Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


97. anitaas (válaszként erre: 94. - Tücsibogár)
2013. máj. 4. 07:07

Szia!

Én decmberben szültem császárral a megyeiben. Az első éjszaka mikkor még a megfigyelőben voltam nem volt ben a kislányom de kihozták és nemcsak 3 óránként, ha kértem bármikkor. Utána kint van szinte teljesen végig reggel 5-6 fele elvitték fürdeni és orvosi ellenőrzésre a babákat, de vissza is hozzták 8-9 körül (műszakonként változtak az idők:) Éjszakára elviszik ha kéred, igaz nem szeretik és húzzák a szájukat. :)

96. Tücsibogár (válaszként erre: 95. - Vancsa1977)
2013. máj. 3. 22:17

Ijesztő. ....

Kôszi szépen a választ. Remélem azóta jól vagytok.

Még az érdekelne, hogy hány ágyasok a szobák?

Te hogy tapasztaltad, összetesznek pl "számozott utcabeliekkel"?

Illetve hány napot kötelező bentmaradni?

2013. máj. 3. 16:05

Én februárban szültem Miskolcon.Nagyon lassan telnek a napok.Főleg a császárosoknak,mint nekem...

Nekem csak másnap hozták föl az örzőbe megmutatni a fiamat.Majd amikor lekerültem az elsőre később hozták oda.Majd elvitték a Gyek-re,mert még a hasamban fertőzést kapott:-( De helyrehozták hamar.

Ott lehet veled a baba.Csak reggel viszik el a csecsemősök fél 7-7 óra felé,mert akkor fürdetik,de viszik is vissza mindjárt.

Pelenkát,popsitörlőt,babahintőport,alkoholt vigyél magaddal,mert nem adnak.Meg tápszert se ha netán nem lenne tejed(nekem nem volt sajnos:-(( )

A wc-vel,és a fürdővel vigyázz,mert nagyon tré,mocskos az egész.Én az első emeleten voltam a fürdő melletti szobában,de nagyon mocskos volt minden!

Kérdezz ha valami érdekel.

2013. máj. 3. 11:23

Sziasztok!

Hátha követi még valaki ezt a fórumot...

Esetleg le tudnátok írni, hogy hogyan telnek a szülés utáni napok a kórházban? A babák az anyákkal lehetnek a szobában, vagy elviszik a csecsemősök? Sok helyen olvason, hogy elviszik a csecsemősök, és csak 3 óránként hozzák enni a babákat. Én Debrecenben a Klinikán szültem elsőnek, ott babás-mamás szobák vannak, és azok a babák, akikkel nincs gond, első pillanattól az anyukjukkal lehetnek.


Itt a megyeiben ez hogyan van? Köszi a segítséget előre is.

93. ukibaby (válaszként erre: 91. - Zsülienn)
2013. jan. 20. 16:11
szia én nála szültem mind a 2 gyerekem,a 3 iknál épp nem tudtam elérni,de lelkiismeretes 1 ember én nagyon szeretem..hétfön megyek hozzá
2013. jan. 9. 18:22

Nagyon jó!!!!!!!!!

Amikor 1 hétig Miskolcon voltam ő UH-ott.

Állítólag sok a páciensei.

2013. jan. 4. 12:48

Sziasztok!

Milyen orvos Dr.KOcsi Norbert Csaba?Szülésnél rendes volt?Mennyit kért csak a szülésért?Köszönöm előre is a válaszokat:)))

2012. okt. 17. 18:02

Sziasztok Kedves Anyukák!

Végzős védőnő hallgató vagyok és szakdolgozatom megírásához szeretnék tőletek segítséget kérni! Témám az intimtorna hatása a várandósságra, vajúdásra és a gyermekágyi időszakra. Lenne köztetek olyan aki kitöltene nekem egy ezzel kapcsolatos teljesen anonym kérdőívet? Leginkább olyanokra lenne szükségem akik már végeztek intimtornát, illetve kismamtornát. Elküldeném elektronikusan és így még egyszerűbb lenne. Várom válaszaitokat és előre is nagyon köszönöm! :)

89. anitaas (válaszként erre: 88. - Kiraanyu)
2012. jún. 25. 16:19

Megnézem Köszönöm.

Igen inszemináción voltunk és az első sikeres is volt :) Még nagyon az elején vagyok 10 hetes leszek csütörtökön :)

88. kiraanyu (válaszként erre: 87. - Anitaas)
2012. jún. 25. 15:43

Leírtam a másik fórumon a tarifát. Idén áprilisban még ennyi volt, sztem nem változott.....

Boldog babavárást.

Hány hetes vagy? Inszeminációval sikerült?

87. anitaas (válaszként erre: 85. - Kiraanyu)
2012. jún. 25. 13:34
Azt tudom, hogy már csökkentett. Én már egy jó ideje hozzájárok, de sajnos átkerültem a Kaáli intézetbe, és most, hogy összejött a baba, visszatértem hozzá, csak még nem igazán kérdeztem meg mennyi az annyi :)
86. Pocok:) (válaszként erre: 85. - Kiraanyu)
2012. jún. 25. 12:44

Igen már most nem vállalja túl magát.Én semmi pénzért le nem cserélném:)

Én nagyon biztonságban érzem magam nála.

85. kiraanyu (válaszként erre: 83. - Anitaas)
2012. jún. 24. 22:44

Írtam a másik fórumon.

Nekem az a tapasztalatom, h már nem vállal rengeteg beteget. Nem vállalja annyira túl magát, mint pár éve....

2012. jún. 24. 20:33
Én úgy hallottam,hogy neki nagy a pacientúrája
2012. jún. 24. 19:53

Sziasztok!

Én, dr. Dienes Józsefről érdeklődnék. Elsősorban az áraira. Szülésnél fix tarifája van?

82. be749d73f9 (válaszként erre: 78. - Drozd)
2012. máj. 28. 13:17
Igen, azóta én is rájöttem és elnézést is kérek!!! Tényleg nem feküdtem a földszinten, ott csak az NST és a cukrom miatt jártam. A szülőszobám pedig a papás szülőszobán voltunk mindkétszer.
2012. máj. 27. 16:32

A földszinti szobákban(már amikor a szülőszobáról kikerültem)olyanok voltak,mint én akik a szülésre vártak,vagy már megszültek,és koraszülött lett a babája.

Ja meg bocsi volt 1 csaj aki 12 hetes volt,és a nőgyógyásza befektette kiszáradás gyanújával

80. Vancsa1977 (válaszként erre: 78. - Drozd)
2012. máj. 27. 16:28

Szia.

Ha bemegyünk a kórházban a 2.-ik ajtón jobbra ki van írva,hogy Szülőszoba-mellette van 1 lift.Nem messze van a folyosó,és az asztalok székekkel.Azaz a földszinti szobáknak van az előtere.Én azoknak a szobáknak az egyikében voltam.

A szülőszobára visszatérve-ott van 1 hosszú folyosó-abból balra van a vajúdó-ott sok ágyak vannak.Akinek meg már szülnie kell átkerül a szembeni szobába szülni.

Én a vajúdó utáni helyiségben voltam,ami tulajdonképpen 1 gyógyszeres szoba volt.Ott 1 kis csaj vajúdott,mert csak ott volt hely.Engem reggelig rákötöttek az nst-re.Majd elvitték a csajt,és 1 másik jött vasárnap estig,amíg engem át nem vittek a földszinti szobák egyikébe.

2012. máj. 27. 16:20
É
78. Drozd
2012. máj. 27. 15:53

Sziasztok


Bocsi hogy közbeszólok, de szerintem elbeszéltek egymás mellett.


Szerintem Vancsa a vajúdúrol beszél, mivel az csak 1 van tudtommal a megyeiben ,és ott valóban azzal raknak össze aki éppen szülni akar csak még várat magára.

Fnbetti pedig szerintem a szobákról, ahol ha tehetik valóban figyelnek!

77. Vancsa1977 (válaszként erre: 76. - Be749d73f9)
2012. máj. 27. 14:46

1:-ÉN KIKÉREM MAGAMNAK,HOGY NEKEM FIZETETT VOLNA AZ ÓZDI KÓRHÁZ!!!!!Csak hasonlítás végett mondtam-azaz írtam,hogy az Ózdi a Miskolci Megyeihez képest luxusszálloda!!!!


2:-Nekem volt TAPASZTALATOM A szülőszobáról-Ugyanis amikor Ózdról átvittek mentővel Miskolcra mindjárt a szülőszobára vittek,és ott voltam 1 napot!!!!!!!!!!!!!!!!!


3:-Van tapasztalatom,mert ha olvastad a lentiekben a hozzászólásomat,én 1 hétig voltam bent a Megyeiben,és saját felelősségemre hazajöttem.Mert egyszerűen alpári ami ott működött.


4:-Azért nincs olyan tapasztalatod,mert gondolom az emeletek valamelyikén voltál,és nem a földszinten....Ott épp eszű ember nem sokat bír ki.Haza kellett volna már nekem is hamarabb mennem..És cigányokkal voltam egy szobában.Mint írtam 1 napig a szülőszobán voltam,de nem indult be a szülés,így ki tettek a földszinti szobába(4 ágyas)2 cigány csajhoz.Majd hozzánk jött hétfőn még 1.Majd az első 2 hazament kedden.Szerdán meg megint jött 1 37 éves,és egy 14 éves cigány nő.Ennyit a nem összerakásról.....


5:-Kocsis doktorról csak jót tudok mondani!!!!A Megyei kórház Szülészetnének ő csak pozitívuma!!!

76. be749d73f9 (válaszként erre: 69. - Vancsa1977)
2012. máj. 27. 13:10

Ha Ózdon szültél és nem a megyeiben, honnan tudod, milyen a szülőszoba?????

Én nem tudom, miért jó egyeseknek így elhordani egy-egy kórházat nulla saját tapasztalat alapján?? Fizet neked ezért az ózdi esetleg????

Én 2x szültem a megyeiben és SEMMILYEN olyan irányú tapasztalatom nincs, amiket te írtál!!!

Ja és nem raknak össze cigányokkal, ha te nem vagy az!! Én azért voltam tovább megfigyelésen a szülőszobán, m csak később szabadult fel hely fent olyan szobában, ahová rakni szerettek volna!!!! Bocs!!!!!

2012. máj. 27. 13:04

Hihetetlen h ahányan vagyunk, szinte annyi különböző vélemény!

Én mindkét babámat a megyeiben szültem, 2008. októberében és 2010. szeptemberében és nekem csak pozitív tapasztalataim vannak a kórházzal kapcsolatban.

Mindkettőjüket Dr. Kocsis Norbert Csaba doktor úrnál és a lehető legjobban meg voltam vele elégedve!! Tervezünk 3.-at is, eszembe sem jut, h mást válasszak!

A szülésznő is mindkét alkalommal Csuhaj Miklósné Ilona volt, először véletlenül, m pont ő volt ügyeletben, másodszorra meg is fogadtuk, mert LEHET SZÜLÉSZNŐT IS FOGADNI!!! Ugyanis először is, anélkül h megfogadtuk volna, olyan tündéri, segítőkész, csupa jóság volt, h nem akartam mást! Csak ajánlani tudom mindenkinek!!!

A szülőszobán végig bent lehetett a párom, bár mi természetes úton szültünk, a császárról így nem tudok nyilatkozni, még a gátvarrásnál is!

A 3 nap alatt, míg bent voltunk senkire nem panaszkodhatom, a szülőszobán sem, bár ott nagyon kevés időt töltöttünk mindkét alkalommal, 2, ill. 1 órát, az ápolónők, csecsemősök, mindenki a lehető legtöbbet tette értünk végig.

A születése napján az én fiacskám sem akart szopizni, de nálunk az volt az oka, h a terhességi cukrom és az inzulin miatt, születése után nagyon alacsony volt a vércukra, ezért cukros vizet adtak neki, h helyreálljon, de csak ezen a napon. Miután másnapra helyreállt, és nem kapott, el is kezdte szépen a hamizást.

A tisztaságról annyit, nem modern kórház, ez igaz, de én nem találkoztam olyan dologgal, amíg bent voltunk, ami miatt olyan szavakat kellene használnom, mint itt egyesek, pláne nem úgy, h még csak nem is saját tapasztalatról beszél! Más valami elmondás alapján és megint más átélni. Sőt, dohányzókkal, illetve még csak cigiszaggal sem a találkoztam a wc-n egyszer sem!!

A babát mindkétszer a hasamra tették, miután kibújt és megkaptam szülés után a 2 órás megfigyelés alatt is! Ezután, 3 napig, amíg bent voltunk bababarát kórház lévén "rooming-in" van, tehát alapvetően a baba végig veled van, csak reggel viszik el fürdetni és megmérni vagy esetleg, ha pihenni akarsz és kéred, v míg látogatóid vannak v elmégy zuhanyozni, be lehet adni nyugodtan a csecsemőosztályra, bár én ezt nem vettem igénybe. Tündéri szobatársam volt, vele ezt megoldottuk, felváltva!

azt hiszem mindenre kitértem, ami fontos lehet! Ha valakit érdekel ezen kívül még valami, nagyon szívesen segítek! További szép napot:Bea

74. Vancsa1977 (válaszként erre: 73. - Gyöngy0706)
2012. máj. 18. 22:22

Én nemhogy nem jattoltam Kocsisnak,hanem SENKINEK SEM!!!!

Amikor megszültem akkor sem adtam senkinek!!!És kikérem magamnak ezt a rágalmazást,hogy fizettem az orvosoknak!!!

Azt elismerem,hogy nem lehettem szimpi Gubásnak,DE NEM TALÁLSZ A FÖLDÖN OLYAN EMBERT AKIT MINDENKI SZERETI,ÉS ŐT IS SZERETIK!!!


Kinek a pap kinek a papné..

73. Gyöngy0706 (válaszként erre: 72. - Vancsa1977)
2012. máj. 17. 21:47

Szia! Nem akarok vitatkozni veled és én sem akarlak megsérteni! De nem JATTOLTAM többet mint más,a kórházban más orvosnál sokkal több a "tarifa".De mint írtad te nem ott szültél és nem tudhatod. Biztos nem jattoltál eleget Kocsisnak azért raktak össze a kisebbséggel. A szimpátiáról meg annyit,hogy valószínűleg Te sem voltál szimpi Gubás doktornak .

Nekem minden Kocsis doktor csak nem gyönyörű.....

72. Vancsa1977 (válaszként erre: 71. - Gyöngy0706)
2012. máj. 2. 19:11

Szia.

Mert gondolom (nem akarlak megsérteni),de biztosan sokat jaktoltál Gubásnak,és azért jó neked!!!

Nekem nem szimpatikis,mert velem köcsög volt.

ÉS KÉPZELD EL ÖSSZEEAKTAK CIGÁNYOKKAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hát nem egy luxusszálloda az biztos!!!Az Ózdi kórház az biztos hogy luxusszálloda a Megyeihez képest,de kinek a pap kinek a papné.....Ocsmány 1 kórházrész.A sebészet szépen meg van csinálva,meg a belgyógyászat,de a szülészet....

Az ápolónők is szemetek voltak,és flegmák.A csecsemősökről nincs véleményem,mert nem ott szültem.

Akkor nem egy az izlésünk,mert Gubás meg se közelíti Kocsis doktort!Ugyanis Kocsis Csaba gyönyörű hapsi!!!!

71. Gyöngy0706 (válaszként erre: 69. - Vancsa1977)
2012. máj. 2. 13:12

Sziasztok!

Nekem csak pozitív tapasztalatom van a Megyei kórházzal kapcsolatban.Én tavaly decemberben szültem ott a fiamat. Nagyon rendesek a szülésznők,nővérek.(1 csecsemőssel volt összetűzésem ).Az orvosom Gubás doktor volt,nagyon rendes,figyelmes,rugalmas volt végig a terhességem és szülés alatt is.NEM RAKNAK ÖSSZE A CIGÁNYOKKAL HA NEM VAGY AZ ÉS VAN ELÉG SZABAD ÁGY,SZOBA!!!

Lehet,hogy nem luxus szálloda de szakmailag az ottani személyzet sokkal inkább van a toppon mint a megyében bárhol!ÉN a környező kórházakról és személyzetről hallottam és tapasztaltam rosszat!

A szülésem előkészítéssel együtt 3 óra alatt lezajlott,és nagyon pozitív élmény nekem és a páromnak is. Gondolom a személyzetnek és sz orvosomnak köszönhetően.

Ja és szerintem Kocsis doktornál jóval jobb pasi Gubás doki!

70. Vancsa1977 (válaszként erre: 63. - Viki0401)
2011. nov. 8. 09:23
Kocsis Csaba dr.magasan jobb hapsi,mint az a gubás....
2011. nov. 8. 09:22

Sziasztok.

Nekem csak és kizárólag rossz tapasztalatom van a Megyeivel kapcsolatban.Tavaly szültem-Ózdon és nem Miskolcon hálistennek.Az Ózdi luxusszálloda a Megyeihez képest.

Mocskos kórház,a cigányokkal összeraknak(itt Ózdon nem)

A szülőszoba is mocskos,és leordítják a kismamákat ha kiabálnak...

Gubás doktor egy cinikus.flegma,lekezelő f.sz..Pedig ő is Ózdi származású

68. aranyhajúka (válaszként erre: 67. - Monika2901)
2011. okt. 22. 11:15
szia. Dr. Gubás telefonszáma.06-709415168

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook