Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
247. Vancsa1977 (válaszként erre: 243. - Esther78)
2013. aug. 15. 21:58
Amikor február 14.-én késő délután beért velem a mentő Miskolcra Sándor dr volt az ügyeletes.Már akkor flegma,és lekezelő volt velem.Meg olyan vajúdó ágyra tettek a szülőszobán ami pont a nővér asztalra nézett,és szinte egész éjjel(mert nem tudtam aludni olyan kemény volt az az ágy szerű valami)pókerezett a neten...Oszt volt éjjel 1 szülés éjfél után,és le se vezette a szülést,hanem a 2 szülésznő csinált mindent,és Sándor dr csak a méhlepényt nézte meg.....
246. Vancsa1977 (válaszként erre: 244. - Esther78)
2013. aug. 15. 21:53

Hát van humora az biztos!!!!!!!!!!!!:-))

Amikor bent voltam februárban szinte az elsőn 3 éjjel kivételével magamban voltam.Szerdán délután behoztak 1 félkegyelmű,analfabéta Edelényi cigánycsajt.Elvetélt,és kitisztították.Egy éjjelt kellett volna kibírni neki(mert késő délután hozták be,és megfigyelésre bent akarták tartani),de ő saját felelősségére elment végül is hála az égnek,mert nem normális volt.

Lehívták Kocsist még 18 óra körül,mert már akkor haza akart menni a süsü csaj...Oszt ami beszólásokat bevágott annak a nőnek,én majd össze pisiltem magamat.Már rátettem a hasamra kezemet,hogy a röhögéstől ki ne szakadjon a seb:-)))

2013. aug. 15. 21:36

A kórházszövetség elnöke kifejtette: a koraszülés aránya a legmagasabb, 11 százalék körüli Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Heves megyében. Borsod és Heves koraszülöttjeit is a miskolci perinatális centrumban látják el, ott, ahol augusztus 5. és 14. között kilenc csecsemő halt meg.

Velkey György közölte: a magas koraszülési aránnyal összefüggően a csecsemőhalálozások száma is ebben a három megyében a legmagasabb. Példáként említette, hogy tavaly Borsod-Abaúj-Zemplénben a csaknem hétezer szülésre 49 csecsemőhalál jutott, míg például Vas megyében kétezerre 12.

244. esther78 (válaszként erre: 242. - Vancsa1977)
2013. aug. 15. 20:33
Én nagyon csípem a Kocsis doktor humorát is.
2013. aug. 15. 20:32
Sándornál kétszer voltam ultrahangon amikor nem volt az én dokim. A magánrendelésén teljesen normális és nagyon kedves, de voltam nála a kórházban is hát ott elég bunkó volt velem is. Ennek ellenére több ismerősöm is jár hozzá és nagyon szeretik. A magánrendelésén is állandóan rengetegen vannak.
242. Vancsa1977 (válaszként erre: 236. - Esther78)
2013. aug. 15. 20:07

Kocsis Norbert Csaba nagyon jó orvos.Hallottam.És nem mellékes,hogy GYÖNYÖRŰ HAPSI is!!!!!!:-)))))

Én Sándor Zsoltról CSAKIS ROSSZAT tudok mondani,írni.ritka 1 útálatos,köcsög,flegma,beképzelt,lekezelő manusz.Meg még 1 orvos ilyen a kórházban!!!


Nekem a császárt Farkas László csinálta+ még 3 dolgot 1 műtét alatt....

Ja meg Dienes Józsefet dicsérik nagyon,de őt ha felfogadja az ember akkor megkéri az árát azt hallottam.Ő genetikus is még pluszban.Ő is bent volt a császáromnál Takács Tiborral együtt.Takács dr besegít itt az Ózdiaknak is.

241. nikkica
2013. aug. 15. 18:31
ok kösz. nekünk is az van :D
240. esther78 (válaszként erre: 238. - Nikkica)
2013. aug. 15. 18:14
Keress rá neten. Beírod a nevét az orvosnak, és kiadja a honlapját. Ott van telefonszám is.
2013. aug. 15. 18:13
Igen nekünk kaukázusink van.
238. nikkica (válaszként erre: 236. - Esther78)
2013. aug. 15. 17:16
Ez a téma nem ide tartozik de látom nektek is kaukázusitok van vagy tévedek ?
237. nikkica (válaszként erre: 236. - Esther78)
2013. aug. 15. 17:14
MAjd esetleg egy teló számot tudsz nekem adni?
2013. aug. 15. 17:07
Én Kocsis Norbert Csabánál szültem. Nagyon kedves és teljesen megvoltam vele elégedve. Nagyon sokan dícsérik Sándor Zsoltot. Ugyanott van magánrendelőjük, és egyszerre rendelnek. Ők mindketten a megyei kórházban dolgoznak. A magánrendelésük pedig a Búza téren van a 24-es busz megállójában a gyógyszertár felett.
235. nikkica (válaszként erre: 233. - Esther78)
2013. aug. 15. 17:03
És egyébként tudsz ajánlani egy orvost ?
2013. aug. 15. 17:02
De szerintem az a legjobb, ha nem is agyalsz ilyenen. Nem szabad a rosszat bevonzani. Úgy kell egy terhességnek nekiállni, hogy nem lehet semmi probléma. Minden rendben lesz.
2013. aug. 15. 16:59
Mindenki megválaszthatja hogy hol akar szülni. Szerintem ha megvan rá a pénzed, akkor először is egy nőgyógyászt kell választanod, akiben teljesen megbízol. Nem fontos neked a megyei kórházban szülni, ha az orvosod másik kórházban dolgozik, de mint már sokan leírták, ha borsodban fogsz szülni, és ne adj isten koraszülött lesz a babád, akkor mindenféleképpen a megyei kórházban fog kikötni a baba. Max annyival lesz rosszabb ha nem a megyei kórházban fogsz szülni, hogy nem lesz veled a babád, és csak azután láthatod majd, ha téged kiengednek a kórházból. Nem tudom azt hogyha magánklinikán szülsz, hogy ott mit csinálnak ha koraszülött a baba. Nem vagyok biztos, hogy ott helyben eltudják látni, és nem viszik át esetleg egy másik kórházba.
2013. aug. 15. 16:55

Naplós Dorogi Gabriella kérése:

MEGHALT A KILENCEDIK KORASZÜLÖTT CSECSEMŐ A MISKOLCI KÓRHÁZBAN.

Erről forgatok a héten. Tudva, hogy a hivatalos nyilatkozatokra nem nagyon számíthatok, kérek mindenkit, akinek információja van, vagy ismer olyat, aki tud valamit a történtekről, feltétlenül jelezze nekem privátban. Természetesen diszkréten kezelem a dolgot! Mindemellett nem mehetek el a történtek mellett szótlanul és nem is szeretnék.

Számítok a segítségetekre!!!

Nagyon köszönöm!Facebook-on lehet neki levelet írni!!!

231. nikkica (válaszként erre: 230. - Nátháska)
2013. aug. 15. 16:40

Jól van....

Már engem hidegen hagy ez a téma.

Mindenki engem támad be.

Érdekes az Én írásomat mindenki tudja elemezni meg a látás körömet bővíteni,de másét nem :D Semmi baj Én nem haragszom senkire, semmiért ugyan is mindenkinek vannak véleményei és lehet vannak olyan dologok amiket látástalanul megjegyeztem. Sajnálom.

És Én eddig is megértettem mindenkinek a hozállását és ezután is meg fogom.Nincs értelme annak hogy itt idegen emberekkel hajba kapjak amikor ez az egész téma nem rólam szól! És ez a téma nem az Én hatásköröm. Nekem gondom problémám a kórházzal nincs. Mint ahogy le is írtam sokat feküdtem a kórház több részlegén is és ez a kórház jó párszor az életemet is meg mentette kiskoromtól fogva. Ami miatt HÁLÁS IS VAGYOK A KÓRHAZNAK ÉS AZ OTT DOLGOZÓ ORVOSOKNAK!!! Csak hogy is fogalmazam? Kisbabát szeretnénk a párommal és meg ilyedtem hogy ,,Mi lesz ha én is ott fogok szülni? és mi lesz ha a picimnek is vmi baja esik ?" Ennyi volt szerintem a részemről a vitatkozás... ÉS Én is bocsánatot szeretnék kérni mindenkitől akit meg bántottam vagy ha esetleg a kórház hírnevét rontottam.

230. Nátháska (válaszként erre: 216. - Nikkica)
2013. aug. 15. 15:41

"De lényegtelen amjd akkor érdemes ebbe az egészbe bele folyni ha majd kiderülnek az okok. addig én lezárom a vitát. addig nincs értelme hogy vádaskodjak."


Nem akartam ide írni, de ez kiverte a biztosítékot, mert tökéletesen megfogalmaztad az eddigi hozzáállásodat: mindenféle ismeret nélkül vádaskodsz. Elolvasol egy cikket, és levonod a következtetéseidet.



De akkor bővítsük a látókörödet:


"A miskolci kórház már a harmadik haláleset után riadót fújt, és jelezte a történteket az Emberi Erőforrások Minisztériumának." "Az államtitkár ... hozzátette: a kórházban múlt pénteken életbe lépett járványügyi intézkedések, azaz a betegek elkülönítése, a fertőtlenítés továbbra is érvényben vannak." (Hír24.hu) Vagyis ezek szerint a kórházban nem ölbe tett kézzel várták, hogy még 5 baba meghaljon.


"A Népszabadság úgy tudja: elhangzott, hogy valamennyi nagyon kis súllyal, az élettel szinte összeegyeztethetetlen elváltozással (például agyhiány, fél szív) jött a világra, és csak négy érintett anyuka járt terhesgondozásra."


"Az államtitkár kedden arról is beszámolt, hogy a koraszülöttintenzív-osztályon lévő 34 gyermek közül két gyermek súlyos állapotban van."

Ezt csak azért, mert úgy meglepődtél a 8 koraszülött számán. Ezenkívül én úgy gondolnám (ó, hát nem feltételezésbe bocsátkozom én is), hogy a koraszülött-intenzívosztályon nem csak pár órás/napos babák vannak, hanem több hónaposak is, mert addig tartják ott őket, amíg önmaguktól nem életképesek.


Arról pedig, hogy csak a miskolci ellátás lehet sz@r: szalagcím, 2013.03.21. "fertőzés volt a vásárhelyi kórház nőgyógyászati osztályán". Most akkor gyorsan hurcoljuk meg őket is...



Nem állítom, hogy a miskolci kórház tökéletes. Nem állítom, hogy egy dolgozó sem lehet ott bűnös, hogy minden higiéniai szabályt betartottak, stb. Nem voltam ott, éppen ezért nem tudom. Ugyanúgy, ahogy Te sem, és nagyon tisztességtelen dolog ítélkezni bizonyítékok nélkül mindenféle újságcikk feltételezéseire alapozva.



Ha bántó voltam, bocsánatot kérek, de a véleményemet nem változtatom meg.

229. Vancsa1977 (válaszként erre: 224. - Esther78)
2013. aug. 15. 14:32
Én az biztos,hogy idegileg kikészültem volnas a pici babám halála miatt.
228. fzsuzsa76 (válaszként erre: 227. - Fzsuzsa76)
2013. aug. 15. 13:25
És de ebben a megyében igenis elképzelhető, h a 8 baba mind, vagy többségében a kisebbséghez tartozik...persze ez nem jelenti azt, h ettől kevésbé sokkoló ennek a 8 babának a halála
227. fzsuzsa76 (válaszként erre: 226. - Nikkica)
2013. aug. 15. 13:21

Te ugye még sosem jártál Borsod megyében?Az előttem szólók próbálták szépen körülírni, valamint leírták azt is, h Borsod megyében itt van egyedül koraszülött osztály....olvass kicsit utána Borsod lakosságának összetételének....

8 baba halála rettenetes, és nagyon sok, és ki kell vizsgálni.Ezt senki sem vitatja.De itt azért lehetnek más okok is.....

226. nikkica (válaszként erre: 222. - VendrinerPiroska)
2013. aug. 15. 12:07

Nem voltam még terhes ,de attól nekem is van véleményem. De akkor eddig miért nem volt semmi probléma? Miért csak most? Meg mint már le írtam országszerte szülnek nők, országszerte vannak koraszülötek ! És sokan járnak más kórházba is szülni. De csak itt történt meg ez az esett.


Arról meg nem Én tehetek hogy vannak olyan felelőtlen anyák akik sokkal többe nézik magukat mint a gyermeküket. Amugy sem jelenti azt hogy a 8 baba anyukája mind (kisebbségi,cigizik, láthatóan alkoholista, vagy még annál is rosszabb). Kedves Piroska!

2013. aug. 15. 10:12
És tegnap nyilatkozott egy debreceni orvos is, és azt mondta, hogy a koraszülés legtöbb esetben valamilyen fertőzéstől van. És hogy a baba is elkapja a fertőzést.
224. esther78 (válaszként erre: 223. - Vancsa1977)
2013. aug. 15. 10:11
Úgy ahogy mondod. Én biztos nem tudtam volna rögtön nyilatkozni, úgy hogy egy könnycseppet se ejtek.
223. Vancsa1977 (válaszként erre: 217. - Csillag29)
2013. aug. 14. 22:46

Csak az a baj,hogy Borsodban CSAK A MEGYEIBEN VAN koraszülött osztáy!!


A másik:én nem akarok vádaskodni,lehet,hogy nincs igazam,de nem úgy nézett ki az a házaspár aki nagyon letört volna a babájuk halála.....

222. VendrinerPiroska (válaszként erre: 205. - Nikkica)
2013. aug. 14. 20:52

Nikkica, neked úgy látszik az alap dolgokról sincsen fogalmad. Nyilván nem voltál még terhes. Ha egy anyukából ki akar jönni a gyerek, akkor azon sajnos, még hosszú korházi bentléttel sem biztos, hogy lehet változtatni. Egy forgalmas kórházban, mint a megyei, akár két múszak alatt is összejön 8 koraszülés, nemhogy 5 nap alatt. Oda hordják az egész megyéből a problémás eseteket, meg azokat, akikkel helyben nem szívesen foglalkoznak, így nem meglepő, hogy ennyi a kora.

Az újszülött halál viszont más szituáció. Valóban 8 baba az sok, bár kíváncsi lennék azért arra, is hogy milyen volt azoknak a babáknak az előtörténete. Mondjuk a cikkekben említett 1500 gram alatt nem igazán jók a babák túlélési esélyei. Meg a szülők előtörténete is érdekes lehet, mert azért valjuk be, ha valaki végignéz a beteganyag egy jelentős részén, akik az épület körül lófrálnak cigivel a kezükben (kisebbségi, láthatóan alkoholista, vagy még annál is rosszabb),nyilvánavaló, hogy ezek az anyukák, nem igazán tesznek meg mindent, hogy egészséges gyermekük szülessen.


Különben az egész sztori nagyon érdekes, mert én helyből az osztály vezetőjét függeszteném fel, nem a kórház igazgatót.

221. nikkica
2013. aug. 14. 20:09
Megint meg hallt egy baba de az beteg is volt.
220. esther78 (válaszként erre: 218. - Pillango2004)
2013. aug. 14. 18:38
Szerintem vagy nem fog kiderülni, vagy valamelyik utolsó, legkisebb beosztású emberrel elvitetik a balhét. Biztos hogy nem orvos lesz a hibás.
219. 91d4989ab9 (válaszként erre: 217. - Csillag29)
2013. aug. 14. 17:42
ők tettek egyedül feljelentést
2013. aug. 14. 17:04
Szerintetek nyilvánosságra fog kerülni a valódi ok?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook