Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most kezdjük az ovit! fórum

Most kezdjük az ovit! (beszélgetős fórum)


90. noozimanoo (válaszként erre: 73. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 16:38

Tévedés!!! Betegség után kell csak az orvosi igazolás! Ha nem beteg, mért lenne orvosi igazolása? A doki nem igazolja a nagyszülőknél tett kirándulást!


Igazolásról egyébként: Kis- és középső csoportban betegség után orvosi igazolás kell, egyébként semmi. Nagycsoportban minden hiányzott napot igazolni kell. Ha beteg volt, akkor dokitól.

Ha "csak úgy", akkor vezetői vagy óvónői kikérő.

89. Mandula71 (válaszként erre: 74. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 15:37

Tudomásom szerint hivatalosan az óvoda három étkezést biztosít: reggeli-ebéd-uzsonna. Tízóraira általában gyümölcsöt kapnak- ha a szülők visznek. A befizetett összegben sajnos ez az étkezés nem szerepel sehol.

Az a baj, hogy ha ez a 28 gyerek szeptember 1-től járhat óvodába, akkor nem nagyon tudják megoldani másképp a beszoktatást, mint egyszerre... Mert melyik szülőnek mondják azt, hogy te majd csak 2 vagy 3, vagy 4 hét múlva kezdhetsz?

88. Mandula71 (válaszként erre: 73. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 15:32
Bocsi, akkor félreértettelek... Egy nap után is kell orvosi igayolás, ha betegség miatt nem megy a gyerek. Nálunk akár több hetet is hiányozhat, ha én azt előre megmondom, akkor nem kérik az igazolást.
2012. szept. 3. 15:25

Sziasztok! Visszaolvastalak titeket, mi is most kezdtük az ovit, ma. Nálunk eddig vegyes csoportok voltak, most kezdték el "szétválasztani" őket ezért egy olyan csoportban vagyunk ahol 4 jövőre sulis van és a többiek 2009-es születésűek.


Nálunk sincs beszoktatás, ma ebéd után elhoztam(de akár hagyhattam is volna, ha úgy akarom) de holnap bent alszik.


nekünk nem sikerült túl jól a nap, hiába beszéltünk meg mindent, reggel sírás volt, az ovónéni elmondása szerint később is többször sírva fakadt, és egész nap nem evett, nem ivott egy kortyot sem:( Úgyhogy itthon beedédelt, megivott 3 pohárral és kidőlt. De azt javasolták hogy minél előbb legyen meg a rendszer, ahogy később is lesz és ne húzzuk az ottalvást, nem lesz könnyebb igy sem úgy sem ...


Nekünk is rizikós volt hogy megyünk-e, péntek éjjel lázas volt, de szomaton az ügyeleten a mi dokink megnézte, semmit nem látott rajta, és engedett oviba ha máig nem lázasodott be.

86. be749d73f9 (válaszként erre: 85. - Cooltim)
2012. szept. 3. 14:25

Húúúú, sajnálom, az nagyon nem jó! Gyógyuljon meg mielőbb!!!

Akkor ti valószínűleg jövő héten kezdtek, igaz?

2012. szept. 3. 14:21

Sziasztok!

Irigykedve olvaslak Titeket az elso nap elmenyeirol!!!

Nalunk volt a doktorno. Virusos torokgyulladasa van lanykamnak!!! :-( jarhat 4 napos lazzal is akar!

De milyen jo, hogy mindenkinel elvezte a gyerkoc az ovit?!... :-)

84. be749d73f9 (válaszként erre: 83. - Peggy73)
2012. szept. 3. 14:20

Akkor lehet, h ma nálunk is azért volt rajtunk kívül csak egy új kisgyerek? Mert itt is ez a 3 napos beszoktatás van? Hmmm...nem kizárt! :)

aha, tényleg, most, h belegondolok....nem is volt ott 29 gyerek, amennyi a csoport létszáma...:)

Kb. a régiek csak és az új 12-ből meg mi... :))

És lőn világosság!!!!!! :DDDD

83. Peggy73 (válaszként erre: 74. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 13:33
Ez nagyon durva! Még nálunk is, ahol vegyes csoport van, tehát nem egy szerre kezd az összes gyerek, még itt is 3-4 kicsi jön 3 napos turnusokban egymás után. Itt az a jó, hogy nem csak az óvónénik, hanem a nagyobbak is segítenek beletanulni a napirendbe.
82. be749d73f9 (válaszként erre: 81. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 13:32

Nagyszülőkön meg a keresztanyjáékon kívül, ahová mindig együtt megyünk 2-3 napra, még nem. :))

Igen, kíváncsi leszek!! Bár egy hihetetlen jó alvó gyerek. Néhány pár napos periódust leszámítva (fogzás, betegség) olyan alvókája van, egy szavam sem lehet. Mai napig gyönyörűen alszik délután is, pedig tegnaphoz egy hónapra már 4 éves lesz! Olyan 4-5 hónapos korától átaludja az éjszakát. Kívánni sem lehetne jobbat! :) Bombát is robbanthatnánk mellette. A kicsi meg a tök ellentéte. Ő most hó végén lesz 2 éves, de még egy éjszakát nem aludtam végig vele.... :(((

81. dbf191fd2d (válaszként erre: 80. - Be749d73f9)
2012. szept. 3. 13:22

gondolhatod... főleg azok a gyerekek, akik eddig nem jártak közösségbe, milyen "klassz" kezdet volt nekik, ekkora zsúfoltságot átélni...


amúgy csajszim jól érezte magát, ebéd után nem is akart hazajönni:) amúgy az óvónénik aranyosak, igazi szakmai "öregkutyák", akik már nagyon sokmindent megéltek:)


Nálad akkor még nem is aludt "idegen" helyen a gyerkőc? Biztos izgalmas lesz neki a szerda:)))

80. be749d73f9 (válaszként erre: 79. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 13:08

Ahogy így olvastam, amit írtál, hát, tényleg szörnyű!!!

Nem is értem, pedagógiát, pszichológiát tanult emberek, hogy tudnak így megszervezni dolgokat....

Akkor már ezek szerint is jobbak a vegyes csoportok. Pedig kicsit féltem, h egy már összeszokott kis társaságba kerül, de ha azt nézzük, majdnem a fele új kicsi, úgyh talán nem lesz olyan rossz ez...

Kész anarchia lehetett ott nálatok....hogy meg lehettek lepődve a kicsik is, h mi ez a sok ember....ugye???

79. dbf191fd2d (válaszként erre: 78. - Be749d73f9)
2012. szept. 3. 13:04
irigyellek Benneteket.... ez rémálom ami ebben az oviban megy...
78. be749d73f9 (válaszként erre: 76. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 12:54

Én ma kérdeztem, 29 gyerek van a csoportban, ebből 12 új. De magunkon kívül egy, azaz 1!!! gyereket láttam ma ilyen beszoktatós szisztémával, ahogy mi is voltunk.

Gondolom sokat nem tudják megtenni ezt, akik dolgoznak pl.

De én úgy vagyok vele, h minket sem szoktattak annak idején, mégis itt vagyunk!! Élünk és virulunk!!! Nem??? :DDD

77. be749d73f9 (válaszként erre: 74. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 12:49

Húúúú, ezek enyhén szólva is durva dolgok!!!

Nálunk ezért nem maradhatnak a szülők. Szerintem nem is baj, én egyébként sem ragaszkodtam volna hozzá.

A fizetnivaló meg kész kabaré!!! ráadásul az októberit??? Kicsit durva!! Nálunk minden hónapot utólag kell fizetni. Azt mondjuk még nem tudom, mennyit.

a héten egyáltalán nem engedik, h ott aludjon a gyerek? De miért? Ezt nem értem. Miért kell eddig húzni a dolgokat? Szerintem ez nem igazán jó. Nálunk holnap ugyanígy 10-fél 12-ig lesz, és ha minden ok, szerdán már ott is alszik. Remélem minden ok lesz!! :D

76. dbf191fd2d (válaszként erre: 75. - Be749d73f9)
2012. szept. 3. 12:49

valami jó hír is:)))

szerencsétek van, hogy nálatok nem egyszerre megy a beszoktatás, de legalább is nem annyi gyerek egyszerre...

2012. szept. 3. 12:40

Na, túl vagyunk az első napon, már itthon vagyunk, gyerekek alszanak.

Nekünk szerencsére nem volt semmi gond. :)

Reggel, mikor átöltöztünk és mondtam neki, h anyáék most elköszönnek, te itt maradsz játszani és nemsoká jövünk érted, a világ legtermészetesebb dolgaként mondta, h: jó! :D

Gombóc volt a torkomban, libabőrös volt mindenem, de indultam, mert örültem, h nincs sírás. Kicsit meg is lepett, de még mindig jobb így, mint sírva, kiborulva elválni!

mikor mentünk érte, az óvónénivel kézen fogva sétált épp. azt mondta, elég visszahúzódó volt (ő???? :DDD ) nem nagyon volt kedve játszani, látszik rajta, h felnőttekhez van inkább szokva, gyerekekhez nem annyira.

Mikor kérdeztem, hogy érezte magát és, h jövünk-e holnap is, azt mondta: jól érezte és igen, jövünk.

Hmmmm..eddig jó.....a folytatás majd kiderül!!! :)

És nektek hogy alakultak a dolgok?

2012. szept. 3. 12:36

Sziasztok!


Megjöttünk. Hát ez az egész NO COMMENT.


Ki volt az az elmebajos, aki kitalálta, hogy 28 (1 szobával arréb mégegyszer 28) gyereket egyszerre vigyenek a szülők oviba.... el lehet képzelni mi volt ott.. 45 nm2es teremben 28 gyerek, legalább 35 felnőtt (volt hogy mindkét szülő jött, vagy a nagymama IS), sőt az öltöztető szobája 2 csoportnak együtt van, gondolom nem nehéz elkézelni mi volt ott... 56 gyerek (!!!) plusz a szülők egy 50 nmesnél nem nagyobb padokkal telezsúfolt szobában.


Hát nekem most egy kicsit teli a tudatom.

A másik: nem kaptak a gyerekek tízórait... mert hogy ebben az oviban az a tízórai, amit a szülők beosztás szerint visznek a gyerekeknek. Bezzeg a 6500 ft októberi ebédpénzt máris legombolták az emberről :S


Nagyon sajnálom, hogy a közelünkben nincs magánóvoda, mert még ma beíratnám a lányomat oda...


volt pár szülő, akik nem egyeztek bele, hogy a gyerekeknek majd csak jövő héttől aludjanak ott és mivel én sem értettem ezzel egyet, szerdán már ott fog aludni Bogyókám.

A holnap napot valahogy még átvészeljük, mert ez így tényleg túlfeszíti az ember idegeit...


meséljetek majd, nálatok mi volt! Nagyon kíváncsi vagyok.

73. dbf191fd2d (válaszként erre: 72. - Mandula71)
2012. szept. 3. 12:27
nem azt írtam, hogy hívja fel az ovit, hagy vigye a gyereket, hanem kérdezzen rá, hogy ilyenkor mi a teendő. Többek között mondják el neki azt is, hogy 3 nap hiányzás után, már mindenféleképpen kell orvosi igazolást vinni, akár beteg volt, akár nem.
72. Mandula71 (válaszként erre: 70. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 3. 11:17
Hiába hívja fel az ovit, nem fogják azt mondani, hogy vigye a gyereket. Mivel láza volt, elvileg eleve 3 napig nem mehet, függetlenül attól, hogy később már csak hőemelkedést mértek. Én biztosan nem vinném ma még, aztán ha ma semmi szokatlant nem tapasztalnék és nem lenne még hőemelkedése sem, akkor holnap reggel mennék vele.
71. Lexike
2012. szept. 3. 09:37

Sziasztok Anyukák!

Hogy vagytok? Én egy kicsit idegesen, a de a fiam nagyon lelkes volt reggel, remélem így is marad:)

70. dbf191fd2d (válaszként erre: 68. - Cooltim)
2012. szept. 3. 06:17
lehet csak az izgalomtol ment fel a hője. Szerintem hivd fel reggel az ovit es kerj tanacsot! Majd irdd meg mi volt!
69. be749d73f9 (válaszként erre: 66. - Cooltim)
2012. szept. 3. 00:14
Jobbulást a kis drágádnak! :))
2012. szept. 2. 23:06

Koszi!

Most 37,3- mat mertem neki, alszik. Nem tudom, h vigyem - e holnap, vagy sem. Nem akarok egybol betegseggel inditani. Illetve a tobbi gyerkot sem fertozni.

Sosem volt meg beteg a lanykam, max. kis orrfolyas, es pont most jon ez?!... Hihetetlen!

Raadasul annyira keszul holnapra. Mar a kis ruhajat is kivalasztotta, hogy melyikben megy. Az ovis zsakot is bepakoltuk nagy orommel... Ma delutan el kellett setalni az ovihoz ujra megnezni...

Teljesen tanacstalan vagyok. :-(

67. dbf191fd2d (válaszként erre: 66. - Cooltim)
2012. szept. 2. 21:39
Oooo szegenyke!!! :( mielobbi jobbulast neki!
2012. szept. 2. 21:20

Mi valoszinuleg nem kezdjuk az ovitbholnap megsem. Lanykam du. hoemelkedese lett, mostanra pedig laza. :-(

Sosem volt meg hoemelkedese!!! Eppen most, eppen ma?!... Pedi nagyon varja a holnapi napot!!!! :-(((

65. dbf191fd2d (válaszként erre: 64. - Be749d73f9)
2012. szept. 2. 20:47

igazabol nem tudom hogy lesz.. lehet nekem is el kell majd jonnom... elso nap azert szivesen maradnek ott vele :)


sok sikert mindenkinek holnapra!

64. be749d73f9 (válaszként erre: 63. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 2. 20:38

Akkor ezek szerint nektek maradnak a szülők is?

Nekünk mondták, h ezt kifejezetten nem szeretnék...mondjuk, én sem tartom túl jó ötletnek....hááát....igazából nem is tudom, hogy lenne ez a legjobb, nem tudok mást tenni, én is csak bizakodok....:)

Holnap meg itt élménybeszámoló!!! :)

63. dbf191fd2d (válaszként erre: 62. - Peggy73)
2012. szept. 2. 18:53

hát igen, a szerencsés csillagzatz alatt születettek ugye...:D:)))


annyira szerettem volna, ha esernyő lesz a jele, mert nekem és a férjemnek is az volt a jele oviban:))


most vacsi alatt beszélgettünk férjemmel, Ő azt hitte, hogy csak beadom Bogyót az oviba és lépek is onnan... nagyon remélem, hogy nem így lesz.. most beletette az ideget a gyomromba ezzel a lehetőséggel, hogy hazaküldenek holnap 1 óra után... :S

62. Peggy73 (válaszként erre: 37. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 2. 17:23
Nekem szerencsém volt a jelválasztással! Nálunk kis karton korongokon voltak a jelek, amiket ketté vettek és körbe adtak. Én voltam az első. Leleményesen kimartam rögtön a kisautót a fiamnak ;)
61. Peggy73 (válaszként erre: 26. - Esallay)
2012. szept. 2. 16:45
Nem mind 3 éves. Nem kiscsoportban kezdünk, vegyes korú gyerekek vannak. 2 óvónéni és egy dadus van egy csoportban. Állítólag tudják kezelni a helyzetet. Majd meglátjuk. Bizakodom, mást nem tehetek)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook