Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 17. 12:11
nem tudom ajánlották-e már, hogy "ragaszd le" a jó szemedet, hogy a másiknak kötelező legyen dolgoznia, állítólag ez is egy jó módszer, mert elméletileg erősödnie kellene a szemednek az "erőltetéstől" - na nem állandóan, csak napi 1 órát :)
44. buzast (válaszként erre: 43. - Ebda58275b)
2009. jan. 17. 11:58

Igen, már 3 műtétem volt.

A műtét eredménye nem mindig a párhuzamos szemállás. Legtöbbször inkább ahhoz közeli, de ilyenkor lehet tovább műtetni is. 5 fok alatti kancsalságkor már nem igen műtenek. Ha megnézed a hozzászólásaimat láthatod, hogy velem most mi a helyzet.

Én majd decemberre tervezem a műtétet, sajnos addig nincs szabad 3-4 hetem.

Azért mindenképpen írjál, hogy neked mit mondtak az orvosok, tavasszal/nyáron én is elmegyek dokihoz

43. ebda58275b (válaszként erre: 41. - Buzast)
2009. jan. 17. 11:35

Neked akkor ezek szerint 3 műtéted volt már?


Mert nekem a régi dokim a 3 előző műtét hegeire hivatkozva nem ajánlotta. De hát lassan 20 éve műtöttek és valahogy nem tudom elfogadni hogy a mai orvostudomány állása szerint nem kivitelezhető egy ilyen rutinműtét... Jobban mondva kivitelezhető, csak az eredmény nem 100%-os...

42. ebda58275b (válaszként erre: 40. - Buzast)
2009. jan. 17. 11:32
Akkor majd őt is felkeresem telefonon. Több orvost is meg akarok látogatni. Mert az előző dokinak már szerintem elege volt belőlem és végül azzal vigasztalt hogy nem annyira látszik, meg hogy valamelyik régi amerikai elnök is kancsal volt. Na mondom kösz! XD :(
41. buzast (válaszként erre: 31. - Northboy)
2009. jan. 17. 08:13
Ha azonnali javulást akarsz csak a MŰTÉT. Ezt végezhetik altatásban és helyi érzéstelenítésben is. Engem 2x altattak, 1x érzéstelenítés volt. Nem fáj egyik sem! HA kórházakba mész, akkor a TB támogatja, azaz INGYEN van!!! Ha privát helyekre (mint a FOCUSMED, akik már nem csinálnak kancsalműtétet), akkor fizetni kell.
40. buzast (válaszként erre: 39. - Ebda58275b)
2009. jan. 17. 08:09

Sorstárs09!

Jobban jársz, ha telefonon keresed. Amúgy Maya85-öt is műtötték, ő például dr.Fodor Magdolnát ajánlotta (SOTE).

2009. jan. 16. 18:13
Én szerintem februárban felkeresem Sényi doktornőt. Még régi fórumokban olvastam, sokan javasolták. Megkérdezem csak mailben hogy egyáltalán fogadna-e, lehet hogy csak gyerekekkel foglalkozik, de bízom benne, hátha rám nézne és tovább küldene vagy mondana valami okosságot... vagy e-mailben ilyennel keresni bukóság?:S
38. buzast
2009. jan. 16. 13:01
A műtét segít. Sajnos néha visszaromlik (mint nálam) Azt meg felejtsétek el, hogy a kancsalságot lézeresen lehet múteni! Csak szikével altatásban vagy helyi érzéstelenítésben.
37. d879a0c5b4 (válaszként erre: 36. - Szemmelver)
2009. jan. 16. 10:46
A szemüveg nem segít...
2009. jan. 16. 10:25
szemüveg!
35. buzast
2009. jan. 16. 09:50
Össze kellene fognunk és együtt elmenni egy dokihoz. Kérnénk egy időpontot ami mindenkinek jó és elmennénk. Sokan a SOTE Szemklinikát javasolják.
2009. jan. 13. 22:07

Olvasgattam más fórumokat is, sajnos elég régiek, nem sok "friss" fórumot találtam a témával kapcsolatban. Lehet mindenki elment műtétre?!:D

Orvosokra visszatérve, nem tudom mennyire korrekt hogy leírom a nevét, de megteszem. Egy bizonyos Dr.Sényi Katalin nevű szakorvost ajánlanak/ajánlottak más fórumozóknak. Valaki járt már a doktornőnél, vagy hallott valamit?

2009. jan. 13. 20:21

Sziasztok!

Kancsal vagyok. Utálom ezt a szót, meg az egészet de ez van és teljesen kikészít. Vannak időszakok mikor rám tör és nem hagy nyugodni, na most ez egy ilyen időszak ezért is írok. Igazából a bal szemem áll kifelé meg ahogy észrevettem egy nagyon picit felfelé is. Na most ezt beszélgetéseknél annyival tudom korrigálni, hogyha balra nézek tehát ha nem nyíl egyenesen előre hanem egy kicsit balra fordítom a tekintetem nem igazán látszik, vagy nem veszik észre, vagy nem akarják észrevenni mások. Viszont nem nézek senkinek sem a szemébe ha szemtől szembe kerülünk vagy esetleg jobbra kell néznem. Ugye, szem a lélek tükre... hát lesütött fejjel beszélgetni elég szánalmas dolog, de sajnos itt a fórumban mindenki tudja milyen érzés.

Sajnos kiskoromban háromszor műtöttek, csak a bal szemem, a jobbal semmi baj. Mikor rám tör ez a bizonyos időszak mehetnékem van egy szemorvoshoz, el is mentem egyhez de ő eleinte műtétet javasolt, utána mégsem, végül annyiban maradtunk hogy nem kell műteni mert lehet hogy rosszabb lesz. Viszont nem tudok belenyugodni, ezért a segítségeteket kérem. Orvosokat, klinikákat ha tudtok, akik tényleg jók, akkor legyetek kedvesek írjátok le. Nekem minden pénzt megérne ha egyszer az életben valakinek a szemébe nézhessek...


Köszönöm előre is!

2009. jan. 8. 00:21

Sziasztok!

Nekem 2008.februárjában volt kancsalságellenes műtétem a Margit-szigeten. Ha jól tudom most már nem végeznek ott ilyen jellegű műtéteket. 85000 ft-be került. Elég nagyfokú volt a kancsalság a bal szememen és még most is lehet látni egy picit,de nem bántam meg hogy megcsináltattam. Ezt sajnos nem lézeres műtét volt hanem "hagyományos szikés". A műtét előtt kaptam egy nyugtató tablettát,majd kimosták a szemem bethadine oldattal.Bementem a műtőbe,kaptam egy pár csepp érzéstelenítőt a szemembe,majd egy injekciót is(nem fájt)ezután először a belső szemizmokat vágták el,majd összevarrták,utána pedig a külső szemizmot ugyanígy. Maga a műtét nem fájt,csak az volt kellemetlen amikor a szemizmokat húzták arrébb,mert aztlehet érezni. Az összevarrás inkább csiklandozott. A műtét kb 45 perc,utána kapsz egy kötést a szemedre amit kb 8 órán keresztül rajta kell hagyni. És írnak fel szemcseppet is ,amit naponta 5 alkalommal kell használni. Remélem tudtam segíteni... Még ha nem is teljesen tökéletes akkor sem bántam meg,de ha valaki tudna esetleg ajánlani egy jó lézeres műtétet végző helyet,ami segítene a maradék kancsalságot eltüntetni,annak nagyon örülnék.

2009. jan. 7. 10:46

Sziasztok! 22 évs srác vagyok, a bal szemem kancsal. Nekem is olyan problémáim vannak, hogy kezdenek a kancsalság miatt önértékelési problémáim lenni, nem is akármennyire, lassan depressziós leszek. Nem egy helyen érdeklődtem már, hogy mit lehet evvel kezdeni, de kielégítő választ még sehol nem kaptam. Nem tudom, hogy hova tudnék fordulni. Szemüvegben nem mindig látszik a kancsalságom, de én azt akarom, hogy semmilyen helyzetben ne látszon.

Voltam egy szemorvosnál, aki ajánlotta a szegedei szemklinikát és azt mondta, hogy a TB is támogatná, de más meg azt mondta, hogy nem. Szóval eligazodni ezeken a dolgokon lehetetlen. Ha valaki tudna ebben segíteni nekem, azt megköszönném. Százezreket nem tudnék ugyanis kifizetni a műtétért. Valamint arra is kíváncsi lennék, hogy ezt a fajta műtétt lehet-e altatásban végeztetni?

Válaszotokat előre is köszönöm

30. buzast
2008. dec. 12. 16:58

28 éves férfi vagyok. Gyerekkoromtól kezdve kancsalsággal küszködök. 17 évesen műtöttek először. A jobb szememen befelé kancsalítottam. Nem sok változást hozott. 2001-ben ismét megműtötték a szemem. Az eredmény tökéletes lett: párhuzamosan állt a 2 szem. Sajnos egy éve fedeztem fel, hogy a műtött jobb szemem ismét kancsalított, de KIFELÉ! Áprilisban újabb műtét: halvány javulás, de azért még mindig rendesen észrevehető a kifelé kancsalítás, sőt mintha kettős látással is párosulna.

Itt a helyi kórházban azt mondták, nincs értelme tovább műtögetni. Engem kozmetikai szempontból nagyon zavar, teljesen más ember voltam azalatt a pár év alatt, amég megvolt a párhuzamos állás. Jó lenne átélni azt mégegyszer, éppen ezért jővőre keresek egy dokit, aki elvállalna.

2008. dec. 3. 20:37
Akinek szintén ilyen problémája van és már tudtak rajta segíteni, de aki még csak érdeklődik ez ügyben az legyen szíve felvenni msn-re h tapasztalatot tudjunk cserélni: hypocrite_s@hotmail.com
28. Orsi cicuska (válaszként erre: 27. - Maya85)
2008. dec. 2. 20:38
És már teljesen jó a szemed?Szóval nem vagy már kancsal?És altattak a műtét alatt?:)
27. Maya85
2008. nov. 28. 19:39

Hello.

Tegnap végre megműtötték a szememet.

Nem akarom reklámozni az Europ-Med-et, de tényleg jó munkát végeztek. Ráadásul a TB támogatta, így nem kellett súlyos 100 ezreket kifizetnem.

Csak azt tudom mondani, hogy aki tudja csináltassa meg a műtétet. Egészen kicsit fájdalommal jár (de csak a műtét után pár óráig tart).

Ma már úgy érzem magam, mintha meg sem műtöttek volna.

Nagyon profik!!!!

2008. nov. 21. 11:23

Sziasztok!

Örülök, hogy végre találtam egy olyan fórumot, ahol naprakész információk vannak a kancsalsággal kapcsolatban. :)

Én is ezzel szenvedek gyerekkorom óta, akkor leragasztottuk mindig a szememet, amivel javult valamit a helyzet, de még mindig bekúszik a szemzugba hol az egyik, hol a másik szemem. Főleg amikor fáradt vagyok, vagy kontaktlencsét viselek.

Most a műtéten gondolkozom, szívesen olvasnék sztorikat azoktól, akik már átestek rajta. Sajnos, ahogy olvasgattam több helyen hozzászólásokat, láttam hogy elég eltérőek a vélemények. Van akinek tökéletesen sikerült a műtét, van akinek meg egyáltalán nem. És az is érdekelne, hogy utána mennyire nehéz megszokni a párhuzamos látást, teljes lesz-e a térlátás, nagyobb a látótér stb. Illetve esetleg vm alternatív gyógymóddal lehet javítani a kancsalságot? Szemtornagyakorlatokat láttam, de vajon tényleg működnek-e?

2008. nov. 20. 22:37

A leragasztás segít...

Műteni engem nem lehet (kontaktlencsét sem hordhatok, igaz, most szemüvegem sincs)

2008. szept. 2. 22:04

Sziasztok!

Nekem úgy nevezett váltott kancsalságom van :S ami azt jelenti hogy a jobb szemem rossz,de ha a balt letakarom akkor helyreáll!

Kb. másfél éve csináltattam új szemüveget és azóta már szemüvegbe is egy idő után bandzsítok... :( Ha napszemüveget veszek és pár órát van rajtam és utána visszaveszem a normálisat akkor van hogy egész nap nem áll helyre!:-( Mentem orvoshoz mondtam neki hogy nem jó a szemüveg!Megvizsgált és azt mondta,hogy egészségesek a szemeim csak együtt nem működnek!És a szemfenekem is jó! És mondta hogy a legjobb egy műtét lenne jó.. De én nem szeretném:-( Majd még elmegyek más orvoshoz is! Sajnos ezzel születtem:-( Az lenne még a kérdésem hogy ha letenném most végleg a szemüvegem akkor a ugye a szemem nem lenne kényszerítve nem állna helyre magától? Vagy menjek másik orvoshoz vagy műtét?? :( Nemtudom:( kinek mien tapasztalata van?

2008. aug. 25. 12:24
Hmm...! Nem tudtam, hogy esetleg ingyen is megcsinálnák. Telki kórház honlapját nézegettem, de nagyjából nem tudtam meg semmit. Járt már ott valaki???
2008. aug. 25. 09:58
Budapesti Szemklinikán jártál? Szerintem ingyen csinálják, beutalóval.Persze így több idő a vizsgálat meg minden, de úgy tudom a műtét ingyenes.
2008. aug. 25. 09:48
Én 23 éves lány vagyok, és most szántam magam rá a műtétre. Olyan helyet keresek, ahol egy nap alatt elvégzik a műtétet. Sajnos a margitszigeti klinikán már tényleg nem végeznek ilyen műtétet. Ha valaki tud nekem tanácsot adni, esetleg valami információval tud szolgálni, kérem írjon nekem ide: lmariann85@citromail.hu
2008. jún. 21. 21:56
Az én fiamnak 1 éves korában volt szemüvege, és kb. fél év alatt helyre is jött. Igaz nem nagyfokú volt a kancsalság, és csak egyik szemére.
19. kovax
2008. jún. 21. 18:22
sikerrel jártál reni?
18. Reni#1
2008. máj. 23. 11:16

Kovax!

Jővő hét kedden megyek kancsalság ellenes műtétre nem lézeresre, ugyanis csak fénytörési rendellenességet műthetnek lézerrel, de a kancsalság, szemtengelyferdülés a agy téves jeladása miatt van.

2007. dec. 27. 11:14
Nah igen:SVelem is pont ez van...nekem is csak akkor:s de mostanság nehéz megbízható jó orvost találni:S
16. kovax
2007. dec. 21. 17:43

sziasztok!

ma délután voltam egy margitszigeti klinikán, ahol kancsalság ellenes műtétet végeznek

most nagyon letört vagyok, ugyanis nem vállalták :(


nem adom fel!

nem érdekel h egy orvos azzt mondta nem, nem adom fel, igy nem igazán tudok érvényesülni...


én is akkor vok kancsal, ha leteszem a szemüveget


vki tud más helyet/orvost ajánlani, vagy vhogyan segiteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook