Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


127. nikkica (válaszként erre: 126. - Vancsa1977)
2013. aug. 7. 21:37
hány napig voltál bent ?
126. Vancsa1977 (válaszként erre: 125. - Nikkica)
2013. aug. 7. 17:44

Hát igen.Amíg bent voltam akkor volt takarítónő,de csak ott seretepertélt ahol csak a papok táncolnak....

Az én szobámban volt sötétítő.Aminek hasznát is vettem,hisz februári szülés volt,és hamar sötétedett,és későn virradt.

125. nikkica (válaszként erre: 124. - Vancsa1977)
2013. aug. 7. 14:24

hát igen... :D nem semi ami ott van :D de ez van az egészségügyben sem lehet bizni :Dú

Meg jó oké... a romák csak szülnek össze vissza ( tisztelet a kivélnek) de akkor is pocsék ahogyan kinéz ott minden.a folyoso is ahol a láttogatás folyik. Érdekes a másik oldalo ahol a parasztok voltak ott teritő az asztalon sötétitő plusz függöny.ahogy kell amott meg csak egy szakadt sötétitő :D és cső :D

124. Vancsa1977 (válaszként erre: 123. - Nikkica)
2013. aug. 7. 11:42

Huh...Akkor nem semmi dolgok mentek ott akkor!!!

Akkor horrorabb lett a kórház,mint volt!!!!

Én 3 drnőt láttam.Azaz csak az egyik volt drnő,a másik 2 csak rezidens volt,de azok nagyon rendesek voltak velem.Az egyik aznap mielőbb bevittek volna a műtőbe,a másik 1 kövér drnő jelölt meg egész héten jött vizitelni,és beszélgettem vele sokszor.

123. nikkica
2013. aug. 6. 19:27

Meg a gyerek is egy dobozba volt egy szakadt pledel le takarva. meg egy nagy méretu feher puloverkébe. es kerdeztem tole h

neme lehet. a sajat ruhajaba a gyerek azt mondta h. nem engedik nekik. de a.masik osztalyon meg a sajat ruhajukba lehetnek a gyerekek. Jaaaa meg most jutott eszembe . ott volt mellete egy fiatal roma lany es a szulesnel a gyerek fejet meg nyomtaak neki. de eleg rendesen lehetey lattni. meg meseltek h. Volt ott egy csaj el meent a wc.re de mondta a novereknek h. szulni fog mert el ment a magzatvize meg fajdalmai.vannak es elment a csaj wcre.mert elkuldtek. Arraa lett mindebki figyelmes h. a csaj kiabal h. siessenek mert a gyereknek a feje kint van

ugy.mentek oda.es a csaj meg szult. Koraszülott babat hozott vilagra.

122. nikkica
2013. aug. 6. 19:21
Huhh annyira emlekszem h. a 1-2 on volt. azt hiszem h. dr nö volt. ha minden igaz. de nem tudom :) meg hogy mindennap ment hozzà meg kerdezni h. hogy van. meg a gyereket is dicserte neki. a szuloszoba az meg ak. ezekszerint vago hid :) meg ugy tudom h. van külön szüleszet annak aki perkàl. nem tudom meg h. kinel fogok szulni vagy hogy hol. de az tuti h. ott nem szeretnek.
2013. aug. 6. 18:04

Végül is a hosszabbik folyosón volt?Melyik szobában?Amikor én februárban bent voltam rajtam kívül még 1 fehér csaj volt a szembeni szobában:-(


Nekem nem volt az ápolónőkkel gondom.Az egyik egy szemüveges flegmázott 1 kicsit,de nem volt olyan túlzó a viselkedése.

Megkérdezhetem,hogy kinél szült a sógornőd?


És ha a férjed nem enged oda,akkor hol akarsz szülni?

Ja amúgy beszéltünk a tisztaságról.Szerintem a szülőszoba(lent a földszinten a bejáratnál jobbra) se egy patyolat....Nem voltam teljesen 1 napig ott bent,de takarítót egyáltalán nem láttam ott....

120. nikkica (válaszként erre: 119. - Vancsa1977)
2013. aug. 6. 16:13
Az àpolónö meg aki ott volt pont amikor mu voltynk ott az meg egy pocsèk volt. egyebkent amikor bementem nem is vettem eszre higy ott csak romak vannak. es kajak el vannak különitve a paraszok ... csak azt nem ertetem hogy a sogornom miert volt oda rakva .aztan meg kerdeztem hogy ez hogy müködik és azt valaszoltàk hogy azert van ugy mert azon a részlegen vannak azok akik nem fizetek es aakik fizetbek a folyoso masik szàrnyaban vannak.... DE KÈTDEZEM ÉN!! MINDEN PARASZTNAK VAN PÈNZE ARRA HOGY.FIZESSEN EGY ORVOSNAK??? kétlem :) mert voltak abban az ugy nevezet roma oldalon jó modú romàk is,akiknek arany nyaklànctòl kezdve minden csünggöt rajta. Na de ez van. :) vègülis lehet jobb igy h. külön vannak rakva a nök de szerintem aa higéniàt mind a.kétt szàrmazàsù rétegnek biztosítani kellene !!! ;)
119. Vancsa1977 (válaszként erre: 118. - Nikkica)
2013. aug. 6. 15:08

Szia.Megmondtam:-))))

A fürdő+wc akkor is olyan volt amikor ott voltam.A fürdő melletti szobában voltam csak a szennyesruha-tároló volt köztünk,így nem mentem messze a mocsokba......

Igen vannak jó orvosok,de van 2-3 aki nagyon flegma

118. nikkica (válaszként erre: 105. - Vancsa1977)
2013. aug. 5. 23:59

Mindenben igazad van a sogornom juliusba szult. ês voltunk beny hozzàjuk lattogatoban. ami ott fogadot az förtelem... nem gindoltam volna hogy egy kòrhaz ilyet meg engedhet magának. jò oke szegeny az orszag föleg a borsodi regio ... de könyörgöm!!! Ha roma szarmazasu emberekröl van szó vagy ha magyar nökröl akk. is meg engedhetetlen ami ott van. A làttogatàs soràn benèztem a fürdöszobàba ahol a nök el vègezhetik a tisztàlkodàst!!! ÉN ugy gondolom hogy ott tisztàlkodni higénikusan nem lehet!!! a furdöbe az a lattvany fogadot h. a véres betétek szana szèljel volt dobalva ,csempe véres volt, a zuhanykàd koszos!!!! Ez fogadot ott engem a wc.k le vérezve stb

sorolni is rossz ès undorìtó!!!!

Nem gondoltam volna hogy egy korházba ez vàr ugyan is nem ezt tanultam!!! Miskolcon a ferenczi

sàndor egèzségügbibe jartam érettségire 3 èvig ès. mindig azt tanitottàk az óran hogy mennyire fontos a higénia.... persze .... :) ehez kèpest egy. kòrhàzban nem tudjàk biztosìtani. A pàrom meg is jegyete hogy abba a kòrhàzban én nem szülhetek! Az orvosokròl a megyeiben jòt hallotam. a sogornöm mesèlte hogy neki nem volt fogadott orvosa és csak ügyeletesnél szült de valami eszmèletlen rendes volt vele mindenki ès a babàval is :)

117. anitaas
2013. jún. 2. 20:30
Én kaptam, a szobatársam nem, szerintem orvos függő.
2013. jún. 2. 14:42
Köszi.
115. Vancsa1977 (válaszként erre: 114. - Tücsibogár)
2013. jún. 2. 12:23

Van akinek nem.Nekem sérvem is volt.Egy úton kiszedték a sérvet a babával együtt,így 4 az 1-ben történt.

Meg kinek mennyi váladék marad(már bocsi,hogy így írom),és ha nem tudják kipucolni a császár alatt,akkor berakják.Nekem 3 napig volt bent a katéter.

2013. jún. 2. 11:46
Ha császár van, itt tesznek katétert a sebbe???????
113. anitaas (válaszként erre: 111. - Tücsibogár)
2013. jún. 2. 10:49
A szülészetre elvileg nem lehet vinni, de volt aki sajátba volt igaz minden nap letolták érte de abba volt. A látogatás csak délután van, de ha olyan a portás felengedik :) Igaz nm hosszú időre :) Én is inkább lementem
112. Vancsa1977 (válaszként erre: 111. - Tücsibogár)
2013. jún. 2. 10:26

Amikor én a patológián feküdtem akkor a saját hálóingemben voltam.Most februárban a szüléskor meg kórházit adtak.Volt,hogy 1 nap 2-3-at is,mert váladékozott a kis seb ahol a katéter volt,és átütött.

A látogatás tudtommal csak akkor van délután.Nem tudom meg lehet-e ilyen esetekben beszélni a dolgot.Amikor én bent voltam akkor látogatási tilalom volt,és én mentem le a bejárati ajtóhoz a férjemhez,és a fiamhoz.

2013. jún. 2. 03:33

Lányok! Annyiban tudnátok még segíteni, hogy mi a menete a látogatásnak? Láttam a kiírást, hogy délután 2 órán keresztül van látogatás. Az Apát sem egedik ettől eltérő időben? Nekem a Párom sokszor 12-20 között dolgozik, és a beosztással nem nagyon tud variálni, mert most váltott munkahelyet, nem kezdhet egyből a próbaidő alatt csereberével... illetve a 2 éves kisfiammal semmiféle módon nem találkzhatok majd? Egy ölelésre vagy puszira legalább?


A másik kérdésem, hogy tényleg csak a kórházi hálóingebn lehet bent lenni? 5 pizsamát tettem oda,melegítőnadrágot, felsőket, de akkor teljesen felesleges akkora csomag, amit én csináltam, és megszelektálom./Debrecenben szültem elsőnek, ott nem kellett a kórházi cuccban lenni, ott kényelmes otthoni ruházatot javasoltak, az első pár napra is otthoni hálóinggel../

110. Fanta86 (válaszként erre: 109. - Anitaas)
2013. jún. 1. 22:06
köszi az infót :) igen, van orvosom, csak elkövettem azt a hibát,hogy megnéztem a barcikait :) de maradok a megyeiben szerintem,egyrészt a dokim miatt, másrészt ne adj Isten koraszülés lenne,mégis itt a kora....de ne legyen így
109. anitaas (válaszként erre: 108. - Fanta86)
2013. jún. 1. 21:33
Szia, a patológián van a fekvős nst mellett de az is 2 személyes. A szülészeten is van :) de ha van orvosod rövid folyosóra kerülsz :) 2-3 ágyas szobába
108. Fanta86
2013. jún. 1. 21:17
Sziasztok! Én is voltam 4 napot a patológián...valóban érdekes :) én most 19 hetes vagyok. Nem tudjátok van-e VIP szoba? Mert elég kecsegtető a barcikai szülészet....
107. Vancsa1977 (válaszként erre: 106. - Anitaas)
2013. máj. 6. 10:53
Az első terhességem alatt 2010-ben a 34.-ik héten én is feküdtem 6 napot a patológián.De hazajöttem saját felelősségemre,mert nem bírtam ott lenni.Tudom milyen amiről írsz!!
106. anitaas (válaszként erre: 105. - Vancsa1977)
2013. máj. 5. 11:57
Sajnálom a rossz tapasztalatot. Igen mikkor én bent voltam akkor is volt aki átjárt arra a folyósora a mosdóba. Terhességem alatt sokat feküdtem a patologián (nst-nél) ott is szelektálva voltak a szobák, a mosdó viszont közös volt, ami hát mit ne mondjak hagyott kivetni valót és a 2 zuhanyzóbol CSAK 1 műkődött! Ott annyi volt a szerencse, hogy egy takarító mindig szolgálatban volt, sajnáltam szegényeket.
105. Vancsa1977 (válaszként erre: 103. - Anitaas)
2013. máj. 5. 11:27

Akkor azért nem láttad a mocskot!!!!!!!!!!!!!Mert a másik magyar csajnak az egyik takarítónőnek nevezette nő ismerőse volt,és az mondta,hogy menjen arra kis folyosós fürdőbe,mert ott nincs mocsok,mint ahol én voltam.

Én a nagyobbik folyosón voltam a fürdő melletti második szobában(mellettem a szennyesruha tároló volt).

Amikor lekerültem az elsőre a szobatársam mindjárt felhívta a figyelmemet,hogy pelenka kell,meg ha nincs tejed nem adnak tápszert.A csecsemősök is ugyanezt mondták,és az egyik külön ki is hangsúlyozta az etetésnél ha nincs tejem akkor estleg 1 kis teát adnak,de tápszert nem....

Én ezt tudom leírni,mert ezt történt velem.

104. anitaas (válaszként erre: 100. - Vancsa1977)
2013. máj. 4. 18:45
Lift mellett kis folyosón :) Közvetlen az őrzővel szembeni szobába.
103. anitaas (válaszként erre: 101. - Tücsibogár)
2013. máj. 4. 18:42

Van orvosod? Mert akkor biztosan nem a hosszú (kisebbségi) folyosóra kerülsz.

Hát nem nem tudom 2 hónap alatt annyit nem hiszem, hogy romlott az osztály, az, hogy egyes emberek nem figyelnek a tisztaságra az kúltura kérdése, mikkor én szültem nem volt ilyen probléma. Pelenkát is kaptunk napi 3at már ha nem volt kirakva, ha kiraktad a pelánkázóra akkor látták, hogy van és nem adnak. Nekem nem a lábamnál volt a kislányom. Az ágy mellett (én akváriumnak hívtam) egy plexi tartóba ami ki volt párnázva, de azon a folyóson mindenkinek olyan volt.

102. Vancsa1977 (válaszként erre: 101. - Tücsibogár)
2013. máj. 4. 16:23

A kisebbségtől aggóthatsz,mert volt bőven!!!!Mint írtam,az elsőn 2 nagyar csaj volt-én meg 1 másik.....

Én is csak a szülés másnapján egyszer 10 percet,meg 1,5 órát volt kb,és utána csak 1 hét múlva kaptam ölbe:-( Nem vigasz amit írok a tiédhez képest.Nekem ez az 1 hét nagyon rossz volt,és majd megbolondultam,nem még 1 hónapig!!!

2013. máj. 4. 14:47
Kôszi a válaszokat. Olyasmi, hogy adnak-e pelenkát, meg milyen a kaja nem nagyon érdekel../de köszi, hogy leirtátok azét, mert, akkor dirktben így készülök/. Ami aggaszt nagyon, a kisebbség....meg, hogy esetleg elviszik a babát, se akkor nem viszik el, ez megnyugtató. /első szülésem 32 hétre koraszülés volt, és 1 honaposan foghattam meg először a fiaimat...így stresszel a gonsolat, hogy külön kell az ujszülött babámtől lennem.../
100. Vancsa1977 (válaszként erre: 98. - Anitaas)
2013. máj. 4. 11:54

Hát nekem nem úgy volt februárban:-(

Te a nagy folyosós szobák egyikében voltál,vagy a lift melletti kis folyosósban?

A wc-k ocsmányak voltak amikor én bent voltam,lehányva,vérezve.A fürdőben meg olyan a zuhanytálca,hogy amikor a Facebook oldalamra feltöltöttem a képet a tálcáról az egyik ismerősöm azt írta,hogy ő még papucsba se állt volna bele.....

A tápszerről meg nekem konkrétan megmondták,hogy ha nincs tejem akkor oldjam meg tápszerrel ahogy akarom.

Pelenkát meg amikor itt Ózdon a nagyobbik fiamat szültem akkor it adtak.Csak popsitörlőt kellett vinni.

99. Vancsa1977 (válaszként erre: 96. - Tücsibogár)
2013. máj. 4. 11:48

Hát elég ijesztő.

Én úgy mentem oda,mintha a marhát viszik a vágóhídra.Én Ózdi vagyok.

Igen jól vagyunk hála az égnek!!!

Én 3 ágyasban voltam,az ágy végére van ráakasztva a babának 1 kis rácsos kosárka,abba kell aludnia.De volt majdnem velem szemben 1 szoba ott 6 ágyas volt,de abban amikor én ott voltam csak kisbbségiek voltak.

Igen összerakanak!!!!!!!!!!!!!!Engem is sajna:-(((

Amíg ott voltam az első emeleti szobában szombat délelőttől a következő hét péntekig addig rajtam kívül még 1 magyar csaj volt csak az emeleten:-(((

A császárosok 1 hétig szoktak.Nekem február 15.-én volt pénteken a császár,aznap vittek is a műtő melletti örzőbe(3.-on van)-onnan másnap vittek le a gyerekágyas részre az elsőre.De a másodikon is gyerekágyas rész van.És a következő hét pénteken engedtek haza.

Aki meg simán szül azt már hazaengedik 3-4 nap után.

A kaja:-az ebéd elég jó csak kevés.A reggeli,és a vacsora meg ehető,de kevés,és állandóan szinte vaj van....A nővérek tűrhetőek..

98. anitaas (válaszként erre: 96. - Tücsibogár)
2013. máj. 4. 07:13

Nekem nem voltak rossz tapasztalataim.

A mosdó nem volt tré, és elkülönített folyosó van!!! Én 2 ágyasba voltam, azon a folyóson 4 kétágyas, 1 háromágyas és 1 ötágyas szoba volt.

Az való igaz, hogy pelust és ilyeneket vinni kell, de ez így van szinte mindenhol. Mi kaptunk tápszert még úgyis, hogy volt tejem, de amikkor elvitték megfürdetni mindig úgy hozták vissza, hogy meg volt etetve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook