Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. aug. 14. 15:03

Hát ma az egyik család nyilatkozott akiknek meghalt a babájuk. :( Elég szomorú, hogy a higiéniás szabályokat sem tartják be :( Gumikesztyű, kézmosás (fertőtlenítővel) És az apuka mondta többször mikor ment a babához nyitva volt az inkubátor ajtaja

De azokat sem értem akiknek ott van a babájuk még és koraszülött Én tuti átvitettetném az esetre hivatkozva másik kórházba.

216. nikkica
2013. aug. 14. 14:15
De lényegtelen amjd akkor érdemes ebbe az egészbe bele folyni ha majd kiderülnek az okok. addig én lezárom a vitát. addig nincs értelme hogy vádaskodjak.
215. nikkica
2013. aug. 14. 14:14

De látom még Én vagyok a szar mert Én így látom a dolgokat. És nem a kórházat védem. És nem dícsőitem! vhogy ezt én nem így látom.

De nem tudom ha vki benne lenne ebbe a helyzetbe akkor hogy látná át. akkor is ez lenne e vélemény!??

214. nikkica (válaszként erre: 210. - Esther78)
2013. aug. 14. 14:09

Nyilván való dolog. Sajnálatos dolog hogy 8 kisbaba élete hunyt ki. Csak az nem mind1 hogy 5nap alatt ami szerintem nem reális.

Egyébként meg mi könnyen vitázunk ezen,mert nekünk ez csak egy téma. De sajnos másnak aki ebbe bele csöppent és az ő gyerekükkel történt meg annak ez egy trauma! Ez nem velünk történt meg. De kérdezzem én mi van azokkal akik most a poklok poklát élik meg mert a kisbabáját elveszítette? Egész terhessége alatt várta a picit nagy szeretettel,főleg ha az első baba? Én nem lennénk azoknak az embereknek a helyükbe .

2013. aug. 14. 13:46
szerintem egyrészt az életkörülmények rosszabbak, másrészt ott sokkal több a szülés is
2013. aug. 14. 13:33

Csak az a baj, hogy az a 8 gyerek nem 8 gyerek, hanem több. :S

És nem egymásra kéne mutogatni, hanem az okot megszüntetni!

2013. aug. 14. 13:31
30 koraszülött van még az osztályon
210. esther78 (válaszként erre: 209. - Nikkica)
2013. aug. 14. 13:28
Ez marha egyszerű. Szerintem azt sehol nem vizsgálják, hogy miért van annyi koraszülés. Itt se azt vizsgálják. Szerintem nem lenne vizsgálat, ha csak annyi történt volna, hogy 8 koraszülött született. Itt csak azért indult vizsgálat, mert meghaltak. De azt nem is írják, hogy 8 koraszülés volt-e vagy több. Csak azt írják hogy 8 koraszülött halt meg. Az is lehet hogy ettől több koraszülés volt.
209. nikkica (válaszként erre: 208. - Esther78)
2013. aug. 14. 12:23
Tudom,tudom. Én elismerem azt hogy van igazság abban amit írsz! De akk. ha esetlegesen a frontot okoljátok akkor hogy-hogy más kórház ellen nem indul kivizsgálás? meg hogy hogy csak a megyei kórházban történt meg ez az esett? És miért pont borsodban és nem Bp,-en vagy Sopronban vagy Győrben?És miért pont Mo.-on miért nem pl. Németbe ?
208. esther78 (válaszként erre: 205. - Nikkica)
2013. aug. 14. 11:28
Szerintem kicsit félreértetted amit írt. Azért nem jelent semmit a több koraszülés, mert az máskor is van, de amikor front van, vagy időváltozás, akkor sokkal többeknél indul be a szülés. Az hogy most hirtelen ennyi koraszülés volt nem a kórház hibája, arról szerintem nem tehet senki, ki tudja mi volt az oka hogy most hirtelen ennyi kismamánál indult be a szülés. Lehet hogy teljesen normális volt a terhességük, mindenféle komplikáció nélkül. Ezt sajnos senki sem tudhatja előre. Az hogy meghaltak a babák már más kérdés. Az nem feltétlenül függ össze a koraszüléssel, maximum annyiban, hogy a koraszülött babák immunrendszere nincs még kifejlődve. Lehet hogy az fog kiderülni, hogy valamelyik kórházi dolgozó hibája. Az igaz, hogy én sem lennék most azoknak a családoknak a helyében akiknek bent van az újszülött babája.
207. nikkica
2013. aug. 14. 11:05
A fertőzés több okból kifolyolag kelletkezhet. Nem feltétlenül a kosz miatt. Meg a fertőzéseknek is vannak fajtái. Teljesen mind1 hogy milyen fertőzés. ugyan is már ma azt írta a lap hogy nem feltétlenül fertőzés áll a dolog hátterében. Mi akár mit fogunk gondolni és írni nem mi vagyunk a ,,NAGYOK" :D Majd kiderül mi az oka ők majd megfejtik :D
206. nikkica (válaszként erre: 203. - Esther78)
2013. aug. 14. 10:58

Minekt a pénz nem fog vissza.

Hát már rá jöttem. Én csak mellékesen jegyeztem meg a koszt...

205. nikkica (válaszként erre: 201. - VendrinerPiroska)
2013. aug. 14. 10:56
Neked nem jelent semmit? Lehet...De annak a szülőnek annál többet.Nem kívánok ilyen dolgot a legrosszabb rosszakaromnak sem. Nem tudom hogy rhatsz ilyet.... Még nem jelent semmit az hogy 8 koraszülés volt 5 nap alatt? És hogy mind az 5 baba meghalt? Akkor valószinű, hogy az államfő unalomból rendelt el szélesebb körű szakmai felügyeleti vizsgálatott. :D
204. nikkica (válaszként erre: 200. - Csillag29)
2013. aug. 14. 10:51
Elhiszem :S
203. esther78 (válaszként erre: 190. - Nikkica)
2013. aug. 14. 10:26
Ha a legjobb, legbiztonságosabb helyen akarsz szülni, és megvan rá a pénzetek, akkor keressetek egy magánklinikát. De az biztos, hogy akkor jó mélyen a zsebetekbe kell nyúlni. Orvosod van már?
202. esther78 (válaszként erre: 190. - Nikkica)
2013. aug. 14. 10:09
Csak azért kérdeztem, mert a szülészetről beszéltél, hogy milyen kosz van ott. A koraszülött osztály az teljesen máshol van a kórházban, az egy teljesen másik épület, és nem hiszem hogy oda a szülőkön kívül mást is felengednek. És nem hiszem hogy ott kosz lenne.
201. VendrinerPiroska (válaszként erre: 189. - Nikkica)
2013. aug. 14. 08:53
Mondjuk a 8 koraszülés 5 nap alatt semmit sem jelent. Egy hőhullám után általában roham van a szülészeteken. Azt hogy kire hány hetesen jönnek rá a szülési fájdalmak és mennyi hoz be a mentő, azt nem igazán tudja a kórház befolyásolni.
200. Csillag29 (válaszként erre: 198. - Nikkica)
2013. aug. 13. 20:54
Nem tudom :( Bár szerintem azt is észrevettem volna. De azért felháborító és rettenetes érzés volt
2013. aug. 13. 20:08

Sajnos mindenhol hibáznak!

Bár velem nem történt ilyen eset, de sok rosszat hallottam én is!

198. nikkica (válaszként erre: 196. - Csillag29)
2013. aug. 13. 19:43
Úristen !!! Mi lett volna ha fiú lett volna neked is ? Kicserélték volna a babádat!
197. nikkica (válaszként erre: 195. - Pillango2004)
2013. aug. 13. 19:42
Sajnos azt én is láttam. Sogornőm most hogy terhes volt 2x vitte be a mentő a terhespatológiára és az utólsó esettkor már amikor be vitte a mnető az nap mehetünk érte ,mert szó szerint nem foglalkoztak vele pedig már ki volt tágulva is a lábba be volt dagadva nem kapott levegőt és haza engedték! Meg tudnék mit mesélni de inkább itt nem :D
2013. aug. 13. 19:39

A lányomat ott szültem 13 éve Az ügyeletes dokival szülésem alatt semmi gondom nem volt .

De a nővérek és a csecsemősök.....

Lányom született és az egyik nap mikor hozták fürcsi után mondom nézd kicserélték a pléded picim , mi a fene a karszalagod, hogy lett kék? Kiderült valami fiút hoztak oda nekem Persze egyből szóvá tettem és bocsánatot kérnek de hasonló volt a két név......Hát mondom kösz nekem lányom van ez meg fiú....

195. pillango2004 (válaszként erre: 193. - Nikkica)
2013. aug. 13. 19:37

Igen.

2x szültem a megyeibe!

Úgy ahogy a többiek is írták már gáz az egész kórház!

De nem gondoltam volna, hogy ilyet bevállalnak!

Ennyi családot tönkretenni!!!!!!!!

194. nikkica
2013. aug. 13. 19:33
-élsem
193. nikkica
2013. aug. 13. 19:33

Szia. Őket ez mit érdekli? nem Ők szenvednek hanem a szülő!

Bele gondolni is szőrnyű ha velem történe ilyen Ne adj isten szerintem nem is élném túl élsem. Miskolci vagy egyébként ?

2013. aug. 13. 19:24

Én azt nem értem, ha tudták hogy fertőzés van.

Miért nem irányították őket másik kórházba?

Miért tették ki a gyerekek életét ennek a fertőzésnek?

191. nikkica (válaszként erre: 187. - Esther78)
2013. aug. 13. 19:20
Én az öszintét megmondva reggel olvastam az észak magyarország újságban és ott ez van írva : Az esetek halmozódása felvetette egy esetleges fertőzés lehetőségét, az eü hatóság ezért kezdett járvánügyi vizsgálatott.
190. nikkica (válaszként erre: 188. - Esther78)
2013. aug. 13. 19:14
Nem! Mi most tervezzük a babánkat. csak Mi a legjobb és legbiztonságossabb helyez szeretnénk meg keresni a babánk születésére. Kerül amibe kerül :) Még tanácstalanok vagyunk sok mindenben :)
189. nikkica
2013. aug. 13. 19:02
És 8 kora szülés volt 5 nap alatt. Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn rendkívüli vizsgálatot rendelt el az intézményben.
188. esther78 (válaszként erre: 186. - Nikkica)
2013. aug. 13. 19:00
Nálatok koraszülött volt a baba?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook