Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most kezdjük az ovit! fórum

Most kezdjük az ovit! (beszélgetős fórum)


240. be749d73f9 (válaszként erre: 224. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 10:13

Én is így gondolom, h az még tök időben van. De azért jó, h az érzi magát kellemetlenül, aki dolgozik, mert nem ér oda esetleg időben....mert amúgy nagyon kevesen dolgoznak...hát ez marha jó!!!

És azzal mi van, ahol nincs nagyszülő pl.??? Azt mégsem várhatja el az ember, h minden nap más menjen a gyerekért....

Anno értünk is 5 után jöttek, m mindkét szülő dolgozott.

Egyébként még nem tudom, h most akkor a délutáni alvásból is mindig ébresztgessem majd a 2 évesemet, h odaérjünk időbe??? Meg reggel is keljen fél 7-kor??? Hát ez szuper, kicsit érdekes...

Túl szépen is indult minden, kellett már valami kanyar.... :S

Nem baj, csütörtökön szülői...

239. dbf191fd2d (válaszként erre: 236. - Cooltim)
2012. szept. 11. 10:10

Biztos vagyok benne, hogy az óvónők nem fogják támogatni az ötletet. :S az a legrosszabb, ha beleszokik egy helyzetbe (mindig mész érte ebéd után) és pár hónap múlva újra át kell állnia egy új módira, hogy ott kell aludnia. Hidd el semmivel sem lesz könnyebb neki pár hónap múlva, mint most. 1-2 hét és meg fogja szokni!

Persze ez csak a személyes véleményem, nem azt mondom, hogy így kell cselekedned:)

238. f1e23b97ee (válaszként erre: 237. - 4f8ae69d1b)
2012. szept. 11. 09:58

Nagyon sajnállak benneteket, mert átérzem a kislányod elkeseredettségét. Én nagyon utáltam oviba járni, ha valami rosszat akarnak nekem mondani csak annyi kell, hogy óvoda.


Minden anyukának és óvodásnak kitartást!

237. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 231. - Cooltim)
2012. szept. 11. 09:50

Sziasztok!Ma nekem is sírt itthon,aztán meggyőztem és máris akart oviba menni..ott átöltözésnél nem is volt gond,aztán lehet érzékeny volt a búcsú,mert nagyon sírt..nem tudom meddig,mert eljöttem..

tegnap zokon vette,és nekem is rosszul esett,hogy nem tudtunk elkösszönni,mert egyből vitték a játékokhoz..holnap határozottabb leszek,puszi és szia..

plusz volt benne egy ijedség is,mert mikor legugoltam mellé elköszönni,akkor egy mély férfihang szólalt meg felettünk,az egyik ovónénit kereste,nna attól is megijedt..még mondta is,majd ha a bácsi elmegy..szegénykém..:( olyan rossz,hogy nem tudom meddig sírdogált.húúú de rossz érzés volt így otthagyni..

Az evéssel is lesz gond..Végig azt mondta séta közben,hogy ő ott nem eszik..pedig tízórai és ebéd is lesz,majd csak fél 1-kor megyek érte..

236. cooltim (válaszként erre: 233. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 11. 09:44

Szia. Koszi a tanacsot!

Nagyon sokat beszelunk az ovirol mar nyar ota. Van konyve is, amit imad. Az ovodarol szol. Minden este azt keri, h meseljem azt el neki. Szoval, beszelunk rola. Tetszik is neki. Orommel meselt tegnap is. Ma is szivesen indult el.

Feszultnek nem mondanam magam az ovi miatt. Teljesen termeszetesen viselkedek vele ez ugyben. Ma reggel sem voltam feszult, vagy ideges.

A Vandi nagyon anyas kislany. Pedig van egy bebiszitter is, akivel heti egyszer egyutt van, imadja, sosem volt gond, ha vele kellett maradnia. Mindig elore megbeszeltem vele, h mikor jovok haza stb. Ezeket mindig be is tartom. Amit megigerek neki, azt mindig betartom.

Persze, ezen tul kell esnunk, tudom...

Most eszembe jutott, h lehet, nem lesz ott alvos egy darabig. En itthon dolgozom, a munkamat pedig el tudom latni 8-13 ora kozott is. Ma du. beszelek az ovonovel, o hogy latja ezt. Aztan par het-honap mulva raer ott aludni. En ugy erzem a Vanduson, hogy sok neki ez a reggel 8-15:30, 7 es fel ora nelkulem. Es mivel meg fudom oldani a dolgaimat delelott is, igy nagyon hajlok efele.

Remelem, jo otlet!

235. dbf191fd2d (válaszként erre: 229. - Ditti28)
2012. szept. 11. 09:08
na én az ilyenektől félek előre, nagyon nehezen fogom viselni, hogy feltartanak sok hülyeséggel... mert gondolom nem a hasznos információk miatt ment el ez a sok idő, hanem az értetlenkedéssel...
234. dbf191fd2d (válaszként erre: 212. - Heni1974)
2012. szept. 11. 09:01

na mi volt tegnap?:) ez az udvaron való mászkálás is egy olyan dolog, amit meg kell szokniuk, hiszen eddig a játszótéren bármerre mehettek, az ovi udvara pedig pont úgy néz ki, mint egy játszótér:)


fogkrém: én mindig másfajtát veszek. Gabi, Prokudent, Vademecum, mikor mi. Úgy vettem észre, hogy a piros Gabitól nem olyan szép fehérek a fogaik a gyerkőknek...

233. dbf191fd2d (válaszként erre: 231. - Cooltim)
2012. szept. 11. 08:58

figyu Cooltim... Vanda megérzi, hogy benned feszültséget okoz az óvoda és ezért nehezebb neki is átállni! Nagyon sokat számít a beszoktatásban, hogy az Anyuka miként viselkedik. Ezt személyesen is éreztem amikor szoktattam őket a bölcsibe, meg most az óvodai beszoktatásnál is láttam más szülő/gyerek viselkedésen, hogy amikor az Anyuka arcáról egyértelműen lerítt a feszültség, a gyerek is feszült lett.

Tudom, hogy megszakad a szíved a kislánykádért, de egyrészt jó helyen van, másrészt pedig sok szép dolgot él át az oviban, sokmindent tanul, játszik egész nap, egyszóval minden a legnagyobb rendben van vele.


Szerintem az is nagyon fontos, hogy előre tudja a kisovis, hogy mi vár rá aznap. Én pl mindig elmondom Boginak a napi menetrendet, beszélgetünk sokat az oviról, nagyon fontos neki, hogy biztonságba érezze magát akkor is, ha nem vagy mellette! Ez pedig a fenti dolgok összességéből fog eredni.


Kitartás! :) és fel a fejjel!

232. Peggy73 (válaszként erre: 231. - Cooltim)
2012. szept. 11. 08:57

Nagyon sajnálom :(

Ez nem könnyű időszak se a gyereknek, se az anyukának.

Kitartást nektek!

231. cooltim
2012. szept. 11. 08:46

Hat, hamar volt az orom nalunk tegnap.

Ma a Vandit ugy kellett lefejteni rolam, uvoltott! Bevitte az ovono es hosszu percek utan lett csak csend! :-(

Teljesen oda vagyok...

230. cooltim
2012. szept. 11. 06:56

Sziasztok!

Mindenkinek szep ovis napot kivanok!

En mostvalahogy elkezdtem sajnalni a lanykamat... :-( pedig orommel meselt tegnap es jokedvuen... Megis... Csak sirdogalt szegenyke azert... Olyan rossz erzes, hogy nem vagyok ott, hogy megvigasztaljam... Nem tudom, az ovoneni megvigasztalja e ilyenkor...

Ma megint lesz egy rossz napom.! Tegnap sem eztem semmit az idegtol...

229. ditti28 (válaszként erre: 222. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 10. 21:03

Igen egy oviba fognak járni,egymás melletti csoportban lesznek.

Hasonló korú gyerekek vannak egy csoportban, a lányomnál mini és kiscsoportosok, a fiamnál középsősök és nagyok.


A szülői maratoni lett,félötre mentem ,majdnem 7kor végeztem....Kockára ültem a hátsóm a mini széken.És sok ujat se mondtak már.

228. cooltim (válaszként erre: 227. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 10. 20:40

:-)

Persze! Majd beleszokik minden gyerek!

Kivanom mindenkinek, h minel zokkenomentesebben elje tul az ovikezdest! :-)

227. dbf191fd2d (válaszként erre: 225. - Cooltim)
2012. szept. 10. 20:21
jah, még csak a reggeli történéseknél tartottam, amikor reagáltam a mai napotokra:)
226. dbf191fd2d (válaszként erre: 219. - Cooltim)
2012. szept. 10. 20:20
hát mert neki sem könnyű az elszakadás:) nekem van egy ovis emlékképem, állok az ovi előtt a nevelőapámmal, kapaszkodok a nadrágjába és sírok, hogy nem akarok bemenni az oviba:) aztán csak felnőttem valahogy:D
225. cooltim (válaszként erre: 223. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 10. 20:19

Hat, azt a kis pityergest es nem evest leszamitjuk, akkor nem volt gond! :-)

Nem erzem hianyat az egy het plussznak. Szeretettel fogadtak magyon.

Egyik kisfiu a mult heten nem aludt ott, ma aludt volna ott eloszor. Sirt es nem tudott elaludni. Meg hanyt is szegeny. :-( ahhoz kepest mi jol vettuk a dolgot. Szerintem szerencsesebb igy az elso naptol kezdve ott aludni. Bar, gyereke valogatja. A kisfiu nem ertette, ma miert kell ott aludnia...

224. dbf191fd2d (válaszként erre: 218. - Be749d73f9)
2012. szept. 10. 20:18

:DD "égjen ő":DDD aranyos! :DDD


hát erre nagyon nem tudok mit mondani, részmunkaidőben dolgozom, 3ra ott vagyok a csajomért, negyed 4re meg a böliben a srácomért.

Hát a fél 5 még egyáltalán nem vészes időpont. Ha majd 8 órában leszek újra, 5re fogok odaérni értük. :SS

223. dbf191fd2d (válaszként erre: 204. - Cooltim)
2012. szept. 10. 20:14
na ez jó hír, hogy semmilyen fennakadás nem volt az első napon. Szerintem ha ezt az "akadályt" jól veszi, akkor már nem lehet nagyobb gond. Örülök, hogy így sikerült! Nem érezted akkor Te sem hiányát, hogy egy héttel később kezdett?
222. dbf191fd2d (válaszként erre: 203. - Ditti28)
2012. szept. 10. 20:12

Szia! De mégis ezt hogy gondolták az óvodában? És ha Te meg már visszamentél volna szeptemberben dolgozni? Pff...


egy oviba fognak járni? Tiszta vagy vegyes csopiba? Ha vegyes, akár még egy helyre is járhatnak:) nálunk jó volt a böli, 1 csoportba jártak. Nagyon sok előnye volt.

221. cooltim
2012. szept. 10. 20:10

Lanykam most este odaszaladt hozzam es azt mondta: "Anyuci, nagyon hianyoztal nekem az ovodaban!"


A hiszihez nem tudok hozzaszolni egyenlore...

2012. szept. 10. 19:45
sziasztok! Később visszaolvasok! Csak egy érdekes jelenség: kislányom sosem volt az a hisztis valaki, de múlt hét óta folyamatosan dacoskodik és hisztizik:S ma alig bírtam kirimánkodni az óvodából... más nem tapasztalt ilyen viselkedés változást?
219. cooltim
2012. szept. 10. 18:35

Nalunk 3 orara lehet leghamarabb menni es fel 6- ig van ovoneni.

Nah, elso napunk vegulis nem fulladt kudarcba... Igaz, nem volt hajlando nagyon ebedelni sajna. Picit de. sirt is, de megnyugodott. Az alvas siman ment neki, idoben elaludt ugyesen. Csak az evessel volt gond. Mikor erte mentem, meglatott es sirva fakadt. :-(

De hamar megnyugodott es azt mondta, jol erezte magat es megy holnap is. Nagyon sokat meselt! Pedig nala meglepo! Orommel meselt es jokedvuen! :-)

Nem tudom akkor miert sirdogalt de.

2012. szept. 10. 17:50

Sziasztok!

Nektek hány órára kell menni a gyerekért?

Vagy mi az a legkésőbbi, amit még "jó szemmel" néznek az óvónénik?

Mert nálunk ma reggel apa vitte a lányt. A lelkére kötöttem, h kérdezze meg, mikorra kell menni érte. Hazaér, kérdezem, hát ő elfelejtette. :S

Úgy volt, h ő is megy érte, de végül mondtam, h megyek én, kíváncsi vagyok az első teljes napjára.....

Aztán mikor 1/2 5 előtt beléptem az oviba, nem gyengén meglepődtem. Az első csoport tök üres. A második is. A 3.-at már takarítják. Az utolsó a mienk, hát képzeljétek, az én gyerekem volt a leges-legutolsó, akiért mentek!!!

Olyan ciki volt!!! Nem győztem elnézést kérni, szerencsére az óvónéni kedves volt, m újak vagyunk....

Kérdeztem, h akkor mikorra: legkésőbb 1/2 4-kor elviszik az utolsókat is! :S

Ez csak nekem furcsa????

Kérdeztem, h és akinek dolgoznak??? Olyan nagyon kevés van!!! Pffff....

Mégis az uramat kellett volna engedni....égjen ő!!! :DDDD

2012. szept. 10. 17:16

Sziasztok!Na nekünk is eltelt az első nap és csak 2 órát volt ott..

szaladt,hogy hamar odaérjen az oviba,megérkeztünk,már ment volna a terembe..aztán mondtam neki,hogy még átöltözés,és az ovónéni megmutatta a mosdót neki,majd bementünk a terembe,másik ovónéni vitte a játékokhoz,én még odaköszöntem neki,és el is mentem..nyafi nem volt,kint játszottak,volt egy pici sírás,mert az egyik kisfiú sírt..aztán páran rázendítettek..de nem volt vészes..fogmosás és torna itt is van.

Bár az én gyerkőcöm csak egyféle fogkrémet használ,mással próbálkoztunk de nem kellett neki,így két felbontott fogkrémet bevittem a közösbe..merthogy a fogkrém közös..remélem,megszokja,hogy mással is lehet fogat mosni,amit szeret,azt meg itthon használja majd..

Holnap már 8-ra megyünk,és fél 1-kor megyek érte..ott fog uzsizni és ebédelni..nna erre leszek még kiváncsi..nos,remélem hamar megszokja a benti rendet..

216. be749d73f9 (válaszként erre: 213. - Ditti28)
2012. szept. 10. 14:32
Igen, a cipős dolog nálunk is így van. Csak mivel mi nyitott Salus szandit vittünk bentinek, így kellett egy zárt vászoncipő tornára.
215. be749d73f9 (válaszként erre: 212. - Heni1974)
2012. szept. 10. 14:31

Mi 3 éve, a nagylány 1 éves korától a Gabi tejfogkrémet.

Mást nem is próbáltunk, ezt szeretik.

Jobban is, mint kellene...havonta lehet venni. Mondjuk melyikünk nem ette titokban annak idején??? Én igen :P :DDD

Akkor miért is csodálkozok, nem tudom! :)

214. be749d73f9 (válaszként erre: 210. - Cooltim)
2012. szept. 10. 14:28
Szerencsére én is csak jót!!! Úgy örülök!! :)
213. ditti28 (válaszként erre: 212. - Heni1974)
2012. szept. 10. 14:17

Nálunk ha zárt a benticipő akkor nem kell külön tornacipőt vinni. Tornaóra nálunk is heti egyszer van a tornateremben,a többi napon a csoportszobában tornáznak.

Fogkrémet mi változó hogy mit használunk vagy a DM-es DontoDent kids vagy gabit vagy Colgate vagy signal gyermekfogkrémét,általában amit sikerül beszerezni.

2012. szept. 10. 13:33

Sziasztok!

Sír az én pici lányom is az oviban hétfőn kedden jól érezte magát azóta az elválás elég nehéz. Kedden meglógott a csoporttól azt mondta a másik udvarrészen van hinta azt akarta megnézni, az udvarról nem ment ki. Megbeszéltük maradni kell a többiekkel megértette. Nem akar aludni jól kifárasztja az óvó nénit és magát is 2 után kidől az ágyban. Fogkefét nekünk is kellett vinni, meg tornazsákot is tornacipővel.Heti 1 tornaórájuk van tornateremben.Milyen fogkrémet használtok otthona gyerekeknek? Aminek örülök az az, hogy ügyesen ül az asztalnál és jókat eszik. Nevetve mondta az óvó néni repetát kér a husiból.

Kíváncsi leszek a mai napra....

211. ditti28
2012. szept. 10. 13:30
Fogmosás nálunk is ebéd után van. Torna pedig ebéd előtt ,legalább is a fiam csoportjában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook