Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most kezdjük az ovit! fórum

Most kezdjük az ovit! (beszélgetős fórum)


150. be749d73f9 (válaszként erre: 147. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 12:38

Hmmm....igazad van...mindenben!

Ugyanígy gondolom az első héttel, ahogy te!

Még, ha utána nem is regélnek minden délután,(persze a jövő 7en, mikor elkezd ott aludni, még jó lesz az infó :D ) de ha vmi nagyon jó v nagyon rossz történik, ahogy írta is már valaki, szerintem el fogják mondani, az eddigiekre alapozva így gondolom! :)

149. Peggy73 (válaszként erre: 148. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 12:38
Ha megengeded és a szintetikus vitamint tartalmazó Cebion helyett inkább a Dr Chen 1200mg-os csipkebogyó kivonatos C vitaminját ajánlanám! :)
148. dbf191fd2d (válaszként erre: 146. - Be749d73f9)
2012. szept. 8. 10:06
elkezdtem nekik a cebiont adni, ha bejön a "kiviszezon" (tudom, hogy mindig lehet kapni, de ezek még melegházas vacakok...) nyomatom nekik a napi 2 kivit..
147. dbf191fd2d (válaszként erre: 145. - Be749d73f9)
2012. szept. 8. 10:05

de igen, ez lenne a normális. És szerintem arra hivatkozni, hogy 28 gyerek van: görénység, nem mi szülők mondtuk az önkormányzatnak, hogy zárjanak be óvodákat, meg 3 éves kortól legyen kötelező az ovi.

Ha máskor nem, de legalább az első héten elmondhatnák, mert egyrészt mindkét óvónő plusz a dada bent voltak, másrészt totálisan normális, hogy az oviba kerülő gyerekek szülei kíváncsiak, hogy telik a napja a gyereknek...

már bánom ezt az ovit...

146. be749d73f9 (válaszként erre: 143. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 08:43
Hja....bár én ezt nem tudom még megmondani, de egy hét után már folyamatosan tüsszög és folyik az orra! :((( Pedig hol vannak még a rossz idők.... :S
145. be749d73f9 (válaszként erre: 141. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 08:41

Igen! Nálunk minden délután elmondja, mi történt! Nem is kell megkérdezni...magától!

De szerintem ez lenne a normális, nem?

Úgy általában is, nem még így az elején!

144. Mandula71 (válaszként erre: 143. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 06:56

Nálunk a bölcsiben se 6 gyerek van:)

Az oviban szerintem ha nincs probléma, akkor nem mondanak semmit. Nem fogják részletezni, hogy evett, meg aludt-e:) Akkor szólnak, ha az eddigiektől eltérően viselkedik.

Fogalmam sincs, hogy mire számíts. Nálam ugyanis nem voltak betegesek a fiúk, amikor itthon voltam velük. Sokan mondták, hogy ezt felejtsem el, majd az ovi,bölcsi nem lesz egyszerű, állandóan itthon leszünk... Szerencsére nem így történt. Ugyan szinte egész télen köhögtek, de mivel más tünetük nem volt, így én engedtem őket. A háziorvosunk szerint a folyamatos köhögés is inkább a benti száraz levegő miatt volt és ha csak annyira lennének betegek a gyerekek, mint az enyémek, akkor neki nem lenne munkája.Az elmúlt 1 év alatt Norbi 2 napot volt itthon náthával, 2 napot pedig egy baleset miatt (megütötték véletlenül a szemét). Ákos pedig 1 hetet szintén egy baleset miatt (az itthon történt), majd 2 hetet egy mandulagyulladással most júniusban...

143. dbf191fd2d (válaszként erre: 142. - Mandula71)
2012. szept. 7. 22:14

El vagyok kenyeztetve, a bolcsiben mindig elmondjak hogy telt a napja, hogy evett aludt. Persze 6 gyerek mellett van ra ido...


Mas:


Szerinted 8 honap bolcsi utan (januartol juniusig betegeskedve) meg az oviban is szamitani kell a honapokig tarto takonykorra?

2012. szept. 7. 21:36

Visszaolvasgattam.Nekem Norbi (2008.01.03)tavaly ilyenkor kezdett az oviban, Ákos (2009.12.15)pedig októberben lesz egy éve, hogy bölcsis. Remélem legkésőbb januártól pedig ő is ovis lesz, merthogy sajna ő alapítványi bölcsibe jár. Ami persze nagyon jó, csak hát pénz...

Az oviban az étkezésekhez kapnak vizet, illetve napközben az asztalon vannak a poharak és a nagyobbak kancsóból töltenek maguknak,a kisebbeknek segítenek. Na meg olyan szerencsés a helyzet, hogy náluk minden csoporthoz tartozik mosdó, ami a teremből nyílik.

Azt ne nagyon várjátok, hogy az óvónők beszámolnak a gyerekek napjáról. Különösen nem az egykorú csoportoknál, ahol mindenki most szokik be. Vegyes csoportnál, ha kevés az új beszokós gyerek, talán többet mondanak. De igazából akkor, amikor a gyereket elhozzuk, akkor szoktak az óvónők pár mondatot váltani a szülővel, ha valami nagyon jó-vagy nagyon rossz dolog történt napközben, illetve ha a szülő KÉRDEZ. Kérdezni természetesen szabad, de azért arra mindenki gondoljon, hogy délutánonként már csak egy óvónő van a csoporttal (illetve reggel is, amikor visszük őket), így nem fog ráérni (normális esetben) hosszú perceket beszélgetni. Neki figyelni kell a többiekre, na meg az is lehet, hogy éppen valamilyen játék kellős közepén tartanak.

2012. szept. 7. 20:58

sziasztok!


Csajok, nektek beszámol az óvónő arról, hogy telt a napja a gyerkőcnek? Nálunk sose mond semmit....

140. Peggy73 (válaszként erre: 126. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 7. 15:08
2009.12.30-án szültem a Jahn Ferenc (Dél-pesti) kórházban
139. esallay (válaszként erre: 138. - Esallay)
2012. szept. 7. 14:34
Lemaradt, hogy a munkahelyem mellett van az ovi, közös a kerítés....
138. esallay
2012. szept. 7. 14:33
Ja, és gondolom arra gondolt, hogy megyek anyához és a kollégáihoz a kórházba, gyűjtök egy kis édességet, és elütöm velük a napot. Ott mindenkit ismerek, elég az idegenekből!!!!
137. esallay (válaszként erre: 136. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 7. 14:31
Úgy bizony, meglépett!!! Persze nem jutott messzire, csak a bejárati ajtóig. Volt már egyszer ilyen, de nem gondoltam, hogy ismétlődni fog. Akkor a nagyanyjától ment el "fagyizni". Igen, azt mondta oda indul. Tényleg arra van a cukrászda, amerre ment. Akkor az utca sarkon találták meg. (Kint kertészkedtek az utcán, nem bentről ment el, de akkoris!) Figyelni kell rá nagyon, nagyáruházakban is szeret(ne) kölün utakon járni. Persze, ha szem elől veszít minket, akkor megy a pánikolás, sírás, rívás.
2012. szept. 7. 09:53

Sziasztok!


esallay:

Jó isten!! Tényleg fogta magát és olajra akart lépni??? Mindig az jut először az eszembe ilyenkor, hogy mi járhat vajon a kis fejecskéjébenM "megyek megkeresem Anyut, ha már itt hagyott engem egyedül ezekkel a gyerekekkel.." :))

jól halad, egy kis dacoskodás belefér:)


Ma reggel azzal fogadott az óvónő, hogy szokott-e otthon is durcáskodni a kislányom? Mégis mit vár, hogy minden gyerek élére áll ha elfüttyenti magát? :)


cooltim:

Jaj dejó, kíváncsi leszek, hogy így egy kis csúszással milyen lesz beszokni az új közösségbe! Várja már Vandi az ovit, mi?:)


bnicc:

szia! Üdv "köztünk". Akkor nálatok is kicsi a korkülönbség?

2012. szept. 7. 09:45

Sziasztok!

Én is csatlakoznék.

Mi is most kezdtük az ovit a kisebbik fiammal. A nagyobbik fiam meg középsőt kezdett. Vele már könnyebb volt, bár nyári szünet után ő sem ment szívesen.

A kicsi fiam meg úgy sírt, hogy haza akar jönni, hogy még az utcára is kihallottam. Ma reggel pedig amikor mentünk be azt mondta, hogy nem fog sírni, s lássanak csodát nem sírt, nem volt vele semmi baj, mintha mindig is oviba járt volna.

134. cooltim
2012. szept. 7. 09:40

Sziasztok!

Jelentem hetfon mi is kezdhetjzk az ovit, a Vandi meggyogyult! :-)

A Vandi 2009.07.11 - en szuletett a Kutvolgyiben.

133. be749d73f9 (válaszként erre: 131. - Esallay)
2012. szept. 6. 20:09

Nálunk szerencsére egyik nap sem volt gond induláskor.

Nem volt nyafi, hiszti, h nem akar oviba menni.

Csak ma reggel nem tetszett neki, h egy nagy bögre kakaóval akartam indítani és majd csak oviban ehet reggelit/tízórait.

Kicsit késésben voltunk, de engedtem. Megkapta a reggelit....kb.3 falatot evett, aztán jól volt lakva! :)

132. esallay (válaszként erre: 126. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 6. 15:32
2009 02.03 Szent Margit Kórház Budapest, 3. ker.
131. esallay (válaszként erre: 128. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 6. 15:31

Sziasztok!

Tényleg elmaradtam, bocsánat, de nyakamba szakadt a munka, nem volt már energiám írni. Első nap ebéd után érte mentem, azt mondták, minden rendben volt. Csak annyi csavar volt benne, hogy 11 órakorkor úgy döntött szertett magzatom, hogy elég az oviból, és elegánsan távozott....úgy mentek utána az óvónénik.

Második-harmadik nap már ott aludt. Azt mondta jó volt az oviban, de reggel elindulni egyik nap sem akart, ment a hiszti, hogy itthon szeret, meg menjünk inkább a bölcsibe....

Ma szintén....

Különben az ovónénik nagyon kedvesek, nagyon szépen beszélnek velük, ezen a téren szerintem semmi baj. Talán csak nehezen fogadja el az új környezetet. Várok türelmesen, hogy mi lesz.

130. cooltim (válaszként erre: 127. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 6. 14:27

Sziasztok!

Koszi kerdesed! Tegnap este ota nincs laza Vandinak, reggelre kiuteses lett a laztol, vagy virustol. Ha ma marad a laztalansag, akkor hetfon megyunk...

129. be749d73f9 (válaszként erre: 126. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 6. 13:39
2008. október 2-án Miskolcon a Megyeiben.
128. dbf191fd2d (válaszként erre: 31. - Esallay)
2012. szept. 6. 13:16

Szia!


Te nem írtál még, hogy megy az ovikezdés?:)

127. dbf191fd2d (válaszként erre: 85. - Cooltim)
2012. szept. 6. 13:14
Szia! Meggyógyultatok?:) hétfőn lesz a nagy nap?
2012. szept. 6. 13:12

tényleg ki mikor szült és hol?:)

én 2009.08.03-án a Szent Imrében.

125. be749d73f9 (válaszként erre: 123. - Peggy73)
2012. szept. 6. 12:49
Nálunk is csak a mosdóban van csap. Én tegnap kérdeztem: mikor ebédre bejöttek az udvarról, akkor is ivott. Meg reggel, amikor megérkezünk is szoktam mondani neki. Bízok benne, h ő már feltalálja magát..... :) Meg abban is, h odafigyelnek azért erre is az óvónők! :)
124. be749d73f9 (válaszként erre: 122. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 6. 12:44

Nálunk van tízórai, ahogy elnéztem hétfőn, kedden, mert akkor még csak az utánra kellett mennünk, egészséges adag egy ekkora gyereknek. Szerencsére.


Nálunk kifejezetten kérték, h ha van kedvenc alvós játéka, akkor azt vigyük majd neki, mikor már ott fog aludni. (hétfőtől)

Egyébként, igen, a gyereknek kellene az elsőnek lennie....

123. Peggy73 (válaszként erre: 121. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 6. 10:39

Itt az a baj, hogy nem a szobában van a mosdó, hanem kint a wc-knél. Oda meg nem hiszem, hogy eszébe jut kimenni. :/

De állítólag ebédnél "kötelező" meginni a pohár folyadékot amit kapnak. Meg gondolom azért van folyadék a tízóraihoz és az uzsihoz is. Remélem.

122. dbf191fd2d (válaszként erre: 120. - Be749d73f9)
2012. szept. 6. 10:12

milyen nagy kaland lehet azért nekik ez:)

Nektek vannak még ovis emlékeitek?


Én még mindig ki vagyok ezek a tízórain akadva, kedden 1 fél üres kaláccsal volt el egész nap a csajszim ebédig:S Nálatok sincs tízóraizás? (mindenkitől kérdezném)


Reggel Apa vitte oviba Bogyót, ma lesz az első ott alvás. Van neki egy kis takarója, mindig azzal alszik, férjem odaadta a dadusnak, hogy majd azzal aludjon, erre elutasította a kérést, mert hogy nem tudnak rá figyelni és biztos, lenne olyan, hogy véletlenül beágyazzák a takarót... könyörgöm tényleg olyan baromi nagy kérés volt ez? Minden gyerkőnek van valami alvós kabalája, miért kell így hozzáálniuk ehhez a témához is:S

jó oké, 28 gyerek, megértem hogy nem egyszerű az Ő dolguk sem, de talán a gyereknek kellene az elsőszámúnak lennie, nem a kényelmes munkavégzésnek...


kezdem megbánni, hogy ebbe az oviba írattattam...

121. dbf191fd2d (válaszként erre: 118. - Peggy73)
2012. szept. 6. 10:06
Nálunk úgy van, hogy van bent a szobájukban egy kis csap, vannak kitéve jeles poharak és ha megszomjaznak maguknak kell elvenniük a poharukat és a csapból engedni vizet. Amúgy az udvarra is visznek ki nekik vizet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook