Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
280. nagygini (válaszként erre: 278. - Lackó01)
2017. nov. 7. 05:57
Lackó pontosan akkor mutatod meg a gyermekednek, hogy milyen erős vagy valójában, ha felvállalod a helyzeted. Az ember ereje nem a külsőségekben van!!! Attól te még egy vállogatott sportoló voltál, vagy vagy. Nem ez fogja a képet összetörni a lányodban. A gond ott van, hogy csak meghallotta, nem pedig elmagyaráztad neki. Le kell ülni, az ő kis szintjén elmondani a dolgokat. Hidd el a lányod büszke lesz rád ha végigcsinálod!!!! Tegnap a nagyobbik lányom végigülte velem a csiszolást (13), a kicsi itthon izgult (11). Mindent tudnak, végigkövetik, és egy hős vagyok a szemükben, mert az egészségemért végigcsinálom. A szépség csak másodlagos dolog. Az egészség a legfontosabb. Ha összetörök, mert össze szoktam tartják bennem a lelket. Minden nevelés kérdése, valamint azé,hogy Te mit közvetítesz felé. Ha szerinted is megvetendő dolog ha valakinek fogpótlása van, akkor Ő sem fog mást gondolni.
279. Boci (válaszként erre: 278. - Lackó01)
2017. nov. 7. 05:46

Ne ess kétségbe!!!!!! Pròbáld egy kicsit viccesebben felfogni a dolgot,és vond be ebbe a kislányodat.Én is(mi is)ezt tesszük.Nálunk napi szinten volt vicc tárgya az én fogatlanságom. :) Nekem ugye hidam volt elől(ami lötyögött)és amikor levette a doki és hazamentem,a fiam röhögőgörcsöt kapott amikor meglátott,én pedig vele nevettem,amitől ő mégjobban nevetett hisz én mégcsak el sem takartam a számat :) Társaságban sem szégyeltem magam, bátran nevettem :) Sőt élveztem,hogy megmosolyogtatom a többieket :) A fiam és a férjem röhögve azt mondták nekem,hogy ne csináltassak magamnak fogat,majd ők vesznek nekem cukor vámpìrfogat mindennap :) sőt munkatársam is azt hozott nekem is és egy masik munkatársunknak is cèlzàsul,aki szintén fogat csináltatott :) Na ebből is volt röhögés :):):)

Szerintem ha mindig humoros oldaláròl közelìtjük meg a dolgokat,akkor mindent könnyű elviselni.

Én ezt már nagyon megtanultam.Amikor mentem fogat huzatni,mindig jòkedvel mentem,sőt egyik alkalomkor vihogva mentem be a rendelőbe,mert pont ott volt egy falubeli is velem,aki annyi mindent elkezdett mesélni,hogy már fájt az állkapcsom a röhögéstől.Bementem szuriért,majd kijöttem,akkor meg azon nevettünk,hogy nem tudok rendesen nevetni mert féloldalt csempül a szám :)

Ja és a fiam babakaját akart nekem hozni amikor jött haza a sulibòl,sőt vigyorogva felajánlották az apjával nem egyszer,hogy szìvesen megrágják nekem amit eszek :)

Mi alapbòl vicces család vagyunk,a fiamnak volt kiktől tanulnia,13 évesen átlagon felüli a humorérzéke,nálunk nincs nap,hogy valamin nem nevetnénk egy csòmòt :)

Én ajánlom ezt a hozzáállást mindenkinek mert ìgy egy szép emlèk lesz a fogcsináltatási procedùra (is) ;-)

278. lackó01 (válaszként erre: 277. - Boci)
2017. nov. 6. 22:33

Nem semmi! Másfél hónap alatt fogsor... és komfortos! Örülök neki. Tényleg!!!

Hát én nem tudom, hogy mi lesz velem! Sajnos a kislányom, 10 éves, meghallotta mikor a párommal beszélgettünk, és nagyon elkeseredett, hogy az apukájának lehet, hogy protkója lesz... Szégyenlem magam! Tudom, már késő! De a saját gyerekemnek okozok csalódást.....

Hogy csináljam, hogy ne vegye észre stb. Én voltam számára az erő, a válogatott sportoló, s most egy fogatlan vénember!!! Nagyon sokat sírok.... Bocsánat a kifakadásért, de nem tudom mit tegyek! Sose volt ilyen, de most FÉLEK!

277. Boci (válaszként erre: 273. - Martinaki)
2017. nov. 5. 09:11

Szia Lackò és persze mindenki :)

Hát nem is tudom már hol tartottam a beszámolòmmal..:)

Kivehető protézisem felhelyezèse òta egyszer voltam vissza a dokinál, kapcsot(dròtot,amiert külön hàlás vagyok a dokinak)àllìtatni mert ugye bökte a számat.Fajdalmat nem okozott,csak zavart.Na meg persze csiszoltattam a szájpadlásbòl mert egy helyen ùgy éreztem,hogy nyom.Doki megoldotta ezeket,de képzeljétek csak mire jöttem rá.Mégpedig mert elkezdett nyomni még egy helyen,pontosabban szòlva bökte az ìnyemet.Megnéztem a protézist belül és észrevettem,hogy egy hosszù szabalytalan vonal van benne ami kitülemkedik eléggé.Na ez nyomta az ìnyemet.Aki még amatőr,annak ìrom,hogy azonnal nem fognak a problemák előjönni.Mindeképp kell viselni a protézist eleinte éjjel-nappal és sokáig egyhuzamban,hogy észrevegyük hol nem passzol.Szòval én ezzel a kitülemkedéssel már nem mentem vissza a dokihoz,hanem fogtam egy smirglit és kicsiszoltam én magam. Ennek kb 1 hete,és azòta semmi gond ezzel a területtel.Utánna észrevettem a szájpadlásnál még egy helyen,hogy van egy dudor ami nyom,azt is "kismirgliztem".Az is rendben volt.Azert oldottam meg ezt a problémát én magam,mert amikor a dokival csiszoltattam,szerintem ő sokat csiszolt ki.Ami enyhe lötyögést eredményezett.Persze nem vészes,csak azert en ennyit nem csiszoltam volna ki.Jòl van a doki jòt akart végülis..:)

Szòval én a smirglivel kicsiszolom,majd viselem,és ha nyom,ùjra csiszolok.Tehát magam szabályzom.

Leìrom dátumokkal motìváciòképpen,hogy én milyen hamar alakultam át :)

Foghùzás: szept. 8. Péntek ---> 2fog

12. Kedd ---> 2fog

15. Péntek ---> 2fog

19. Kedd ---> 3fog

22. Péntek ---> 1fog


Konzultáciò: 29. Péntek. Ekkor a doki már mintát akart venni csak én nem engedtem,mondván,hogy mégcsak 1 hetes az utolsò foghùzásom helye.Mondtam neki,várjunk 1 hetet.

Tehát mintavétel: okt. 6. Péntek, Pròba: okt. 9. Hétfő, Pròba: okt. 11. Szerda. Fogsort megkaptam: okt. 13. Péntek

Összegezve a dolgot, tehát Szeptember 8.-án indultam neki és Oktòber 13.-án már volt fogsorom alig egy hònapra rá :)

276. arany52
2017. nov. 4. 21:21
Hát mit mondjak, az se kétfillér. Van akinek bevállik, mert jobban tart, de olyan ismerősöm is van, akinek időnként bedagad a szája , nyelve. Talán valami allergiája van az anyagra. Nekem nem vállalták, mert vérzékenységem van és az kizáró ok. Szüleimnek semmi tartó foguk nem volt és remek volt a fogsoruk. Én bizony megszenvedem, még a felső újrakészítése hátravan. Lányomnak mindig mondom, vigyázz a fogaidra és kezeld, mert nagyon tud hiányozni, ha huzatni kell.
2017. nov. 3. 22:15

Jajj Lányok! Köztudomású, hogy Ti kitartóbbak, keményebbek vagytok, s lám Ti is megszenvedidek a fogdokikat!

Sajnálom nagyon!!! Szegény nejem is oly sokat vígasztaltam....

Nekem a héten lett volna az utolsó fogeltávolítás, erre beugrott egy lázas influenza... úgyhogy halasztás.

Közben egy ismerősöm azt ajánlja, hogy csak implanton rögzített kivehető pótlást csináltassak!

Szerintetek?

274. nagygini (válaszként erre: 273. - Martinaki)
2017. nov. 3. 18:55

Szia! Én még sehogy.... Ma voltam megint még most sem jó a pótlás :(

Hétfőn próba immár negyedszer plusz elkezdjük az alsókat csiszolni este fél hétkor...

Azt mondta a doki vigyek hálózsákot :D

Nagyon úgy néz ki szombatra (jövőhét) nem lesz fogam, pedig fontos lett volna. Nagyon bonyolult a helyzetem, egy fog viszi el állandóan a fogsort, most azt a doki kiszedi a harapási sablonból, hogy ne ahhoz igazítsák a többit, hanem majd ezt igazítjuk a fogsorhoz. Az alsó sem lesz piskóta, de ott híd lesz, talán egyszerübb lesz.

Már egy kicsit kezd elegem lenni....

2017. nov. 3. 18:23

Lackó01: Ne aggódj,amelyik doki durva,az nem nézi,hogy Te sportoló voltál-e vagy nem! :)

Anno nekem terhes dokinő húzott ki fogamat,ráadásul úgy,hogy nem is fájt,egy csepp vér sem jött! Elöző nap megláttam,fájós foggal hazamentem,de másnap kénytelen voltam visszamenni! :) Tavaly nyáron férfi húzta,na az fájt,hiába szóltam neki! Csak annyit kérdezett:Ugye annyira nem fáj,hogy kiugorjak az ablakon! Naa, gondoltam ez se normális,többet a rendelője felé sem megyek!


Lányok,Ti,hogy álltok? Boci,Berta,Nagygini és mindenki más!

2017. nov. 1. 23:42

Háát, azért ne bántsuk a doktornéniket! :)

Velem rendesek voltak, míg a dokibácsik mindig szadiztak!

Bár, a hölgyismerőseim az ellenkezőjéről számoltak be... Tehát nagyon úgy néz ki, hogy a szexus, ebben a fájdalommal teli orvoslásban kidomborodik!

Volt olyan doktor bácsi, akit kilógattam a 3. emeletről/komolyan, tanuk vannak rá/, míg pl volt egy fogorvos hölgy szépen megkért, hogy bírjam ki, mert fájni fog egy kissé. Nagyon fájt, de a dokinéni oly kedvesen kért, hogy nyekkem sem volt.

Életemben egy olyan férfi fogorvossal találkoztam, akinek a keze, és a lelke is megvan..

Leírom a nevét, hátha másnak is bejön!

Dr. Záhonyi Balázs. A Zuglói Fogászati központ-ban dolgozik. Nekem az isten tudja hány fogam vett ki feltárásból mikor Pesten melóztam, és semmi komplikáció... Minden tiszteletem az övé!!

Sajnos távol lakom Pesttől, és nem tudok visszamenni hozzá.

Persze, nyilván a szép hölgyeknek inkább a férfi dokik válnak be, his nagyobb az empátia.

Bezzeg ha odamegyek én, a volt válogatott sportoló, úgy, hogy a zabszem se fér a s....be, hát "kiélvezik magukat rajtam..., hisz mit tudok tenni?? Elmegyek máshoz? Őt mit érdekli... Neki a pénz az inplatban, hídban stb. van, nem abban, hogy nekem segítsen. Ha megütöm? Beperel... áhh

271. nagygini (válaszként erre: 270. - Boci)
2017. okt. 28. 08:14

Úgy látszik a doktornők már csak ilyenek.. Először én is egy doktornőnél voltam, a meglévő 28 fogamból fent maradhatott volna egy, lent pedig négy. Szerencsére a húzások miatt szájsebészetre kellett mennem. A doki már elsőre azt mondta, hogy ő nem lenne olyan szigorú. Végül felől 5, lent hat fogam maradt a húzások után. Fent kettő még most sem 100%-osan stabil, de az egy hármas egység, összehidalja, így erősebb lesz. A hátsó hatos is lazább volt, de az visszaállt ahogy az ínygyulladás megszünt.

Most a felső bal kettes miatt nem lehet elkésziteni normálisan a felső potlást, még csiszolás után is kintebb áll mint a többi. A doki talán megtalálta a megoldást, nem húzza ki, hanem egy fém csapot tesz bele, így nem korona lesz rajra, hanem tartó elem lesz. Ezzel már három rögzítés lesz a felső fogsoron, hátul egy kapocs, a kettesen egy gömbcsap, a jobb hármason pedig egy csatt. Most itt tartok egyenlőre. Jövöhéten talán csiszolja az alsót, ahol körhíd mellett döntött a doki, elsőre itt is kivehető lett volna. A fogak elhelyezkedése, állapota végül lehetővé teszi a fix rögzitést.

Folyamatosan egy hullámvasúton ülök,hol fent hol lent van a kedvem. Tegnap a dokinál összetörtem, de biztatott hogy minden rendben lesz.

Végre kaptam ideiglenes koronát a felső hármas egységre, ez is furcsa, hogy bent van de hátha könnyebbé teszi majd a megszokást, legalább kb. tudni fogom meddig lesz rossz.

270. Boci (válaszként erre: 269. - Berta77)
2017. okt. 28. 04:44

Nekem az első fiatal 30-as dokinő kiakarta hùzni az utolsò 2 fogamat is felül.A két 6-ost..Mondván,hogy szerinte a fogtechnikus ezt biztosan kérni fogja,mivel nem lehet rá pòtlást csinálni.Ez a kettő fog nem egyforma hosszù és a dőlésszöge sem az.Gondoltam én is magamban,vajon hogyan fog erre a fogtechnikus pòtlást csinalni? Oké,mondom a dokinőnek,jövök huzatni a jövőhéten.Haza mentem,el kezdtem gondolkodni.Olvastam arròl is,hogy ha egyetlen fog is marad az állkapocsban az sokat számìt, mert akkor már nem indul az állkapocs sorvadásnak.Amikor ezt elolvastam,elszörnyedtem mire készülök.Közben olyan érzésem volt,hogy hagyjam meg azt a két fogat és kerdezzek meg egy màsik dokit.Ìgy is tettem.Elmentem egy férfi dokihoz aki rutinos fogorvos már 34 éve.(Nála csináltattam.) Megkérdeztem a véleményét.Erre azt mondta: miért kellene ki hùzni azt a két fogat?????? Hiszen semmi bajuk és nem is mozognak. Na mondom magamban, 2 doki és mindkettő mást mond :) Bìztam a dokiban és közben örültem is,hogy az a két fogam megmarad.

Olyan ügyesen megoldották a pòtlást,hogy csak lestem! Mivel a két maradék fogam ugye nem a "kirakatban" van,ìgy ügyesen ki van küszöbölve ez a dolog és nem is látszik.. Kérdezem én,ezt a fiatal dokinő nem gondolta esetleg,hogy ìgy is meglehet oldani?Na és ami az állkapocssorvadást illeti? Látta rajtam,hogy fiatal vagyok, nem gondolta,hogy még igazán nem kellene az állkapcsomnak sorvadnia? Bárki akivel beszéltem mindenki azt mondta ne engedjem kihùzni ! Biztos van megfelelő megoldás a pòtlásra. És volt. És nagyon boldog vagyok,hogy végül nem engedtem kihùzni.

Berta,sagyon sajnálom az ested. Azt ìrtad mozogtak a fogaid. Akkor nem értem,miért baj,hogy ki lettek hùzva? Neharagudj csak tényleg nem értem..Mozgò fogakat nem szoktak bent hagyni.Nekem ez a maradék kettő stabilan àllt,csak a hosszùsággal és a dőlésszöggel volt a problèma..

269. Berta77
2017. okt. 27. 22:55
Sziasztok! Köszönöm a biztató szavakat! Kérlek Titeket, nagyon vigyázzon mindenki a saját, eredeti fogára még ha az 1 db is!! Fogatlanul eltorzul az ember arca, teljesen megváltozik, összeesik, beráncosodik. Ezt pszihésen is nagyon nehéz feldolgozni, egy használhatatlan müfogsorral meg méginkább! Üdv: Berta
268. arany52
2017. okt. 27. 19:44

Ó Berta, nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul sikerült a fogpótlásod . Nagy gond, mert fogak nélkül lenni lehetetlenség, mint étkezés szempontjából, mint esztétikai okokból.

Igazság az, hogy nagy lutri a fogpótlás, nekem is volt is, van is gondom vele és jó pár barátnőmnek is rosszul sikerült. Már vagy fél éve csak szenvednek vele. Nem is tudok mit tanácsolni, mert újat készíttetni igen drága mulatság.

267. lackó01 (válaszként erre: 263. - Berta77)
2017. okt. 27. 08:50

Nagyon sajnálom, remélem, hogy mihamarabb rendeződik a dolog, és megnyugszol!


"Én nem is tudom, hogy lehet ezt túlélni !????Nagyon elkeseredtem,lehet én már ezt tudni sem akarom !"


Az én ismeretségi körömben 1 személynek van protézise, egy 40 éves hölgynek. Ő ugyan ezt érezte, hetekig kellett tartani benne a lelket, zokogott, totál depressziós volt. Majdnem belepusztult a dologba, de szó szerint.

Többször járt igazíttatni, nem győzte ragasztani stb.

Végül szép lassan megbékélt a dologgal, ma már csak kacag az egészen, és poénkodik a saját fogatlanságán, tud nevetni az esetleges bakikon, ha pl elmozdul a fogsor.

Bár nekem azt tanácsolta, hogy ha van bármilyen lehetőségem, akkor inkább valamilyen módon rögzített módszert válasszak, még ha kivehetőt is.. mert azt mondja: ahogy engem ismer, szerinte, ha felhúzom magam én falhoz fogom vágni az egészet.. Ezért dilemmázok az implanton. Csak hát az anyagiak!

Ahogy fórumtárs írta: fogsoronként 2 implant, az kb. +600e ft, és nem tudom, hogy az ehhez készített fogsor is nem drágább-e... Ez így már 1 milla, ami, hát ajajj!!


Remélem mielőbb megoldódik a problémád, és megnyugszik a lelked! Kitartást és erőt kívánok,

Üdv Laci!

2017. okt. 27. 08:11

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a rám fordított időt, kedvesek vagytok.

Sokat dilemmázok a dolgon, hiszen tudom, hogy nem kevés pénzt el lehet erre a dologra költeni, mármint a fogpótlásra, és nem szeretném ezt a családom rovására tenni, viszont másik oldal a komfort, és a hiúság..... Nehéz.

De még van időm meggondolni, hisz a fogeltávolítások után még lesz idő rá. Még a fogorvossal sem konkretizáltunk semmit. Egyébként korrekt, és ügyes ifjú hölgy!

A nejemnek is korrekt áron, olyan felső hidat csinált, hogy még én sem mondom meg, hogy nem eredeti fogak./ na jó, persze én tudom/ A színt is olyan jó ízléssel eltalálta, hogy csoda. A párom fehérebbet akart először, de a dokinő lebeszélte róla, mert mondván: "csak nem szűz leány már, és nagyon kirítt volna a többi fog közül".

Tehát nyilván az ő álláspontját is figyelembe fogom venni...

Azért tudakozódok, hogy valamennyire képben legyek a lehetőségekről, és a várható következményekről,kölségvonzatról, hisz több évre szóló döntés, jó lenne nem bután-bambán állni, mikor az orvossal konzultálok a témában.

Nagyon jó ez a fórum, és aranyos a csapat. A sok személyes tapasztalat sokat segít.

Köszönet mindenkinek érte!

Természetesen a párom mindenben támogat, őt az egészségem érdekli a legjobban, de azért a kisördög csak ott van bennem na :). De igazatok van!

265. nagygini (válaszként erre: 263. - Berta77)
2017. okt. 27. 06:25

Jajj szegénykém!! Ne add fel még!!! A hányinger idővel elmúlik, a fogsor billegését is lehetne korrigálni, de ha esztétikailag nem tetszik akkor veszett fejsze nyele :( Nem is értem, hogy vannak a fogak benne....

Az én fogsoromat is jól elcseszte a technikus, a kettes fogamat hármasnak vette, ahhoz van felépítve az egész fog, jobbra elvan tolódva mindegyik fog. Ma megyek vissza újabb probára, kiváncsi vagyok, hogy javították ki. Egész éjszaka nem aludtam, csak ez járt az eszemben. Javittattam a fogsort, meg hisztiztem a dokinak 😬

2017. okt. 26. 21:46

Lackónak mindent leírtak a lányok,csak megerősíteni tudom őket! :)


Berta! Hát ez már durva! Szerintem verd ki a dilit,fenyegesd meg feljelentéssel és kérd vissza az utolsó forintig a kifizetett összeget! Keress egy normális,megbízható fogorvost és csak akkor fizess,ha teljesen készen van! Nem szabad annyiban hagyni,kismillió embernek csinálnak fogsort,sikerülnie kell a tiédnek is! Csapj az asztalra!!

263. Berta77
2017. okt. 26. 19:48
Kedves Együttérző Csoporttársak ! Ma kész lett a javított fogsor,annyi,ha kinyitom a szám, nem esik ki. Bőgtem egész nap és órdítva tudnék kiabálni hogy minek engedtem kihúzni a még meglévő mozgó fogaim !! Sajnos ez már vissza nem csinálható!!! Állandó hányinger gyötör, ráharapni nem tudok,mert ha egyik oldalon megpróbálom a másik oldalon kiesik,lebillen. Undorító az egész !!! Én nem is tudom, hogy lehet ezt túlélni !????Nagyon elkeseredtem,lehet én már ezt tudni sem akarom !Bennem ez akkora törést eredményezett,hogy szavakban nem is tudom leírni!!! Egyetlen dolog volt, amit minden alkalommal a dokitól, kértem, hogy alul, szép fehér fogakat szeretnék !! Erre az alsó koronák a szürke 50 árnyalata lettek !!! Ráadásul egy bal első, alsó behúzódott középre, mivel nem volt mellette fog, így alulra középre 3fog került 1 helyett 3 db. A bal alsó mellett mind két oldalon van egy betéve, össze vissza áll, mivel a bal alsónak gyökere van, így belül is sokkal nagyobb, ezek az odabiggyesztett fogak meg csak felül töltik ki a teret. Nem csak a betett fogtól van hányingerem, hanem az egésztől !! Még ha egyszer a nyugdíjam mellett újra össze tudom pakolni ezt a pénzt, majd tényleg fehér fogakat csináltatok és kidolgozom az implantátum árát is, mivel ez így elviselhetetlen !!! Üdv: Berta
262. arany52
2017. okt. 26. 14:09
Ez így van, a rossz , tönkrement , szuvas fogak, melyek már rossz leheletet adnak - na az kiábrándító, de egy jól sikerült, tisztán tartott fogsortól nem ábrándulhat ki, aki szeret. Hogy melyik fajta pótlás válik be, az fűgg a fogorvos döntésétől és a meglévő fogaktól is. Nekem alul felül csúsztatottat csináltak. Alul teljesen jó, felső is remek lett volna, ha a ki-bevétel nem teszi tönkre a meglévő, már gyenge csapos fogakat . Most a felsőt újra kell csinálni. Ez már teljes fogsor lesz, ha eljutok oda és bizony viszza-vissza kell menni a fogorvoshoz javíttatásért és türelem kell hozzá nagyon sok, de megéri az eredmény.
261. nagygini (válaszként erre: 257. - Lackó01)
2017. okt. 26. 06:23

Szia! Semmiképp nem fölösleges pénz amit az ember az egészségére költ, bár ugyanezen a dilemmán voltam én is évekig. Meg is lett az eredménye. A fogpótlás ára több dologtól függ. A legdrágább az implantátum , 100-150 ezer egy implant, erre épül rá a fogmű. Ez lehet kivehető vagy fix. Ha kivehető két implantátumon ül a fogsor, a fixhez nyílván több kell. A következő árkategória a kombinált fogpótlás, ami kivehető és fix részt is tartalmaz. Nekem ilyen lesz a felső fogsor. Öt korona + a kivehető rész kb. 300 ezer forint lesz, de tutit csak akkor tudok mondani ha kész lesz. Az alsó fogsoron körhíd készül majd, ez sem lesz kevés, de olcsóbb mint a kombinált.

Következő árkategória a teleszkópos fogsor, egy-két megmaradt fog esetén készítik. A megmaradt fogak tartják a fogsort. A legolcsóbb megoldás a teljes kivehető fogpótlás, függ az anyagától is de olyan 80-150 között mozog egy ív.

És végül a lényeg!!! Ne légy buta, már miért undorodna meg tőled a feleséged? A fürdőszoba magányában kiveszed, beteszed senki nem fogja látni. Egy szép esztétikus fogsor még mindég jobb mint egy rossz fogakkal teli száj. Nagyon féltem én is, mit fog szólni a férjem ha meglát fog nélkül. Ha igazán szeretitek egymást ez nem szabad, hogy problémát okozzon.Nálunk nem is okoz gondot, inkább félt és sajnál, hogy ezen kell keresztül mennem 39 évesen. Várja a végét, szerinte gyönyörű leszek. A lányim, kollégáim is elfogadtak így fogatlanul. Majd ha elkezdesz beszélgetni emberekkel a dologról rá fogsz jönni, hogy hány olyan embernek van fogpótlása akiről addig nem is gondoltad. Fel a fejjel és kitartás.. Na az kell hozzá jó sok...

260. Boci (válaszként erre: 257. - Lackó01)
2017. okt. 26. 06:01

Szia lackò01! Azt felejtsd el,hogy nem leszel férfi.Számomra az nem férfi aki nem törődik a külsejével.Ha a véleményemet kérdezed,én biztos,hogy a kivehetőset választanám.Nekem is az van.Felül a két 6-os fogam maradt meg.Azon se gondolkozz egy percet sem,hogy a feleséged hogyan néz rád.A férjem műfogsorral is imád,azt mondta ha nem lenne fogam akkor is megfelelnék neki.Én csak magam miatt teszem amit teszek és azert,hogy enni tudjak.15 éve vagyunk együtt a férjemmel.Szokott hülyéskedni,hogy jobb lennék fog nélkül mert akkor legalabb nem kellenék senkinek ;-)

Visszatérve arra,hogy melyiket vàlaszd,hát nem érdemes drága pénzt bele rakni,mert az nem biztos,hogy jobb lesz.Ahova én jártam csináltatni,volt egy ùr aki implantátumot csinaltatott röpke fél milliòért,és elesett,vagy nem tudom mi történt vele de kitört neki..és a végén kivehetős lett a fogsora.Az én dokim először a teleszkòposat ajánlotta nekem 30 ezerrel többért,de hozzátette, nem lesz jobb,csak esztétikusabb mert nem fog látszani.Amire én rajöttem,hogy hamarabb tönkre mehetnek a maradék tartò fogak.Hiszen ilyenkor a maradèk fogakat(amik ráadásul egészségesek)szét "barmolják".Továbbá szájpadlásos helyett a fèmlemezest ajánlotta a doki(szintén többért)mondván,hogy hamarabb megszokom..viszont azt nem tette hozzá,hogy ha tönkre mennek a maradék fogak,nem lesz vákum ami fent tartja az egészet,és ráadásul átalakìtani sem lehet a fogsort.Ezt már én mondtam neki ő csak helyeselt,hogy igen igazam van.Igy én kértem,hogy inkább szájpadlásos legyen.Amùgy azert nehéz nagyon,mert a dokik legtöbb esetben saját zsebre dolgoznak,és alapbòl a drága megoldásokat fogják ajánlani.Anyukámnak 30 éve kivehető alsò-felső fogsora van, 30 évvel ezelőtt csinaltatta, és azòta is ugyanaz van neki,semmi gond nem volt vele soha.

Ami pedig a megszokást illeti,az attòl függ,ki hogyan áll hozzá.Minden fejben dől el.Addig kell vissza járni alakìtásra a dokihoz amìg azt nem érzed,hogy igen most tökéletes,NEM NYOM,NEM LÖTYÖG,NEM FÁJ,NEM ÉRZED IDEGEN TESTKÉNT. A jòl elkészìtett műfogsor tökéletesen illeszkedik,nem kell ragasztò sem,én sem használok.Röhely de néha alig tudom levenni,mert olyan erősen tartja fent a vákum :)

Ami pedig a fogak alakját es méretét illeti,bátran kérd olyanra amilyenre szeretnéd,hogy minèl természtesebbnek,igazibbnak hasson.Ha kell vigyél fotòt,hogy milyenre szeretnéd.Ha ùgy jársz mint én az első dokinál,akkor állj tovább :) én is ezt tettem.. Az első doki nekem azt mondta,hogy ezek a fogak sablonra készülnek nem változtathatok a kinézeten.Hozzá teszem undorîtò lòfogakbòl állò fogsort mutatott 85 ezerért. Fogtam magam elmentem Siòfokra és megcsináltattam 70 ezerért.Amikor megkaptam a viaszba tett fogakat,először elszörnyedtem.Persze megnyugodva eszembe jutott amit a második dokim mondott,hogy nyugodtan változtathatok a fogak méretén és kinézetén.(A dőlésszöget nem mondta,erre szintén én jöttem rá,hogy valami nem stim)Ez is tettem,és most imádok a tükörbe nézni,mert tökéletesek.A szìnük is nagyon természetes,avatatlan szem tutira nem fogja észrevenni,hogy nem igazi ;-)

Összegezve a dolgot, nekem 70 ezerért tökéletes ez a kivehető fogsor. Imádom,bàtran eszek vele,beszèlek,nevetek..A többieknek üzenem,hogy már nem harapom el a számat,megtanultam enni :)

Most ùjabb dudort vettem észre ahol nyomja a hùzott fogam helyét,azt kell majd kicsiszoltatnom,de az már nem olyan sűrgős.De majd megyek csiszoltatni.Aztán lehet majd elmùlik ahogy gyògyul a hely..

2017. okt. 25. 22:57

Küldöm a hölgyeknek szeretettel, és tisztelettel:

[link]

2017. okt. 25. 22:41
Minden hsz-t szívesen fogadok, és hálásan köszönök!
2017. okt. 25. 22:37

Tisztelt fórumozók!


Látom, s tudom, hogy most leginkább hölgyek fórumán "kalózkodok", mint fogatlan oroszlán.

Tanácsot, segítséget remélve, a neten kutakodva leltem eme fórumra, és elnézést kérve írok, remélve segítséget, s tanácsot!

Majd 50 éves "férfi" vagyok, kinek pár héten belül nem lesz alul foga, felül talán a két 1-es, és a bal kettes maradhat meg.

Átolvastam a fórumot, és látom, hogy mindenki sokat szenvedett-szenved a témában... együttérzésem mindenkinek.

Sokat olvasgatok a neten, hogy miként tovább??

-sima kivehető fogsor,

- mini implantátummal rögzített műfogsor,

-normál implantokon, esetleg stéggel rögzített fogsor...

stb. Csak árakat nem ír egyik fogászat sem...

Kinek mi a tapasztalata,mit választana: örülnék ha megírná, kb árak+ eredmény!

Számomra az egyik legfontosabb tényező a feleségem! Imádom, hisz gyermekem anyja, mellettem állt minden bajban, és nem szeretném ha "megundorodna tőlem"... nem szeretném ha "másképp nézne rám"......

Félek, hogy műfogsorral, már nem leszek FÉRFI a szemében! Kiveszem-beteszem!....

Viszont fölösleges pénzt sem szeretnék magamra költeni, hisz van egy csodás kislányom.....

Hölgyeim, ugye értik a dilemmám!

Várom válaszaikat! Csókolom kezüket, Tisztelettel: Laci

256. Berta77
2017. okt. 25. 21:14
Köszönöm Martinaki! Aranyos vagy!!! A dokit nem hibáztatom, amúgy nagyon jó keze van, egyetlen kezelést sem éreztem. De a fogtechnikus valamit nagyon elszúrt. Holnap várom az újonnan elkészült fogsort, már így 2 hónap után elfogyott a türelmem. Köszönöm az együttérzést! Üdv: Berta
255. Martinaki (válaszként erre: 254. - Berta77)
2017. okt. 25. 20:49

Berta! Ne hibáztasd magad,Te is tudod,hogy előbb-utóbb műfogsor lett volna a vége!

Itt a doki hibázott,nem is kicsit,nem is igazán értem,hogy lehet ilyen munkát kiadni a kezükből!

Ha elsőre sikerült volna,már rég túl lennél a nehezén,megszoktad volna. Elhiszem,hogy bánt,csalodott vagy,hogy elment tőle a kedved,de szorítunk Neked,hogy csinálják meg végre normálisan.Tarts ki!Drukkolunk!

254. Berta77 (válaszként erre: 253. - Nagygini)
2017. okt. 25. 13:45
Szia Nagygini! Köszi az érdeklődést! Mivel totál használhatatlan visszaadtam javitásra! Remélem egyszer még lesz belőle valami használható dolog! Hibáztatom magam, amiért kihúzattam mindet!! Mozogtak valamilyen szinten és rengeteg Dalacint ettem az állandó gyulladásra. De mégis az az állapot elviselhetőbb volt, mint ez a fogatlanság!! Nagyon megvisel! Üdv: Berta
253. nagygini (válaszként erre: 246. - Berta77)
2017. okt. 25. 06:22
Szia! Hogy állsz a megszokással? Jobb már? Én ma megyek megint próbálni, elvileg már fogakkal. Pénteken a vázat nem lehetett bepróbálni olyan rossz lett. Remélem már haladunk, mert ez így lecsiszolt foggal nem túl király :/
2017. okt. 24. 22:13
Boci: Eleinte Én is elharaptam a számat,de valahogy hozzászoktam,már nem vagy csak nem tűnik fel? Bárgondolom érezném! Szerintem várj kicsitpár napot vele!
251. arany52
2017. okt. 23. 18:00
Boci, ez már igen szép eredmény. A szájraharapás lehet attól a pár mm-től is amivel hosszabb a szemfog, de elképzelhető, hogy hozzászoksz.
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook