Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 14. 14:27
Plusszos a szemem, a jobb szemem 4, a bal asszem 5 dioptriás. Igen, tudom, hogy lehet lézereztetni is, én is úgy tudom, hogy a kancsalműtét után lehet inkább. Csak jussak már el a kancsalműtétig... Már majd megőrülök így. Egyébként nekem nem volna muszáj, hogy lézerezzenek is, a kontaktlencsével már meg tudnék békélni, csak kancsal ne lenne a szemem... másrészt úgy tudom, hogy a lézeres szemműtét elég sokba kerül... a kancsalság műtét támogatott.
104. meggy (válaszként erre: 103. - 87bad83c2c)
2009. márc. 11. 13:41

Szia!

Plusszos a szemed vagy minuszos?? hány dioptriás??

Ugye minuszos, ha kicsinyít a szemüveged.

A kancsalság elleni műtét mellett nekem 2 éve csináltak lézeres szemműtétet vagyis csináltattam és a két műtét együttes hatása hozta meg az eredményt. A két műtét között 2 hónap telt el.

Ilyen lehetőség is van.

Nekem először a kancsalságit csinálták meg és azután is még kancsalított kifele a bal szemem. Miután a lézerest csinálták utána állt be a szemem párhuzamosra. Ennek 2 éve azóta jó a szemem.

Jó utána kellett fél év, hogy az agyam megszokja az uj helyzetet, többször szédültem stb.. De most már minden ok.

2009. márc. 10. 23:07

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, hasonló problémával küzdök, mint Ti!

22 éves vagyok, a bal szemem befelé kancsal! Ez nagyon de nagyon zavar és lassan kezdenek nagyon komoly önértékelési problémáim lenni. Már ismerkedni sem szeretek, nem járok nagyon sehova, stb... Igne, tudom, hogy ekkora feneket azért nem kell keríteni ennek a dolognak, de ezt hiába magyarázom magamnak.

Próbáltam már utána járni annak, hogy mit is lehetne velem kezdeni, de ahány doki, annyi vélemény. Szeretnék már elmenni egy olyan szakemberhez, aki valóban ért ehhez, de nem tudom, hogy hova forduljak. Orosházán voltam dokinál aki azt tanácsolta, hogy Szegedre menjek és azt mondta, hogy szerinte nem érdemes megműteni, mert a szemüveg segít rajta. Evvel még nincs is semmi baj, de a szemüvegtől is szeretnék megszabadulni, mert amúgy is rohadt rosszak a szemeim, és még a legjobban levékonyított lencsék is rohadt vastagok, legutóbb is 55 ezret fizettem a szemüvegemért, így a lehető legvékonyabbat kaptam, de még ez sem szép. Utána Szegeden elmentem kontaktlencsét csináltatni, de kiderült hogy nem lehet, mert a kontaktlencse nem húzza ki a szemem a doktornő szerint. Azt mondta, hogy kapok lencsét ha akarok, de ugyanúgy fogok kinézni, mint amikor leveszem a szemüvegem (hozzáteszem szemüveggel is látszik). Meg azt is mondta, hogy lehet hogy nem is segítene a műtét sem, vagy csak ideig-óráig. Meg azt is mondta, hogy a kancsalműtét a távollátóknál szokott beválni, én rövidlátó vagyok. De másik doki meg teljesen mást mondott...

Mostmár nagyon szeretném, ha tennének velem valamit. Ha megműtenék a szemem, utána már lehetne lencsém. Szegeden szeretnék orvost keresni. Valaki esetleg tudna tanácsolni valakit szegeden? A szemklinikáról hallottam, hogy ott esetleg segítenének... minden kockázatot felvállalok, csak történjen már valami... nekem ez így nem jó, nem tudok belenyugodni ebbe az állapotba.

102. .... (válaszként erre: 80. - Szűrös)
2009. márc. 9. 13:24
Nem bírtam megállni szó nélkül! A kancsalság nem szépséghiba!!!! Igaz, hogy zavaró lehet, én magam is átéltem, mert kisiskolás koromban "befordult" a szemem, kaptam szemüveget, amit azóta is rendesen hordok. Időnként elment a látásom, ilyenkor kancsítottam és fájt is a szemem, de megtanultam, hogy ilyenkor nem kell kiélesíteni a képet, és akkor nem látszik a szememen semmi. Így éltem 20 éve, míg eljutottam oda, hogy csak fél szememet használja az agyam, nincs semmi térlátásom. Miközben a prizmás szemüvegek után kutattam a neten, akkor olvastam bele véletlenül, és mivel magam is orvos lennék,nem hagyhatom szó nélkül, aki ekkora baromságot ír. Kicsit tájékozottabbnak kellene lenni a saját betegségéről mindenkinek, mielőtt ilyet leír. Nem azért kell kezelni a kancsalságot, mer nem szép!!
101. buzast (válaszként erre: 100. - Ebda58275b)
2009. márc. 2. 05:27
Akkor téves infót mondott a doktornőm.
100. ebda58275b (válaszként erre: 95. - Buzast)
2009. márc. 1. 14:59
Ezt meg kell hogy cáfoljam, mert nekem kifelé kancsal a bal szemem és Fodor doktornő azt mondta, hogy elképzelhető műtét után befelé fog állni. Ez a hegesedéstől függ, azt mondta nem 100-as de elmondta hogy ilyen eredmény is lehet..
99. buzast (válaszként erre: 98. - Svábbogár)
2009. márc. 1. 11:45

Gondolom a szemüveget rövidlátás miatt hordod. Kancsalműtét után a dioptriaszám nem változik, úgyhogy szerintem igen.

De nem biztos, hogy igazam van :-)))))))

2009. márc. 1. 11:29

Nagyon köszönöm a válaszokat!március 31én megyek a doktornőhöz és rengeteg kérdést fogok neki feltenni. mindent le fogok utána írni.

A másik kérdésem, hogy mivel most is szemüveget viselek, szerentitek a műtét után uez a szemüveg jó lesz-e?

2009. márc. 1. 10:32
Az én lányom megmütötték....most pedig ugy fest szemüveges lesz megint,mert a mütött szeme nem faca
96. buzast (válaszként erre: 94. - Svábbogár)
2009. márc. 1. 10:19

Bocs, arra elfelejtettem válaszolni, hogy mit tanácsolok:

Ha nagyon zavar, akkor műtét. Más megoldás NINCS.

Ja, még mielőtt meglincselnének, hogy kifelejtem:

Szemtorna, aztán 5-10 év múlva talán rendbejön. Talán...

95. buzast (válaszként erre: 94. - Svábbogár)
2009. márc. 1. 10:15

Valóban fennáll a veszélye, hogy kifelé mehet a szem. Saját esetem is ezt példázza, lentebb olvashatsz róla.

Viszont legutóbbi műtétemkor-ami azért kellett, mert kifelé kancsalítottam-azt mondta a műtétet végző doktornő, hogy praxisában még nem volt olyan, hogy kifelé álló szemből, befelé kancsalító lett volna. Rávetítve a te esetedre: megműtenek és netán kifelé megy a szemed, akkor azon még egy műtéttel tudnak javítani. Leegyszerűsítve: be kancsalításból lehet be vagy ki kancsalítás, kifelé kancsalításból nem lehet befelé kancsalítás a műtét után.

Való igaz az is, hogy kettős látás is kialakulhat ez kis mértékben nálam is megvan, de mikor önefeledten társalgok észre sem veszem.

2009. márc. 1. 08:43

Sziasztok!nagyon örülök h rátaláltam erre a fórumra! Szeretnék Tőletek segítséget kérni. Ún. váltott kancsalságom van, amitől közel a harminchoz szeretnék megszabadulni. A nap 90%-ban a jobb szemem "van bent", tehát a bal szemmel fókuszálok. Járok rendszeresen szemészetre (mert ezen felül szerncsésen rövidlátó is vagyok), ott a doktornő nem tanácsolja a műtétet, mert szerinte ennyi idősen (29 éves vagyok), már egészségileg nem segít, max esztétikailag (ez zavar, de ezt egy nem kancsal ember nem érti meg!), és fennáll a lehetősége h kettős látás alakul ki. Március végére kértem időpontot Fodor doktornőtől, akinél már voltam és majdnem meg is műtötte, de én visszaléptem, mert úgy érezetem féel h kifelé fogok kancsítani, kettős látásom lesz, jobban bemegy a szemem stb.

Ti mit tanácsoltok?

2009. febr. 27. 10:17

Menj el, nagyon rendes segítőkész ember, jól elbeszélgettem vele:D

De nekem is látszik rendesen, azt mondta hogy ennek ellenére nem látszik annyinak mint amennyi valójában. valami 20°-os a kancsalságom, de azt mondta nem látszik ennyinek. nem tudom én azért tükörbe nézve látom rendesen..

92. buzast (válaszként erre: 91. - Ebda58275b)
2009. febr. 26. 20:03

Hát ez bizony nehéz dió. Minden műtétnek van kockázata, ennek speciel az, hogy rosszabb lehet. Lehet, hogy nem is vagy annyira kancsal? Legalábbis a doktornő szavaiból ez jön le.

Az idén én is elmegyek majd Fodor doktornőhöz, és annak ellenére, ha nekem is ezt mondja, én akkor is belevágok.

Abban kell bízni, hogy sikerül.

91. ebda58275b (válaszként erre: 90. - Buzast)
2009. febr. 26. 16:54
na, voltam. nem lettem okosabb mint előtte voltam, de legalább jót beszélgettem a dokinénivel:D Azt mondta megműti ha akarom, de nekem kell eldöntenem hogy akarom-e. el mondta milyen végeredménye és következménye lehet, ehhez mérten döntsek. Meg hogy döntsem el hogy engem mennyire és miben zavar ez az egész, nem beszélt le róla de azt mondja hogy jó ez így... mármint ahhoz képest amilyen rossz lehet a műtét után. Hát nem tudom tudom mi legyen még...
90. buzast (válaszként erre: 89. - Ebda58275b)
2009. febr. 24. 05:32
Feltétlenül írj, hogy mit mondott!
2009. febr. 23. 15:29
úgy értem régebben voltam, pár éve. Most pedig szerdán megyek Fodor doktornő rendelésére, bővebbet utána.
88. buzast (válaszként erre: 87. - Ebda58275b)
2009. febr. 23. 11:38
És mizu?
87. ebda58275b (válaszként erre: 85. - Buzast)
2009. febr. 22. 19:30
De voltam orvosnál, sőt, szerdán megyek egy másikhoz:D
86. buzast (válaszként erre: 83. - Szűrös)
2009. febr. 22. 16:53
Azért ne az legyen a megoldás, hogy sötét szemüveget hordjon. Ahogy írtad, akkor inkább jobb megoldás, ha valahogy elfogadja önmagát. Például pszichológus segítségével. Nem szégyen az.
85. buzast (válaszként erre: 77. - Ebda58275b)
2009. febr. 22. 16:51
Akkor orvosnál sem voltál-gondolom...
84. buzast (válaszként erre: 83. - Szűrös)
2009. febr. 22. 16:51

Kire gondolsz?

Bódi Gusztira?

2009. febr. 20. 20:15

Ja és még valami.

Ha valaki mégis nagyon szégyelné a kancsalságát,akkor hordjon sötét szemüveget amiben nem látszik a szemgolyója.

Ismerek olyan embert is akinek a fél szeme hiányzik,ezért mindig fekete szemüveget hord.Ettől függetlenül egy elég magas beosztásban dolgozik.

De pl ismerek egy híres közismert magyar zenészt is aki szintén erős kancsalság miatt hord fekete szemüveget.

Szóval a fekete szemüveg talán megoldás lehet azoknak akik szégyellik.

2009. febr. 20. 20:06

Hello

Egyetértek tényleg különbözőek vagyunk.Vannak olyan emberek aik másképp élnek át bizonyos dolgokat.

Az írásommal mindössze annyit akartam hogy legyen több önbizalmuk azoknak akik állítólag emiatt nem érvényesülnek.Túl sok elkeseredett hsz-t olvastam itt,amin meglepődtem.Mikor kancsal voltam én nem voltam elkeseredve az életben,sőt...

Amugy én is elégg feltűnően kancsal voltam,mielőtt még nem kezeltettem.

81. bbza
2009. febr. 20. 17:26

Szia.Erre írtam az előbb ,hogy különbözőek vagyunk másképp dolgozzuk fel.Az sem mindegy mennyire voltál kancsal,nekem a bal szemem még szemüveggel is elég durván befelé áll.Persze a család,barátok,régi iskolatársak már így ismernek nem annyira zavaró ,de az ismeretlenek akikkel először találkozom(pl. boltban,utcán vagy ügyfél a munkahelyemen stb.) mindég furcsán néznek,bámulnak melyik szemembe is nézzenek(mondjuk sose értetettem miért nem egyértelmű ,hogy abba ami normálisan áll :-D ? ).

Nem tudom ki hogy van vele de én úgy vettem észre az emberek nagy része nagyon előítéletes.Azt hiszik aki kancsal az kb. szellemi fogyatékos is egyben :-D vagy nem tudom,de amikor beszélgetünk,megismernek szinte érzem amikor azt gondolják ,hogy "milyen normális ez az ember nem is gondoltam volna" :-).

2009. febr. 20. 15:22

Hello.

Elfelejtettem leírni azt hogy én is kancsal vagyok.Így születtem,és egészen 18 éves koromig így is éltem.Szemüveg nélkül teljesen kancsal fejjel jártam keltem.Az akkori éveimben semmi féle hátrányom nem származott ebből.Leszámítva néha egy-két gúnyos beszólást(de bármibe bele lehet kötni ha valaki nagyon akar).Igaz nem tudtam az emberek szemébe nézni rendesen.Akik először láttak azok mindig kicsit furcsán néztek rám.De én nem foglalkoztam ezzel akkor.Egyáltalán nem szégyenkeztem emiatt.Akik szerettek és kedveltek azok,kancsal fejjel is kedveltek.Akik gyakran láttak azok hamar hozzászoktak.

18 évesen koromban kezdtem el szemüveget,néha kontaktlencsét hordani,orvosi javaslatra.A kancsalságom egy két év alatt szinte teljesen elmúlt.Most 20 éves vagyok.

De persze ha leveszem a szemüveget akkor ugyanúgy kancsal vagyok még mindig.Tehát a szemüveget hordanom kell.

Annyit szeretnék elmondani, hogy senki ne szégyelj e azt hogyha kancsal.Mint írtam én 18 éves koromig kancsal fejjel éltem.Sehol semmilyen hátrányom nem származott ebből.Semmilyen megkülömböztetés nem ért.

Abban egyetértek hogy a kancsalság tényleg egy szépséghiba, de nem mondanám hogy olyan jelentős szépséghiba.Szerintem sokkal nagyobb hátrány és hiba az ha vki mondjuk nagyon kövér vagy hasonlók.

Szerintem egy szép nő vagy egy jóképű férfi,nem lessz sokkal csúnyább attól mert kancsal.Férfi szemmel nézve egy kancsal nő is lehet nagyon vonzó,ha más adottságai jók.

Én is kancsalként éltem sokáig.Mosmár egyenes szemekkel élek.De nem mondanám hogy ettől különösebben megváltozott az életem.A műtétek,sajnos nem örökérvényű megoldások,de ezt gondolom mindeki tudja.Nem hiába van az hogy az orvosok néha visszautasítják a pácienst.

Szerintem barátkozzon meg mindenki ezzel.

Én kancsalként is ugyanolyan teljes életet éltem mint most egyenes szemekkel.

Senki ne szégyelje mert nincs miért.

Ha valaki beszélgetni akar velem erről,nyugodtan vegyen fel msn-en.

arnold880416@hotmail.com

79. bbza
2009. febr. 20. 14:26
Hello,igen szemüveggel de sokaknak az a problémája -mint nekem is ,hogy úgy is látszik és nem javasolják a műtétet.Persze igazad van abban ,hogy az a legjobb megoldás ha megpróbálunk együtt élni vele.Különbözőek vagyunk,nem megy mindenkinek olyan könnyen.
2009. febr. 20. 01:45

Hello

Erre a kancsalok fórumára egészen véletlenül találtam rá,éppen most.Végig olvastam a fórumot,és látom jópáran kétségbe vannak esve a problémájuk miatt.-bár szerintem néhányan túlságosan mellre szívják ezt.

Nem igazán értem hogy egyesek miért nem tudnak emiatt érvényesülni???.Vagy hogy mégis milyen hátrányuk származik emiatt az életben.Egy kancsal egyén is ugyanolyan teljes életet élhet mint egy nem kancsal.

Szerintem nagyon sokan túl lihegik ezt a problémát.

El kellene gondolkozni azon hogy inkább önértékelési zavarokról van itt szó.-ez most azoknak szól akik állítólag emiatt nem érvényesülnek az életben.

A műtétekről én azt halottam hogy nagyon kockázatosak,előfordul hogy többet ártanak mint használnak.De persze van hogy tényleg használnak.Bár nem sokszor hallottam azt hogy ez a műtét egy életre helyrehozná.Inkább csak egy bizonyos időre.

Szerintem célszerűbb szemüveggel kezeltetni ezt-ahogy én is tettem.Vagy ha így nem megy akkor megbarátkozni ezzel.

Egy kancsal ember is élhet teljes életet.

Szóval szerintem ne legyen senki kétésgbe esve emiatt.A kancsalság legyen a legnagyobb gond az életetekben.

2009. febr. 18. 17:29
Háát, nem igazán jött össze ez a Pesti élet úgy érzem:S Nem nagyon beszélünk egymással, nem tudom ez minek tudható be. Vajon nem csípik a fejem vagy alapból ennyire magának való mindenki:S Na meg ismét elcsesztem a kedvem, de ezúttal a sulival. Olvasgattam a követelményrendszert néhány tárgyból és igencsak elment az egésztől a kedvem:S
2009. jan. 26. 06:34
Utánanézek. Köszi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook