Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most kezdjük az ovit! fórum

Most kezdjük az ovit! (beszélgetős fórum)


270. cooltim (válaszként erre: 269. - Be749d73f9)
2012. szept. 12. 20:31

Holnap rakerdezek! Csak nem akarok "problemas" anyuka lenni... :-)

Szegeny lanykam fajlalta este a feneket. :-(

Nektek milyen volt a mai nap???

269. be749d73f9 (válaszként erre: 268. - Cooltim)
2012. szept. 12. 20:27
Már hogy lenne ciki, h tudni akarod, ami a gyerekeddel kapcsolatos!!! Még jó, hogy érdekli az embert!! ez a normális!!! A folyadék mennyisége pedig nagyon nem elhanyagolható dolog....úgyhogy kérdezz rá mindenképpen! :)
268. cooltim
2012. szept. 12. 19:09

Kinek milyen volt a napja az oviban?

Nekunk olyan, mint tegnap. Nem volt siras. Aludt, evett szepen a Vandi.

Viszont egy kisse merges vagyok. Egyik nagyobb kislany, amikor kijott a csoportbol, mondta a nagyijanak, h fajt a hasa es hanyt is nemreg. Ugyan ennek a kislanynak a testvere - huga - hetfon azert nem volt oviban, mert fajt a hasa es hanyt. Egy csoportban vannak a Vandival. A nagymama ugy tett, mintha meg sem hallana - latta, h en hallom, amit a kislany mond.

Miert kell a gyerekekek igy oviba vinni??? Az anyukajzk otthon van a legkisebb gyerekkel es a nagymama rendszeresen segit nekik. Tudnanak otthon is maradni...

A masik: nem tudom, eleg vizet iszik - e a Vandus az oviban... :-( itthon sokat iszik. Viszont a kakija tegnap es ma olyan szinten kemeny volt!!! :-(

Az oviban nem hajlando kakilni, csak itthon. Szerintetek "ciki" rakerdezni, h mennyit iszik bent? Vagy nem lehetne- e bevinni a sajat kis vizes uveget, amibol tud inni egyedul. Mert ma azt meselte, hogy nem akarta zavarni az ovonenit azzal, hogy toltson neki vizet, mert szomjas... Mert a nagyobbakkal volt elfoglalva. Aztan vegul szolt neki is toltott neki a Klari neni.

267. be749d73f9 (válaszként erre: 266. - 4f8ae69d1b)
2012. szept. 12. 14:20

Nálunk az óvónéni nem híve a hosszú búcsúzkodásnak, persze gondolom, csak azért, m ha sír a kicsi, anya meg vigasztalná, ő erre még jobban sírni kezd...senkinek nem jó.

Nekünk is ez volt valamelyik nap....épp belemerültünk volna, erre odajött az óvó néni, h: egy nagy ölelés és anyuka menjen nyugodtan.

Persze mindezt kedvesen, türelemmel és már vette is az ölébe az én kis nyafikámat! :)

Én "elmentem", de azért belestem még titokban...hát addig sírt, amíg ott voltam! :)

Van azért ott rafkó, nem kevés! :DDD

De így legalább nyugodtan jöttem el! :)

Arra én is kíváncsi lettem volna, h ha hétfőn nagy sírás lett volna alvás helyett, akkor mit tesznek, felhívnak v ...., bár egy itthon alvó kicsivel, elég nehéz helyzetben lettem volna, az tény!

De hála szépen, csendben végigpihente! Sőt, tegnap már végig is aludta...de ma én is azért megkérdezem ezt!

Holnap szülői.....hát, kíváncsi leszek! :)

2012. szept. 12. 14:10

Sziasztok!Ma reggel Noncsim is sírt picit,mert ott volt egy apuka..(kislányát vitte)szereti a felnőtteket,de tegnap is meg ma is megijedt a bácsiktól..(?)pedig elég apás...:) lehet bárki állhatott volna ott megijed..ma is hosszasan búcsúzkodott,húzta az időt..még ölelj meg,meg most én téged,még puszi nekem az arcomra,most én neked..stb.

na lényeg,ma jókedvűen hoztam el..ebédelt is..holnap ott alszik,de ma szülőin megkérdezem az ovónénit,ha nagyon nem akar,akkor mi a teendő..?Felhív,hogy menjek érte?

265. cooltim
2012. szept. 12. 07:30
En is szep napot kivanok mindenkinek! Mi is indulunk hamarosan...
2012. szept. 12. 07:11

Szép napot nektek!

Nemsokára mi is indulunk... :)

263. be749d73f9 (válaszként erre: 262. - Cooltim)
2012. szept. 12. 07:11
Az jó, ha így van, örülök! :)
262. cooltim (válaszként erre: 260. - Be749d73f9)
2012. szept. 11. 20:46

Nem bantottal meg, dehogy!

Tobb ismeros gyereke is jar(t) ide es azert az is befolyasolt minket, amit toluk hallottunk. Igazoltak ezeket, igy mertunk ebbe belevagni. De a masik (onkormanyzati) ovodanal szazszor jobb!!! Ott kosz volt es a hozzaallasuk valami katasztrofa a gyerekekhez es a dolgokhoz!

261. be749d73f9 (válaszként erre: 256. - Cooltim)
2012. szept. 11. 20:16
Nagyon pozitív! Gratulálok! Ügyes!!
260. be749d73f9 (válaszként erre: 258. - Cooltim)
2012. szept. 11. 20:15

Én anno katolikus gimnáziumba jártam.

Azt hittük, vagyis leginkább anyuék, hogy majd milyen jó lesz...hát a 4 év alatt jó néhány csalódás ért minket!

Éppen azért, mert keresztény volt és többet vártunk....

Ok, persze, biztosan jobban jártunk, mint ha egy nem egyházi suliba mentem volna, de azért nem teljesen olyan volt, amilyennek előre képzeltük!

Nyilván ugye ezt intézménye válogatja, meg vezetőség, meg ott dolgozó pedagógusok....úgyhogy nálatok lehet nem lesz szó még csak hasonlóról sem...így legyen, azt kívánom!

Csak a saját tapasztalatot írtam le, remélem nem bántottalak meg!

259. be749d73f9 (válaszként erre: 257. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 20:08

Basszus!!! Durva!!!! Egyáltalán nem irigyellek!

Húúú.... döbbenet...

258. cooltim (válaszként erre: 257. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 19:46

Jezusom!!!!!!!! :-(

Ez azert durva nagyon!!! Sajnalom!!!

Nekem szerencsere - egyelore - nem lehet panaszom az ovonokre. A mienk egy katolikus ovoda. Megkovetelik a tiszteletet es a rendet, fegyelmet!!! Ezert valasztottuk ezt. Illetve azert is, mert a masik ovoda (ahova tartozink) egyaltalan nem volt nekunk szimpi annyilt napon. Szornyen alltak a dolgokhoz.

257. dbf191fd2d (válaszként erre: 256. - Cooltim)
2012. szept. 11. 19:29

óóóó de jó hírek!!! :)) így kell ezt csinálni.


Hááát nálunk semmi jó. Tudom én, hogy rettentően allergiás vagyok a köszönésekre/nem köszönésekre, de ma olyat tapasztaltam, hogy még a fülem is ketté állt. Az egyik óvónőnk bemutatkozott ma szépen előttem. Habár már a múltkor is mintha átsuhant volna az agyamon, hogy elmaradt a visszaköszönés a részéről, de ma meg is bizonyosodhattam felőle, hogy nem az a fajta ember a szentem, aki szeretne visszaköszönni...

bekukkantottam a csoportszobába (direkt nem én nyitottam be, mindig megvárom, amíg kinyílik az ajtó) köszöntem szép hangosan, ahogy Anyukám tanított, ez a nő meg csak rám nézett és fésülte tovább az egyik kislány haját... nagyon utálom, ha valaki ezt a legalapvetőbb tiszteletet nem tudja megadni a másiknak:S


Másik sztorim mára: ugyanebben a percben, amikor nem köszönt vissza, az egyik kisgyerekkel olyan hangnemben kezdett el beszélni, amit így írásban nem tudok visszaadni, de számomra döbbenetes volt.

A kisgyerek nem tudta hova kell betenni az alvósjátékát és ez a nő minősíthetetlen hangnemben és hangerővel kezdett el hozzá beszélni:

"MONDTAM, HOGY TEDD BE A FIÓKBA A JÁTÉKODAT!"

"NEM TUDOD MELYIK AZ A FIÓK?"

"AZ OTT!" de ekkor már szinte üvöltött...

ami hab volt a tortán, a végén gúnyosan elkezdett ujjongani: "NA VÉGRE, MEGTALÁLTA A FIÓKOT"...



ÉS EZ AZ EMBER VAGY EGÉSZ NAP A GYEREKEMMEL!!!!!!!! Jó isten mi vár itt még ránk 3 éven keresztül? :SSSSS

256. cooltim
2012. szept. 11. 16:11

Az en dragasagom a reggeli siras utan egesz nap jol erezte magat, jatszott, szerzett ket kis baratnot!!! Semmi siras nem volt! Evett is ugyesen es aludt is!!! Mikor megerkeztunk erte, meg uzsizott. Elbujtunk es vartunk... De az egyik kis baratnoje szolt neki, h itt vagyunk. Kijott a Vandus is megnezni minket. Nagyon boldogan, mosolyogva fogadott es visszament befejezni az uzsonnat. :-))) az ovono szerint sikeres nap volt es nagyon talpraesett lany a Vanda! Olyan buszke vagyok ra es ugy orulok!!! :-)

Nektek? Milyen volt a mai nap???

255. be749d73f9 (válaszként erre: 253. - Ditti28)
2012. szept. 11. 13:40
De aranyos! :)
254. be749d73f9 (válaszként erre: 252. - Ditti28)
2012. szept. 11. 13:40
Előre félek a csütörtöktől... :DDD
253. ditti28
2012. szept. 11. 13:25

Jajj ma olyan cuki volt a csajom! Vittük Dávidot (a már ovis nagyfiam) az oviba elköszöntünk tőle bement a csoportjába,mondtam Alíznak hogy indulhatunk haza,erre mondta hogy nem,köszönjünk be az ő ovónénijének is. Így benéztünk a csoportba ahová majd járni fog beszélgetett az ovónénivel,aztán jöttünk haza :)))

Kíváncsi vagyok hogy októberben is ilyen lelkes lesz e mikor majd tényleg mennie kell neki is.

252. ditti28 (válaszként erre: 235. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 13:20
Hasznos infók? Azt elmondták volna egy óra alatt bőven. Hanem rájöttem hogy minden csoportban van olyan anyuka aki mindenhez hozzáfűzi hogy az ő gyereke mit és hogyan csinál,meg a szülőin kellett megérdeklődni hogy az ő gyereke megeszi e a tejbegrízt, és a főzeléket? na ezektől lesz a szülőiből maraton.....
251. be749d73f9 (válaszként erre: 250. - Cooltim)
2012. szept. 11. 12:48
Biztosan!!! Egy-két hét és csak úgy jönnek majd a nagy barátnős sztorik!!! :DDD
250. cooltim (válaszként erre: 249. - Be749d73f9)
2012. szept. 11. 12:16
Hát, igen! Csak nálunk a Vandi nem nagyon játszik még el úgy gyerekekkel normálisan. Max. mellettük, ugye. Így még nehezebb neki a beszokás. De nagyon bízom benne, hogy rájön, hogy a gyerekekkel jó dolog együtt játszani!
249. be749d73f9 (válaszként erre: 246. - Cooltim)
2012. szept. 11. 12:04
Pontosan! A közösség ami miatt bánom én is, h nem kezdtük el tavaly! Nagyon hiányzott már neki a gyerektársaság. Mert azért mégis más egy vele egykorúval játszania, mint a 2 évvel fiatalabb kis tesóval.
248. be749d73f9 (válaszként erre: 245. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 12:02
Nem vagy ezzel egyedül....de sajnos muszáj... :P
247. be749d73f9 (válaszként erre: 244. - Cooltim)
2012. szept. 11. 12:01

Nekünk 4 éves a lány. Tavaly leginkább az ő kérésére halasztottunk egy évet. Itthon voltam a kicsivel, megtehettük. De a mai fejemmel nem tenném! akkor is csak azért mentem bele, h ne erőltessem neki, amikor még úgysem muszáj, nem akartam, h rosszul élje meg!

Semmivel nem könnyebb neki sztem most, mint tavaly lett volna. Persze nyilván értelmesebb, de ezen az időszakon át kell esniük és mindegy hány évesek, sosem könnyű! (az elválás...hogy eddig szinte csak velünk voltak, a közösségbe szokás, a sok gyerek....)

Ahogy nekünk sem az! :(

246. cooltim (válaszként erre: 245. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 11:38

Igen, ezt az ember az eszével tudja és felméri... De! A szíve?!...

Igazából a Vandusnak nagyon is szüksége van a közösségre és a szabályokra. Mivel, nincs testvére, így úgymond "el van kényeztetve"... Ezt anyóstól megkapom folyton. Én mindenképpen próbálom úgy nevelni Őt, hogy tisztességes ember legyen belőle. Próbálok mindig következetes lenni. Ezért is döntöttem úgy, hogy kezdje az ovit most el. Júliusvban múlt 3 éves.

Várta is nagyon.

245. dbf191fd2d (válaszként erre: 244. - Cooltim)
2012. szept. 11. 11:29

januárban 14 hónaposan került a kisfiam bölcsibe, vissza kellett jönnöm dolgozni:( a mai napig képes vagyok sírni azon, hogy így alakult szegénykének az életkezdése:( szívem szerint most felállnék az asztal mellől és hazamennénk, hogy állandóan a gyerekeimmel legyek. De sajnos ezt nem tehetem meg:(

a lelkiismeretével mindenkinek meg kell küzdenie, elkezdik az életet ezek a csöpik és fáj az ember szíve értük, mert mondjuk én személy szerint 18 éves korukig képes lennék dajkálni, puszilgatni őket folyamatosan:)

244. cooltim
2012. szept. 11. 10:46

Hát, nem tudom... Teljesen el vagyok most kenődve! :-( Nem tudom, mivel tenném a legjobbat...

Valószínűleg nem lenne könnyebb neki később sem. De lehet, hogy esetleg már nagyobb lenne, jobban megértené. Illetve megszeretné az ovit addig, és lehet Ő kérné, hogy ott szeretne aludni, mint a többiek... Nem tudom. Össze vagyok zavarodva teljesen.

Mint írtam, nekem olyan a munkám, hogy nincs fix időhöz kötve. Nehezebb helyzetben vannak azok Édesanyák, akik dolgoznak és nincs más megoldás.

Csak én meg így a lelkiismeretemmel küzdök - egyenlőre! :-(

2012. szept. 11. 10:19

Ma reggel megint volt egy kis pityergés... :(

Próbáltam nyugtatni, h nemsokára jövünk érte délután, nem sok sikerrel... de az óvónéni már ott is termett, mondta, h ügyesen puszi anyának, aztán rám nézett, h nagy ölelés és menjek nyugodtan! Már vette is az ölébe, leült vele egy székre. Én meg leskelődtem még az ajtónál picit...hát addig tartott a sírás, míg látott. Szerencsére!!!


Tegnap volt az első ott alvós napunk... gond, sírás nem volt, de egy percet sem aludt. Talán majd ma! :)

242. dbf191fd2d (válaszként erre: 240. - Be749d73f9)
2012. szept. 11. 10:19
szerintem ebből ne csinálj problémát magadnak se. Egyáltalán nem "szégyen" fél5-5 körül menni a gyerekekért.
241. dbf191fd2d (válaszként erre: 237. - 4f8ae69d1b)
2012. szept. 11. 10:14

na, ezt hogy utáltam a bölcsiben is! Szerintem direkt csinálják a gondozók/óvónők, hogy ne legyen elnyújtva a búcsúzkodás... aztán így nekem is volt olyan, hogy még puszit sem tudtam adni nekik:S:S


az evéssel kapcsolatban meg, tuti hogy a többi gyerekkel együtt majd szívesen fog enni, a közösségnek nagy befolyásoló hatása van.


Most ezekre a történetekre eszembe jutott, hogy a férjem 3 évig minden egyes nap sírt, amikor az anyukája beadta az oviba, de mindig csak addig, amíg Anyu szem előtt volt:) persze nem kívánok senkinek sem ilyen 3 éves "beszoktatást"...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook