Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
256. Mike999 (válaszként erre: 255. - Ebda58275b)
2009. aug. 8. 21:24
Hallod, szerintem mindenképp nézesd meg azt a valamit a szemeden, nehogy baj legyen belőle. Egyébként nekem is a bal szememmel van/volt/még egy icipict van :) gondom, szerencsére a másikkal semmi baj, ahhoz nem engedtem volna, hogy nyúljanak. Basszus, egészségeset műtenének a másikhoz... kész. Részvétem, hogy így elbántak veled Baján, szerencsére én csak egyszer voltam ott. Szegény szüleim biztos sok hálapénzt otthagytak anno... ah, idegesítő.
2009. aug. 8. 20:15

előző soraimhoz még annyit hogy nekem alapból rossz volt a bal szemem, de szerintem a műtét után még rosszabb lett, mármint annyit se látok vele mint előtte. Igazából nem zavar mert csak a jobb szememet használom, csak egy észrevétel... hogy sok mindenen múlik egy sikeres műtét. Erről nem az utolsó műtét tehet, nem bántam meg, nincs mit veszteni alapon feküdtem be. Az első 3 Bajai kísérletezés lesz itt a mumus, ott negyedszerre is meg akartak műteni, a jó azaz a jobb szememet akarták hozzáigazitani az akkor kifelé álló balhoz... na szóval vannak vadbarmok...


na, jól elbeszélgettem itt magammal, így nyugodtan mehetek be a városba... :P:D:D

2009. aug. 8. 20:06

Nem vágom annyira ezt a váltott kancsalságot, de Missüti esetében nekem még akár tetszene is. lehet furán hangzik de tényleg olyan távol-keleti feelingje van a dolognak, mint egy ázsiai lány:D Tényleg olyan egzotikus beütésű. Na ezt csak azért mondom, mert ha tegyük fel elkezdik műtögetni mindkettőt, egyenesbe hozzák, az nem 100% hogy úgy is marad, lásd az én példámat és még néhányunkét..

Szóval az is lehet hogy az egyik erre a másik arra áll egyik jobbra másik balra, ami tényleg gáz és egy ilyen megszokott állapot után nagyon furcsa lehet másoknak. Ismerek egy hölgyet aki szintén valami hasonló módon befelé bandzsít de neki jól áll, szerintem. persze én más szemmel nézek rá alapból, sorstársként ha úgy tetszik. Más "egészséges" ember meg lehet kinevetné, sajna vannak ilyen neveletlen barmok akik ilyenből tréfát űznek..

2009. aug. 8. 20:01
Írjatok nyugodtan, ezért van a fórum, és tök jó hogy ilyen sokan vagyunk. Illetve nem jó, elég baj ez de legalább egymásra találtunk ha már így kicseszett velünk az élet:D :( xD
2009. aug. 8. 20:00

Misssüti! Tényleg érdekes a szemed, nem rosszindulatból mondom, egzotikusnak is lehetne mondani, hogy így befelé állnak picit, és hogy egyik barna másik zöld, még különlegesebbé teszi:)

Erre én nem tudok okosat mondani, el kell menni több dokihoz több szem többet lát alapon, és majd mondanak rá valamit.

De ha valaki is műtétre adja a fejét az csakis altatással vállalja be, ne legyetek már mazochisták! :D

Nekem amugy valami nagyon nincs rendben, attól eltekintve hogy néha kifelé áll, azaz majdnem ugy mitn előtte, még mindig nagyon piros és van rajta valami hólyag:S egy duzzanat vagy én nem tudom mi, csak nagyon közelről látszik de ott van az attól. Ez is azt igazolja hogy nem lehet ilyennel játszani és akárhányszor műteni mert nem lesz jó vége.

251. Mike999
2009. aug. 8. 19:30

Bajával kapcsolatban én is csatlakozom sorstárs09-hez, én is jártam ott, a műtétre is emlékszem valamelyest, amikor én voltam, akkor nem volt pofozkodás :), viszont engem is kikötöztek, az rossz volt, de gondolom annyi idősen (~10) ezt kellett. Egy hónapja Budaörsön nem kötöztek le, de elhihetitek, hogy kapaszkodtam a műtőasztal szélébe :), és az elején fájt is, nem hatott az érzéstelenítő, utólag kaptam egy kis bódítót, attól jobb lett.


missCupcake engem nem zavar, hogy tele van veled az egész oldal, legalább ír valaki. Én is sokat írtam, amikor még vacilláltam, hogy legyen-e műtét, ne legyen... meg itt legalább kertelés nélkül kérdezhetsz, és ez jó. Általában nem szeretek a szememről beszélni, itt ez nem okoz gondot. Szóval csak rajta... :)

250. missCupcake (válaszként erre: 249. - MissCupcake)
2009. aug. 8. 11:24
ja és nem azért, de itt valahogy nekem már a jobb szemem se tetszik, lehet megkérdezem az orvostól, h most ez elkezdett nekem befele mászni, v már tényleg csak kényszerképzeteim vannak.. mert eddig semmi baj nem volt vele, javult is a szemem, de mostanában inkább szemüveget hordok, ami fél dioptriával viszont több a kelleténél és attól tartok, mi van, ha visszaromlott a szemem :S az irtó ciki lenne... sose javult még a szemem... és erre tessék...áhh neeem..tuti nem romlott vissza... !!! bocs az off-ért...
249. missCupcake (válaszként erre: 247. - Ebda58275b)
2009. aug. 8. 11:20
a szíjakra én is emléxem...uáááhhh... na... feltettem képet akkor... olyat választottam, ami..hát...érdekes... :D ja, egyébként vicces, a képen nem látszik annyira(legalábbis ezen), h nem egyforma színű a szemem... a jobb az inkább barnás a bal meg zöldes...ez is elég furi... na mind1...szóval ami a kép jobb oldalán van, az értelemszerűen a bal szemem xD
2009. aug. 8. 01:21
azaz missCupcake :D
2009. aug. 8. 01:20

Na körbenéztünk városban, semmi, gondoltam írok ide, hogy ne csak missCucapake legyen az első oldalon:P:P xD


Baján egy vágóhíd szerűség működött a 90-es évek elején, Te a szerencsésebbek közé tartozol hogy nem éreztél semmit. Én sajnos nem voltam ilyen mázlista, noha a gyerekkoromból nem sok minden rémlik abból az időből, egy zöld műtő vastag barna szíjakkal egy síró kisgyerekkel az asztalon, pofont osztogató nővérkével és iszonyatos fájdalmakkal mégis az eszembe jut tisztán... Vass doktornak ezúton is köszönöm!....


Még valamiben hasonlítunk... Egyik haverom évek múlva vette észre h kancsalítok, mikor egy önfeledt pillanatban pont úgy néztem rá hogy az teljesen egyértelművé vált számára. Rá is kérdezett, ami igen rosszul esett. Általában figyeltem/figyelek arra hogy ne látszódjon. 22év alatt kb egy kezemen meg tudom számolni mennyi atrocitás ért emiatt... Nem sok de jobb lett volna ha ez a szám egyenlő a nullával...


Naphegy optika, magánrendelésről lévén szó fizetős. 7000 Ft egy vizsgálat, megjegyzem itt is van hogy másfél hónapra kapni időpontot mert annyian vannak.


Egyébként ha megoldható, tudnál fel rakni képet szemedről? Mert én nem nagyon látom át teljesen hogy melyik a jó melyik a rossz. Elég csak a szemekről.

2009. aug. 7. 21:34

egyébként még egy észrevétel, h a múltkor 1 hölgy ismim, aki már pár éve ismer, megkérdezte, h melyik szememmel van baj? (pedig elvileg konkrétan nem tud róla), nah, de akkor most nem egyértelmű??? én azt hittem, h ha vki rámnéz, azért látható, h a bal a kevésbé jó..vagy akkor ez lehet, h tényleg azt jelenti, mint a képeken, amik készülnek rólam, h néha olyan, mintha a rossz szemem állna jól, a jó meg kevésbé...elég furi lenne... de ezt családban senki nem vette észre eddig... bocs, h ennyit írok, szinte velem van már tele ez az első oldal itt :D


jaa és egyébként mostanában csinálok olyat, h 1 kis időre letakarom a jobb szemem, h használjam a másikat és akkor utána 1 db-ig tök jól is áll...de aztán visszaszalad :(

245. missCupcake (válaszként erre: 243. - Mike999)
2009. aug. 7. 21:27

jaa, egyébként az altatást választanám... nagyon halvány emlékeim vannak kb 3 éves koromból, mikor bevittek a műtőbe, felfektettek az asztalra, beadták a szurit a szemembe, majd elaltattak, v nem tudom, de valahogy emlékszem, h olyan volt, mintha éreztem volna az egészet(nem fájt, csak éreztem és hallottam, de olyan volt az egész, mintha álmodtam volna...


hűű egyébként most néztem meg direkt ilyen kiskori fényképeimet(0-4éves korig) és nagyon durvák voltak szegény szemeim..kisbabaként pont, h a jobb szemem volt eléggé befordulva, a bal kevésbé, ezért a bal szemet takarták le, ekkor a jobb 1 picit tűrhetőbb lett, de későbbi képeimen látszik, h a bal totálra beszaladt, de halljátok olyan durván, h a szemzugnál a szemfehérjém nem is látszott... O.O na, ekkor azt mondtam, h Baján mégsem elszúrták a szememet, hanem összetehetem a 2 kezemet, h ezt a mostanit kihozták belőle, viszont a jobb az sztem tök jó lett...szóval.. nemtom..lehet, még 1 műtét és a másik is jó lenne, bár érdekes, valaki azt mondta, h neki a fényképeken látszik, h kancsal..nekem meg pont, h 1 csomó alig látszik, vagyis látszik, de nem annyira, mint mondjuk, mikor én megnézem magam tükörben, akkor nekem sokkal jobban feltűnik... sokszor képeken meg úgy tűnik, mintha a bal szemem(a rossz) állna jól, a jó szememmel pedig kissé bebandzsítanék..áááhh, nem értem ... na mindegy.. :)

2009. aug. 7. 21:18

és itt a naphegy Optikában kell fizetni a vizsgálatért? Vagy ingyenes itt is?

Nekem egyébként azért jobb a Tömő u. , mert elvileg ismerős vagyok már a klinikán, közelebb is van és talán nem kell hosszú heteket várnom az időpontért. Maximum csak azt kell kivárnom, h sorra kerüljek...:)

egyébként mindenkinek nagyon köszönöm az infokat, tanácsokat, stb. :)

243. Mike999
2009. aug. 7. 20:26

Sziasztok. Mostanában mintha kicsit kihalt volna a fórum, ezért nem is nagyon nézegettem, most meg hirtelen itt van x új hozzászólás.


Én is kicsit hozzátennék missCupcake válaszaihoz. Szerintem attól még, hogy Sényi vagy Fodor doktornő szabadságon van, nyugodtan telefonálhatsz időpont miatt (bár elképzelhető, hogy ilyenkor recepció sincs). Én a Naphegyen voltam vizsgálaton, valószínűleg most is ezt tenném. Egyrészt mert nyugisabb, több időt tudnak szánni rád, nincs tolongás ( a Mária utcában pl. egy helyiségben 3 különböző embert is vizsgáltak egyszerre ), nyugodtan kérdezhetsz... stb. Fodor Magdolnához 25-én megyek kontrollra, szóval akkor már tuti nincs szabadságon. Engem speciel nem zavart, hogy nagyon véres volt a szemem, simán ráfoghattam volna egy hétvégi verekedésre :), kicsit még most is az (majdnem 4 hetes), szerintem ne aggódj emiatt. Gyanítom, hogy sminkelni nem lehet egy ideig, eleinte úgyis szúrni fog, úgyhogy valószínűleg nem is akarod majd bizergálni. A hegekkel kapcsolatban: nekem ez volt a 3. alkalom (már a műtét), én is kérdeztem, hogy akkor ez most az utolsó lehetőségem-e, de nem, mondta, hogy ismer olyat, akinek 5. alkalommal lett jó. Nem vagyok benne biztos, hogy nekem nem kell-e majd mégegy, mert bár először jónak tűnt, de most szép lassan mintha elindult volna kifelé, hiába a napi 3-szor 5-10 perc szemtorna. Ha a műtétről kell info, akkor küldhetek neked egy pár oldalas élménybeszámolót, engem érzéstelenítéssel műtöttek, nem altatással. Altatás egyáltalán nem para. Érzéstelenítés kicsit igen, de nem akarlak ijesztegetni...

2009. aug. 7. 18:50

Sziasztok! látom újabb fórumtárs van:)szerintem mképp menj ek Sényi doktornőhöz, mert megéri már csaka vizsgálat miatt is. Neked is csak annyit tanácsolnék h gondolod végig miért mész és mit szeretnél kérdezni, nehogy lemaradjon vmi (legjobb ha felírod).

Zakariásnak: még nem csináltam képet, de a 20. héten már tuti megcsinálom és elküldöm a doktornőnek. Tudod ő azt mondta h megnézi akkor mennyire ugrik be/látszik, gondolom azért mert nekem először talán lézeresen kéne a rövidlátásomat megszűntetni, de utána jobban látszoda?!, és ez alpján be tudja mérni, h mivel érdemes kezdeni. Persze én gondolom így, ezt vontam le a kórlapomról. Bármi lesz mindent leírok ide mkinek!

241. missCupcake (válaszként erre: 240. - H_eszti91)
2009. aug. 7. 14:04
köszi, Eszti, nagyon aranyos vagy, hogy írtál, gyógyulgass:) ha eszembe jut kérdés, még írok.:)
240. h_eszti91 (válaszként erre: 231. - MissCupcake)
2009. aug. 7. 13:17

szia:)

csütörtöki napon műtöttek(július 16), az 1. kép szombaton készült a 2. kövi csütörtökön:P Most az írisz körül teljesen fehér, belül van egy "huzatos" pirosság, kívül meg még durva, ott látszik a 2 varrat(két pici kék pötty) meg ott még olyan zavaros vörös színe van. Hát sminkelés..én max szemceruzát szoktam használni ezelőtt, és most is próbáltam de sztem nagyon gáz ahogy kiemeli úgyhogy várok még tök fehér lesz:D

Egyébként, múlthéten(öö műtét utáni 2. hét) végig borzalmasan fájt, alig tudtam pislogni is, de most elmúlt. Néha befelé fordul icipicit, valamikor meg annyira kiegyenesedik hogy a másik látszik kancsalnak:D majd kialakul, mindegy. Jövőhét csütörtökön lesz a 4 hetes kontroll:)

ha van még kérdés, válaszolok szívesen

239. missCupcake (válaszként erre: 238. - Ebda58275b)
2009. aug. 7. 12:10
köszi:D akkor most picit megnyugodtam... emlékszem, amikor kb 2 és fél éve szemüveget csináltattam a klinikán, vmi vizsgálat miatt akkor is leküldtek a gyerekszemészetre, elég vicces volt :D az a sok plüssállat xD meg volt sok cuki kisgyerek:)
2009. aug. 7. 11:39

Most még a tájékozódás, fázisában vagy, miért ne lehetne több szakember véleményét kikérni? Ebben semmi furcsa nincs, sőt az a legjobb ha több embert megkérdezel, több szem többet lát, és a véleményüket mérlegelve majd eldöntöd hogy akarod-e vagy sem. Én is így döntöttem el, mert nekem is nagyon elbarmolták Baján aminek most iszom meg a levét, tehát nagyon gondold meg.

"lekezelően"???:)

Sok orvosnál jártam életemben sok bunkóval találkoztam, és vannak normális orvosok is, ez a nő benne van a top3-ban nálam!

Egy rendkívül aranyos barátságos jószívű ember, nem lekezelő, elmondhatod neki a problémád nyugodtan. Tényleg le a kalappal előtte, én második anyámnak is fogadnám:D


Mondtam már, mivel gyermekszemészet szinte csak gyerekeket látni, de azért vannak olyan betegek mint mi, akik tudják hogy ott bizony nem csak gyermekeket vizsgálnak, csak ezt nem mindenki tudja. Engem is megvizsgáltak, itt a fórumon is jártak már nála páran, téged is megfognak! Ha nem, (ami valószínűtlen) megfogom a kezed és elviszlek:D Talán van annyi protekcióm már..::D

2009. aug. 7. 11:22
jaa, még annyit akarok csak h nem bánt mondjuk "lekezelően" a doktornő, mármint azért, mert úgy gondolja, h mondjuk feltartod, meg különben is már átlépted egy 10essel a 10éves korhatárt...? csak, h nem fog-e furán nézni rám, ha megjelenek ott "fiatal felnőtt" fejjel xD
236. missCupcake (válaszként erre: 235. - Ebda58275b)
2009. aug. 7. 11:20
oh, oké, köszi...vicci lesz...:D bár úgy határoztam, h először bátorságot veszek és megkérdezem az orvosomtól, h egyáltalán szerinte lehetséges-e... mikor átkerültem hozzá, felvetődött a lézeres látásjavító műtét a másik szememre, de ő akkor azt mondta, h elég durvák a kiskori kancsal műtét hegei és nem javasolná a bolygatást... bár ez lehet, h más... nagyon cuki egy nő, úgyhogy kikérem a véleményét 2 hét múlva :)
2009. aug. 7. 11:12
fsz. 25ös terem egy gyermekszemészet. Javarészt 0-10 éves srácok várnak kint anyuval, apuval vagy az egész famíliával:D De természetesen felnőttek is járnak, engem is beengedtek a 22 évemmel.:P Én biztosra mondom hogy szeptemberben már rendel, augusztusra ment el szabira, szept. 2. hetében már megyek hozzá.
2009. aug. 7. 08:37

köszönöm!:) hát nem is azt kell elképzelni, h vakolatot kenek magamra :D de az a 2 hét az semmi... de először is első lépésben felhívom a Szemklinikát, megkérdezem, mikor rendel a doktornő és megyek...de ugye oda már nem kisgyerekek is mehetnek ?xD Szóval nem ciki...?

Én azért maradok a Tömő u.-nál, mert oda járok lassan 4 éve a kontaktlencse miatt. :)

aztán majd ha rábólint a műtétre, látja értelmét(mert benne van a pakliban, h azt mondja, h nincs értelme ezzel mit kezdeni, mert túl kockázatos lenne...) és én valóban rá is szánom magam, na majd akkor ráérek ilyen dolgokon filózni ;)

233. ebda58275b (válaszként erre: 230. - MissCupcake)
2009. aug. 7. 01:23
Tömőben ha van türelmetek végigállni a sort akkor ott, vagy ha van türelmetek várni plusz min. egy hónapot akkor naphegy optikába bejelentkeztek és megbeszéltek egy találkát a doktornővel. de! van ám egy másik profi doktornőnk is akit Fodor Magdolnának hívnak, Ő is rendel Naphegyen, sőt a IX. kerben a Ferenc körúton is van egy rendelő aminek most nem jut eszembe a neve... de! Trioptika, vagy pedig a Mária utcai klinikán találhatjátok még meg. Nem tudom hogy szabin van-e, én nála még télen voltam magánrendelésen, szóval nyugodt szívvel tudnám Őt is ajánlani.
2009. aug. 7. 01:12

Változó, van akinek tovább tart van akinek hamar elmúlik a piros folt. Viszont az a legkevesebb hogy piros a szemed, gondolom zavar hogy kancsal vagy, ezért is írtál, és gondolom ezen változtatni akarsz, úgyhogy az a legkevesebb hogy egy kicsit utána piros lesz :D:D valamit valamiért alapon:P

Bár nem vagyok lány, és nem is sminkelem magam, de gondolom hogy ezzel is várhatsz egy talán két hetet, max a szemceruzát pihenteted egy kis ideig, bár a magyar lányokra nem kell sok smink hogy szépek legyenek..:P

Nekem nem érhette víz pár napig, gondolom ez vonatkozik sminkre is. Viszont buliba én nem vinnék egy-két hetes műtött szemet mert a cigifüst meg a disco fények alapjáraton is ki szokták készíteni:D Mondjuk már régen jártam ilyen helyen de majd letesztelem nektek mit bír:D:D

2009. aug. 6. 21:29

Még lenne gy elég butus kérdésem, amit inkább a lányoktól kérdeznék:meddig nem szabad utána sminkelni? :D csak a miheztartás végett :)

ja és h_eszti91, ha még erre jársz, láttam a 2 képet, hááát az 1. elég durviii O.O, ez a műtét után készült közvetlen? a másik pedig a műtétet követő héten? mert akkor annyira nem vészes, ha így halad a gyógyulással... bocs, kicsit sokat írok meg kérdezek :D

2009. aug. 6. 21:25

Szia Sorstárs!

Amiket írtál hozzám/nekem is szólt, úgyhogy köszi:)

Hát majd felhívom a klinikát és kérek időpontot, mivel én 2 hét múlva a Tömő u.ba, akkor még ezek szerint úgysincs a Sényi dr.nő, szóval nem tudnak hozzá átirányítani...

hát ha 1 hónap múlva szűnik(hozzávetőlegesen) a pirosság, akkor az azt jelenti, h nem nagyon mehetek addig sehova??(nem akarok senkit sem rémisztgetni xD, néha van h a kontaktlencsétől bepirosodik a szemem, 1esek attól is rosszul vannak, pedig az semmi ahhoz képest, amilyen ez lehet...)

2009. aug. 6. 20:46

sziasztok!Írok már pár sort Én is, nem idézek senkit, megpróbálok válaszolni a leírtakra .


öhhm..


Sényi doktornő szeptember 2. hetében már rendel, ez tuti, akkor vár engem kontrollra. Múlt héten voltam nála, na nekem még mindig halovány piros, és kancsalít is kifelé egy picit, szóval olvastam hogy valakinek nem vállalják be vagy nem javasolják a hegek miatt, hát ezért.. Nekem ez volt a 4. és ennyit bírnak a szemizmok. Persze benne van a pakliban hogy rosszabb lesz de igazából kicsi az esélye, nekem nem lett rosszabb, egy picit jobb lett talán mint volt de semmiképp sem rosszabb. 3. fajta szemcseppet kapom már, még nem váltottam ki de a héten megejtem azt is, kíváncsi vagyok az ugyan mit művel velem:D

Műtét-altatás nem para, kiskoromban engem is Baján műtöttek, ébren voltam mert nem altattak akkor a barmok, na az kemény menet volt, ez a mostani ahhoz képest semmi. Pirosság mikor múlik el? :D:D Nekem úgy tűnik soha, vagy nagyon soká, de elvileg 1hónap és már nyoma sincs a szerencsésebbeknél.:P

Javaslom az újaknak ha van egy kis idejük egy meleg nyári napon egy limonádé társaságában olvassák végig a fórumot, sok okosságot találhatnak lentebb, de természetesen a kérdésekre válaszolunk, segítünk ha tudunk.

228. liiz.
2009. aug. 6. 18:17

Zakariás köszönöm!:)

De én még nem avgyok se 25 éves...se 6os dioptriás (2 és 2.5)

2009. aug. 6. 17:51
ohhh...sajnos most ahogy szemügyre vettem magam, azt kell mondjam, szemüvegben sem rózsásabb a helyzet, max csak néha...de arra még nem jöttem rá, h ez minek a függvénye...
❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook