Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


2013. aug. 10. 16:19

Sziasztok,

június elején érdeklődtem a kórházról, június végén meg is született a Kislányom. Császáros lettem végül, és a kis folyosóra kerültem, két ágyas szobába.

Az összes gyerekágyas nővérke nagyon kedves volt velem. Kérés nélkül hozták a fájdalomcsillapítót. Nagyon normális hangon beszéltek velem. Nagyon sírtam szülés után, vagy 2 órán keresztül, abban az időszakban szerintem sűrűbben rámnéztek, mint amennyire átlagosnak mondható.

Mikor talpraállítottak, maximálisan segítettek. 6 napot voltunk bent, az összes nővérkével találkoztam, és mindegyikről egytől egyig csak kedveset tudnék írni. Nagyon odafigyeltek rám is, és a babára is. Első szülésem császár volt(borzasztó élményekkel), nagyon nehezen lábadoztam utána, nagyon bunkók voltak velem ott ahol akkor szültem. Most nagyon hamar felépültem, és biztos vagyok benne, hogy a normális és gondos ápolásnak is nagy szerepe van ebben.

A csecsemősöktől nagyon féltem. Olyan sok rosszat hallok róluk. Velem nagyon kedvesek voltak. Szerencsére nagy súllyal született a Kislányom, és ügyesen tudott szopizni is, szinte az elejétől fogva. Első éjjel voltak gondok. Csak sírt, és sírt, és sírt. Ahogy letettem azonnal sírt. Nem tudtam pihenni, kimerült voltam. hajnal kettőkor magától bejött egy csecsemős, hogy elviszi a babát, pihenjek. Akkor ez rosszul esett, de ahogy aludtam kicsit, rájöttem, hogy ez a mi érdekünket szolgálta, másnap újult erővel láttunk neki a próbálkozásnak, a baba is, én is, és akkor már sikerült, utána nem is volt szükség rá, hogy elvigyék.

A csecsemősök közt összesen ketten voltak, akiket nagyon elkerülnék az utcán is. Az egyik egy fiatal, nagyon rövidhajű nővérke. Egyik éjszaka pisis lett a babám ruhája, áttotyogtam vele a csecsemőosztályra. Vittem őt is magammal, mert nagyon sírt, ölben meg szépen elvolt, meg nem tudtam, hogy ad-e egy másik ruhát, vagy elveszi a babát, és Ő cseréli ka rajta. Akkor megkérdezte, hogy Mi a francnak hozta ide a gyereket....Nekem ennyi volt vele az össz kontaktom, a szobatársamat viszont kikészítette. Ő nem tudott szoptatni, iszonyat flegma, bunkó és lekezelő volt vele.

A másik nővérke egy alacsony szőke, kleopátrahajú. Szerencsére őt kétszer láttam összesen(másodjára mikor hazajöttünk, Ő öltöztette a babát). hajnal fél 5-re jöttek a babákat összeszedni, vitték mérni és fürdetni. Én minden hajnalban 3/4 4-re állítottam órát, hogy fél 5-re meg tudjam etetni a kicsikémet. Aznap picit hamarabb jöttek, szopizott mellém feküdve a gyerek, Ő meg fogta se szó, se beszéd, levette a mellemről, és már vitte is.. (Nem akarok drasztikus lenni, azért nem írom, hogy letépte a mellemről..) Máskor is volt olyan, hogy még nem fejezte be a szopit, de a többi nővérke mind vagy visszajött érte, vagy kérte, hogy ha végeztünk vigyem át.

A csecsemősök szerintem nagyon türelmesek. A Szobatársam nem volt egyszerű eset. Nehéz természetű lány szerintem nagyon. Nem ment Neki a szopi, de nagyon akarta. Minden műszakban mindhárom nővérke végtélen türelemmel magyarázta neki mit hogy kéne, hozták a bimbóvédőt, tanították fejni mikor már kezdte feladni stb. A rövidhíjú nővérke volt az egyetlen aki neki is sorra beszólogatott, a többiek egyszer sem.

A mosdók állapota olyan amilyen. Nem egy szálloda színvonal, de én állandóan összetalálkoztam a mosdóban a takarítónővel, láttam, hogy pucolta, a szobában is többször felmosott naponta.


A császárnál az altatóorvos viselkedése bicskanyitogató volt. Pánikrohamot kaptam(nem vagyok pánikbeteg egyébként.) és kigúnyolt, rendesen megszégyenített. Ezt még helyre kell tennem magamban.

A saját orvosom olyan volt amilyenre számítottan tőle. Lett komplikáció a műtétem közben, 2,5 óráig tartott a szokásos 30 perc helyett, de szerintem nagyon szépen összerakott, mert hiperszupergyorsan felgyógyultam. Felszívódó varratot tett,így nem kellett kiszedni, de vizsgált a lábadozásom alatt is. Minden nap bejött és megnézett.


A hosszú folyosóra egyszer kellett átmennem. Akkor éreztem igazán mennyire szerencsés vagyok, hogy nem oda tettek. Iszonyat bűz van. Egy hálóinget kellett átvinnem, mert lekéstem vele a szennyesösszeszedő kocsit. Még órák múlva is éreztem a hajamon azt a szagot, pedig 2 percet ha ott töltöttem, vagy még annyit sem.


Összességében nekem nagyon pozitív csalódás volt az egész. Ha mégegyszer szülnék, ugyaniett tenném, ugyanennél az orvosnál. Viszont fogadnék altatóorvost, ez biztos.

2013. aug. 10. 14:55

Atyaúristen....Mi történt a Megyeivel az elmúlt 6 évben??? Én 2006. decemberében szültem ott, 2 ágyas kórteremben feküdtem (jó jó, volt választott orvosom), a mosdó, WC tökéletesen tiszta, higiénikus volt. és csak jó élmányeim voltak.Mindent adtak (pelenka, popsitörlő stb). Az elsőt 2003-ban a Semmelweisben szültem (ugyancsak fizetős "vendégként"), de nekem a Megyei jobb volt....akkor.

Ja és 1 kisebbségit sem láttam:-)

155. nikkica (válaszként erre: 154. - Esther78)
2013. aug. 10. 14:47
Rendicsek akk. keményen félre értettük egymást! :) am azt lattam h. Ahol te lehetettél ott a kismamák kint ültek és azzal szemben volt a kisebbségi rész. ÉS annyit lattam oda be h. vegig szép rendezett világos volt. ahol meg a sogornőm volt ott meg sötétség. :)
2013. aug. 10. 14:31
Én nem akarok veszekedni csak megkérdeztem, mert azon az oldalon ahol én voltam a folyosó végén volt a wc, és oda nem engedtek be látogatókat. Volt a folyosó elején egy üvegajtó és addig jöhettek a látogatók. Nekünk kellett kimenni hozzájuk, ezért nem értettem, hogy te honnan láttad hogy milyen a mosdó.
153. nikkica (válaszként erre: 148. - Esther78)
2013. aug. 10. 14:27
Nem értem h. mit kell flegmáskodni... ?!! ÉN sehol semm írtam azt h. a fizetős oldalon h. nézki a mosdó !!!!! Azt a mosdot írtam le meg zuhanyzót ahol a kisebbségi rétleg can!! ÉS h. kedves honan tudom???? Onnan h. Benéztem !!! ÉS láttam!! Honnan máshonnan látthatam volna? Ugyan is a mosdo ajto tarva nyitva volt! meg egy kis folyoson lehetünk és a székekkel szemben volt a mosdó! Egyébként nincs érte enek a veszekedésnek szerintem!
2013. aug. 10. 13:24
Én január 23-ra voltam kiírva, de amikor 21-én mentem nst-re és ultrahangra, már nagyon kevés volt a magzatvíz, és a babám már a 30. héttől faros volt, és nem is fordult meg, ezért az orvosom úgy döntött, hogy már nem engedtek haza, és másnapra előjegyzett programozott császárra, így nálam nem volt beindítva a szülés, és így 1 nappal hamarabb született a kislányom.
2013. aug. 10. 13:22
Nekem január 22-én született a kislányom, de nagyon meleg volt. Nem volt elég a radiátor, még egy olajradiátor is be volt üzemelve. Az én babámat csak a műtét napján vitték el, meg a következő estén. Kedden volt a császárom és már szombaton reggel jöttünk haza.
150. Vancsa1977 (válaszként erre: 142. - Esther78)
2013. aug. 10. 13:11

Igen nagyon lassan telt az idő odabent.

Még ha jöttek is volna látogatóba hozzám,akkor se lehetett volna,mert pont akkor volt a szülészeten,és a gyerekosztályon látogatási tilalom....

Én úgy ütöttem el az időt(nálam nem volt ott a baba,mert átvitték a gyerekosztályra,csak akkor jöhetett haza,mint én),hogy olvastam,bekészítettem előre rejtvényeket,és atelefonról neteztem....

149. Vancsa1977 (válaszként erre: 142. - Esther78)
2013. aug. 10. 13:04
Én február 015.-én szültem,de majd megfagytam!!!!!
2013. aug. 10. 12:23
És azt is mond már meg léci, hogy honnan láttad hogy milyen a kismamák mosdója. Azon az oldalon ahol én voltam ugyanis nem engedték be a látogatókat a kismamákhoz. Ki kellett menni az ebédlőbe, a gyereket meg bent hagyni a kórterembe. Egyedül a férjem jöhetett be a császár után amikor az őrzőben voltam 5 percre, de mihelyt átkerültem a kórterembe már nem jöhetett be senki.
147. esther78 (válaszként erre: 144. - Anitaas)
2013. aug. 10. 10:57
Ez pontosan így van. Ha véletlenül összekenem a wc-t, én is letakarítom magam után. Nem lesz tőle semmi bajom. És tényleg a kulturális hibák okozzák a problémát. Csak meg kell nézni hogy egyes emberek mit művelnek a nemrég megnyitott selyemréti strandon. Szinte mindennap jelenik meg valamilyen felháborító írás.
146. nikkica (válaszként erre: 144. - Anitaas)
2013. aug. 9. 22:22
Akinek nem inge nem vesszi magára !
145. anitaas (válaszként erre: 142. - Esther78)
2013. aug. 9. 22:15
Én is télen szültem tavaly de. 27.-én. és valóban meleg volt, bár a 3. napon rájöttem, hogy el lehet zárni a radiátort :)
144. anitaas
2013. aug. 9. 22:14
Én is falunk, lakom de attól még nem érzem magam parasztnak! És még mindig amondó vagyok, hogy kulturális hibák okozzák a problémát.
143. nikkica (válaszként erre: 138. - Esther78)
2013. aug. 9. 20:25
Bocsánat ha vkit meg sértettem ezzel a paraszt szóval!!! Hidjétek el h. nem rossz indulatból mondtam. akk. máskor azt a szót használom h. magyar :) nem gondoltam h. ezzel meg sértettej vkit. Ha nekem vki. azt mondaná h. paraszt vagyok nem haragudnék meg rá ugyanis vidékről származom és tudom mi az a kapa,gereblye és talicska!!!! Még 1x bocsi. De a véleményem akk. semm változik meg a megyei szülészeti osztályról ! A megyei kórház többi részlegével nincs bajom,mert kisgyerekkóromóta nem egyszer feküdtem különböző részlegén és sehol nem láttam ilyen szenyeséget!! :)
2013. aug. 9. 20:16
Én télen szültem, és volt a kórteremben vagy 30 fok. Ömlött rólam a víz, és ugye szellőztetni is csak akkor lehetett, amikor nem volt veled a gyerek. Én jóformán úgy aludtam, már amikor aludtam, hogy ültem az ágyban, kezemben a picurim. De a legtöbbször csak bámultam kifele az ablakon és 10 percenként néztem az időt. Nagyon lassan telik az idő, ha az ember egyedül van, és nincs kihez szólnia.
2013. aug. 9. 20:14
De még ha csak a pólya lett volna, de volt alatta egy kising, azon egy rékli, és azon a pólya, amit köténynek hívtak.
140. Vancsa1977 (válaszként erre: 138. - Esther78)
2013. aug. 9. 19:23

Angolpólyának hívják azt a ruhát amit a babára adnak.Nagyon csintalan 1 szerkezet egy apró babára!!Nálunk itt Ózdon az első gyereknél én is alig tudtam kibogozni belőle,és összecsomagolni.....

Nekem is gondom volt az is,hogy nem hagyják az embert pihenni.Hozzám már volt hogy hajnal fél 5-kor hozták a gyógyszert.

A császár után meg másnap már hajnal 4 után fürdettek engem,és a szobatársaimat,hogy végezzen az ápolónő a 6 órási műszakváltásig...

2013. aug. 9. 18:17
És én ráadásul a második nap után egyedül voltam a kórterembe. Ott kellett hagynom a gyereket, ha valaki jött hozzám látogatóba, vagy ha ebédelni mentem, mivel ugye nem lehetett kivinni, és nem is vitték el, még ha kértem akkor se, így a látogatások általában úgy zajlottak, hogyha nem aludt a gyerek, hogy vagy az ajtón keresztül a gyerekkel a kezemben, vagy kutyafuttában. A gyerekek fekhelye egy falra szerelt műanyag doboz, amit egy fehér kerti székkel támasztottak ki. Néha percekig forogtam az ágyban, mire a síró gyerekhez fel tudtam kelni. Ezért inkább az ágyon próbáltam ülni, mivel a kórteremben nem volt 1 db szék se, és nem is lehetett bevinni.
2013. aug. 9. 18:13
Én is a megyeiben szültem, és azért mert én a rövid folyosón voltam, és adtam pénzt a szülésért, még nem érzem magam parasztnak. És nem igaz az hogy azon az oldalon lehet a saját ruhájában a gyerek, mert itt is ugyanúgy a csecsemősök öltöztették, és csak abban lehettek. Nálunk is ugyanabban a kacabajkában voltak a gyerekek. Rosszul voltam tőle, mivel első gyerek, sehogy se sikerült rendesen ráadni a ruhát. Ugye nem egy sima tipegőbe vagy bodyba vannak, hanem én nem is tudom minek hívják ezt a hülye húzogatós madzagos ruhákat. Mihelyt megmozdult a gyerek, már ki is jött innen-onnan és szétcsúszott az egész. Nem volt tejem, és állítólag nem is adtak a gyereknek enni. Úgy vitték el vizsgálatra, hogy nem is tudtam róla. A kórházban töltött napok eléggé megviseltek. A mosdó és a zuhanyzó eléggé koszos volt. Én a mosdóval szembeni szobában voltam. A takarítónő szinte folyamatosan bent volt a wc-ben és takarította, de valahogy akkor is koszosnak nézett ki. Császárral szültem. Volt bennem katéter, amit a műtét utáni reggel ki is vettek. Az orvosom úgy csinálta a műtétet, hogy se varrat se kapocs, se semmi nem volt benne. Nagyon nem tetszett, hogy nem hagytak pihenni. Már reggel ötkor elindult a mászkálás és egész nap folyamatosan jöttek. Amikor elvitték a gyereket, és végre lehetett pihenni, akkor fél óránként jött be valaki. A gyógyszereket amiket kaptam nem egyszerre hozták be, hanem legalább kétszerre, háromszorra. Amikor hazaengedtek minket, akkor se írtak fel tápszert, pedig szombaton engedtek haza.
137. Vancsa1977 (válaszként erre: 136. - Nikkica)
2013. aug. 9. 17:22

Tiszta az Ózdi kórház.

Nem egyszer végzett az első helyen a tisztasági versenyben.Meg elég kemény kezű a főnöknő a takarító szolgálat vezetőjer a kórházban.Amikor a térdemet műtötték én feküdtem 1 szobában vele.....

136. nikkica (válaszként erre: 133. - Vancsa1977)
2013. aug. 9. 16:39
Akk. Meg van annak a korhaznak is a hátránya. :) de az a lenyeg h. tiszta legyen ! :)
135. nikkica (válaszként erre: 132. - Anitaas)
2013. aug. 9. 16:36

Szia. akk.sem igy kell kinézni-e a mellékhelységnek. Az meg egy dolog h. te meg csináltad magad után a szemet, ez egy dolog. Alap h. maga után az ember el végzi!!! Szerintem...

Egyébként meg van akinek meg felel azotani körülmények de én nem ehez vagyok hozzá szokva. De nem vagyunk egyformák!!! Nem tudom h. miért példálozol ezzel a cigis témával?! Soha nem cigerettáztam és nem is fogok!!! Nem sajnálnám egy orvostól a pénzt ha persze meg érdemli!!! Ha stülésre kerülne a sor akk. ha már fizetek akk plyan helyen fogom meg szülni a babámat ami meg felel az el várásaimnak. és ez a hely nem olyan.... :) bocsi :)

134. Vancsa1977 (válaszként erre: 132. - Anitaas)
2013. aug. 9. 09:41
Amikor bent voltam akkor is véres volt a wc nem is egyszer...Undorító volt.Nálunk a kinti wc amit már nem használunk tisztább,mint a kórházi.
133. Vancsa1977 (válaszként erre: 131. - Nikkica)
2013. aug. 9. 09:37

Mert fosos orvosok vannak........

Az altatóorvos nem mert altatni,a szülész meg nem mert gerincbeérzéstelenítéssel császároztatni...

aZ ÓZDI KÓRHÁZ LUXUSSZÁLLODA A mISKOLCIHOZ KÉPEST

132. anitaas (válaszként erre: 120. - Nikkica)
2013. aug. 9. 00:12

Hát érdekes amit itt írtok.

Az, hogy véres az ülőke, betétek eldobálva az nem hiszem, hogy a kórház hibája. Én is összevéreztem szülés után a mosdót, de nem eset le a gyűrű az ujjamról, hogy letakarítsam magam után, és bizony a betétet is bele tudtam dobni a kukába.

Én az úgynevezett rövid folyosón voltam, de ott sem lehetett saját ruhában, plédben igen.

Azt, hogy érted, hogy el vannak különítve a parasztok? A fizetésről pedig annyit, hogy 9 hónap alatt (esetemben 8) 81 doboz cigi árát kellett elköltenem orvosra. Szerintem megéri.

131. nikkica
2013. aug. 8. 22:03
Az olyan jo korhaz??? Am te hogy hogy nem ott szultel???
2013. aug. 8. 13:43

A legutolsó ellenségemnek sem kívánom azt a 8 napot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amikor a nagy fiammal terhes voltam,és sokat voltam kórházban a vérnyomásom végett itt Ózdon volt egy kismama aki ikreket szült.Mert Miskolcon nem akart szülni.Érted?Idejött 60 m-rel arrébb,mert a Szentpéteriben nem akart szülni.Meg jöttek már ide Kazincbarcikáról,és Egerből is......

129. nikkica
2013. aug. 8. 09:55
Huhh. elégé sajnállak :S 8 napot abba putriba :D
2013. aug. 7. 22:09
február 14.-én délután 5-kor ért be a mntő velem.Másnap pénteken császároztak,és a következő hét péntekén eresztettek haza.8 napot tulajdonképpen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook