Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
2009. aug. 6. 17:27
ja ..és igen..persze a kitérő után a lényeget elfelejtettem...:) szóval, hogy lehet, h nem kérdezem meg a dokimat, hanem egyből felhívom a központi számot és a portán v nemtom mi az, ami bejelentkezik :D... ott aki felveszi, megkérdezem, h a Sényi dr.nő mikor rendel...
2009. aug. 6. 17:23

köszi Zakariás a választ, végigolvastam a fórumot... 19.-én megyek a kontakt laborba lencséért, ill. szemüveget felíratni, mert a múltkor mikor lencsét írattem legutóbb, javult a jobbik szemem fél diót:) a szemüvegem amit pótnak használtam/ok, az meg fél dióval több, és sokszor érzem, főleg, ha fáradt vagyok, h homályosan látok a szemüvegben....


én egyébként hiába vagyok kancsal az 1ik szememmel, inkább lencse párti vagyok-bár a kancsal szemem sajnos tompalátó is, szóval csak a jobb szememre hordok lencsét..egyszer kipróbáltam a másikra is, írtak fel, de olyan kicsi a szemem görbülete, h még a legkisebb görbületű konkatk is sokszor kiesett, szóval inkább hagytuk.

Szemüvegben nem sokat mászkálok, mert hiába vékonyított, nekem nem igazán tetszik ez a mostani, mert valahogy nem igazán jött össze a keretválasztás... :S igaz, h trendi meg minden, az a vastag keretes, vastag szárú, amiben maga a lencse széle nem látszik, de nem az igazi...


ez csak ilyen kitérő volt... szóval én lencsében közlekedek és igen, tudom, h így még feltűnőbb, h befelé áll a szemem, igazából sose piszkáltak emiatt, anno a szemüveg miatt többet piszkáltak, aztán mikor lett lencsém 5 éve, utána már az akkor o.társaim is abbahagyták a piszkálódást, pedig szemügében nem annyira vészes a kancsiságom.. ami az érdekes, h szemüvegben nem nagyfokú(sztem), de viszont ha lencsét tettem rá, ugyanolyan volt, mint lencse/szemüve nélkül, vagy még rosszabb...

2009. aug. 6. 16:48

Sziasztok!


Liiz, ahogy írtam ha ezen a két klinikán(Bp) végzik a műtétet akkor ingyenes, hiszen az állam támogatja.

A rövidlátásodat is műtetheted ingyenesen, ha 25 éves már elmúltál és 6 dioptria fölött van sajnos a szemed...hiszen ha jól tudom akkor ebben az esetben a TB támogatja a műtétet.

Móni ha itt a Tömő utcai rendelés telefonszámát kérdezed, akkor az én a lapomon ezt a Tel.számot látom: (06-1) 210-0280/51618...nem tudom mi az utolsó öt szám lehet, hogy ezt kell kérni és egy melléket jelöl...és akkor még egyszer a doktornőt dr. Sényi Katalinnak hívják...ha még augusztusban felhívod őket, megkérdeznéd, hogy mikortól rendel újra a doktornő...köszi.

MissCupcake örülök, hogy elégedett vagy magaddal és "csak ez a hibád", én is hasonlóan gondolkodok magamról xD...ezért is kerestem fel most a doktornőt, mert egyre inkább zavart és asszem minden fiatalban ott van, hogy megfelejen másoknak, de elsősorban magának...szóval, ha teheted keresd fel ősszel Sényi doktornőt, hiszen akkor rendel újra...ja egy figyelmeztetés kevés az olyan orvos, aki azt fogja mondani neked, hogy műtesd meg...szóval ha komolyan gondolod akkor Sényi doktornőhöz menj el és ne máshoz! A műtétről még nincsenek személyes tapasztalataim...ebben az ügyben azt tudom tanácsolni olvass vissza sorstárs09 és Mike999 is leírta, milyen volt a műtét, mi lett az eredmény.

2009. aug. 6. 15:54

Sziasztok!


Véletlenül bukkantam a honlapra, olvasgattam a hozzászólásokat... és azon gondolkozom, lehet, h kikérek szakvéleményt, h műthető-e a szemem... kiskoromban mindkét szememet műtötték Baján, a jobb az tökéletes lett, a bal az vagy nem sikerült, vagy pedig-anyukám szerint akkor csak ennyit tudtak javítani a helyzeten 1 műtéttel... csak az a baj, h már korábban szóba került a másik szememnél(a jobbiknál) a lézeres látásjavító műtétre(mert még pluszban rövidlátó is vagyok), de azt mondták, h nem javasolják, mert a kiskori műtétből kifolyólag heges a szemem... szóval így elképzelhető, h a kancsalság elleni műtétet sem vállalják be pont a hegek miatt..vagy már nem tudnak vele mit tenni, mert kiskoromban is csak ennyit lehetett kihozni(sajna még mindig látszik, h az 1ik szemem kissé befele fordul:s) Igazából eddig nem nagyon gondolkoztam a műtéten, el is felejtettem, alapból nagyon szeretem magam, mert ezt leszámítva(már bocsánat, de) elég szép lány vagyok, magas, vékony vagyok, szép mosollyal, fogakkal és kissé mediterrán beütéssel, de amikor végégnézek a tükörképemen azért mégsem tudok elégetten bólogatni, mert "valami" mégsem kerek...

2 hét múlva megyek a Tömő u.-ba(igaz, egy másik osztályra kontaktlencsét felíratni), de megkérdezem a doktornőt, h ő első blikkre tovább küldene-e az általatok említett doktornőhöz...


Én csak az injekciótól, ill. az altatástól félek, valamint attól, h meddig lesz nagyon piros a szemem, h mehetek-e utcára, meg, h vajon nem ronthatják-e el, illetve, h fog-e sikerülni...??


Köszi ha válaszoltok :)

222. móni85
2009. aug. 6. 13:53
Köszi zakariás!!Nem tudnál még egy telefonszámot küldeni ahol be kel jelentkezni köszike.
221. liiz.
2009. aug. 6. 11:16

Ingyenes? :O:O

Mindkét műtét vagy csak a kancsalság elleni?

2009. aug. 5. 21:26

Sziasztok!


Móni én úgy tudom szeptembertől rendel, most szabadságon van, ezért nem érhető el a magánrendelésen sem. Szeptembertől minden hétfőn, szerdán és pénteken rendel 8 és 12 óra között a Tömő utca 25-ben.(11-ig be kell jelentkezni...de elég aznap reggel...szóval nem kell előre szólni.)

Liiz nekem is váltókancsalságom van és én is rövidlátó vagyok, bár én pesti vagyok, bármiben segíthetek, azért nyugodtan kérdezz. Ha a Tömő utcában (Sényi doktornő)vagy a Mária utcában (Fodor doktornő)műtenek akkor ingyenes.

219. liiz.
2009. aug. 5. 19:44

Sziasztok!

Nekem is váltókancsalságom van.( a leírtak szerint)De ez mellé még rövid látó is avgyok. Mennyibe kerülnek ezek a műtétek? Meg lehet a kettőtz egyszerre csináltatni? Én nyíregyháza melett lakok és ez még nekhezít a dolgon..

218. móni85
2009. aug. 5. 19:18
Szia Zakariás Tömő utcába bekel jelentkezni??tudnál majd nekem irni mikor rendel szeptemberbe köszi
2009. aug. 5. 11:42

Sziasztok!


Látom már jó ideje senki nem írt a fórumba...Műtöttek hogy van a szemetek?...remélem minden rendben mindenkivel. Sorstárs09 neked már ha jól gondolom már nem is látszik semmi pirosság...mi a végleges állapot?...Mikor megtudtam, hogy Sényi doktornő nem rendel augusztusban nem is jelentkeztem be nála, úgyis szeptember 2.-án megyek hozzá a Tömő utcába...és akkor derül ki véglegesen, hogy megmegműt-e szeptemberben. Olvastam napmániás, hogy te neked is hasonló a szem problémád, mint nekem neked, mit mondott a doktornő miután látta a kontaktlencsés képedet?


Mindenkinek gyógyulgatást és további szép nyarat!

2009. júl. 25. 20:34

Mindenki vágjon bele akit zavar a dolog, nagyon megéri! Nincs értelme időt húzni. Akinek nemigazán telik magándoktorra, merem ajánlani a Flór Ferenc kórház szemészeti osztályát. Nagyon segítőkészek, én e-mailben kérdeztem őket, és a válaszban már időpontot is kaptam:D 18 sem voltam amikor már felvettek várólistára. (egyébként 2-3 hónapon belül már tudnak is időpontot adni)

Dr Czövek Irén főorvosnő és dr Follát Györgyi főorvosnő műtött.

Egyébként,ma kellett fájdalomcsillapítót bevennem először, eddig nem is fájt, lehet az időjárás okozta. Ti tapasztaltatok ilyet, hogy hatással lehet rá? A fejem és a fogaim is belefájdultak :S

De mutatok valamit:D Remélem nem tilos. Egy hét telt el a két kép között:

[link]

[link]

Most olyan csak mintha nagyon huzatot kapott volna. Látszik a varrat is,visszahúzódtak a szövetek^^

Már a szemhéjam sem duzzadt annyira, rohamosan gyógyul, és nagyon élveztem hogy úgy mehetek az utcán hogy nem takarja el a hajam a fél arcomat:)

2009. júl. 24. 09:06

Sziasztok!

Tegnap voltam Sényi doktornőnél és próbálom leírni mi volt. Nekem váltókancsalságom van (vagy az egyik szemem van bent, vagy a másik), ha a bal szemmel nézek akkor a jobb van bent (ez látszik is nagyon), ha jobb szemmel nézek akkor fordítva (akkor nem igazán látszik szemüvegben). Viszont ehhez még hozzájön egy nagyon erős rövidlátás (a rosszabbik szemem -8,5-es) és a legjobb hogy én a rossz szemem használom mivelhogy akkor kevésbé látszok kancsalnak. A másik szemem nem ennyire gáz (mondhatni sajna, mert így viszont a két szemem között több mint 3 dioptria eltérés is van, ami miatt szemüveget se tudnak már felírni...).

Na ez volt a kórtörténetem, amit a doktornőnek is elmondtam.

Amiket ő mondott: nagyon aranyos nőt képzeljetek el aki ráadásul iszonyúan profi. Sztem a kancsalságban ő a legprofibb, és higyétek el én rendgeteg orvost megjártam, tudom miről van szó.

Szóval megviszgált (nagyon durva műszerei vannak) és megállapította h kicsinek tuti mindkét szemem bent volt, ami évek folymaáán javult (váltókancsalsággá).

Megkérdezte mit szertnék. Nem szertnék szemüveget? mondtam, h igazán én a kettő között valami olyasmit h lássak és csak ennyire legyek kancsal. Mivelhogy én hordhatnék kontaklencsét, de akkor nagyon látszik, ha meglézerezik akkor is nagyon látszik. Szóval nekem az kéne h lássak és ennél jobban ne legyek már kancsal. Azt mondta h meg tud műteni, de először (nem vagyok egyszerű eset) látnia kell kontaklencsébe, h lássa mennyire fordul be akkor a szeme.

Szóval most ott tartunk, h csinálnom kell kontaklencsébe egy képet magmról, amit az ő emil címére kell elküldenem és sztem tuti még megyek hozzá. Ja és a lézeres eredményeimet is kérte. A lapomra azt írta fel, hogy ezek után (miután ezeket megnézet) meglátja h érdemes lézerztetni, utána h a lézeres műtét után mennyire kancsítok és akkor azt is műtik. Hát jó ősz-téli időszakom lesz, de most már nem adom fel.

Ha valkinek kérdése van nyugodtan írjon.

Ja a doktornő aug lezs két napot, de sztem nagyon sokan már bejelntkeztek nála, szóval csak szeptemberbe lezs igazán.

214. ebda58275b (válaszként erre: 213. - H_eszti91)
2009. júl. 23. 17:25

Naa király, alakul az majd!

Nekem is olyan 20-25 között volt, nem tudom pontosan,ja és kifelé...

2009. júl. 23. 17:14

Na voltam ma kontrollon egy hét után. Doktornőnek nagyon tetszett, elkezdett a vér is felszívódni, már inkább ilyen narancssárgás a dolog^^ Kívül a sarokban még látszanak a megduzzadt szövetek, meg egy kicsit a varrat, de már nem is érzem, nem is fáj, ha elfárad akkor is csak kellemetlen. Tegnap viszont megijedtem, fennakadt a szemem, egy picit, nem nagyon. Dokinő szerint lehet hogy függőlegesen rejtett kancsalságom volt kiskoromban, és most hogy megbolygatták a dolgot, előjött. De nem kell aggódnom, csak pihentetni olyankor, meg lefelé nézni. Fél-3/4 évig is eltarthat mire kialakul a végleges forma. Mindenesetre most nagyon tetszik :) 3 hét múlva újabb kontroll, akkor már csak napi 3 csepp kell, és a szemem is tisztább lesz,remélem :P Így is megbámultak, a vörös szemem miatt, de ez sokkal jobb volt, mintha a befele álló szemem miatt néztek volna meg^^

Nektek hány fokot javítottak? Ha megkérdezhetem, csak kíváncsiságból.

Nekem 24et :S

212. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 208. - Móni85)
2009. júl. 23. 13:22
Ez engem is érdekelne, mivel Én meg három gyereket vinnék!:S
2009. júl. 23. 08:29

Sziasztok!

Ma megyek Sényi doktornő magánrendelésére (Naphegy Klinika). Utána mindent részletesen le fogok írni. Megkérdezem azt is, hogy augusztusban rendel-e.szép napot mindekinek!

210. móni85 (válaszként erre: 209. - Zakariás)
2009. júl. 22. 13:59
Szia irtam privátra.
2009. júl. 20. 16:08

Szia Móni!


Te mikorra kaptál időpontot Sényi doktornő magánrendelésére?

208. móni85 (válaszként erre: 203. - Ebda58275b)
2009. júl. 20. 13:33
Szia köszi a tájékoztatást!Most kezd a nagyobbik lányomnál(6,5éves) minimálisan látszani :((eddig semmi nem volt őt is szeretném vinni a doktornőhöz ilyenkor ha mind a 2 -ket megvizsgál duplán kel fizetnem ??
207. Mike999
2009. júl. 20. 12:07
Nekem is elég durván össze volt ragadva a szemem, másnap a doki néni kitisztította, utána azért még pár napig nekem is kemények voltak a pilláim. Nekem nem mondták, hogy ne érje víz )vagy csak nem emlékszem ? ), egy héttel utána én már rendesen mosakodtam (remélem nem lesz baj belőle). Az a másfél óra nem tűnik olyan soknak, nekem csak az egyiket műtötték, úgy voltam 1 órát (érzéstelenítő, utána 20-25 perc míg hat, majd műtét). Gyógyulást!
2009. júl. 18. 21:23

oké, nem nyúlok hozzá:D Kaptam cseppet, napi 5xre.

Köszi a válaszokat:)

2009. júl. 18. 21:03

Engem 2 hónapja műtöttek.

Össze van ragadva persze, hát műtét után vagy:D Viszont ne mosogasd semmivel mert nem érheti víz egyáltalán a szemet! Szóval ha csak nem bálba készülsz hagy a fenébe jó az úgy véresen, nekem másnap kitisztították a kórházban, de én utána hozzá nem nyúltam egy ideig és víz sem érte, ezt nekem hangsúlyozták is hogy ne érje víz.

Pár nap és kitisztul.. Gondolom kaptál szemcseppet amivel kezelni kell, mást ne csinálj vele..

2009. júl. 18. 19:21

Köszönöm.:) Igazából több volt mint 2 óra. Két izmot műtöttek, erre fogták a hosszú időt. 1/4 2kor vittek be és 3/4 4kor hoztak ki. Utána kb 6ig alig tudtam magamról, szinte semmire nem emlékszem csak hogy a csőtől nagyon be voltam rekedve(mandulaműtét elvileg köv. pénteken lenne, de sztem nem engedik majd, nem bánnám) suttogni tudtam, meg a jó szememet sem tudtam kinyitni.

Nekem most ilyen, izés, zselészerű cucc van a szememen, persze véres. Téged mikor is műtöttek?(ne haragudj, tudom hogy vissza kellene olvasnom de még ez az 5 perc is megerőltető a gépnél:S)

Jaj, és a szempilláim nagyon durván össze vannak ragadva és kőkemények, tiszta vízzel próbáltam picit mosogatni, de semmi:D Mi lesz vele?? :'(

2009. júl. 18. 15:45

h_eszti:

Gratulálok és remélem sikerrel jársz majd. Be lesz dagadva a szemhéjad még egy kis ideig, a varrat pedig kb egy hét után már nem is szúrt nekem. Viszont nekem még mindig vörös és tökre nem akar elmúlni nem tudom mi van vele. "Tök vörös"... Néha nagyon halvány néha nagyon sötét vörös, szóval változik.

Hogy hogy 2 órás volt?:S Nekem 20 perc alatt lezavarták. SZerintem az altatástól érezted hogy 2 óra volt, Én rendesen kómás voltam utána.


Móni:

Egy napot kell bent lenni a kórházban, de azért előtte leklell menned ide oda amoda, pl vérvétel, szemészeti vizsgálat itt pl szemnyomásmérés, könnycsatorna tisztítás és hasonló dolgok. Én Kedden reggel mentem kórházba, reggel "becsekkoltam", 10 körül műtöttek dután aludtam, este bent kellett maradnom ott aludni, megfigyelés miatt, másnap délelőtt mentem is haza.

Augusztusban nem rendel a doktornő, (legalábbis Tömőben nem, de sztem naphegyen sem) szabadságon lesz (amit szvsz meg is érdemel).

Amúgy egyik gyereked sem kancsal?


Közvetítői díjam: egy Snickers :D:D :P

202. móni85
2009. júl. 18. 14:27
Sziasztok énis most szeretném megmütetni a szememet már nagyon zavar, föleg hogy gyermekeim vannak .gyerekoromba néha csufoltak ez mainapig bennem van:((.Mennyit kel bent tölteni a kórházba mütét után? Sényi doktornövel szeretném mütetni a szemem sok jót halotam róla. magánrendelöjébe rendel augusztusba tudja valaki köszi
2009. júl. 18. 12:00

Na sziasztok, hát megvolt. Tegnap este engedtek haza, csütörtökön 2 órán át műtöttek altatva, utána jó rosszul is voltam, hánytam éjjel, víz sem maradt bennem, gyenge voltam, úgy 30 órán át nem tudtam enni. Aztán szépen helyreállt, reggel levették a kötést, megvizsgáltak, akkor még nem mertem tükörbe nézni. Aztán kiderült hogy egy varrat kicsusszant, vissza kell ölteni :S Helyi érzéstelenítés, 10 perc a műtőben, egyáltalán nem volt vészes. Tegnap már eszegettem, leves, joghurt, ma már szendvics, meg minden jó,megmarad bennem. Kicsit szédelgek de mondták hogy ez normális. A vörösség nem semmi :D Kb mintha piros alkoholos filccel sokszor át lenne színezve, kiemeli a zöld szemem xD Fájdalom nemigazán van, csak a varratok szúrnak, főleg hogy most kicsit hosszabbra hagyták, nehogy megint szétmenjen. Nektek mennyi idő alatt puhult fel? Az arcom fel van még duzzadva, szemhéjam is. Ja altatás után nem emlékszem hogy milyen volt a fájdalom, csak mikor kérdezték akkor mondtam hogy még a fogamon is érzem Akkor kaptam egy nagyadag folyékony algopirint injekcióval.

Kérdezzen aki még kíváncsi valamire:)

Ja amúgy Kistarcsán a Flór Ferenc kórházban műtöttek, borzasztóan kedves ott mindenki. Interneten talátam rájuk, Székesfehérvárról kicsit necces volt odautazni (Pest megye keleti része) De csak az útiköltséget kellett fizetni, ott semmit.

200. Mike999
2009. júl. 16. 22:47

Az enyém még megvan, szerencsére még mindig jól állnak. Kicsit még be van vérezve, de inkább már csak közelről látszik, egyáltalán nem vészes, ha ilyen ütemben gyógyul 1 hét múlva már semmi nem fog látszódni, már egyáltalán nincs bedagadva a szemhéjam sem... szóval örülök neki.


Napmániás: én is szeretem, hogy itt mindenki képben van, és nem kell senkinek sem magyarázkodni, egy kívülállónak hiába is mondanék bármit, legtöbben rámondják, hogy nem is nagyon látszik... na ja, ha nem róluk van szó. Amúgy meg kv.-ra utálom, amikor rákérdeznek, hogy miért nem nézek a szemébe, ha valakivel beszélek, szerencsére akik igazán közel állnak hozzám, azok nem foglalkoznak ezzel. Na jó, igazából csak szar napom van azért anyázok, nem erőltethetem meg magam és hiányzik a heti edzés meg úszás... a vízipipáról nem is beszélve :)


Szép estét mindenkinek!

2009. júl. 16. 21:13

Következő páciensnek felszámolok egy kis közvetítői díjat:D:D Na jóóó, csak vicceltem:)

Találjon csak ide akinek szüksége van rá és merítsen erőt, infót stb..


Szemek h állnak Műtöttek?

2009. júl. 16. 21:00

Sziasztok!

Egyre többen vagyunk:)

hogy vagytok operáltak?remélem jól és ez így is marad!Annyira jó olyan emberekkel kommunikálni, akik "képben" vannak és értik miről is ír az ember, miért akraja megműteni, miért nem mer mások szemébe nézni...

197. Mike999
2009. júl. 16. 20:41

Igen, tényleg gyűlik...

Asszem megnöveljük a Naphegy forgalmát :)


Tizen8: ha a magánrendelőbe mész, akkor telefonon előtte időpontot egyeztettek (tehát nem kell várnod, vagy nagyon keveset), 7000 a vizsgálat.


h_eszti91: valószínűleg már túl vagy rajt, sok sikert utólag is!

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook