Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


166. Zakariás (válaszként erre: 165. - Mike999)
2009. júl. 6. 19:17

Sziasztok!


Új vagyok itt, engem is hasonló problémák zavarnak magammal kapcsolatban, mint titeket...bár én csak ha fáradt vagyok akkor kancsítok. Már nyár óta követem az itteni eseményeket és el is határoztam magam ,hogy megműttetem a szemem. El is mentem Sényi doktornőhöz a Tömő utcába. Sajnos vele csak pár szót váltottam és más orvosok vizsgáltak meg, akik megállapították, hogy nagyfokú konvergens, váltó kancsalságom van. Nem tudom ,hogy megy ez a műtét, de Sényi doktornő azt mondta szeptemberben megműt (kozmetikai műtét), úgy hogy nem is ő vizsgált, ez a gyors döntés meg is lepett, meg kicsit elhamarkodottnak vélem, hiszen alig vizsgáltak meg és máris jóformán műtenének. Persze évek óta erre várok, mert néha nagyon zavar, de biztosabban vágnék bele ebbe az egészbe, ha kicsit többet foglalkozott volna velem a doktornő. Nem tudom ,hogy ti mit gondoltok, mit tegyek most...mit ajánlotok. Lehet, hogy tanácsosabb lenne elmennem a magánrendelésére is, hiába kerül pénzbe, hiszen ekkor ő is megismerne engem valamennyire és a problémámat is, természetesen én is őt és nemcsak a műtés előtt futnánk össze egy vizsgálat erejéig. Szóval még mindig azt kérdezem tőletek ti mit tennétek ebben a bizonytalan helyzetben.

Láttam Mike999, hogy neked most a héten lesz a műtéted, remélem úgy sikerül, ahogy te szeretnéd.

Te neked ki fogja műteni a szemed és azt hol teszik? Hány vizsgálaton estél át míg eljutottál idáig?

165. Mike999
2009. júl. 5. 16:04

Sziasztok!


Nálam a helyzet: a héten voltam vérvételen meg aneszteziológusnál, rábólintottak, minden ok, csütörtökön megyek műtétre, természetesen majd beszámolok az eredményéről.

2009. júl. 1. 20:09
Na kivel mi a helyzet? Műtétek? lesznek mostanában?
2009. jún. 19. 17:53

Kedves ALEXCHECA GYÓGYULÁST NEKED.

Mindenképp próbálj szemész orvoshoz elmenni és megkérdezni mit javasol pl szemüveget e? Reméljük mihamarabb rendbe jönnek a SZEMEID

EGÉSZSÉGES NAPOKAT NEKED.:))

2009. jún. 15. 18:45
Én vettem észre. Mások még nem nagyon vehették szemügyre mert azóta nem nagyon voltam olyan helyen, nem mozdultam ki nagyon, csak ha valami dolgom volt. Szóval még nem élveztem ki a párhuzamos szem adta örömöket:D 1 max 2 hét és elmúlik a vörös folt és élvezni fogom:)
2009. jún. 15. 18:12
És ezt te vetted észre vagy mások ?:)
2009. jún. 15. 11:48

Nos egy hónapos a szemem, annyi bibi azért van a dologban hogy ha távolra nézek a bal szemem félreáll picit, mintha külön utakon járna, viszont közelre pár méterre magam elé nézve jól áll..

egyenesen áll szépen áll, csak távolra nézve van ez a kis félreállás. Ezt nem azért írom hogy elvegyem a kedveteket, csak gondoltam megosztom a fejleményeket. Szerintem a balnak túl messzi tárgyak nehezen észrevehetők, nem tud ráfókuszálni és ezért elveszti a fonalat és szétugrik. Nagyon érdekes, nem is értem igazán de ilyen:D Jó ez, ezerszer jobb mint az előző állapot.. Ennyi szépséghibám legyen...:P:)

2009. jún. 15. 09:32
Természetesen...én ezt belekalkuláltam:) Orliiin, ugyan az kb a helyzetem és a jobb szememmel nekem is ...:S De ugylátom te is csak ha nem figyelsz akkor.
2009. jún. 12. 12:30

Jól vagyok köszi! Minden rendben, még piros a szemem de már nem olyan vészes mint az elején, viszont a szemhéjam még mindig be van picit dagadva amit nem értek hogy miért, de hátha az is elmúlik majd.. Szerintem még kell neki 2 hét hogy kifehéredjen a szemgolyó teljesen, de szép párhuzamos még mindig:)


TB támogatja így van de azért szoktak adni az orvosnak, mindenhol így van ez, és ezzel nincs is semmi baj, hiszen megérdemlik. Ne sajnáljátok a pénzt ha az egészségetekről van szó!

Ne sajnáljátok a pénzt ha arról van szó!

157. napmániás (válaszként erre: 155. - 9f715f8913)
2009. jún. 11. 12:34

én úgy tudom, hogy a kancsalság elleni műtét ingyenes.

most jelentkeztem be Sényi doktornőhöz, július végére kaptam időpontot.

amennyire én tudom dr. Fodor Magdola vaalmint dr. Sényi Katalin a két legjobb orvos ebben a témában, mindeketten a Naphegy Optikában rendelnek (magánrendelés 7000Ft/konzultáció).

Én személy szerint úgy avgyok vele, hoyg megér ennyit egy jó orvos, aki végre tudja miről beszél. Fodor doktornőnél már kétszer jártam nagyon rendes és természtesen jó szakember.

Sorstárs mi van veled? nagyon eltűntél, minden rendeben?

156. Orliiin
2009. jún. 10. 23:42

Sziasztok!

Akkor én is megosztom a problémámat. Én a bal szememmel nagyon jól látok, a jobbal kb alig. Így a jobb szemem nagyon sokszor kivándorol jobbra, ha nem koncentrálok, hogy azzal is nézzek. És nagyon zavar. A kérdésem az lenne, hogy ha nem állandó a kancsalságom, akkor meg lehet műteni? Mert egyre jobban kiáll, és mostmár lassan eljut arra az állapotra is, hogy a párhuzamos sem teljesen párhuzamos..

Előre is köszönöm!

2009. jún. 9. 20:51
Még lenne egy olyan kérdésem h milyen árat kérnek el egy ilyen műtétért?
2009. jún. 4. 16:29
Holnap újra telefonálok Fodor doktornőnek és kérek időpontot, addig meg leírom a kérdéseimet egy lapra, h el ne felejtsem megkérdezni.
2009. jún. 4. 12:38
Ja még valami.... Én is csak az egyik szememmel látom, vagyis egyet használok. Nekem a jobb a domináns azzal nézek, látok a ballal is de egyrészt rosszabb, gyengébb, homályosabban látok vele, és mivel a jobb a domináns úgymond elnyomja a bal képét.. vagy valami hasonló:D
2009. jún. 4. 12:37

Én csak annyit tudok amit lentebb is írtam már szerintem. Nekem is benne volt/van a pakliban hogy valamerre kancsalodni fog, de úgy voltam vele próba szerencse, rosszabb nem lehet elvileg. Nekem azelőtt is és most is kettős látásom volt, igazából engem nem zavar mert így szoktam meg. Műtét után volt az hogy kapkodtam a fejem minden irányba mert az új képet még nem szokta meg az agyam, de mostanra már ez is helyreállt.

Először én is olyan orvosnál jártam akinek nem ez a szakterülete, le is oltott hogy mit akarok, jó ez így örüljek hogy egyáltalán látok.. Na aztán csak nem hagyott nyugodni és elkezdtem kifejezetten kancsalsággal foglakozó szakemberek után kutatni. Fodor doktornő ilyen, valamint Sényi Katalin doktornő. Tömő utcában földszint 25ös rendelőben megtalálod. Fodor doktornő úgy tudom a Mária utcában rendel.. Meg mindkettőjük megtalálható a Naphegy optikában magánrendelésen. Én mindkettőjüknél jártam, ki is kérték egymás véleményét és ez tette fel az i-re a pontot hogy bevállaljam. Nem is bántam meg, igaz nekem teljesen másfajta problémám volt mint neked.

2009. jún. 4. 12:12

Fodor doktornő azt mondta, h megműti, mert le tudják vinni a kancsalsági szöget. Csak bennem meg az van, hogy ha én mindekettő szememmel párhuzamosan nézek, akkor kettő képet fog gyártani az agyam. És akiknél voltam előtte orvosok (megjegyzem egyiknek sem a kancsalság volt a szkaterülete), pont emiatt nem ajánlották a műtétet. Szóval az a lényeg, hogy én vagy az egyik vagy a másik szemmel kancsítok mindig.

A konzultáció végén jött rá Fodor doktornő, hogy lehet h előtte én a másik szemmel néztem (ami jogos, mert nekem az a jobban látó szemem) és akkor mondtam neki h én már amásik szemem használom, mert azzal kevésbé látszik a kancsalság.

Erre mondta ő ha megműtene valószínű, hogy vissazállna a régi rend és megint a jobban látó szemmel fókuszálnék.

Szóval tényleg nem tudom mit csináljak. Egy éve szenvedek, de muszáj lenne döntenem, mert a szemüveggel ami van nem látok, újat meg nem tudnak felírni (mert a két szemem közt több, mint 3 dioptria van). Ezért tanácsolják, hogy hordjak kontaklencsét, de azzal nagyon látszik a kancsalság/műtsem meg lézerrel a rosszabbik szemem, bár lehet h akkor megint jobban lehet majd látni. Ha vaalki tud valamit mondani szívesen meghallgatom.

150. ebda58275b (válaszként erre: 149. - Napmániás)
2009. jún. 4. 11:57

Szia! Köszönöm szépen, kezd alakulni a szemem, már nem annyira véres, szerintem még egy bő hét max kettő és jobb lesz mint új korában:D Illetve már jobb:)

Szerintem keress fel több szakembert, több szem többet lát alapon... Elég spéci az eseted ahogy értelmezem. Én is voltam Fodor doktornőnél, és szerintem elég jó szakember, Ő mit mondott tulajdonképpen?

2009. jún. 4. 09:07

Sziasztok!

nekem a következő problémám lenne: kiskorom óta váltókancsalságom van, ami mára realizálodott a jobb szememre. Régen (14 éves koromig) a bal szemmel kancsítottam, de utána azt tudatosan megváltoztattam, mert ha jobb szememmel kancsítok akkor az kevésbé feltünő. Sajnos még rövidlátó is vagyok és a nem kancsal bal szememmel fókuszálok, ami nem túl jó. Most jutottam odáig, hogy meg szertném műteni. A rövidlátást is, meg ha lehet a kancsalságot is. Voltam Fodor Magdolnánál már kétszer, de szegényekt csak lefárasztoim mert nem tudom mit is szertnék. Attól parázok, ha megműtik, akkor

1. kettőslátásom lesz

2. kifelé fogok kancsítani

3. még jobban visszaáll a szemem

Ha tudtok velemit mondani ezzel kapcsoltabn akkor előre is nagyon köszönöm!

Sorstárs09-nek üzenem, hogy örülök h sikerült neki, mert végigolvastam a sokéves szenvedést előtte!

148. 7326500543 (válaszként erre: 146. - 9f715f8913)
2009. jún. 2. 12:50

Szia,könycsatornádat műtötték?Kislányunknak,átmosták,nem erre gondolsz,vagy műtöttek,akkor az hogyan zajlott?A tompánlátást nem lehet gyógyítani,de a kancsalságot műtéttel igen,orvosolható,de minbenképp orvos dönti el.Milyen dioptriád van? magad szerint takarod,vagy orvosi utasításra? Hány fokos kancsalságod,és akkor egy szemre?

szia,Bea

kérlek írj,kiváncsi vagyok esetedre...

147. buzast (válaszként erre: 146. - 9f715f8913)
2009. jún. 1. 13:07
131.hsz-ben megtalálod a választ :-))))
2009. máj. 27. 16:57
Sziasztok! 16 éves vagyok , kiskoromba (12-3 éve) nem egyszer műtöttek meg könnycsatorna elzáródás miatt. Azóta a bal szemem 100%-os a jobb viszont nagyon gyenge! Úgy 5 éve úgy takargargatom a kancsalságot hogy , nem is tudom normálisan megfogalmazni, úgymond feszítem a szemem és így nem lehet észrevenni , de amint elengedem , vissza áll! Azt mondták az orvosok hogy valamilyen tompa látásom van azt hiszem. Szeretném megkérdezni hogy tudja e valaki hogy ezt lehet e műteni eredményesen? Nem kell h sokkal jobban lássak csak a kancsalság szünnyön meg, nagyon örülnék neki. Megköszönném ha kapnék olyan szakember telefonszámát , vagy elérhetőségét aki ezt valóra váltaná nekem. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
145. ebda58275b (válaszként erre: 144. - Mike999)
2009. máj. 24. 13:31

Hát te tudod, engem is műtöttek kiskoromban még a kőkorszaki módszerekkel, ébren voltam, az a műtét ehhez a mostanihoz képest egy felesleges kínzás volt.:D Én csak altatásban csinálnám ezek után is, de nem vagyunk egyformák ugye:)


Nem is rágom magam azon hogy rosszabb lesz, jó lesz és kész!:)

144. Mike999 (válaszként erre: 143. - Ebda58275b)
2009. máj. 24. 12:32

Hát én már eldöntöttem, hogy érzéstelenítő. Már 2-szer műtötték a szemem, első altatással, második érzéstelenítéssel. Ha kibírtam 10 évesen, akkor kibírom majd 20 évvel öregebben. Végig tudatomnál akarok lenni, igaz kicsit félek az altatástól, de nem ez volt a döntő...

Nekem egyébként azt mondták/olvastam, hogy műtét után kancsalíthatsz kicsit, de az is el szokott múlni, de nálad ezek szerint tökéletes lett, biztos nem fog rosszabbodni, úgyhogy nem aggódnék a helyedben.


És egyetértek, próba szerencse. Ha nem jön össze, akkor majd a következő, vagy az azt követő...

2009. máj. 23. 19:28

Köszönöm szépen!:)


A műtét tuti sikerül, itt csak a gyógyulás folyamatában és a későbbiekben van a rizikó, azaz hogy el fog-e fordulni valamerre a szemem. Legalábbis az én esetemben. De hát miben nincs egy kis kockázat ma már?:) Úgy kell hozzáállni hogy tuti a siker és nem lesz semmi gáz, egyelőre nem is őrlöm magam azon hogy esetleg vissza kancsalodok..

Csak bátorítani tudlak, viszont én melegen ajánlom hogy altatásos műtétet válaszd, mert ezt ébren nem fogod kibírni, legyen akármilyen érzéstelenítő, fájdalomcsillapító. Nem nagy szám az altatás, nem fáj, semmi kockázat, igaz utána egy picit kómás voltam még, leginkább egy keményebb szombat este utáni fáradt reggelhez tudom hasonlítani:D:D Szóval gondold meg!

142. Mike999
2009. máj. 23. 17:43

Helló!


Nagyon jó volt olvasni, amit írtál, főleg mert nemsokára én is sorra kerülök. Így, hogy tudom, hogy akár sikerülhet is, nem izgulok annyira. Éva után én is szeretnék sok sikert kívánni neked, és persze mielőbbi gyógyulást!


Üdv.: M.

141. ebda58275b (válaszként erre: 140. - Sirq)
2009. máj. 22. 10:11

Szia!


Köszönöm szépen! Remélem sikerül:)


Én mindenkit csak bátorítani tudok, még akkor is ha benne van a rizikó, hogy a későbbiekben valamerre elkancsalít, de mi van ha nem?!

Szóval próba szerencse, Én legalábbis már így voltam vele.

140. sirq (válaszként erre: 139. - Ebda58275b)
2009. máj. 21. 20:56

hello

figyelemmel kísértem a Veled történteket és örülök, hogy sikerrel jártál. Kívánom, hogy minden így sikerüljön egész életed során.

üdv

Éva

139. ebda58275b (válaszként erre: 137. - Buzast)
2009. máj. 21. 19:26

na igen!:)

Élő példa... nekem tényleg rossz volt a szemem, 3x, most már negyedszerre piszkálták ugyanazt a szemet, szóval ha valakinek, hát nekem rizikós volt a dolog. De nem hagytam annyiban, utána jártam, megtaláltam ezt a csoda dokit és tessék. Amúgy Fodor doktornőnél is jártam és egy helyen rendelnek mindketten, de biztos Ő is hasonló precizitással csinálta volna meg, szóval nem akarok senkit a másik fölé emelni, de nekem Sényi doktornővel volt alkalmam ezt megélni így mégiscsak őt istenítem:D De ez ne befolyásoljon senkit.


Szóval tessék minél több orvoshoz elmenni, kikérni a véleményüket, és ha úgy adódik belevágni, megéri. Igazából majd pár hét, hónap múlva lenne érdemes erről beszélni mikor már jobban meggyógyult a szemem, de így 2 nap után is tök jó látni hogy milyen, még ha úgy nézek is ki mint akit agyonvertek:D

138. ebda58275b (válaszként erre: 136. - Buzast)
2009. máj. 21. 19:20

Köszönöm szépen!:)


Sényi doktornő csinálta, egy ISTEN!, tényleg le a kalappal előtte..


Kérdeztem hogy lehet-s már tv-zni gépezni stb, azt mondta már nézhetem a tv-t, mivel én nem szoktam tv-zni, gondoltam a gép nem fog rontani rajta:D meg amúgy sem ülök előtte egész nap, filmet nézek, néha egy kis net, időnként leszaladok cseppenteni a szembe, mászkálok tükör elé stb stb:D


Köszi, remélem hogy nem lesz semmi gubanc, mármint nem fog kancsalodni. Jelen állás szerint nyíl egyenesen áll:D

137. buzast (válaszként erre: 135. - Ebda58275b)
2009. máj. 21. 19:16

Ja, még valami!


Olvasd el a 32.-es hozzászólást! Az is te voltál!

:-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook