Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
2009. aug. 16. 19:58
de az hogy lehet hogy sokaknak nincs változás 1. 2. műtét után? visszanyúlik az izom, vagy nem értem..?
2009. aug. 16. 19:00
most mütöttek 8 napja, semmi változás nincs mióta le lett véve a kötés :/
2009. aug. 14. 23:54

szerintetek amúgy az benne van a pakliban hogy megmütenek valakit és csak pár hét múlva lesz jó a szeme ?

mert nekem most alig van változás sajnos.

mütét után vagyok 8 nappal.

egy kicsit kiljebb ment a jobb szemem ,mivel a ballal nézek mindig ,de ha a jobbal nézek akkor a bal megy be :DDD

jobb oldalit mütötték.

rá kell szokni az agynak hogy már nem kell kancsalnak lennem vagy hogy van ez pontosan ?

parázok nagyon nehogy igy maradjon mint ahogy most van ,mert akkor nem kellet volna inkább müteni se. 2. mütétem volt.

szemüvegbe nem látszik végülis de szemüveg nélkül egyből behúzódik a szemem :/

2009. aug. 14. 19:29
Én egy kicsit kancsal vagyok, jóval kevésbé mint kiskoromban úgyhogy azt hiszem magától helyreáll ha megerősödnek a szemizmok. Legalábbis én nem kaptam rá semmit. Max gúnyos megjegyzéseket. :(
2009. aug. 14. 19:27

elvileg 1 hét múlva már helyén kéne lennie a szememnek szemüveg nélkül is :D

kiváncsi leszek

281. Mike999
2009. aug. 14. 19:19
Én is csinálok szemtornát, nekem azért van rá szükség, hogy nyúljon a szemizom és ne húzódjon vissza a régi állapotába. Nem tudom, hogy nálad ez az együttlátásra vonatkozik-e, szerintem nálam nem. Nekem jobban bejön a toll, mint az ujjam, valahogy másnak (hasznosabbnak) érzem amikor a toll apró hegyét követem a szememmel, mint amikor az ujjam. Ez persze rám vonatkozik, lehet, hogy te nem éreznéd a 2 közötti a különbséget...
2009. aug. 13. 21:43

azt nem tudjátok hogy hogy lehetne olyan szemtornát csinálni amitől hamarabb megtanulnék a két szememmel együtt látni ?

doki azt mutatt hogy az egyik szemem letakarom és egy tollat kell követni a (mütött) jobb oldali szememmel kifelé :)

én ezt az ujjammal csinálom :D

279. Mike999 (válaszként erre: 278. - H_eszti91)
2009. aug. 13. 20:35

Hát nagyon ijesztő, amit írtál, nekem is közeleg a következő kontroll és pont ilyesmitől tartok. Vettek már ki varratot a kezemből, az se volt kellemes, ha odaképzelem a szemem... brrr :)

Okulva a példádon, majd akkor nem hagyom érvényesülni a reflexet :)...

2009. aug. 13. 19:59

na nekem megvolt a 4 hetes kontroll belső zugból eltűnt a varrat, a külsőből meg most szedték ki:S

hát mindent egybevetve ez volt a legrosszabb. kaptam érzéstelenítőcseppeket. 2 varrat volt, egy felül egy alul. az alsót amikor kiszedte, csak kellemetlen szúrást éreztem. amikor viszont a felsőt szedte, hülye reflexeim miatt elkaptam a szemem, fájt..és a csipesz már fogta és hatalmasat rántott így a varraton..ott nekem végem volt, a könnyem folyt ahonnan csak tudott, a fél arcom lüktetett,a fogaim is belesajogtak. utána szépen kivette, nem volt vészes. SOHA NE HAGYJÁTOK ÉRVÉNYESÜLNI A REFLEXEKET! még a kezét is meglöktem, pedig ollóval nyúlkált épp..:S kaptam antibiotikum cseppet, aztán jöhettem. kérdeztem hogy mi lesz a szememmel, néha befelé "kacsintgat" de mondta hogy ne ijedjek meg, várjam ki ezt a fél évet, akkor meglátjuk kell e valami utómunka. de most elvileg minden a legnagyobb rendben :)

2009. aug. 12. 22:05

szerintetek 2 hét alatt tényleg normálissá fog válni a szemem ? :)

olyan hihetetlen :D

276. liiz.
2009. aug. 12. 13:04
Rájöttem, hogy szemüvegben nekem is alig látszik...Néztem egy Debrcenben lévő szemklinikát ahol 100.000 forint és 155.000 forint egy szem műtése. A drágább az a 'Larin' fogalmam sincs melyik a jobb...egyszerre biztos, hogy csak egyet műtetnék meg. De akkor hogy hordanám a szemüveget? A műtött szemenek csak rendes üveg lenne berakva?
275. valaki001 (válaszként erre: 274. - H_eszti91)
2009. aug. 12. 12:56
nekem 2 hetet jósoltak kb mig összerendeződik a szemem :)
274. h_eszti91 (válaszként erre: 273. - Valaki001)
2009. aug. 12. 09:02
ne aggódj, nekem azt mondták, fél év múlva láthatom a végleges állást ^^
2009. aug. 11. 21:55

nekem még alig van javulás :S


nem tudom hogy milesz ebből igy ,pedig már úgy beleéltem magam hogy jólesz

272. ebda58275b (válaszként erre: 271. - Northboy)
2009. aug. 11. 19:44
Menni fog az, párszor fel kell rakni, gyakorolni. Járni sem két perc alatt tanultunk meg..:)
2009. aug. 11. 19:27

Sziasztok!

Én is küzdök a kancsalság problémájával, amióta csak az eszemet tudom. A bal szemem kancsalít befelé, nem is akármennyire... Az én helyzetem annyiban egyszerűbb a fórumon olvasott hozzászólásoktól, hogy szemüvegben szinte tökéletesen állnak a szemeim és szemüveget mindig viselnem kell, mert az egyik szemem +5ös, a másik +6os. Így nincs olyan sok probléma vele (a kancsalsággal).

Az a bajom, hogy borzasztóan utálom a szemüveget, arra szó nincs, hogy mennyire... Az utóbbi időben elkezdtem dokikhoz járni, hogy legyen kontaktlencsém. Kb egy tucat helyről zavartak el avval az indokkal, hogy a lencse nem húzza ki a szemem, meg hogy túl nagy mértékű szaruhártya görbületem van ami lehetetlenné teszi a lencse használatát. Szóval úgy látszott, hogy marad örökre a szemüveg (lézeres bigyóra egyenlőre nincs pénzem). Végül a szegedi szemklinika kontaktlencse laborában segítőkész emberekre találtam, készítettek is lencsét, fel is tették, tökéletes benne minden. A bajom annyi, hogy az istenért sem tudom felhelyezni saját magamnak. Holnap megyek megint batanításra, de érzem, hogy nem fog menni, egyszerűen nem megy. Itt van előttem az asztalon, amire mindig is vágytam, erre ekkora egy hülye béna vagyok................

Amikor a doki berakta, ő is szórakozott vele vagy fél órát. Annyira jól láttam benne és olyan jól állt a szemem, hogy megfogadtam, ha addig élek is megtanulom a használatát. És mégsem megy:S:S:S

270. Soon (válaszként erre: 269. - Mike999)
2009. aug. 10. 22:03

Szia!

Neten elég sokat keresgéltem, így találtam ide is :)

Jó lenne ha itt a környéken találnék valakit, legalább egy vizsgálatig, beszélgetésig.

Persze ha itt nem találok megbízható szakorvost akkor Pest lesz belőle.

Egyenlőre nem tudom hogy, tudnám megoldani de, semmi sem lehetetlen :)

269. Mike999 (válaszként erre: 267. - Soon)
2009. aug. 10. 21:33

Szia!

Mindenképp Pécsben akarsz gondolkodni ? Csak mert valószínűleg Pesten vannak a legjobb szakemberek, ezt gondolom úgyis olvastad. Sajna Pécsen nem ismerek senkit, de esetleg neten megpróbálhatsz rákeresni, én is úgy kezdtem (ide is így jutottam), ha szerencséd van, lesz olyan, aki ismerős...

268. Mike999 (válaszként erre: 266. - Valaki001)
2009. aug. 10. 21:31
Én is remélem, sok sikert :)
267. Soon
2009. aug. 10. 20:23

Sziasztok!

Esetleg ha vannak itt Pécs közeliek.

Tudna valaki ajánlani itt a környéken egy jó szakembert ebben a témában. Régen Gaál Judit doktornőhöz jártam de úgy tudom ő már nem rendel.

Nem tudom kihez kéne fordulnom hogy, kezdjek neki. :(

2009. aug. 10. 12:02

remélem hogy jólesz mert már úgy beleéltem magam hogy nem leszek kancsal :)

majd meglátjuk 2 hét múlva

2009. aug. 10. 11:39
hát mostanában nekem is egyszer bent egyszer nem :S persze nem olyan durván kancsalít mint amilyen volt...csak pl belenézek a tükörbe és akkor látom hogy befelé áll kicsit, de utána lassan középre húzódik. remélem a végén középen marad és csak próbálkozik a kis...:D ilyenkor húzódik is a szemem mögött, meg olyan mint amikor begyullad egy szempilla, szúr kívül. de a varratokat egyáltalán nem érzem már. csak látom^^
2009. aug. 9. 22:20

Hali. Új tag vagyok.

Szóval: 9 évesen mütöttek kancsalság ellen akkor még mondta a doki hogy kell még később egy korrekciós mütét.


Most 14 éves vagyok (fiú) és 2 és fél napja mütöttek meg.

Ha a bal szememmel néztem akkor a jobb húzódott be ,ha pedig a jobbal akkor a bal volt rosszabb.


a szemüveg elég jól korrigálta.

most is ugyanabba vagyok,de szemüveg nélkül alig van még változás.

azt mondta a doki hogy kb 2 hét mire jól fog állni mind a két szemem de alig birok várni :)

szemcsi nélkül egyből bekancsalitok :/

valakinek volt már hasonló?

2009. aug. 9. 21:22

mondhatnám azt amit anyu mond nekem mindig hogy ne foglalkozz másokkal, de Én csak legyinteni szoktam rá, hogy nem úgy van az:D

Mondom nekem még tetszik is:D Ez a szexepiled, de persze ha van rá mód és belevághat az ember akkor természetes hogy él a lehetőséggel, csak tudomásul kell venni hogy nem mindig úgy sül el ahogy azt várnánk.

Én műtét másnapján már itt írtam a fórumon, rá egy hétre kocsival mentem Pestre kontrollra, igazából pár nap mire megszokja az agyad az új szemállást, elmúlik a szédelgés, és nekem kb egy hét után már nem is szúrt a varrat.. Az meg egyedi eset hogy 3 hónap után sincs még meggyógyulva de hát ez volt a 4. tudjuk be ennek..

262. missCupcake (válaszként erre: 260. - Mike999)
2009. aug. 9. 19:46

értem, köszönöm...szóval akkor műtét utáni 2. héten már dolgozni voltál, ha jól értem...hát nem semmi a te eseted, mármint a gépezés, de tök jó, h így bírta a szemed :)

Eszti belinkelt képe alapján kérdeztem ezt, ill. az leírtak alapján, h vki említette h kb 20. hét körül jár és még mindig piros..csak ez mondjuk relatív, nekem is van, h mondják, h hűű de piros a szemed és én meg azt mondom, h ajj maradj már, ez nem is piros... :D


mindenesetre szerintem megkérdezem azt, a szakembert,aki úgyis épp "útba esik", és ha azt mondja, h szerinte nem, akkor még mindig enyém a döntés, h leballagok-e szeptemberben 1 emelettel lejjebb, v sem...


igazából elfogadom magam meg minden, de ha lehetne mondjuk tökéletes is, akkor miért ne adjam meg neki az esélyt... csak néha rossz, mikor véletlenül olyanom van, h hűű most biztos furán néznek rám és én érzem magam furám, mert bebeszélem magam, h biztos rosszakat gondolnak... pedig közben nem is... xD

261. missCupcake (válaszként erre: 254. - Ebda58275b)
2009. aug. 9. 19:38
a jobb szememet nem is műtétném meg semmi pénzért, ezen a képen kissé idétlen az is :D mind1 szal ha műtét, akkor csakis a balt engedném, de hát még nemtom... amúgy igen, sokan megkérdezték már akik 1.re taliztak velem h magyar származású vagyok-e :D xD
260. Mike999
2009. aug. 9. 19:34
Műtét után 2 nappal már lehet "monitorozni", én 1 hétig voltam otthon, 4-5 nap után 1-1 órákat gépeztem, utána érzetem, hogy nem kellene többet, de 2 héttel később már dolgoztam (fejlesztő vagyok, monitor napi 8 órán keresztül...). 4 nappal később (már a műtéthez képest) sétálgattam/kávézgattam a városba tesómékkal, igaz napszemüvegbe, de az úgyis kötelező pár napig, ha erősen süt a nap. Igazából nem tudom miért aggódsz, ismerősöknek úgyis "muszáj" lesz elmondani, idegenekkel meg miért törődnél. Nekem senki nem szólt a szemem miatt egy szót sem, furcsán sem néztek rám, azért ez nem olyan durva, mint pl. egy monokli, úgyhogy megnyugtathatlak...
259. missCupcake (válaszként erre: 257. - Ebda58275b)
2009. aug. 9. 18:55
az durvi... 3 hónap??? akkor addig kb nem lehet csinálni semmit? mármint meddig nem lehet utána sulizni/dolgozni/emberek közé menni?? mert nálam ez is szempont lenne azért...:)
2009. aug. 9. 17:50
hűű jó sokat írtatok :D hát egy párszor megkaptam már h egzotikus fejem van úgy alapból... egyébként a jobb szememmel elvileg semmi baj, az elvileg a helyé van.. bár ahogy újra megnéztem a képet itt furi az is na mind1... hát... most kissé megijedtem hallván a műtétes "élménybeszámolókat" ... hát majd megkérdezem először az orvosomat, h ő tovább küldene-e a Kati dokinőhöz... majd még jövök ;)
2009. aug. 9. 11:40
Következő kontrollon rákérdezek, de amúgy ez már az előző vizsgálatkor is ott volt. Valami duzzanatról beszélt múltkor, meg előtte mikor pirosabb volt mondta h a varratnál be van gyulladva, valami ciszta van ott..:S Lehet hogy ez lesz az, csak így kb 3hónap után azért idegesítő.
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook