Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a miskolci megyei kórház szülészetéről? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a miskolci megyei kórház szülészetéről? (beszélgetős fórum)


2008. nov. 24. 14:48

Miskolci vagyok és gyakorló nagyapa. Ismerem a miskolci helyzetet. A megyei kórház felkészültségben, szakmai színvonalban állja a sarat bármelyik budapesti vagy megyei kórházzal. Itt az előbbiekben elmondott szülőnői összetétel és az a melletti körülmények lehetnek zavarók. Egyébként igaz: ha valamilyen gond, nehézség van akkor itt azonnal igyekszenek megoldani.

Sok örömöt kivánok az új kis jövevénynek !

5. onozobea (válaszként erre: 4. - Vavicsa)
2008. nov. 22. 15:16
Nagyon köszi a részletes választ, megnyugtattál. Egyébként a terhespat. Szegeden sem a legjobb. Nekem is elsősorban a gyerek biztonsága számít - legyen szakképtzett gyerekorvos -, ezért is merült fel a megyei és nem a másik, ahol viszont ismerőseim többsége szült
4. Vavicsa (válaszként erre: 1. - Onozobea)
2008. nov. 14. 18:54

Szia!

Mindkét lányomat a megyeiben szültem.

A körülmények tényleg nem a legjobbak, de ez csak a patológiára igaz szerintem.

Van külön papás-mamás szülőszoba, de amikor én szültem alternatív szülőszoba még nem volt(2003)

A babát rögtön mellre teszik. Igen van külön ujszülött főorvosnő, aki szemmel tartja és megvizsgálja a babát minden nap, amíg haza nem mentek, megcsinálnak minden tesztet.

A csecsemős nővérkék szerintem aranyosak és segítőkészek.

Most várom a harmadik gyermekemet, de meg sem fordult a fejemben, hogy máshol szüljek.

Ha bárhol szülsz a megyében és esetleg gond van a babával (ne legyen ilyen), akkor úgyis a GYEK-be viszik. Akkor meg legalább ott lehetsz mellette.

Tényleg sok a kisebbség, de ha megszületik a baba úgyse velük fogsz foglalkozni.

Akkor még csak min. 2 ágyas szoba volt. Az első gyerekkel én is abban voltam. A másodikkal már 6 ágyasban, de nem zavart az sem. Úgy elröpült az a bent töltött idő, mintha csak 1-2- éjszaka lett volna.

Én a magam részéről elégedett vagyok a kórházzal és az ellátással.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek a gyereke a fontos és nem az előítélet.

3. Bernuska (válaszként erre: 1. - Onozobea)
2008. nov. 4. 15:22
Rengeteg roma van ott mindenekelőtt, és sajnos a "rosszabbak". Én a Semmelweis-ben szültem, de néhány ismerősöm mellett voltam a megyeiben is látogatóban, borzasztóak a körülmények....
2008. nov. 4. 14:44

Bizony, már 15 éve szültem ott - és az nem ma volt. De rooming in már akkor is volt.

Ezt az oldalt láttad már?

[link]

2008. nov. 4. 14:40

Az első babámat nem Miskolcon szültem, hanem Szegeden és nagyon elégedett voltam, örömmel emlékezem vissza az első szülésre.

A másodikat jövő májusra várom, de kíváncsi vagyok, hogy milyen a megyeiben az ellátás, van-e különálló szülőszoba, esetleg alternatív szülőszoba? Szülés után lehet-e kérni egyágyas szobát, mennyibe kerül?

Milyen az újszülött ellátás, van-e a kórháznak saját újszülöttgyógyásza?

Van-e elektromos mellszívó az osztályon a tejbelövellés első (számomra borzalmas) napjaira?

A babát a szülés után közvetlenül mellre lehet-e tenni? Rooming in van-e?


Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook