Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc Megyei Kórház Szülészete fórum

Miskolc Megyei Kórház Szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
37. gardiedi (válaszként erre: 35. - Mézyke)
2009. márc. 13. 10:05
Én is az orvosom miatt választottam a Megyeit és minden rossz ellenére így tennék újra.
2009. márc. 12. 10:32
Értem. Sok sikert! És sok boldogságot! :-)
35. Mézyke (válaszként erre: 33. - L.Niki18)
2009. márc. 12. 09:38
Az a baj, hogy a fogadott orvosom most csak a megyeiben szüleszt, így muszály vagyok ott szülni:))Őt nem hagyom el, szeretnék nála szülni:)
2009. márc. 12. 09:13
Elírtam bocsi: szóval nem makulátlan! :p
33. L.Niki18 (válaszként erre: 32. - Mézyke)
2009. márc. 12. 09:13
Szerintem ne szülj a megyeibe. Nem lehet a Semmelweisben szülnöd esetleg? Bár lehet neked szerencséd lesz, de a tisztaság az tuti nem makuáltlan, míg a Semmelweisben csili vili van. :-)
2009. márc. 12. 06:55

Lányok nem semmiket írtok.

Ezek után nagyon kíváncsi vagyok milyen a megyeiben szülni :)

2009. márc. 11. 18:42

Én 2007-ben március 18-án szültem. :-)

És annyi csecsemőnek aki nem akar szopni nem tudnak biztosítani anyatejet mindig. Ezt nem hallottad? És ha nincs anyatej akkor tápszer marad és a cukros tea.

2009. márc. 11. 13:22

Na jó nem fogok vitatkozni,nem tudom mikor szültél,én tavaly áprilisban.

Akinek sok teje volt mindig mondták a csecsemősök h fejjük le és odaadják azoknak a babáknak akiknek az anyukájuknak nincs teje.Sőt!!!Kint a folyosón mindig volt kirakva steril pohár a lefejt tejnek és utána abba kellett vissza kirakni a tejet és mindig elvitték a csecsmősök,nem tudom pontosan mi a neve de azt csinálják vele amit az anyatejgyűjtő állomáson....és utána bárkinek oda lehet adni.Mindenki anyatejet kapott akkor amikor én ott voltam.Sőt még szólt a csecsemős h ha van felesleges tej akkor adjuk le mert sok kismama van akinek nincs teje!Ott gyűjtötték össze a folyosón az asztalon egy tálcán,meg volt h az én kezemből vette el a csecsemős mikor bejött a szobába és látta h tele van a pohár.Volt h egyszerre kettőt is adtam!!!ÉS mondta h de jól fog jönni...stb.Emellett persze az én lányomnak is ezt adták mert ő sem akart szopni.Folyton kék fényben volt,így mindig mikor kihozták már megetették,és nálam csak aludt.Szóval én nem is etettem 3napig!

De a lényeg h én meg tápszerről nem hallottam,na meg biztoan nem kiönteni vitték a rengeteg tejet a folyosóról.Na meg mondták is a szobában h adjunk ha van,de ezt már írtam.

2009. márc. 11. 12:47
Nekem is volt elég tejemt, de nem akart szopizni kisfiam...! Csak otthon már. De a kórházban mondták is, hogy nem anyatejet hanem tápszert és persze teát is kapnak, de próbálgassam a szopiztatást segítenek. De amíg haza nem mentünk nekem alig akart szopni, így teáztatták és adtak neki tápszert is. Anyatejet nem adnak bent.
2009. márc. 10. 18:31

Nekem csak tea volt kikészítve,mert 3napig amíg nem indult be a tejem azt adtam neki pohárból.aztán meg mikor volt tejem nem akart szopni,mert ugye egyszerűbb volt a pohár mert csak bele döntötték a szájába...

És a lefejt tejjel jártam fel a gyerekhez éjszaka vinni neki a tejet!(elvitték esténként mert kékfényben volt folyton)Szóval elvileg az én tejemt kapta(mert volt bőven),és nem tápszert.Meg én nem is hallottam h a kórházban tápszert adnának.Akiknek sok tejük volt mint pl nekem is utána mindig vittem leadni(amíg bennt voltunk)és azt adják a babáknak.Mindenki anyatejet kap szerintem!!!

2009. márc. 10. 18:22

Nekem a Semmelweisben nem csak teát adta, hanem tápszert is pohárból. Ha éhes akkor ne teát adjanak már neki könyörgöm...! :-(

Én mindenképpen a Semmelweist ajánlom!

2009. márc. 5. 15:25
Én is a megyeiben szültem mind a két gyerekemet. Az elsőnél nagyon aranyosak voltak, a másodiknál már nem annyira. Volt nekem is orvosom, Dr. Kocsis Norbert Csaba. Az orvos nagyon aranyos, rendes, segítőkész...stb. volt. Szóval rá nem panaszkodom. A szülésznő az első gyereknél, szintén rendes volt,figyelmes, körültekintő. Viszont a második gyereknél sem a hangnem, és sem a hozzáállás nem tetszett. Ráadásul nem hívtam a dokimat telefonon mikor mentünk be a kórházba, a nagy izgalomban otthon hagytam a telcsimet. Szóltam neki, hogy hívja már fel legyen szíves. Azt mondta, jó hívja, ha itt lesz az idő hogy ő ott legyen. Ba..ott felhívni, azt mondta nekem nincs otthon, nem éri el a dokit. Könyörgöm éjszaka? Mikor meg van beszélve vele? Ja és már akkor próbálta hívni, amikor már majdnem kint volt a pici. Szóval így maradt az ügyeletes doki. Az embereket pedig tényleg megnézik kit-ki mellé raknak egy szobába. Sajnos a mosdóba tényleg járnak a dohányosok. A baba pedig kint lehet veled, csak fürdeni viszik el. Ha pedig nincs tejed még, és sír a baba, mert éhes, és szólsz a csecsemősöknek, adnak pohárba teát, és azt adhatsz a kicsinek.
25. 0a969f72e1 (válaszként erre: 17. - Kriszy86)
2009. márc. 5. 14:51
A hugom pár napja szült a diósgyőriben. Semmi jele nem volt az emberségnek, 20 órán keresztül vajúdott. A csecsemősök sem foglalkoztak a gyerekkel, de a zsebüket tartották. Annyira megviselte a bánásmód szegényt, hogy a még mindig sír, ha eszébe jut, hogy beszéltek-bántak vele. Ez a jó kórház?
24. gardiedi (válaszként erre: 23. - Mézyke)
2009. márc. 5. 10:17

Szia!


Szülésznőt ne fogadj, szerintem felesleges. Bár nekem szerencsém volt, indították a szülést, tehát hatra mentem, akkor volt műszakváltás...egy szülésznővel csináltam végig. Mikor felvittek a szobába, azt már másik műszakos szülésznő csinálta, de ő is nagyon kedves volt. Szülésznőkről csak jót hallottam...ezért nem is jutott eszembe szülésznőt fogadni.


Nekem egyébként Papp Gyula volt az orvosom, alapból nem vett el pénzt, a magánrendelésen vizsgálatkor fizettem (kb. 3-4-szer 5 ill. 6ezer Ft-ot)

Varratszedéskor adtam neki pénzt, de megérdemelte, a mai napig úgy gondolom.

2009. márc. 5. 06:59

Én Dr.Bikki Bélánál fogok szülni.Bár az anyagi része miatt kételkedem egy kicsit.Így megeshet, hogy az ügyeletes dokinál fogok szülni.

Érdekelne az is hogy ha valaki az ügyeletes dokinál szül, és nem akarja hogy bunko legyen vele, akkor hogy mondja az ember hogy szülés után ad neki valamennyi pénzt???

NA és a szülésznő fogadása hogy zajlik?? Akkor ott az éppen dolgozó ügyeletes szülésznőt kell megkérni??

22. Kriszy86 (válaszként erre: 18. - Mézyke)
2009. márc. 4. 19:07
Én csak azt írtam amit keresztanyám mondott!Bár ez 5éve volt.Mikor mentünk látogatni akkor pont nem volt vele a gyerek,és akkor még így volt.
21. nuszifulke (válaszként erre: 19. - 0a969f72e1)
2009. márc. 4. 18:55

Szia! Én 2008.decemberben szültem a megyeiben, és mindennel meg voltam elégedve! Az orvosom miatt mentem oda, és nem bántam meg. A szülésznők nagyon aranyosak voltak, az orvosom egy tündér, minden nap benézett hozzánk, hogy hogy vagyunk, a baba végig velem volt, kétágyas szobában voltam, ahol a nővérek is nagyon aranyosak voltak. A csecsemősök is elég segítőkészek, de abban van kivétel.

Persze megvan mindennek a s"sötöt" oldala is, ha érdekel privin leírom a többi tapasztalatomat.

Kinél fogsz szülni?

20. gardiedi (válaszként erre: 19. - 0a969f72e1)
2009. márc. 4. 18:44

Szia!


Tavaly júliusban szültem, a szülésről csak jót tudok mondani, szuper volt a szülésznő, aki éppen dolgozott...viszont utána..akkor éppen rengetegen szültek, nem kerültünk egy szobába a lányommal csak egy nap után, a csecsemősök bunkók voltak...fertőzést kaptam:(

Igazából nem sok időm van leírni, ha van konkrét kérdésed írd ide, vagy priviben és válaszolok.

2009. márc. 4. 18:04
Tudnátok segíteni, a Miskolci Megyei Kórházban szeretnék szülni. Mi a tapasztalatotok? Hogy bánnak az anyukával, meg a kisbabával?
18. Mézyke (válaszként erre: 17. - Kriszy86)
2009. márc. 4. 18:02
Tévedsz abban, hogy a babát 3 óránként viszik ki.A megyei bababarát kórház.Kint van veled egész nap, csak reggel viszik be megfürdetni őket.Ez tapasztalat:)))Ja és ott is külön vannak, külön folyosón a különböző kismamák:)
2009. márc. 4. 14:04

Sziasztok!


Én tavaly áprilisban szültem a Semmelweisben.Imádtam ott lenni.Minden tökéletes volt.A párom bennt volt végig,nem volt fogadott orvosom sem,de annyira körültekintő és figyelmes volt az ügyeletes h csak lestem.Na meg a szülésznő is!A csecsemősök és nővérek mind aranyosak és segítőkészek voltak.A szobám felújított volt-saját fürdővel és wc-vel!!!A szobákba úgy helyezik el a kismamákat h megnézik kik illenek egymáshoz(értitek ugye?)

Roming-in,tehát a baba végig veled van szülés után,csak első este viszik el,hagynak pihenni.


Anya 9éve a Diósgyőribe szült,azt mondta nagyon jó.Most ugye a Semmelweis átköltözött oda,csak mégjobb lehet!!!!

Keresztanyám a Megyeiben szült 5éve-36évesen 24órát vajúdott úgy h nem kapott fájdalom csillapítót-pedig kért,de a főorvos azt vallotta h a gyerekért megkell szenvedni ezért nem adott senkinek.És egy 36éves picike nőt aki kb 155cm és 45kg egy hatalmas több mint 4kilós babával hagyott 24órát kínlódni...Nekem pedig 7óra vajúdásnál mondták azt h lehet h császár lesz ha hamarosan nem jön ki-de sikerült!ÉS kaptam -Epidurális érzéstelenítést is-ők ajánlották maguktól kérnem sem kellett!!!!!

Ja,és a Megyeibe csak 3óránként viszik ki a babát enni.Hát én nem bírtam volna ki!

Ja,és koszos az egész!!!!!


Szóval én nem ajánlom semiképp!

16. Mézyke (válaszként erre: 14. - Angyalka29)
2009. márc. 2. 10:37
Fontos a bőrkontaktus:)) Na meg valahol sikerül rögtön mellre is tenni:)
2009. márc. 1. 20:19
Ez azért jó mert a baba így rögtön tudja,hogy ki a mamája,megismeri az illatát,stb.
2009. márc. 1. 17:56
vagyis azt akartam kérdezni inkább, hogy az miért jó?
2009. márc. 1. 17:51
bocsi, én még nem szültem, és lehet kinevettek, és hülyét kérdezek, de az mit jelent, h. a babát a hasra teszik szülés után?
2009. márc. 1. 17:39
Sziasztok!Én a megyeiben szültem 2008 novemberében,maga a szülés nagyon jó volt,hatalmas élmény.A tisztaságról inkább nem beszélnék,a csecsemősök aranyosak csak annyi a baj,hogy aki nem tudja szoptatni a picit a babájának nem adnak enni.Nekem sajnos 3 napig egyfolytában sírt a pici mert nem volt tejcsim.Az én orvosom Gubás dr.Úr volt nagyon-nagyon jó orvos,a szülésznők nem mindegyike aranyos de tűrhetőek ha betartod az utasításait.Lehet apás szülés de csak a vajúdás után engedik be.Hát most ennyi jutott eszembe a megyeiről,remélem tudtam valamit segíteni nektek.Ja még csak annyit,hogy ha szeretnéd a babát a hasadra teszik.Sziasztok!
2009. febr. 25. 20:30
Nálunk is apás szülés volt a Semmelweisbe. Gondolom a megyeiben is lehet róla szó, bár ezt nem tudom! Kérdezz utána. A babát kérheted, hogy a hasadra tegyék.
2009. febr. 24. 06:40
Engem jobban érdekelne, hogy vajúdás alatt is ott lehet e a párom, és, hogy a babát megszületése után a hasamra teszik e???? Na meg hogy milyenek az ott dolgozók??
9. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2009. febr. 23. 14:46
Lehet, hogy 6 éve is más volt a megyei kórház szülészeti osztálya, na de most...! A Semmelweis tiszta, higiénikus. Neked nem volt elég rossz az, hogy a cigányok a mosdóba jártak bagózni? Kicsit furcsán fogalmaztál...ezt leszámítva? Szerintem ez pont elég ok. A megyek kórház szülészeti osztálya legalábbis abszolút nem tiszta és higiénikus.
2009. febr. 23. 13:59
Szia. Bár nekem még nincs gyerekem, de a barátnöm tavaly a megyeiben szült. Nem igazán volt megelégedve, de nem volt más tapasztalata, mivel elsö baba. Kb 2 hónapja szült a testvérem, a Semmelweisbe van a dokija, így a diósgyöri kórházba volt. Mikor meglátogatta a barátnöm, csak tátott szájjal nézett, hogy itt ez így van, lehet ezt is stb... A megyeiröl én eddig csak rosszakat hallottam, a diósgyöri viszont szép, tiszta, ÚJ!!!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook