Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptemberben kezdjük az ovit:) fórum

Szeptemberben kezdjük az ovit:) (beszélgetős fórum)


18. *Mimmi* (válaszként erre: 17. - Hobnobs)
2011. júl. 27. 13:08

Nagyon jól tudnak alkalmazkodni, majd meglátod! ;-)

Az egész család egyébként azon röhög, hogy nálunk majd engem visel meg az "elválás", nem a lányomat.

Olyan gyorsan elröppent ez a 4 év! Észre se vesszük és már megy az iskolába... :-(

17. hobnobs (válaszként erre: 15. - *Mimmi*)
2011. júl. 26. 16:50
nahát nálunk az önállóság még nem igazán működik, evés terén sem. öltözködés szinte egyáltalán nem. max a zoknit felhúzza. Februárban lesz 4 éves a lányom amúgy. Én csak fél napra adom be, félegyig. Hogy milyen munkát találok emellé még kérdéses, de nem akarom egy hét után ott altatni. Ő sem aludt sehol máshol nélkülünk, és mi is max 3-4 órára hagytuk nagyszülővel. Lehet nem lesz gond, de ki tudja hogy viseli. Meglátjuk :)
2011. júl. 26. 08:58

[link]

ez egy tavalyi forúm.Elég sok mindent kibeszéltünk olvasd át hátha találsz valami hasznosat.

Mi tavaly kezdtük az ovit.

Nekünk ami kellett.Pohár,fogkefe,kéztörlő,bentre két három kis gatya,de az csak hogy legyen.1-2zoknit is raktam be ha netán beázna cipő vagy valami.Váltó nadrág 2,pulcsi-póló szintén 2.

Nekünk egy pizsit használtak amit hétvégére hazakaptunk mosni.

Ovis zsákot nem kérnek mindenhova.

Torna felszerelés az mindig csütörtökön kellett de nálunk a kicsit csak novemberbe kezdtek el tornázni addig vártak vele hogy megszokják az ovit.

Én mindig melegítőbe vittem a manót.Télen harisnya és bentre jöhetett a mackó helyett a rövidnadrág.Bent nagyon meleg van és két nadrágba meggyulladnak.

Kintre meg kell a meleg ruha.

De majd kitapasztalod,ne aggódj lesz időd mindenre.

15. *Mimmi* (válaszként erre: 14. - Hobnobs)
2011. júl. 26. 08:42

Lánykám már 4 éves lesz novemberben. Tehát nála már nagyon időszerű az ovi. Tavaly júniusban született a kistesó, így akkor nem adtam be az oviba. Pláne csak novembertől mehetett volna, pont télire az influenzaszezonra... Gondoltam nem hiányzik ez még nekünk, főleg, hogy a kistesónak is hazahozza a betegségeket. Tavasszal meg úgy voltam vele, ez az utolsó együtt töltött nyarunk, kiélvezzük. Úgyis évvesztes lesz mivel novemberi.

Egyébként látom rajta azért már igényli a gyerektársaságot, meg várja is már az óvodát. Én bonyolítom túl ezt az egészet mert ő már teljesen önálló, talpraesett kislány. Csak az, hogy eddig minden nap együtt voltunk... Eddig a nagyszülőknél se volt 1-2 óránál többet, azt se sokszor... Végülis 8-től délig nem olyan sok idő... Na meg a betegségektől félek nagyon! Nála a sima nátha is kruppal folytatódik és asztmatikus hörghuruttal zárul, annak ellenére, hogy hamar gyógyul és nem volt sokszor beteg. Sőt, idén már be se fulladt, remélem ez így marad!


Neked mennyi idős a lányod? Egész napos lesz?

14. hobnobs (válaszként erre: 12. - *Mimmi*)
2011. júl. 25. 22:56
mennyi idős a lányod? én sem szívesen adom be oviba.alig fogok tudni a bent eltöltött idejéről valamit. Mert ő azt mesél amit akar, minden rezzenését nem fogom már tudni az egész napjának. fura lesz.
13. *Mimmi* (válaszként erre: 9. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 25. 19:50

Gumicsizmát biztosan veszek, meg esőkabátot is.

Én egyébként ezekre gondoltam:

-melegítők (csakazértis :-D)

-hosszú ujjú felsők

-kardigán

-mellény

-harisnya (néha lehet abban is szoknyával)

-zoknik (kinőttük)

-trikó

-benti vászon cipő

-kintre is kellene valami játszós cipő

-tornacipő (?)

-tornázni fehér póló, fekete nadrág

-kéztörlő


Télire:

-vastag bélelt nadrág

-overáll (ebből tuti kell váltás is, meg amiben megy, legalább 3 db...)

-csizma vagy hótaposó

-sapka, sál, kesztyű

-téli kabát


Na meg a szokásos tisztálkodó szerek.


Egyébként azon gondolkodtam, hogy vajon átmeneti kabátból meg téliből is kell mindjárt kettőt venni, nem? Legyen váltás ha összekoszolja. Vagy érdemes mindjárt úgy gondolkodni, hogy az egyikben viszem és veszek valami egyszerűbbet kintre az oviba játszani?

12. *Mimmi* (válaszként erre: 8. - Martin3)
2011. júl. 25. 19:39

Szia!

Akkor itt kötelezően javasoltak! ;-) Na mindegy, ezen úgysem fogok összeveszni velük, legszívesebben be se adnám a gyereket az oviba. Úgy fog hiányozni! :-) Na de mostmár "muszáj" lesz, így is kihagytunk 1 évet.

Én se értem ezt a harisnyás dolgot... A lányom már teljesen egyedül öltözködik. Sőt, ha levetkőzik, ügyesen visszafordítja a ruháját és behajtogatja a szekrénybe. :-) Nála inkább majd arra kell figyelni, hogy minden rajta van-e. Hajlamos lenne kabát nélkül kimenni mert ő nem fázik vagy nem felhúzni a cipzárt... Tavasszal az döbbentett meg, hogy amikor az ovi elött sétáltunk, gyönyörű napsütéses időben, az egyik gyereken vastag télikabát, a másikon melegítő, a harmadikon pulcsi, a negyediken meg csak egy szál póló...Azért olyan jó idő még nem volt, hogy egy szál póló legyen a gyereken! Ki dönti el mit kell felvenni, a gyerek maga?! Jó lesz, már látom előre! :-)

11. *Mimmi* (válaszként erre: 6. - Hobnobs)
2011. júl. 25. 19:24
Tudom az adatlapomon Budapest van de vidéken lakom. :-)
2011. júl. 25. 17:26
takaró milyen?elég pléd?
9. kicsilányka1984 (válaszként erre: 8. - Martin3)
2011. júl. 25. 17:26
szerinted nem kell bentre akkor harisnya?és gumicsizma?
8. martin3 (válaszként erre: 5. - *Mimmi*)
2011. júl. 25. 17:25

szia!

mi az hogyha gyeden vagy nem maradhat ott a gyerek alvásra? max javasolhatják, de ha felvették a gyereket, teljes "jogú" óvodás....vagyis délután is maradhat...

és miért az óvónő döntse el, hogy a harisnya jobb??? abba befülled a gyerek lába, főleg, ha abba mennek ki rohangálni, pláne, utána meg a vizes, izzadt harisnyában ül majd a teremben? dadus néni dolga, hogy segítsen a kiscsoportosoknak az öltözésben. de pl a tépőzáras cipőt tudom ajánlani kintre és bentre is, mert azt a gyerek egyedül is fel tudja húzni, ezzel sokkal gyorsabb az öltözése. (tanítgathatod, hogyan kell lehúzni,.vagy felhúzni a nacit,pólót stb)

2011. júl. 25. 11:54

köszönöm a tanácsokat:)



kitrákotty ovikezdés előtt 1 nappal lesz a szülői.

persze 3 éves.de mint írtam csak érdeklődöm!

6. hobnobs (válaszként erre: 5. - *Mimmi*)
2011. júl. 25. 11:09
Szia, hányadik kerületben laktok?
2011. júl. 25. 10:02

Szia!


Mi is szeptemberben kezdünk! :-)

Én is folyamatosan azon agyalok mit kell beszereznem az ovikezdésre. A szülői csak augusztus 25.-én lesz... Jól kitalálták, lesz pár napom, hogy mindent beszerezzek, ágynemüt varrassak stb...

Gondoltam veszek műanyag poharat, fésűt. Erre mondja a barátnőm az nem kell mert itt adnak...

Akkor veszek ágyneműt, pizsamát. Kiderült egyenlőre ezt sem kell vennem mert gyeden vagyok a kistesóval, így úgysem aludhat ott...

Na jó, akkor veszek pár melegítőt. Igen ám, csak itt nem szeretik ha melegítőban van a gyerek. Jobb nekik ha harisnya van rajtuk plussz szoknya vagy rövidnadrág mert akkor ha kimennek az udvarra nem kell rájuk adni a harisnyanadrágot...

Szóval eléggé tanácstalan vagyok...

4. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 25. 06:15

bocs, de: szeptemberben, oviban


szülői értekezlet elvileg kell legyen augusztusban, ovikezdés előtt.


hol van még a ballagás? :-) ha most kezditek, akkor 3 éves a gyereked, nem?


miben tornáznak? ovinként változik, nálunk pl. nem kellett tornazsák és tornacucc az első félévben, de ez nem biztos, hogy nálatok is így van, inkább az óvónéniknél érdeklődj.


mennyi váltás ruha kell? ezt meg neked kell eldöntened, egy-kettő mindenképpen kell, de gyerekfüggő, te ismered a sajátodat, becsurrant-e pl., mert későn szól, vagy leeszi-e magát rendszeresen, udvaron mennyire vigyáz a ruhájára, stb..

3. hobnobs (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2011. júl. 25. 00:10
szia, lesz nálatok szülői? mert ovinként változhat, hogy mit kérnek. nálunk pl nem kell ovis zsák mert adnak. fehér talpú tornacipő kell, mert az nem hagy nyomot. (nem minden oviban kérnek fehér talpút) vagy tornadressz vagy póló és naci kell a tornaórára.ja, és igen, van ballagás az oviban de erre még nem kérdeztem rá, hogy pontosan hogy zajlik, ráér :)
2011. júl. 24. 23:48
Oviba van ballagás. Már olyan volumenű, mint az iskolai.
2011. júl. 24. 23:39

sziasztok:)

lenne pár kérdésem.mi kell az oviba?nem teljesen világos:(

mibe tornáznak?mennyi váltás ruha kell?oviba van ballagás???stbstbstb:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook