibol vagy szerencsesebb nalam,hogy neked a felso nem kiveheto es nincs szajpadlas.. Az also nekem is fix lesz,viszont az ideiglenes hid nem olyan nagyon draga. Azt ott a lenyomatvetel utan a fogorvos me is csinalja,es fel is ragasztja.. Nekem sajnos nem volt mas valasztasom,ki kellett az osszes fogamat huzni felul.. Mert a levett regi korona alatt nem volt egy epkezlab olyan fog-gyoker,ami stabil lett volna..
2017. dec. 2. 13:49

Szia! Fent nem maradt csak a jobb 3,4,5. Bal 2, 5. Az összes többit húzták ( egy kivételével megvolt mind fennt). Szép nagy sebem, volt a varrás sokat segített. Kb. 1 hónap kellett a teljes gyógyuláshoz.

Lent a négy frontfog kiment, nem maradt lent sem csak a jobb 3,4,5 és a bal 3,4,6. Erre ksptam hidat. Nekem a csiszolás után nem volt rajta csak ilyen kis sapka fogantként. Egy hét alatt lett kész a híd, aranyozással együtt, felesleges lett volna a drága ideiglenes híd.

316. 9cfe159c4e (válaszként erre: 315. - Nagygini)
2017. dec. 2. 13:05
Szia nagygini ! Nehed felul elol hany fogat huztak ?Ma hallottam hogy ha sok egymas mellett levo fogat huznak,az eleg nehezen gyogyul meg nagy a sebes terulet.. Mindenesetre oblogetem Merdollal.. Kedden kezdi alul a csiszolast 6 fogon,majd lenyomatot vesz. Es ha minden igaz akkor csinal egy ideiglenes muanyag hidat,amig el nem keszul a tenyleges femkeramia hid..
315. nagygini (válaszként erre: 313. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 2. 12:27
Hát pár hét biztos kell neki, addig ovatosan, fokozatosan terheld. Nekem szeptember közepén húztak, már most kemény a helye, fájni nem fáj egy kicsit sem. Ha harapok sem érzékeny. Kitartás 🤗
314. 9cfe159c4e (válaszként erre: 312. - Boci)
2017. dec. 2. 11:29
De igen,en abszolut egyetertek veled.. Csak en utasitottam el a korai lenyomatvetelt.. Bizonyara kellett volna,akkor nem tartanek itt.. Annyira nekem nem volt surgos,csak a fogorvos megy dec.15.tol szabadsagra.. Bizom benne,hogy azert gyorsan gyogyulnak a sebek,es az erzekenyseg elmulik.. En nem tartozom a penzes emberek koze../sajnos/-:)
313. 9cfe159c4e (válaszként erre: 311. - Nagygini)
2017. dec. 2. 11:22
Szia nagygini.. Valoszinu hogy azert erzekenyebb,mert az iny nincs bekemenyedve !! En Meridol szajvizet hasznalok oblogetesre. A gyogyszertarban erdeklodte a Curasept irant. Azt mondta a szakgyogyszeresz hogy nem erdemes valtanom,mert majdnem egyforma a hatoanyag.. Felul,elol huztak egymas mellett 5 fogat.. Szerinted mennyi ido kell,amig az iny bekemenyedik,es nem lesz erzekeny ?
312. Boci (válaszként erre: 310. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 2. 08:19

Lehet,hogy nem fogsz velem egyetérteni azzal amit ìrni fogok..de az orvos szavára nem mindig szabad adni.Ugyanis ha protokoll szerinti idő előtt veszi le a mintát,akkor tutira vissza kell menned 2-3 hònap után alábélelésre vagy bármi mas miatt,ami neki penz.De ha nem engeded levenni idő előtt,akkor később kell menned az előjövő dolgok miatt.Tudom legtobb embernek az orvosok szent es serthetetlenek.Nekem nem.Engem nem tudnak megvezetni.Tudom,hogy minden a penz körül forog.Ők azon vannak,hogy a páciens minél többször menjen hozzájuk(főleg ha penzes)

Bocsánat,ha valamelyik doki pont olvassa,de ez van:)

311. nagygini (válaszként erre: 310. - 9cfe159c4e)
2017. dec. 2. 08:17
Még úgymond elevenek a sedeid vagy be vannak már forrva, és csak érzékenyebb mert még nincs az íny bekeményedve? A curasept egyébként mindenre jó. Én is rövidnek tartom az időt a lenyomatvételhez, azért írtam, hogy nekem két hónap is eltelt mire fogsort kaptam, volt idő gyógyulni.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook