Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
196. ebda58275b (válaszként erre: 195. - Tizen8)
2009. júl. 16. 18:43

Naaa, gyűlik a nép gyűlik:)


Igen így van! Augusztusban szabadságon van. Tömőben pedig ki kell várnod a sorod.


Magánrendelésen is sokan szoktak lenni, de azért más mint a Tömő u.

[link] Egyébként ha visszaolvasol le van írva hogy hol rendel:)

195. tizen8
2009. júl. 16. 17:54

Sziasztok!

Most akarom magam műttetni, fel is hívtam a Tömő utcai szemklinikát, mert Sényi doktornővel szeretném magam műttetni, de ott azt mondták, hogy nincs időpont, végig kell ülnöm, mire sorra kerülök, a másik pedig, hogy szeptemberig nincs műtét időpont, mert augusztusban a doktornő szabadságon van.

Nincs neki magánrendelése? Ha van valaki meg tudná adni a számát és hogy mennyit kér a konzultációért? Köszi előre is

2009. júl. 15. 22:11

Hű sziasztok, én új vagyok itt.

18 leszek pár napon belül, és fél éves rohangálás után, holnap műtenek:)

Jobb szememre vagyok kancsal, úgy hogy arról a szememről már leállt az agyam,

a dokim szerint kb 3 évesen használhattam utoljára. Makacs voltam nagyon és kukucskáltam a szemragacs alól:) Így nekem tényleg csak korrekciós műtétről van szó. De nem baj, végigcsinálom. Nekem olyan sok gondot nem okozott,

(leszámítva természetesen egynéhány "kommentárt", amiken megtanultam túltenni magam)depressziós sem voltam soha miatta,

könnyen szerzek barátokat,boldog párkapcsolatban élek több mint 2 éve. De mégis hiába, amikor minden tökéletesnek látszik a tükörben mielőtt elindulok valahova,mégsem tudok őszintén visszamosolyogni magamra. Remélem most vége lesz.


Hát, majd amint tudom írom a dolgokat.


A most gyógyulóknak sok sikert, ezek már csak utórengések:)

193. Mike999
2009. júl. 14. 22:01

Sziasztok!


Zakariás: nem tudom összehasonlítani őket, én csak Fodor Magdolnánál voltam, úgyhogy róla tudom mondani, hogy jó, kedves is meg minden, Sényi doktornőről "csak" hallottam, hogy jó, szerintem ez legyen a legnagyobb problémád :), ahogy olvastam neten az országban ők a téma legjobb ismerői...


Sorstárs09: "nem nagyon tudtam még kinőni azt hogy kancsal vagyok/voltam" - hát ezzel én is így vagyok,mondjuk én még emberek között se jártam azóta, de gondolom hasonló lesz a szitu, mint nálad,kíváncsi vagyok mennyi idő alatt szokom meg, ellenem 28 év dolgozik...

192. ebda58275b (válaszként erre: 191. - Zakariás)
2009. júl. 14. 21:57

Én csak azt tudom mondani hogy mióta elkezdtem foglalkozni ezzel a témával 2, azaz kettő név merült fel akik szóba jöhetnek. Ők ketten foglalkoznak kife3jezetten kancsalsággal, ezt így nehéz eldönteni hogy ki a jobb, de szerintem értelmetlen is, mert szerintem mindketten profik a szakmában. Én mindkettőjüknél voltam, Sényi doktornő műtött, de igazából nem tudom megmondani hogy miért rá esett a választás. Talán azért mert nála kezdett körvonalazódni a műtét, az ő véleménye, javaslata kapcsán határoztam el magam és innentől minden jött magától. Én merem állítani hogy fordított esetben a másik orvosnál is ugyanígy meg lennék elégedve, de most így alakult. Szerintem bármelyikhez mehetsz nyugodt szívvel mert mindketten profik, és emberséges orvosok, megértik majd a gondod bajod és próbálnak majd számodra kedvező megoldást találni.

Egyébként nálam kikérték egymás véleményét, szóval ilyet is lehet..

2009. júl. 14. 21:47

Sziasztok!


Mike999 nagyon-nagyon örülök, hogy jól sikerült a műtéted!=)...és mihamarabbi gyógyulást és természetesen sok boldogságot és örömet az "új énedhez"

Azt mondtátok, írtátok, hogy a Naphegy Optikában mind Sényi, mind Fodor doktornőt megtalálom...úgy döntöttem oda is elmegyek, hogy jobban belelássak ebbe az egész műtét dologba, kicsit megnyugodjak, meg ugye, hogy tudakozódjak arról is mennyire lehet sikeres a műtét...igazából ti is meggyőztetek, hogy nincs értelme húzni-halasztani ezt az egészet, ha a rég várt alkalom most elérhető. Tényleg, ha Sényi doktornőhöz megyek, mert ugye vele beszéltem idáig erről a műtét dologról nem valószínű, hogy Fodor doktornő is meg fog vizsgálni. Tényleg ti el tudnátok dönteni melyik a jobb, melyiküknél van nagyobb esélyem, hogy tényleg a lehető legjobb legyen a szemem?


Köszi előre is a válaszotokat és természetesen további jó és szép nyarat mindenkinek!

2009. júl. 14. 21:00

Na csináltam magamról pár képet (amit most nem osztok meg :D) azért hogy lássam mi a helyzet és hogy nehogy elvegyem valakinek a kedvét a dologtól

Mint ahogy azt mondtam közelre elég jól áll akárhova nézek, kb 2 méterről lőttem pár képet, és egy nagyon picit áll kifelé ha jobbra nézek amint azt mondtam is, a többi irányba jó... Szóval jól állna ez de néha amikor nem figyelek oda és csak nézek ki a fejemből (főleg jobbra) akkor egy kicsit félre áll a bal. Ha figyelembe vesszük hogy ez volt a 4. műtét és így maradna akkor nagyon elégedett lennék. Nem vagyok orvos, de 2 hónap után sztem már nem fog ez mocorogni, de ehhez azt is kell hogy tornáztassam, próbáljam meg újra használni a szemem.


Azt vettem még észre magamon hogy nem nagyon tudtam még kinőni azt hogy kancsal vagyok/voltam... Szóval agyban még nem tudatosult, mert sokszor ugyanúgy viselkedem mint előtte, nézek minden felé nem nézek más szemébe stbstb.. Azért elég hosszú évekig volt ez az állapot és egy picit nehéz átállni, megszokni és sokszor nem hiszem el magamnak hogy a másik akivel beszélek 2 párhuzamos szempárt lát...

Na ezzel csak annyit akartam hogy hosszú idő mint mentálisan mint fizikailag mire felépülsz egy ilyenből:D


De mindenkinek kalappal! és hajrá, aki most kezd bele, aki most van benne :D

2009. júl. 14. 20:35
Nekem azért aznap fájt a műtét, meg kb egy hétig szúrt a varrat, de utána már semmi panasz nem volt, leszámítva a piros foltot
188. ebda58275b (válaszként erre: 186. - Mike999)
2009. júl. 14. 20:34

Nah gratula! Számolj vele hogy el fog valamerre menni, vagy pl. mint nálam jobbra nézésnél lemarad a bal ( az én esetemben). Ezt ne vedd készpénznek, de van rá esély.. nálam volt és be is jött. Szemtornázni kell, cseppenteni és jó lesz.


Jó egy kicsit lehet eltúloztam én is az irományomat de hirtelen ez jött ki akkor belőlem:D

187. ebda58275b (válaszként erre: 185. - Napmániás)
2009. júl. 14. 20:28
Használt, de korántsem tökéletes. Nem lett rosszabb de sokkal jobb sem. Illetve egyenesen előre nézve mé jó, de jobbra nézve ugyanaz, vagy egy nagyon picivel jobb mint előtte. Nekem sajna ilyen a bal szemem 4x volt műtve... ennek annyi szóval többet nem műttetem, nincs értelme. Mostanra már szinte nem si piros... halvány rózsaszín inkább
186. Mike999
2009. júl. 14. 20:15

Sziasztok!


Túl vagyok rajt, most jutottam el adig, hogy ide is tudok írni. Úgy néz ki sikerült, a műtét elviselhető volt érzéstelenítéssel, altatással meg tuti semmi para sincs. Nekem műtét után egyáltalán nem fájt, nincs begyulladva, természetesen elég piros, de nem is annyira vészes. Másnap voltam kontrollon, újra megvizsgálták, 2 fok az eltérés, a doktornő is mondta, én is látom, hogy ez semmi. Szemüveg nélkül egyáltalán nem látszik, szemüvegbe egy kicsit, de egyáltalán nem zavaró, sokkal sokkal jobb lett, mint volt. Kaptam szemcseppet, napi 4-szer kell használnom, meg tornáztatni is kell, nehogy visszahúzódjon az izom. Szerintem az a 2 fok is eltüntethető már csak szemtornával, ha legközelebb megyek kontrollra majd megkérdezem. Úgy tudom 3-4 fok alatt meg már nem is műtenek...

Zakariásnak: egyáltalán nem bántam meg, hogy elmentem, én is úgy vagyok vele, így utólag, hogy lehet korábban kellett volna. Nálunk is úgy volt, hogy 2-szer megműttették kiskoromba a szemem, a szüleim azóta nem nagyon mentek utána, nekem konkrétan ez az oldal segített az elhatározásban. Kikerestem neten azt az orvost, aki nekem legszimpatikusabb volt, meg tudtam, hogy ez a szakterülete, nem pedig "noname" orvosokhoz mentem, akik épp a közelben voltak.

Csak csatlakozni tudok sorstárs09-hez: "egy ideig zavar, majd beletörődsz, aztán megint elkezd zavarni, gyötrődsz, megint beletörődsz, kis idő múlva megint elkezd zavarni foglalkoztat a dolog. . . Mindig ott lesz benned a kérdés mi lett volna ha megműttetem, lehet hogy leéled az életed kancsalon, de tudod hogy ott volt a lehetőség hogy változtass rajta és mégsem éltél vele".


"Szóval ezzel azt akarom mondani hogy a fiatalkorom java részét elcseszte. . " - én azért ennyire durván nem fogalmaznék, de az biztos, hogy engem is nagyon visszafogott, azért a fősulin a barátok szerzése nem ezen múlt, viszont amint korábban már írtam más dolgok viszont igen...


napmániás:

nekem közvetlenül műtét után se, és még most se fáj, kicsit kellemetlen, amikor jobbra balra forgatom a szemem, de ez valószínűleg azért van, mert még nem szívódtak fel a varratok. Egyébként mondták, hogy nyugodtan lehet szedni fájdalomcsillapítót, ha esetleg szükség van rá...


Hirtelen ennyit tudtam írni, ha valakinek van kérdése, akkor írjon nyugodtan (ide a közösbe, mert az üzeneteim ritkán nézem).


Ui.: köszönöm a biztatást és a jókívánságokat, igazán jól esett.

185. napmániás (válaszként erre: 184. - Ebda58275b)
2009. júl. 14. 19:49

A műtét az utána fáj ugye?

És egyébként neked most hogy van a szemed? használt a műtét (tudod drukkolok ezerrel!), ugye jobb, mint előtte?

2009. júl. 14. 19:11

műtét napján fáj, kb egy hét és hozzászoksz az új szemálláshoz, kb 2 hét és a varrat sem szúr, kb 2 hónap és elmúlik a pirosság/vérfolt...

Történt ez nálam, aztán lehet hogy másnál meg máshogy fog.:D Én másnap már írtam ide a beszámolót, szóval éltem az azelőtti életem.

183. kmonique (válaszként erre: 180. - Ebda58275b)
2009. júl. 14. 15:00
A műtét után mennyi idő a lábadozás? Amíg nem lehet dolgozni menni, és semmit sem csinálni. Nekem azt mondták, hogy mozgatni, használni kell utána. Mennyire volt begyulladva, fájdalom? Köszi
182. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 181. - Napmániás)
2009. júl. 12. 09:44
Ha megkérlek leírnád a két doktornő elérhetőségét, és hogy hol rendelnek? Priviben is jöhet! Előre is köszönöm!
181. napmániás (válaszként erre: 177. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 12. 08:59

Szia! én is gyerekkoromtól kancsitok és azóta kaptám rá szemüveget. Ahogy az leni szokott takarták is és persze azt mondták kinővöm. Ez annyiban valósult meg, hogy már nem vagyok annyira kancsal, ergo nem mindenki veszi észre, vagy úgy írom h nem zavaróan vagyok kancsal tudják hova nézek...

Kérdeztem anyut, hogy miért nem lett megműtve, erre ő azt mondta, hogy amikor kicsi voltam azt mondták azt csak 18 éves korom után lehet. Amikor 18 évesen én személyesen megkérdeztem (az egyébként iszonyúan jó szemorvosomtól, aki a rövidlátásomat kezeli) azt mondta, hogy ezt kiskorban kell műtettni.

Azóta voltam két "kancsalságszakértőnél" és rengetegete olvastam a témában. Szerintem - nem vagyok orvos - a következő van: azért ajánlják a gyerekkori műtétet, mert akkor még van esély arra, hogy a két szem együtt fog dolgozni, nem lustul el a nem dolgozó szem, nem alakul ki ún. "tompalátás". Viszont a gyermek szeme változik (izmok, szemgolyó), még "rugalmas" ezért van az h azt mondják h gyerként akár a szemtorna, akár a letakarás is segít (természetesen mindkettőt rendszeresen kell csinálni, csak akkor). Van olyan ismerösöm aki kancsal volt és szemüveggel, letakarással ahogy ők mondták "kinőtte a kancsalságot.

De ez ugye nem biztos. Felnőttként azért problematikus a műtét (enegem ez tart visza mindig), hogy kettőslátás alakul ki, mivel ekkorra már berögzült, hogy csak az egyik szem által fókuszált képet fogadja el az agy, a másikat kiiktatja.

Szerintem a legjobb az lenne ha elvinnéd a gyerekekt vagy Sényi doktornőhöz, vagy Fodor doktornőhöz. Ők nagyon jók, gyerekszemészek, szakterületük a kancsalság. Ők tényleg fogank tudni mindnre válaszolni.

2009. júl. 11. 22:13

Kinövi?:S

Én születésemtől kezdve kancsal vagyok/voltam/vagyok... és nem igazán nőttem ki pedig eltelt azóta 22 év, vagy majd öregségemre kinövöm?:S

Mondjuk biztosan más egy állandó kancsalság mint egy rejtett kancsalság... nem tudom, nem vagyok orvos. Szvsz hülyeség ez a kinövés dolog... de kicsit elfogult vagyok a témával, már annyi bosszúság szenvedés fűz ehhez hogy ezt nem nagyon tudom pozitívan kezelni.

Gondolom mondták hogy szemtornázni kellene, vagy takarni, vagy valami?:S


Szülők!

nagyon legyetek észnél mikor oda kerül a sor hogy a gyereket megműttetitek, mert lehet hogy az pont fordítva sül el mint szeretnétek. Persze a szülő csak jót akar, de azért 3x 4x 5x akárhányszor ne dobjátok a gyereket kés alá, mert lehet hogy nem sikerül a dolog, majd ha nagyobb lesz, majd Ő eldönti.

179. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 178. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 11. 19:30
Miért nem vették idáig észre, hisz fél évente jártunk gyerekszemészetre?!
178. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 177. - 4ca460d3e8)
2009. júl. 11. 19:29
Közbe végig olvastam a fórumot! Azt elfelejtettem leírni, hogy nem sok mindenkinek tűnik fel a fiúk kancsalsága, vagy nem mertek szólni! Amúgy a két kicsi távolra egyenesen lát, csak ha közelre kell nézni, akkor a bal szemük befordúl! Viszont Balázskámnak a jobb szeme még nem tompán látó, de kezdett az lenni, a dokinő szerint! A nagyfiamnak pedig elenyésző a kancsalság, nem is gondoltam volna, hogy Ő is az!
2009. júl. 11. 18:45
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy kb mikorra növi ezt ki a gyerek, ha kezelik? Ugyanis az ikreimen már kicsikorukban láttam, hogy kancsalok, kb 4 hónaposan elvittem Őket a gyermekszemészetre, de azt mondták nincs kancsalság! Félévenként jártunk, kb 1 hónapja voltunk nemrég, miután egy ismerősöm rákérdezett, hogy nem e szoktam Őket ellenőríztetni? Adott egy kedves doktornőnek elérhetőséget, aki megvizsgálta a fiúkat és igen, kancsalok, ráadásúl a nagyfiam is aki 5 éves, de Neki nem vészes! Amúgy a két kicsi 3 évesek! Szemüveget kaptak, és azt mondta kinövik, de nem tudja mikorra, lehet serdülőkor is! Valaki tud mondani kort, mikorra nőhetik ki? Előre is köszönöm! Elnézést, hogy hosszúra sikerült!
2009. júl. 11. 10:30

[link]

ez az a honlap ahol vannak ilyen gyakorlatok.

ott van hogy oktatófilm 1-2, arra ha rákattintasz akkor elkezdi játszani.

remélem segít!

2009. júl. 10. 16:41

Jöhetnek a vidik, ide linkeld be hátha másnak is jól jön.:D


Köszi!

2009. júl. 10. 14:10

Szia Zakariás!

Én közel a 30-hoz is állandóan azon vacillálpk (lsd lent), h igenis megvcsináltatom. Egyébként nekem hasonló kancsalságom van mint neked, azaz váltókancsalság, ami alapján vagy az egyik van bent vagy a másik és hogy melyik szemmel nézek attól függ mennyire vagyok kancsal.

Én már bejelntkeztem Sényi doktornőhöz (Fodor doktornőnél máér 2x voltam) és ha ő azt mondja h igen van értelme, természetsen csak kozmetikaliag akkor belevágok.

Fiatal vagy és előtted a fősuli a lehető legjobb idő a bulizásra új emberek felfedezése, és nem akarlak ijeszgetni de sajna a sok tanulástól romlik az ember szeme (rövidlátásra gondoltam). Azt meg gondolom tudod, h ha kontaklencsét szertnél viselni az még inkább kidomborítja a kancsalságot...

Az én tanácsom, h jelntkezz be Sényi doktornő magánrendlésére, előtte az össze kérdésedet (tényleg mindent)+ parádat írd fel egy lapra és kérdezd meg tőle (amit meg nem tudzs azt tőlünk:)

és utána annak ismeretében szerintem fogsz tudni dönteni.


Sorstársnak:remélem jól vagy én a neten találtam szemtornás videokat, ha gondolod megkeresem!


Mikenak: drukkolok a műtéthez!

2009. júl. 9. 18:20

Sziasztok!


Biztos vagyok abban ,hogy valamikor megműttetem a szemem. Csak nem vagyok biztos abban, hogy ezt pont suli kezdéskor kéne megtennem. Bár amit mondasz sorstárs az is igaz én is próbáltam beletörődni, de aztán mindig megerősödött a változtass ezen a "kancsal állapoton mozgalom".

Remélem mindegyikőtöknek úgy alakulnak a dolgai, hogy egyre szebbek a szemeitek.

Mike, remélem jól sikerült a műtéted. Írj, amint tudsz!

172. ebda58275b (válaszként erre: 171. - Zakariás)
2009. júl. 7. 21:13

Szeritnem műttesd meg!

Egyrészt: Téged zavar, és nem tudsz vele érvényesülni, amit teljes mértékben meg lehet érteni. Ha van rá egy kis remény meg kell próbálni, mindenben benne van a rizikó, több orvosnál jártál mint azt írtad, az ő véleményüket mérlegelve kell döntened.

Másrészt: (magamat alapul véve): egy ideig zavar, majd beletörődsz, aztán megint elkezd zavarni, gyötrődsz, megint beletörődsz, kis idő múlva megint elkezd zavarni foglalkoztat a dolog... Mindig ott lesz benned a kérdés mi lett volna ha megműttetem, lehet hogy leéled az életed kancsalon, de tudod hogy ott volt a lehetőség hogy változtass rajta és mégsem éltél vele.


Az én szememre visszatérve: nekem ez volt a negyedik műtétem, ennek is köszönhető ha nem 100%os a műtét, vagy hogy még 2hónap után is vörös a szemem. Hozzátenném, hogy meg vagyok elégedve az eredménnyel nem bántam meg, a piros folt meg ilyenkor napközben az X-edik cseppentés után már szinte hófehér. Reggelre szokott vörösebb lenni. Legutóbbi kontrollon kaptam spéci cseppet ami leviszi a piros foltot, hát hatásos az biztos, csak bele kell cseppenteni egy két flakonnal. :D


22éves vagyok, most lett megműtve... azt sajnálom hogy nem 10 évvel ezelőtt határoztam el magam, egészen másként alakult volna az életem abban biztos vagyok, mert engem nagyon visszafogott a kancsalság és nehéz átállni így a műtét után. Szóval ezzel azt akarom mondani hogy a fiatalkorom java részét elcseszte.. ha most mész fősulira akárhova... akkor én a helyedben előtte megcsinálnám, itt kötnek új barátságok, ismerettségek stb. Az más dolog hogy augusztusban nem hiszem hogy megműtenek mert akkor vannak a nagy szabadságolások.


Részemről, így hirtelen ennyi:)

171. Zakariás (válaszként erre: 170. - Mike999)
2009. júl. 7. 20:02

Sziasztok!


Köszönöm az infókat mindkettőtöknek.

Engem most először műtenének, szóval ezért is félek.

A család nem nagyon támogat mert aggódnak, hogy rosszul sül el, persze néha ez nekem is megfordul a fejemben és mindig amikor szóba kerül próbálnak is lebeszélni róla. A Tömő utcában is mondta nekem az egyik doktornő lehet, hogy műtétek sorozatát indítom el most, ami ugyanúgy kicsit elrettent a cselekvéstől. Több éve tervezgetem már ezt a műtét dolgot, sok orvosnál is voltam, de ők ugyanúgy azt mondták nem vészes, nem annyira észrevehető, bár általában ők akkor láttak amikor pihentebb volt a szemem és nem a nap végén, amikor totálra bent van. Összefoglalva attól félek, hogy rosszabb lesz, mint volt alap állapotban, hiszen általában közel van a párhuzamoshoz, bár ha távolra nézek ez már nem annyira áll fenn és természetesen a fényképek 95%-án úgy nézek ki, mint egy szellemi fogyatékos a kancsalság miatt, ezt nagyon az ismerőseim nem is tudják kezelni, mindig ha így látnak kérdezik is, hogy jól vagyok-e, meg hogy minden rendben van-e velem. Természetesen ekkor az elkeseredettség és a szomorúság úgy fáj, hogy azt nem is tudom szavakba önteni.

A másik ok pedig az lenne,ami eltántorít ettől az egésztől, hogy szeptemberben leszek pont elsős a fősulin így pont a kezdetekbe, beszokási időbe bezavarna a műtét. Aztán a gyógyulási idő is ott van, hiszen abban reménykedtem ,hogy augusztus közepéig kapok műtétre időpontot és, hogy olvastam, hogy sorstárs09 neked még két hónap után is véres a szemed(gyógyulást kívánok).

Mike999 megvárom ,hogy neked mennyire lesz tökéletes a műtéted, mennyire lesz szép a szemed.

Kérlek, amint tudsz számolj be a műtétedről és az eredményről. (Persze ne erőltesd meg a szemed és ne ülj azonnal gép elé, mert egy kis kíváncsi srác erre vár.) Drukkolok majd nagyon csütörtökön és gondolok rád, hogy minél jobban és eredményesebben sikerüljön neked a műtét. Téged is már műtöttek ezzel a problémával?

Kérlek mind2töket, ahogy tudtok reagáljatok valamit és továbbra is járjatok fel és nézzétek a fórumot, mert most úgy érzem jelenleg csak ti ketten vagytok akik támogattok és meg is értetek valamilyen szinten.

Még egyszer köszi mindent nektek!

170. Mike999 (válaszként erre: 166. - Zakariás)
2009. júl. 7. 18:30

Szia!


Én Fodor Magdolnánál voltam, és Budaörsön műtenek. Én is a Naphegy Optikában voltam, telefonon egyeztettem időpontot, 7000 Ft volt a vizsgálat (ugyanitt van Sényi doktornőnek is magánrendelése). Nálam kb. fél óra volt a vizsgálat+utána a papírok kitöltése, a doktornő és az asszisztense is nagyon kedvesek voltak.


Eddig ami volt: naphegy, ott kaptam beutalót, laborvizsgálatok (2 héttel a műtét előtt): vérvétel, aneszteziológia, IKG vagy EKG vagy valami ilyesmi, ha altatást kértem volna asszem akkor még kellene mellkasröntgen is, de az nem biztos...


Ha nem gond a pénz, akkor szerintem jobb a magánrendelőbe menni, pont azok miatt amit írtál.

169. ebda58275b (válaszként erre: 168. - Zakariás)
2009. júl. 7. 13:38

Szia!


Naphegy optikába be kell jelentkezni telefonon. Elég sokat kell várni, szóval egy hónapos a várakozási idő legalább, lehet hogy most nyáron még több a szabadságolások miatt.

Teljesen kivizsgálnak, több idő jut a betegre, de azért ide is rengetegen járnak. Ha jól emlékszem 7000 Ft egy vizsgálat.

Sényi doktornő műtött Tömő utcában, és megint csak azt tudom mondani hogy nagyon profi és nagyon kedves orvos.

Nos nekem közel 2 hónapja volt a műtét még mindig véres-piros voltam nemrég kontrollon kaptam másik szemcseppet ami már kezdi levinni a piros foltot, napközben szinte fehér az egész, reggelre picit vörösebb.

Eredmény? Sokszor úgy érzem sőt lehet hogy csak bemesélem magamnak hogy nem lett tökéletes. Távolra nézéskor a bal elveszti a fonalat és picit kifelé áll, ez főleg akkor látszik ahogy én észrevettem, ha jobbra nézek, egyenesen előre nézve még nem is feltűnő. Közelre nézve viszont jó. Szemtornázni kell és azt mondta a Doktornő hogy próbáljak tudatosan a ballal is nézni ami számomra baromira nehéz mivel csak a jobb szememet használom, de azért próbálkozom.

Összességében nem bántam meg a műtétet, viszont nekem benne volt a pakliban hogy esetleg nem lesz tökéletes mivel már 3x volt piszkálva azelőtt. Szóval aki teheti vágjon bele!

168. Zakariás (válaszként erre: 167. - Ebda58275b)
2009. júl. 7. 11:02

Szia sorstárs09!


Köszönöm a gyors választ és a jó tanácsot egyben. Pár kérdésem azért még mindig van: Naphegy Optikába ha elmegyek a rendelési időben, fognak fogadni vagy be kell jelentkeznem előtte telefonon? Ott miből áll a vizsgálat és mennyibe kerül?

Téged hol és ki műtött? és természetesen az is érdekel ,hogy kb. 1 hónap elteltével mi van veled, milyen lett a műtét eredménye, hogy megy a gyógyulgatás a szemednek?...most már gondolom egyáltalán nem vagy alig véres a szemed, így már tisztán látszik az eredmény.

167. ebda58275b (válaszként erre: 166. - Zakariás)
2009. júl. 6. 20:06

Szia!


Feltétlenül menj el naphegy optikába, magánrendelésre. Ha jártál Tömőben nem kell elmagyarázni szerintem hogy miért nem volt rád ideje. Mindig nagyüzem van ott. Ne sajnáld erre a pénzt ha módodban áll, szóval go naphegy...!

Mike-nak meg kalappal és várjuk a beszámolót!

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook