Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4614. Andre83 (válaszként erre: 4612. - Egyvalaki777)
2022. márc. 19. 11:35
Szia, szeretném elkérni én is a lézeres szakrendelés elérhetőségét. Nagyon köszönöm előre is!
4613. rikotta (válaszként erre: 4605. - Egyvalaki777)
2021. nov. 29. 23:39
Szia, szeretném elkérni a hatásos lézeres koromgomba kezelést végző bőrgyógyászati szakrendelő elérhetőséget. Előre is hálásan köszönöm a segítséget!
4612. egyvalaki777 (válaszként erre: 4610. - Diana9265)
2021. nov. 27. 19:30
Menj el lézerre, nekem 100%-os az eredmény.
4611. Zsana (válaszként erre: 4511. - Egyvalaki777)
2021. nov. 18. 18:03
Szia! Privátban írtam, hogy szeretném elkérni a megbízható lézeres kezelés elérhetőségét. köszönöm
4610. Diana9265
2021. nov. 15. 17:35
Ès kinek milyen tapasztalata van a lèzeres kezelèssel?gondoltam oda is elmenni lesütni őket biztos legyen a siker...😅 Most nagyon eltökèlt vagyok
4609. Diana9265
2021. nov. 15. 17:28
Sziasztok!:) Nekem is sajnos körömgombàb van màr elèg règóta..Kb 8ève lett sàrgàs àrnyalatú először a körmöm a nagy làbamújjàn.Egy cipőm nagyon nyomta így lehetséges ,hogy a nyomàstól +azon a nyàron nagyon sokat jártunk fürdőbe.Akkor kb 17-18 èves voltam szòval sajnos nem voltam nagyon lelkiismeretes.pàrszor csöpögtettem Canestennel és azután lefestettem körömlakkal ,mert szègyeltem.:( Tèlen újra kezelni kezdtem azután nyàron újra levolt festve. Ès ez így ment szègyellem ,de kb 8èvig.Csak mindig màssal próbálkoztam..exoderil,mycosan,stb. Aztattam sokszor a làbam szódabikarbóna-ecetes vízben elhiszem ,hogy segít,de nem gyógyít meg. Egyik télen origano olajjal is próbálkoztam. Valószínű nem vagyok elég kitartó ,de szerintem szükség van belső kezelésre is. Hàla istennek csak a kèt nagylàbamujjan van bàr ez is elég..sztem ,ha nem kezeltem volna időről időre mèg rosszabb lenne! Az egyik ujjam jobb volt az most màr halvànyodik nagyon szépen másik ujjamon amin kb fél köröm gombás volt pedig nől az új köröm lassan ,de biztosan.1,5 hónapja írta ki a bőrgyógyász a Lamisil gyógyszeres kezelést, valószínű 2ho kell szednem tehát van mèg fèl hònap. Ez mellett teafa olajjal csöpögtetem reggel és este valamint hetente 1x gyógyszeres körömlakk.Èn nagyon fèltem/fèlek a gyógyszertől ,de mâr nagyon megakartam szabadulni ettől mèg pár éve egy ismerős mondta ,hogy kezdjem el szedni mert másképp nem fog elmùlni! Őszintén màr bànom ,hogy nem kezdtem el akkor mert hosszú idő óta most látok először szemmel látható javulást.Ez mellett kidobom a cukrot és a fehér lisztet egyébként sportolok , egészségesen élek nem cigizek néha borozok ,de most amióta gyógyszer azóta persze egy csepp sem. Ha vège a gyógyszerezèsnek akkor gondoltam beszerezni grajp cseppeket és inni teafaolaj+gyógyszereskörömlakk pedig a körömre amíg le nől. Sőt ,ha már egészséges lesz akkor is kezelni fogom időnként 🙏 apropó,persze cipőket is fertőtlenítő spray el fújom+teafaolaj vattàra. Kinek van mèg tapasztalata a Lamisilel? írjatok!nekem csak fàj néha a fejem és lustàbb vagyok ,az ètvàgyam extra jó :) Köszi, üdv ,Dia
2021. nov. 13. 18:29
Sikerült gyógyulnia itt valakinek a régi fórumozók közül? Nekem szerencsére azóta sem jött vissza, több év telt már el.
4607. cinder ella (válaszként erre: 4606. - Nagy1A)
2021. aug. 25. 08:12

Szia!

Már eltelt sok hónap.

Végül megszünt a köröm problémád a H2O2-val?

4606. Nagy1A
2021. márc. 31. 22:40

Sok szarakodás és gyógyszer után - nekem az Unguir folyadék használt, de már nem kapható - kerestem valamit.

Lábáztatás, só+szódabikarbóna, másnap a drasztikusabb hypós. Ezután kellett volna valami, köröm alá!! Exoderilt próbáltam, bőrgombás talpra jó, körömre nem vált be. Itt valaki a H2O2-t ajánlott. Köröm teljesen visszvágva és a 3%os oldatot, rácseppentettem. Tökéletes! Köszönöm a tippet! Pezsegve bontja le az elhalt gombás bőrt és ami a legfontosabb, csak ott, ahol gombás!! A kissé gombás körmöm alatt, csak ott pezsgett, ahol láttam a gombás vakarékot, az ép bőrt nem bántotta!! 20 éve nem tudom kiírtani ezt a szart, na ezzel most jó lesz, kb egy év alatt!!

4605. egyvalaki777 (válaszként erre: 4602. - *nővérke*)
2020. okt. 26. 22:10
Egy valami nem változik ezen a fórumon. :D :D Biztos jót tesz neki, hogy OKJ műkörmös rámaszatolja a fél pedikűr szalont. El kell menni az orvoshoz, nincs otthoni gyógymód! Aki fél a gyógyszertől, az mehet lézerre és ezek kombinációjára. Nem olcsó, de meg lehet velük szabadulni tőle. Ja és magánrendelésre kell menni.
4604. jade10
2020. okt. 23. 20:33
kéklukács gomba stop krém. nem drága és kb 1 hónap használat után már láthatóan nő le a köröm.
4603. kori54 (válaszként erre: 4602. - *nővérke*)
2020. jún. 2. 21:33
Nem hallottunk. Elfedni lehet, de mi állítaná le a gombát, hogy már csak egészséges köröm nőljön ? Egy fertőtlenítés biztos nem elég ahhoz.
2020. jún. 2. 19:36

Sziasztok!

Hallottatok-e már olyanról,hogy láb körömgomba esetén a műkörmös lereszeli teljesen a beteg részt,fertőtleníti ,porcelánnal kipótolja-kiépíti a körmöt addig amíg le nem nő a beteg rész.

4601. etalon2 (válaszként erre: 4594. - Egyvalaki777)
2020. ápr. 19. 22:41
Szia, megírod nekem légyszíves a lézeres kezelés elérhetőségét? Köszönöm!
4600. Rica Maca
2019. aug. 12. 21:54

Én 2017 januárjában kezdem el teafaolajjal kezelni a nagylábamujját. Vadiúj magassarkú csizmámban tipegtem egész nap, be is feketedett a körmöm kb. félig, véraláfutásos lett. Kellett egy félév, mire rászántam magam és jött a január. Azóta mindennap - de tényleg mindennap, max. 3-4 nap maradt ki - teafaolajat cseppentettem a köröm belsejébe és kívülről dörzsöltem, hogy kívül is teafaolajos legyen. Hónapokig nézegettem a hatást, sóhajtoztam, aztán meguntam, mert változást nem láttam, de nem adtam fel. Csak cseppentettem, dörzsöltem és kész, nem foglalkoztam vele, hogy változott-e vagy sem. Megint eltelt jó pár hónap és azt vettem észre, hogy a csizmában fáj a körmöm. Elkezdett nőni, tudtam vágni belőle, bár nehezen ment, mert vastagodott. De utána már sokszor a tompa olló végével kicsit kapargattam a köröm belsejét, pár hónap múlva megint vágtam, közben év vége felé még két másik körmöm lett véraláfutásos és követkeményeként gombás, megint egy cipő miatt. Így 3 körmömet kellett kezelnem. A lényeg, hogy mostanra már csak a nagylábamujján a körmön látszik vmi még, a két másikon már le tudtam úgy vágni, hogy nincs alatta morzsalék, vastagodás. Most már tudnék zokni nélkül szandálba járni, de még megvárom, hogy a másik is meggyógyuljon.

Kellett hozzá sok idő, most a 2. teafaolajat használom - a nagyobb méretűt.

Nekem ez a történetem, mást nem használtam rá, se a gyógyszertáriakat, se mást. Lehet, gyorsabb lett volna, nem tudom. De szerintem még pár hónap és újra szépek lesznek. :)

4599. Esztus45
2019. júl. 31. 14:40

Sziasztok! Próbálta már valaki a Micinorm-ot? [link]

Vagy ez is csak a kamu (üzlet)!

4598. tuareg74
2019. febr. 27. 09:11
Nekem most gyógyult meg a körmöm.Vettem kitoneal lakkot plusz hogy növeljem a hatását köröm festék boltba vettem körömpuhitót.A kezelések után 3naponta sós vizbe áztattam a lábam.(Az ötlet onnét jött hogy a tengeri fürdözés után határozottann fehéredett a köröm.)Egyébként 5 hónap volt a gyógyulási idő de ez mindenkinél más lehet.
4597. Guruljka (válaszként erre: 4596. - Ab61752c45)
2018. dec. 1. 19:20

Az bosszant, hogy összekevertem az első mondatot.

Kimaradt, hogy általában a gombák ellen erősebb oldat kell, mint ami a Domestosban van, még ha töményen használjuk is, ha meg vízbe öntünk belőle, csak a szaga jut.

4596. ab61752c45 (válaszként erre: 4595. - Guruljka)
2018. dec. 1. 19:17
ne is törődj vele,ez legyen a legnagyobb öröme.
4595. Guruljka (válaszként erre: 4594. - Egyvalaki777)
2018. dec. 1. 19:04

A Domestos.hu oldalon esetleg el akarják adni a Domestost.

Oké, a nátrium-hipokloritnak van gombaölő hatása is, de

De végül is van benne nátrium-hipoklorit, csak a hipóban mégis több van.

[link]


Jó "tiszta" klórszaga van, de nem sokáig hatásos hipóként sem:

[link]


Szakember véleménye szerint viszont a Domestosos felmosás is felesleges. Itt egy elfogulatlan orvosi véleményt találtam, a két utolsó bekezdés vonatkozik arra, hogyan kerülhető el a körömgomba terjedése.


[link]


Mindettől függetlenül nem beszélhetsz nagyszájúan senkivel. Ezt ha nem hiszed el, én semmit nem tehetek, de visszakapod valamikor, ebben biztos vagyok. (És nem tőlem, és nem a Hoxán.)

Senkinek nem ajánlgathatod, hogy szokja a földet.

Kívánom és remélem, hogy hosszú életkort érj meg, és alkalomadtán jusson eszedbe, milyen ronda stílusban vagdalkoztál itt a nagymamakorúakkal is.


Attól, hogy neked bejött a lézerkezelés, nyilván mert tellett és telik rá, attól még ajánlgathatod, de nem nézheted simán hülyének mindazokat, akiknek kisebb a jövedelmük.

4594. egyvalaki777 (válaszként erre: 4592. - Guruljka)
2018. dec. 1. 18:11

Van még kérdésed?


[link]

"Fertőzés, betegség esetén a baktériumok, vírusok és GOMBÁK változatos csapata telepedhet meg otthonunkban. A nátrium-hipoklorit mindegyik ellen egyszerre vethető be, rendkívül kis mennyiségben is az egyik leghatékonyabb fertőtlenítő hatóanyag."


Persze tudom, biztos hazudnak :DD

4593. Guruljka (válaszként erre: 4584. - Ab61752c45)
2018. nov. 30. 23:06
Hát az a kis homályos körmöm nem is zavar, az biztos. A májam nekem is fontosabb, mint a körmöm kinézete, úgyse járok strandra.
4592. Guruljka (válaszként erre: 4588. - Egyvalaki777)
2018. nov. 30. 23:03

A Domestos a reklám szerint "minden baktériumot elpusztít".

Igen ám, csak a gomba nem baktérium.

Gombás körmű egyén utáni felmosáshoz a Domestos semmit nem ér. Akkor már többet ér, ha lezuhanyzom a felületet forró vízzel és hagyom lefolyni, majd hagyom a padlót teljesen felszáradni. És természetesen mindenkinek saját törülközői vannak.


És nem azt írtam, hogy Domestosban kell lábat áztatni. Azt írtam, HA ez ennyire egyszerű lenne, elég lenne a Domestosos lábfürdő.

2018. nov. 30. 20:01

Nálad van a bölcsek köve?

Kicsit lehetnél kedvesebb, ez a stílus enyhén szólva egy nagy.....

4590. ab61752c45 (válaszként erre: 4590. - Egyvalaki777)
2018. nov. 30. 20:01
téged meg az okostojások között.
4589. ab61752c45 (válaszként erre: 4585. - Egyvalaki777)
2018. nov. 30. 19:54
az érdekes lenne,mivel kb.50 éve gombás a lábkörmöm,és eddig a lányom nem kapta el.valószínű már nem is fogja.amiket a tévében reklámoznak,annyit ér,mint halottnak a csók.és ha én egyedül érzem jól magam,miért kéne rám erőltetni bármit.amúgy a domestos tényleg nem arra való.
4588. egyvalaki777 (válaszként erre: 4587. - Guruljka)
2018. nov. 30. 19:42
Domestos nem a körömgomba ellen hat, fertőtlenít. Ezért kell használni, hogy fertőtlenítsen. Abban pedig egészen biztos vagyok, hogy fertőtlenít :)
4587. Guruljka (válaszként erre: 4585. - Egyvalaki777)
2018. nov. 29. 18:50

Milyen kedves vagy. Történetesen Tumbo egyedül él, és nem jár hozzá unoka, megnyugodhatsz. (Ez minimális utánanézés után egyébként kiderül róla, de akkor persze nem lehet kioktatni.)


Te mennyire vagy biztos abban egyébként, hogy a Domestos hat a körömgomba ellen? Mi sem lenne egyszerűbb, domestosos lábfürdő és kész!

4586. Brumi63 (válaszként erre: 4578. - Egyvalaki777)
2018. nov. 29. 18:16

Szia!

Köszönöm az ötletet.

Kérlek, küldd a linket.

4585. egyvalaki777 (válaszként erre: 4584. - Ab61752c45)
2018. nov. 5. 19:16
Remélhetőleg egyedül élsz, mert a nemtörődömséged miatt - hogy "ezután is elleszel" - a veled együtt élők bármikor megfertőződhetnek. Ha eddig nem sikerült nekik az csak szerencse. Nem hiszem, hogy folyamatosan felmosol magad után Domestosszal és fertőtlenítesz mindent amihez csak hozzáér a lábad. Nagymama korú vagy, talán még unokák is járnak oda, idén Karácsonyra szép ajándék lenne nekik ez az alig levakarható betegség.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook