Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most kezdjük az ovit! fórum

Most kezdjük az ovit! (beszélgetős fórum)


60. dbf191fd2d (válaszként erre: 58. - Esallay)
2012. szept. 2. 16:36
ez jó ötlet volt, hogy megmutassam én is a csajszimnak, hol vannak a jelek.
59. be749d73f9 (válaszként erre: 57. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 2. 14:58

Én rákérdeztem, mikor ott voltunk, h mikor kell fizetni. Azt mondták, az adott hónapot mindig utólag. Tehát nekünk most nem.

A hasam szerencsére jobb már... :))

58. esallay (válaszként erre: 52. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 2. 12:35

Én a címkébe rajzolok, cipőnek meg a belső oldalára.

Márknak is megmutattam, hol kell majd keresnie a jelét, bár megismeri a cuccait.

57. dbf191fd2d (válaszként erre: 56. - Be749d73f9)
2012. szept. 2. 11:58

ajjaj:))) csak holnap reggel időben tudjatok elindulni a hasmars miatt! :)


másik fórumon olvasom, hogy valahol 5000 Ft-ot kérnek induláskor csoportpénznek... sajnos nem tudom, hogy nálunk mennyi a csoportpénz. De remélem nem nyögnek be egy ilyen ötezres tételt...

56. be749d73f9 (válaszként erre: 55. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 2. 11:15

:DDD


Igen, tisztasági csomag nekünk is kell.

Én vegyes érzelmekkel várom... tegnaptól konkrétan megy a hasam. :P

55. dbf191fd2d (válaszként erre: 54. - Be749d73f9)
2012. szept. 2. 10:37

nálunk is fiú a kisebbik, nála a "kaka" a következő szavak egyik jelentheti: kaka, kakaó, takaró, kutya:) a szituációból derül ki, hogy mire gondol éppen:)


ma délután összekészítek mindent, a tisztasági csomag már össze van rakva (tényleg, nálatok is kell vinni?) a váltóruhákat kell még majd összerakni...

nagyon várom már a holnap reggelt:)

54. be749d73f9 (válaszként erre: 51. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 2. 08:54

Érdekes, mert én is erre számítottam, de én úgy veszem észre, hogy nem nagyon....

Egyedül a járást kezdte el hamarabb, (ő 1 évesen, a nővére 14 hósan) az összes többi mozgásforma, meg az érdeklődés a dolgok iránt(rajzolás, építés, meseolvasás) inkább későbbinek mondanám.

A beszédfejlődése is a nővéréhez képest teljesen más. Ő a tökéletes átlagot mutatja, míg a nagylány már 8-9 hónaposan kimondta az első szavait és utána olyan rohamosan fejlődött, h mikor a kicsi született, 2 évesen folyékonyan beszélt...

Tudom, minden gyerek más, ráadásul fiú is, akik tudvalevő általában lustácskábbak, de az én drágám az ilyenkor kötelező kb. 50 szót talán, szűken mondja, de a legtöbb dologra még most is a "De!" különböző változatait használja, kb. 30 hanglejtéssel... :DDD

Anya meg folyton activityzik, hogy most vajon, mire gondolhat az ő kis drágája... :)


Igen, egyébként itthon vagyok még a kicsivel. :)

53. be749d73f9 (válaszként erre: 45. - Noozimanoo)
2012. szept. 2. 08:26
Akkor, ahogy így olvasom...a mi csoportunk is ilyen lesz!
52. dbf191fd2d (válaszként erre: 25. - Esallay)
2012. szept. 2. 08:21
az alkoholos filccel hova rajzolsz? A címkére vagy a ruhára? Vettem vasalhatós ovis jeleket, meg textilfilcet, de annyira hosszadalmasnak tűnik ez a vasalgatás (háromszor kell átvasalni a jelet....) hogy lehet én is fogok egy filcet inkább...
51. dbf191fd2d (válaszként erre: 44. - Be749d73f9)
2012. szept. 2. 08:17

a kis korkülönbségnek is meg van a maga szépsége:) Nálatok is gyorsabban fejlődik a kicsi? Mindig utánozza a nagyobbat?:)

A kicsivel még otthon vagy amúgy?

50. dbf191fd2d (válaszként erre: 45. - Noozimanoo)
2012. szept. 2. 08:15
akkor most már sokat tudok a vegyes csoportokról, köszi:)))
49. l.luiselotte (válaszként erre: 35. - Be749d73f9)
2012. szept. 2. 00:07

Nekem fiam van, az Ő jele volt oviban a csiga. (már 21 éves, egyetemista, 210 cm ). Azér választiottma a csigát, mert a nagymamáék által elkényeztetett fiam olyan kén yelmes és néha dühitően lassű volt mint egy csiga,

Nem tudom, még divat-e , de minden cuccába be kellett varrni egy csigát és ő azt kérdezte, hogy anyukám miért varrsz minden kis ruhámba kukacot ?

Különben ahogy megláttam a topic cimét, első gondolatom az volt, hogy a gyerekek talán egyedül óvódába szeretnek járni, a fiam már III é egyetemista, de még a gimiben is azt emlegette, hogy ő csak óvis szeretett lenni, pedig sikeres jól tanuló gyerek volt.( ill. szerencsére most sincsenek különösebb problémák vele )

48. noozimanoo (válaszként erre: 35. - Be749d73f9)
2012. szept. 1. 23:59

Azzal az igazolással az a baj, hogy sokszor a gyerekorvos úgy adja ki, hogy a gyereket nem is látta. :(

Ugyanez van a betegségek után is. Merthogy akkor is kellene ez az igazolás, ha betegség miatt marad otthon.

47. noozimanoo (válaszként erre: 33. - Mandula71)
2012. szept. 1. 23:57

Na ezt akár én is írhattam volna! ;)

Annyi még talán, hogy a fogyatékkal élő gyermek csoportba helyezése az integrálás. -> Ép gyermekekkel együtt nevelés. Az, hogy az adott oviban milyen fogyatékossággal élőt lehet integrálni, az óvoda alapító okiratától függ. Ez írásba foglalja a szükséges feltételeket is mind tárgyi, mind személyi tekintetben.

46. noozimanoo (válaszként erre: 30. - Be749d73f9)
2012. szept. 1. 23:51
Igazolás nélkül elvileg nem is mehet a gyerkőc a csoportba!
45. noozimanoo (válaszként erre: 18. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 23:47

Bocsi, eltüntem... Lázadt a Drágám, hogy vacsiiiiiiiiiiiit! :)


Igen, óvónő vagyok, és amíg dolgoztam, vegyes csoportban dolgoztam.

Egyik nagy előnye pont ilyenkor, év elején van. Nem 27-28 pici gyerkőc kerül egy csoportba sok esetben idegenként, hanem marad egy mag. Ők a "régi" középsősök és kicsik. Szeptembertől ők a nagyok és középsősök. Ismerik az óvónéniket, a szabályokat, szokásokat, tökéletes helyismeretük van.

Az érkező kicsiket ők kedvesen "szárnyaik alá veszik", és mindenben segítik. A kicsik sokszor könnyebben mennek oda egy nagyobb gyerekhez, mint a felnőtthöz. Megtanulnak sok mindent a nagyobbaktól, akik elterelik figyelmüket arról, hogy nincs ott Anya, nincs ott a bölcsis gondozónéni, aki eddig vigyázott rá, és óvta.

Ugyanazt az ismeretanyagot többször, több irányból ismerheti meg, hiszen a foglalkozások tervezésekor figyelembe kell venni, hogy az elhangzottakat lehetőleg a piciknek is meg kell érteni, ugyanakkor a nagyoknak is kell nyújtani valami újat, érdekeset. És mindezt egy foglalkozáson belül. :) Na itt a mi szakmánk szépsége.

A kicsiknek még a foglalkozások nem kötelezőek, a középsősöknek ajánlottak, a nagyoknak "kötelező". Gyakorlatilag ha ügyes az óvónéni, akkor nem kell rájuk szólni a részvételért, hiszen önként és mosolyogva, szívesen mennek oda.

44. be749d73f9 (válaszként erre: 43. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 22:26
4 nap híján 2 év. :) Szülinapi ajándék volt a nagynak! :D
43. dbf191fd2d (válaszként erre: 42. - Be749d73f9)
2012. szept. 1. 22:17
mennyi idő van köztük??? Nálunk 15 hónap.:)
42. be749d73f9 (válaszként erre: 40. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 22:16
Nekünk is jövőre megy a kicsi!!! :DD
41. be749d73f9 (válaszként erre: 40. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 22:15
:DDDDDD
40. dbf191fd2d (válaszként erre: 39. - Be749d73f9)
2012. szept. 1. 22:13
nem baj, jövőre a fiamnál már rutinos leszek és az asztal sarkához fogok ülni!!! :DD
39. be749d73f9 (válaszként erre: 37. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 22:12

Igazán találó és okos megoldás volt... :/

Gratula az óvónéninek! :)

38. dbf191fd2d (válaszként erre: 36. - Cooltim)
2012. szept. 1. 22:10

nekem se lenne semmi gondom a vegyes csoporttal. Szerintem ez inkább előnyére válik egy gyereknek, mint hátrányára.


Más: nem a Szent Imrében szültél véletlenül?:)

37. dbf191fd2d (válaszként erre: 35. - Be749d73f9)
2012. szept. 1. 22:08
nálunk meg ült a 28 szülő a teremben, volt egy asztal és az első szülői végén mondja az óvónéni, hogy akkor ott vannak a jelek az asztalon, lehet választani... na én legtávolabb ültem az asztaltól, mire odaértem már csak a babakocsi, a hóember és a nyaklánc maradt:D
2012. szept. 1. 22:06

Mi is vegyes csoportosak leszunk. Nem is volt mas valasztasunk, de en nem banom. A lanykam a nagyobb gyerekekkel jobban el van. E allitolag itt a nagyobb gyerkok nagyon segitokeszek a kicsikkel. Stb.

Orvosi igazolas nekunk is kellett.

A jelun nekun gomba lesz, valaszthatott a Vanda.

35. be749d73f9 (válaszként erre: 32. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 22:04

Nálunk a csoportból 12 gyerek ballagott, a helyükre kerülnek az újak, köztük az én kis drágámmal.

Az óvónéni egyszerűen felsorolta jelek közül a lányosakat (napocska, tulipán, pillangó és a úgy döntöttünk a csiga is elmegy lányosnak :) ) és a lánykám hosszú gondolkodás után eldöntötte: csigát szeretne!

Az apjával csak mosolyogtunk....ő mondta is, nagyon illik rá! :P


Ez a papír nem hülyeség.

Bár nekünk semmi bajunk, de jó lenne ezt tudni a többi gyerekről is!!!

34. dbf191fd2d (válaszként erre: 33. - Mandula71)
2012. szept. 1. 21:47

jaj de ééédesek!!!:)))


szerintem szerencsések vagytok az ovitokkal és az óvónőitekkel is.

33. Mandula71 (válaszként erre: 27. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 21:30

Nem tudom, hogy azok a vegyes csoportok, ahol nincsenek fogyatékos gyerekek, milyenek? Sokan panaszkodnak a vegyes csoportokra, én azt gondolom, hogy pedagógusfüggő a dolog. De ugyanez van a tiszta életkorú csoportban is, ha nem jó az óvónő, akkor lényegtelen, hogy a csoport milyen... Szóval szerintem minden vagy majdnem minden esetben az óvónő személye a döntő, nem a csoport kor összetétele. Nyilván nagyobb figyelmet kíván, hogy a különböző életkorú gyerekek figyelmét lekössék, hiszen sem a tudásuk, sem a képességeik, sem az érdeklődési körük nem azonos egy csomó helyzetben.

Nálunk például tavaly elmondták hogy a kiscsoportosokat nem szokták az első évben bevonni a naposi teendőkbe. Viszont mivel a tavalyi évben a csoportban mindössze három kiscsoportos volt, ráadásul mindannyian lelkesek a feladatoknál, így októbertől ők is ugyanúgy sorra kerültek és lehettek naposok, nem volt kivételezés. Nem nagy dolog, de talán mutatja a pedagógus rugalmasságát:) Amikor a nagyoknak "tanulni kellett", a kicsik mással foglalkozhattak. De ha valamelyik törpe odaült, akkor nem zavarták el, ő is kapott olyan feladatot, ami a korának megfelelő. A nagyok segítik a kicsiket, de ez nekik nem feladat. Maguktól teszik. És halál édesek. Csak egy példa:

Hétfő reggel vittem a fiamat, amikor odaértünk két kislány osztotta ki éppen a törölközőket, amit mindenki vitt a helyére. Norbit általában az apukája hozza-viszi, így volt egy kis sírás, amikor ott akartam hagyni. Az egyik kislány nyújtotta neki a törölközőt, hogy vigye ő is a helyére. Vártak egy-két percig, de Norbi csak sírt tovább. Erre a másik közölte, hogy "Na jó, te ma sírós vagy, megcsinálom helyetted." És ezzel a lendülettel el is tűnt a mosdóban, ahova feltette a helyére a fiam törölközőjét:)

És több hasonló jellegű megoldást láttam ezektől a gyerekektől. Önállóbbnak látom őket (mármint a megoldást illetően nem várnak arra, hogy valamelyik felnőtt megmondja, hogy mi legyen). Nem mellesleg soha senkit nem hallottam arról panaszkodni, hogy a gyerekét valamilyen fogyatékosság miatt csúfoltak volna...(Kb. az össz gyereklétszám 10%-a fogyatékos, minden csoportra jut egy-kettő.)

32. dbf191fd2d (válaszként erre: 30. - Be749d73f9)
2012. szept. 1. 21:30

semmi baj, nem beleszólás ez:)))

ezt kérték anno a bölcsibe is, meg az oviba is. A gyerekdoki adja ki, hogy a gyereknek nincs fertőző betegsége és mehet közösségbe.


Nálatok hogy ment a jelválasztás? Nálunk iszonyat bénán... ezért lett az én ízig-vérig nyári lánykámnak hóember a jele...

31. esallay (válaszként erre: 28. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 1. 21:30

Igen, az igazolást kérték tőlünk. Én időben beszereztem, egy kis protekcióval. Ilyenkor ugyanis teltház van, és nem volt kedvem sorba állni...csak nem szabad itthon felejteni..:)


Beszélünk róla, persze. Meséltem, hogy itt többen lesznek, mint a bölcsiben, más gyerekek lesznek, hogy egyedül kell öltözni, stb...meg persze lesznek új játékok, tanulnak új verseket, és hamarabb érek oda érte, mint a bölcsibe...várja már nagyon a kezdést. Az óvónénik szimpatikusak voltak, remélem jól boldogulnak velük majd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook