Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. aug. 13. 18:59
Én azt hallottam, hogy még nem tudják mi volt a gond. Még csak most kezdték meg a vizsgálatot.
186. nikkica
2013. aug. 13. 18:44
Ja és egyébként azt hallotàtok h. a koraszülések oka mi volt???? A FERTÖZÉSEK... amit irtam is h. milyen kosz van ott.
185. Pocok:) (válaszként erre: 183. - Esther78)
2013. aug. 13. 17:31
nekem fel sem tűnt a varrat...
2013. aug. 13. 17:01
Csak mert nekem szerintem nem felszívódó varratom volt. Mert amikor kérdeztem a dokit hogy mikor kell menni varrat szedésre, azt mondta hogy semmikor, mert nincs bennem semmilyen varrat, és hogy valamilyen újfajta eljárással csinálták.
2013. aug. 13. 16:56
Mennyi idő alatt szívódik fel a varrat?
182. Pocok:) (válaszként erre: 180. - Esther78)
2013. aug. 13. 14:40

nekem nem jutott gyógytornász:)))

Nekem is felszívódó varratom volt.

Húsvéthétfőn szültem és vasárnap reggel jöttünk haza:)

2013. aug. 13. 14:14
Én is alig aludtam a kórházban!
180. esther78 (válaszként erre: 179. - Pocok:))
2013. aug. 13. 13:42
Én is. Jóformán alig aludtam, ha mégis azt ülve. Én az ágy szélén ültem, vagy az ágy lábrészéhez raktam a törülközőt és azzal kitámasztottam a hátam hogy kényelmesebb legyen, és ott ültem. Én 11.03-kor szültem, és reggel négykor jöttek ébreszteni és lábra állítottak, utána jött egy gyógytornász, aki egy kicsit megmozgatott, amitől majd be kakiltam, utána meg kivették a csöveket. Annyi, hogy nekem nem volt varratom, se kapcsom, így nekem nem volt varratszedésem.
179. Pocok:) (válaszként erre: 178. - Esther78)
2013. aug. 13. 13:18

Én 4 éve szültem császárral 11.47kor délben és hajnal 6 kor már kiszedtek mindent,fel kellett állni és saját lábamon átmenni a kórterembe.

Én már másnap a földszintet megjártam.

Igen az ágyból felkelés az szörnyű volt meg a nevetés vagy köhögés.

Én leginkább az ágy szélén ültem törökülésben vagy egyik lábam lelógatva.

2013. aug. 13. 13:08
Nem tudom régen hogy ment a megyei kórházban, de a császármetszés után már másnap reggel kivettek belőlem mindent, és a saját lábamon kellett a kórterembe menni. Sőt mondták is hogy minél többet mozogjunk, nem szabad elengedni magunkat. Nekem a sétálással nem volt gondom, csak az ágyból felkeléssel. A kórházi ágyak elég magasak, és ha lefeküdtem, nem bírtam felkelni.
2013. aug. 13. 13:06
Én hallottam, fel is függesztették a kórház igazgatóját.
2013. aug. 12. 20:34
Nem hallottam
2013. aug. 12. 19:42

Koraszülöttek halála miatt kezdődött vizsgálat a miskolci megyei kórházban

Budapest, 2013. augusztus 12., hétfő (MTI) – Több koraszülött csecsemő halálának ügyében vizsgálatot indított az egészségügyi államtitkárság a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház koraszülött- és újszülött-patológiai osztályán.

2013. aug. 12. 19:39
Hallottátok mennyi koraszülött halt meg a korán a napokban?
2013. aug. 12. 15:13

Nem.Mert nem engedett a főorvos.Pénteken volt a császár,és hétfőn vették ki a katétert.Én azonnal"szaladni"akartam a pici fiamhoz,de a főorvos azt mondta,hogy nem enged át gyalog csak ha a kapu előtt kocsi van és az átvisz.Mert messze van a gyek.Meg oda is sok lépcső vezet fel,és nehogy kiszakadjon a sebem.Ami másnap meg is történt....:-( Ugyanis mentem az elsőről a földszintre a születési anyakönyvet intézni,és amire felmentem kiszakadt,és váladékozott a seb.De nem a császáros,hanem a katéter helye...:-(

Azóta is lelkiismeretfurdalásom van,hogy a drága pici fiamat magára hagytam 1 hétre és idegenek között volt,és idegenek vigyáztak rá!!!Hazajöhetett velem Pénteken,és amikor az ápolónő már felöltöztetve akkor szó szerint bőgtem mint egy zálogos tehén..Azóta is nem győzök bocsánatot kérni tőle,hogy nem voltam vele!Igaz nem érti,hogy még most is sírva miket zagyválok össze,de sajnálni fogom,míg élek azt az 1 hetet!!!

172. Tücsibogár (válaszként erre: 171. - Vancsa1977)
2013. aug. 12. 07:37
De a GYEK-be át lehet menni latogatni/szoptatni. Te nem mehettél?
171. Vancsa1977 (válaszként erre: 170. - Tücsibogár)
2013. aug. 11. 10:35
Igen.Az kórházi.Nekem is úgy volt.A hálóingeimet úgy hoztam haza ahogy elvittem.A babaruhát nem nagyon tudok nagyon véleményt mondani,mert csak 2-szer láttam a fiamat míg bent voltam.A szülés után másnap vitték is szegénykémet a gyerekosztályra.Össesen jó ha kb 1 órát volt velem:-(
170. Tücsibogár (válaszként erre: 164. - Vancsa1977)
2013. aug. 10. 23:22

Köszi.

Nekünk sem adtak már semmit, pelenkát, popsitörlőt vinni kellett, krémet stb.

De ruha az kórházi, anyukának is, babának is.

2013. aug. 10. 20:20
Én másnap szülőszobára mentem, utána meg az elsőre, ott voltam 4 napot, az ötödik nap délelőtt jöhettünk haza.
2013. aug. 10. 20:11
Én 6 napig bírtam,és hazamentem saját felelősségemre..
167. esther78 (válaszként erre: 166. - Vancsa1977)
2013. aug. 10. 20:07
Ott én is voltam 1 napig.
166. Vancsa1977 (válaszként erre: 163. - Esther78)
2013. aug. 10. 20:07
Én a mostaniról nem tudok nyilatkozni,mivel látogatási tilalom volt,és én mentem le katérrel a kezembe a nagy fiamhoz és a férjemhez a portára.De amikor a nagy fiammal voltam a 34.-ik héten a terhes pathológián voltam a földszinten akkor csak a folyosón levő asztalokhoz ülhetett le a látogató.
2013. aug. 10. 20:06
És nekünk nem adtak semmit, mindent vinni kellett. Naponta 1 db pelenkát cseréltek a csecsemősök, fürdetés után.
164. Vancsa1977 (válaszként erre: 157. - Tücsibogár)
2013. aug. 10. 20:03
Gratulálok a babához!!!!
163. esther78 (válaszként erre: 161. - Vancsa1977)
2013. aug. 10. 20:03
A lépcső mellett, ahol fel lehetett jönni ott voltak asztalok és oda leülhettek a látogatók, de a kórtermekhez nem jöhettek be, és oda nem lehetett kivinni a babákat. A mosdó pedig a kórtermeknél volt, oda nem láttak be a látogatók, mert egy ajtó választotta el attól ahova leülhettek, és a folyosó végén volt a wc.
162. Vancsa1977 (válaszként erre: 156. - Fzsuzsa76)
2013. aug. 10. 19:58
Most van nem is kevés.Ami meg a földszinti pathológián is van.....
161. Vancsa1977 (válaszként erre: 154. - Esther78)
2013. aug. 10. 19:57
Ha van látogatás(amikor én voltam bent látogatási tilalom volt)bemehetnek a látogatók arra a nagy folyosós részre,és az asztalokhoz leülhetnek.
160. nikkica (válaszként erre: 159. - Tücsibogár)
2013. aug. 10. 18:30
Érthető dolog. Mindig is lesznek olyan orvosok akiket az emberek nem egy formán fognak kedvelni. Az a ban h. nem hó ujjat huzni egyel semm ezt én már csak tudpm... sajnos!
159. Tücsibogár (válaszként erre: 158. - Nikkica)
2013. aug. 10. 17:11

Úgy döntöttem megkeresem az érintett orvost, személyesen, úgyhogy amíg ez meg nem történik, nem szeretnék nyilvánosan írni róla. Biztos vagyok benne, hogy kórházi dolgozók is olvassák az ilyen fórumokat...

Hat az, hogy fizetős orvos, az túlzás. Az enyémnek speciel maszek rendelése sincs. Adtam Neki pénzt, de nem vittem túlzásba, a vizsgálatokkor sem, a műtét után sem. Egyszer úgy jött ki, hogy UH után nem tudtam odaadni a borítékot, mert hirtelen nagyon sokan lettek, beözönlött valamit megtárgyalni/nem velem kapcsolatos/egy csomó orvos, meg asszisztens..és nem akartam úgy odaadni, de kövekezò alkalommal nem éreztette ezt velem egyáltalán. Aki nekem ajánlotta, nalunk is szerényebben él, ő pl nem is adott vizsgálatokkor, csak a szülésnél, és vele is nagyon normális, addig is, azóta is. Mi is összefutottunk már szülés után bevásárlóközpontban, simán odajött az orvos, megnázte a babát, kérdezte hogy lábadozok stb. Mondta, hogy most telik le a 6 hét, de majd később keressem, mert szabdságon lesz. És én tényleg nem vittem túlzásba ezt az adakozást. Nem is futja, meg nem is akartam sokat adni. Első gyerkőc nálunk koraszülött, fejlesztésekre hordjuk, sokba van, sokkal többe mint egy átlag gyerek...minden ilyen odaadott pénzt én "tőle veszek el"...szóval soha nem rázom a rongyot úgy hogy egy orvosnak odaadok több százezret... /még akkor sem, ha ez az orvos speciel nagyon megérdemelné.../

Nekem amiatt volt fontos, hogy a megyeiben kerítsek dokit, mert a Semmelweisben nincs újszülött intenzív részleg. Ha baj van a babával, akkor viszik a megyeibe, anyuka marad a S.-ben. Ezt nem akartam rizikózni sem, úgyhogy egyértelmű volt, hogy a megyeit választom. Egyébként a terhesgondozáok soran akaratlanul is találkoztam más orvosokkal is, és szerintem nagyon jó a gárda. 2-3 van, amelyiket nem választanám. De olyan kórház nincs, ahol minden dolgozó maximalisan kompetens szerintem, úgyhogy ezt kikerülni úgysem tudod...

158. nikkica (válaszként erre: 157. - Tücsibogár)
2013. aug. 10. 16:34
Huhh. :) az a nem semmi. szabad meg kérdeznem h. Miket mondot neked az altatóorvos? Am akk. ezek szerint jó a korházszülészete is ? Csak fizetüsre kell menni? Sokkal másabb mint a másik részleg? Bocsi h. ennyit kérdezek de érdekel :) egyébként ha nem szeretnél az első kérdésemre válaszolni nem baj! Megértem :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook