Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4600. Rica Maca
aug. 12. 21:54

Én 2017 januárjában kezdem el teafaolajjal kezelni a nagylábamujját. Vadiúj magassarkú csizmámban tipegtem egész nap, be is feketedett a körmöm kb. félig, véraláfutásos lett. Kellett egy félév, mire rászántam magam és jött a január. Azóta mindennap - de tényleg mindennap, max. 3-4 nap maradt ki - teafaolajat cseppentettem a köröm belsejébe és kívülről dörzsöltem, hogy kívül is teafaolajos legyen. Hónapokig nézegettem a hatást, sóhajtoztam, aztán meguntam, mert változást nem láttam, de nem adtam fel. Csak cseppentettem, dörzsöltem és kész, nem foglalkoztam vele, hogy változott-e vagy sem. Megint eltelt jó pár hónap és azt vettem észre, hogy a csizmában fáj a körmöm. Elkezdett nőni, tudtam vágni belőle, bár nehezen ment, mert vastagodott. De utána már sokszor a tompa olló végével kicsit kapargattam a köröm belsejét, pár hónap múlva megint vágtam, közben év vége felé még két másik körmöm lett véraláfutásos és követkeményeként gombás, megint egy cipő miatt. Így 3 körmömet kellett kezelnem. A lényeg, hogy mostanra már csak a nagylábamujján a körmön látszik vmi még, a két másikon már le tudtam úgy vágni, hogy nincs alatta morzsalék, vastagodás. Most már tudnék zokni nélkül szandálba járni, de még megvárom, hogy a másik is meggyógyuljon.

Kellett hozzá sok idő, most a 2. teafaolajat használom - a nagyobb méretűt.

Nekem ez a történetem, mást nem használtam rá, se a gyógyszertáriakat, se mást. Lehet, gyorsabb lett volna, nem tudom. De szerintem még pár hónap és újra szépek lesznek. :)

4599. Esztus45
júl. 31. 14:40

Sziasztok! Próbálta már valaki a Micinorm-ot? [link]

Vagy ez is csak a kamu (üzlet)!

4598. tuareg74
febr. 27. 09:11
Nekem most gyógyult meg a körmöm.Vettem kitoneal lakkot plusz hogy növeljem a hatását köröm festék boltba vettem körömpuhitót.A kezelések után 3naponta sós vizbe áztattam a lábam.(Az ötlet onnét jött hogy a tengeri fürdözés után határozottann fehéredett a köröm.)Egyébként 5 hónap volt a gyógyulási idő de ez mindenkinél más lehet.
4597. Guruljka (válaszként erre: 4596. - Tumbo)
dec. 1. 19:20

Az bosszant, hogy összekevertem az első mondatot.

Kimaradt, hogy általában a gombák ellen erősebb oldat kell, mint ami a Domestosban van, még ha töményen használjuk is, ha meg vízbe öntünk belőle, csak a szaga jut.

4596. tumbo (válaszként erre: 4595. - Guruljka)
dec. 1. 19:17
ne is törődj vele,ez legyen a legnagyobb öröme.
4595. Guruljka (válaszként erre: 4594. - Egyvalaki777)
dec. 1. 19:04

A Domestos.hu oldalon esetleg el akarják adni a Domestost.

Oké, a nátrium-hipokloritnak van gombaölő hatása is, de

De végül is van benne nátrium-hipoklorit, csak a hipóban mégis több van.

[link]

Jó "tiszta" klórszaga van, de nem sokáig hatásos hipóként sem:

[link]

Szakember véleménye szerint viszont a Domestosos felmosás is felesleges. Itt egy elfogulatlan orvosi véleményt találtam, a két utolsó bekezdés vonatkozik arra, hogyan kerülhető el a körömgomba terjedése.

[link]

Mindettől függetlenül nem beszélhetsz nagyszájúan senkivel. Ezt ha nem hiszed el, én semmit nem tehetek, de visszakapod valamikor, ebben biztos vagyok. (És nem tőlem, és nem a Hoxán.)

Senkinek nem ajánlgathatod, hogy szokja a földet.

Kívánom és remélem, hogy hosszú életkort érj meg, és alkalomadtán jusson eszedbe, milyen ronda stílusban vagdalkoztál itt a nagymamakorúakkal is.

Attól, hogy neked bejött a lézerkezelés, nyilván mert tellett és telik rá, attól még ajánlgathatod, de nem nézheted simán hülyének mindazokat, akiknek kisebb a jövedelmük.

4594. egyvalaki777 (válaszként erre: 4592. - Guruljka)
dec. 1. 18:11

Van még kérdésed?

[link]

"Fertőzés, betegség esetén a baktériumok, vírusok és GOMBÁK változatos csapata telepedhet meg otthonunkban. A nátrium-hipoklorit mindegyik ellen egyszerre vethető be, rendkívül kis mennyiségben is az egyik leghatékonyabb fertőtlenítő hatóanyag."

Persze tudom, biztos hazudnak :DD

4593. Guruljka (válaszként erre: 4584. - Tumbo)
nov. 30. 23:06
Hát az a kis homályos körmöm nem is zavar, az biztos. A májam nekem is fontosabb, mint a körmöm kinézete, úgyse járok strandra.
4592. Guruljka (válaszként erre: 4588. - Egyvalaki777)
nov. 30. 23:03

A Domestos a reklám szerint "minden baktériumot elpusztít".

Igen ám, csak a gomba nem baktérium.

Gombás körmű egyén utáni felmosáshoz a Domestos semmit nem ér. Akkor már többet ér, ha lezuhanyzom a felületet forró vízzel és hagyom lefolyni, majd hagyom a padlót teljesen felszáradni. És természetesen mindenkinek saját törülközői vannak.

És nem azt írtam, hogy Domestosban kell lábat áztatni. Azt írtam, HA ez ennyire egyszerű lenne, elég lenne a Domestosos lábfürdő.

nov. 30. 20:01

Nálad van a bölcsek köve?

Kicsit lehetnél kedvesebb, ez a stílus enyhén szólva egy nagy.....

4590. tumbo (válaszként erre: 4590. - Egyvalaki777)
nov. 30. 20:01
téged meg az okostojások között.
4589. tumbo (válaszként erre: 4585. - Egyvalaki777)
nov. 30. 19:54
az érdekes lenne,mivel kb.50 éve gombás a lábkörmöm,és eddig a lányom nem kapta el.valószínű már nem is fogja.amiket a tévében reklámoznak,annyit ér,mint halottnak a csók.és ha én egyedül érzem jól magam,miért kéne rám erőltetni bármit.amúgy a domestos tényleg nem arra való.
4588. egyvalaki777 (válaszként erre: 4587. - Guruljka)
nov. 30. 19:42
Domestos nem a körömgomba ellen hat, fertőtlenít. Ezért kell használni, hogy fertőtlenítsen. Abban pedig egészen biztos vagyok, hogy fertőtlenít :)
4587. Guruljka (válaszként erre: 4585. - Egyvalaki777)
nov. 29. 18:50

Milyen kedves vagy. Történetesen Tumbo egyedül él, és nem jár hozzá unoka, megnyugodhatsz. (Ez minimális utánanézés után egyébként kiderül róla, de akkor persze nem lehet kioktatni.)

Te mennyire vagy biztos abban egyébként, hogy a Domestos hat a körömgomba ellen? Mi sem lenne egyszerűbb, domestosos lábfürdő és kész!

4586. Brumi63 (válaszként erre: 4578. - Egyvalaki777)
nov. 29. 18:16

Szia!

Köszönöm az ötletet.

Kérlek, küldd a linket.

4585. egyvalaki777 (válaszként erre: 4584. - Tumbo)
nov. 5. 19:16
Remélhetőleg egyedül élsz, mert a nemtörődömséged miatt - hogy "ezután is elleszel" - a veled együtt élők bármikor megfertőződhetnek. Ha eddig nem sikerült nekik az csak szerencse. Nem hiszem, hogy folyamatosan felmosol magad után Domestosszal és fertőtlenítesz mindent amihez csak hozzáér a lábad. Nagymama korú vagy, talán még unokák is járnak oda, idén Karácsonyra szép ajándék lenne nekik ez az alig levakarható betegség.
4584. tumbo (válaszként erre: 4583. - Guruljka)
okt. 6. 18:01
nekem az orvos egy évet mondott gyógyszerrel.aztán vagy használ,vagy nem.és gyakran labor.ha eddig elvoltam,ezután is elleszek.
4583. Guruljka (válaszként erre: 4581. - Elisabeth14)
okt. 6. 16:21

A múltkor itt kiderült, hogy az én körömgombának ítélt panaszom szinte semmiség, nincs elszíneződött körmöm, csak homályosak, nem rózsaszínűek, és a kisebb lábujjak némelyikén eláll a köröm. (Persze ez lehet más miatt is, de egyszer úgy olvastam, a gomba egyik tünete.)

Jártam sok évvel ezelőtt is bőrgyógyásznál, akkor Canesten kenőcs volt a javallat és naponta 3x fertőtlenítő lábfürdő, azaz minden bekenés előtt.

Ezt munkahely mellett képtelenség volt kivitelezni, mert ráadásul a körömbe a Canesten szinte alig szívódik fel. Akkor abbahagytam a kezelést.

Nemrég is elmentem bőrgyógyászhoz. A felírt gyógyszer kenőcsként is erősen terheli a májat. Kiiírt laborvizsgálatot is, de arra el se mentem.

Nézegettem többféle gyógyszert, szinte mind ismerős volt reklámokból, de mindegyik terhelte a májat.

Nekem ez nem éri meg, marad a tudat, hogy nem szép a lábkörmöm. Nem akarom fél éven át vagy még tovább rongálni a májamat.

4582. egyvalaki777 (válaszként erre: 4581. - Elisabeth14)
okt. 1. 14:12
Kíváncsi vagyok rá, milyen gyógyszert írt fel és milyen adagolással? Kellett időnként vérvételre menned? Lehet kapni UV fényes ózonos cipő sterilizátort, az nagyban megkönnyíti a cipők zoknik fertőtlenítését és szárítja is a cipőt belül. Soha a legkisebb szaga sincs a cipőnek. Azt használom én is.
szept. 25. 17:21
Na akkor...több évig küzdtem körömgombával, amikor megelégeltem a sok felesleges szart, amit rátukmálnak az emberekre. A nagylábujjam mindkét körme szörnyen festett. (A reklámokban ugyanis elfelejtik elmondani, hogy azok a készìtmények csak akkor lehetnek eredményesek, ha a köröm kevesebb, mint negyede fertőzött, és a fertőzés kezdeti stádiumban van.) Ekkor kértem egy időpontot a bôrgyògyászhoz, aki azonnal felìrta a 3 hònapos gyògyszeres kùrát. Azt hiszem havi 10 ezerre jött ki. Természetesen a kezelés alatt folyamatosan ügyeltem a láb, körmök higiéniájára. Reggel este lábmosás, naponta kb. 2x zokni és cipőcsere. A törcsiket zoknikat magasabb hőfokon mostam, folyamatosan cipőt fertőtlenìtettem. Semmi extra, csak kimosni, kiszárìtani, aztán dm-ben kaphatò fertőtlenìtő sprayyel befùjni éjszakára. Lábmosás után szárazra törölt lábakat rossmanban kaphatò 100%-os teafaolajjal ecseteltem. Heti 1x reszeltem, vágtam fürdés után, persze akkor is ecseteltem, olyankor a leghatásosabb. Néha alkalmaztam ecetes szòdabikarbònás lábfürdőt, és hébe-hòba ecsetelgettem valamelyik gyògyszertárival. A lábujjak között illetve a talpon pedig Canesten krémet használtam. Ìgy ennek köszönhetően kevesebb mint fél év alatt végre valahára véget ért a több éves küzdelmem a körömgomba ellen. De a cipő és zokni higiéniát ugyanùgy szigorùbban tartom, mint az átlag emberek. A fürdőt, papucsokat is sokkal többször fertőtlenìtem, kidobtam a szőnyeget, mamuszokat, illetve az ágyneműt heti 2x cserélem. 100% teafaolajjal még jò pár hònapig ecsetelni fogom, pedig ez már fél éve volt. De biztos, ami biztos.
4580. kori54 (válaszként erre: 4579. - Sziszuscicus)
2018. júl. 28. 21:46
Elég ritka eset, hogy valakinek 3 hét alatt egyszerre az összes körme elszíneződik a körömgombától. Szerintem először erősen súrold meg fogkrémmel és ha nem változik a színe akkor mutasd meg orvosnak. Lehet, hogy egész más okozza az elszíneződést :)
4579. sziszuscicus (válaszként erre: 4578. - Egyvalaki777)
2018. júl. 26. 06:24
Köszönöm, néztem a lakóhelyem környékén egy klinikát (nem vagyok pesti sajnos). Próba szerencse:)
4578. egyvalaki777 (válaszként erre: 4577. - Sziszuscicus)
2018. júl. 25. 13:52

Szia! Szerintem ne tökölj vele sokat és felejtsd el az itteni áztatós, pepecselős, kenegetős, teafás, ecetes hülyeségeket, mert csak rosszabb lesz idővel, ezek nem javítanak semmit. Még az elején menj el egy lézeres kezelésre, hogy elejét vedd az egésznek. Ez 100%, hogy segít ellenben az itt mások által felsorolt könyörtelen baromságokkal. Ha kicsit vissza lapozol akkor láthatsz egy képet amit én készítettem a kezelések előtti és utáni állapotról. Teafás, ecetes, hypos, lakkos képek érdekes mód nincsenek.

Ha írsz egy üzenetet, akkor adok egy linket, hogy hová menj, mert az sem mindegy milyen lézert használnak.

2018. júl. 25. 06:53

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni ebben a körömgomba témában, mert kezd eléggé idegesíteni a téma...Az utóbbi 2-3 hétben a lábamon, mind a 10 körmöm néhány árnyalattal sötétebb lett, kissé sárgás árnyalatot kapott. Semmi egyéb, csak a színe. Hát mire gondoltam volna? Körömgomba...már csak azért is, mert házfelújítás miatt átmenetileg hazaköltöztem a szüleimhez, és édesanyám régóta küzd ezzel a problémával, azt gondoltam, hogy tőle kaptam el. El is bandukoltam a gyógyszertárba vettem Kitonail lakkot. Kenem 3 napja, de olyan kikerics sárga tőle a körmöm, hogy legszívesebben elbújnék a világ elől, a szandálról, papucsról azt hiszem lemondhatok a nyárra. Aki használta ezt a lakkot, mi a tapasztalata? Gondoltam, még csírájában elfojtom ezt a kis mocsadékot, de most aztán olyan ronda, hogy na. Meg fog szűnni ez a sárgaság? És honnan tudjam, hogy mikortól egészséges a körmöm, ha beszínezi ez a vacak?

4576. kori54 (válaszként erre: 4575. - 401f36ab4a)
2018. jún. 14. 20:29
:D :D :D
4575. 401f36ab4a (válaszként erre: 4574. - Kori54)
2018. jún. 14. 17:05

Humorérzéked nulla, akkor már inkább a gomba :D

(emlékszel?)

4574. kori54 (válaszként erre: 4572. - 401f36ab4a)
2018. jún. 14. 16:51

Emlékszel még?

"Tudsz mondani olyan elváltozást, amit nem gomba okoz?"

Erre linkeltem, de ha olyan kedvedben vagy sértődj meg rajta. Bocs, hogy a webbeteg magyarázatokat fűzött a tünetekhez.

4573. Guruljka (válaszként erre: 4570. - Tumbo)
2018. jún. 14. 16:10

Az a baj, hogy ha a kicsit jobban lestrapált májra felírja, akkor az még ha jelenleg jónak is tűnik, hosszú távon tuti nem hasznos.

Ahogy széjjelnéztem a neten, a gomba elleni körömlakkok is megviselik a májat.

Mivel az én tüneteim nem zavaróak, nem vállaltam ezt a kezelést, de ettől más, erősebb gombás tünetekkel, még dönthet másképp.

4572. 401f36ab4a (válaszként erre: 4569. - Kori54)
2018. jún. 14. 15:54

Nem ezért regisztráltam és nem különösebben érdekel a körömgomba, mert egészségesek a körmeim, de éppen aktuálisan pörgött ez a fórum, gondoltam megosztom a tapasztalatomat, amiről olvastam/hallottam.

Próbáltam volna veled beszélgetésbe elegyedni ,hogy ha szerinted nem gombás elváltozás, akkor milyen más ok miatti elváltozásra gondolsz, erre linkeltél minden szörnyű betegséget. Erre írtam, hogy akkormár inkább gomba.

További sikeres próbálgatást kívánok! :)

4571. 401f36ab4a (válaszként erre: 4566. - Guruljka)
2018. jún. 14. 15:49
Miért ne hinném el? Vannak dolgok, amiktől emberek irtóznak. Te az ecettől, én a körömgombától. Kolléganőm is annyira irtózott tőle, hogy inkább gombás körmökkel élt, főnök meg kitiltotta a konyhából. Aztán kopogott a gombás lakkozott körmével a tálaló ablakon, mikor megéhezett, hogy adjunk már ki neki tányért meg evőeszközt, majd a másik ablakon belökte az elmosogatandó edényét.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook