Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2005. Ani318 (válaszként erre: 1996. - Rita199)
2010. máj. 28. 08:59

Rita!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

2004. Ani318 (válaszként erre: 2002. - Moncsicsa)
2010. máj. 28. 08:58

Szia!

Nekem a hagyományos spirált is vissza kellett vágatni,mert "szúrt",és a Mirenát is.Azt mondta a doki nekem egy kicsit előrehajol a méhem,és ahogy felrakta a jelzőszál is tovább ér.De amióta visszavágta minden oké!!

Szép napot Nektek!

A.

2003. Rita199 (válaszként erre: 2001. - Moncsicsa)
2010. máj. 28. 08:54

Szia!

Köszönöm szépen a köszöntést és a bíztató szavakat.

Én is hasonlókat kívánok és örülök, hogy Neked nincs gondod.

Nekem nem hagyta hosszúra a doki a jelzőt, sőt az ellenőrzéskor sem látta a hüvelyi uh-on, jó rövid lett. És a párom sem panaszkodott:-))

Szép napot kívánok!

Rita

2002. Moncsicsa
2010. máj. 28. 08:48

Mai napi helyzetjelentés: :-)) hasfájás mára teljesen elmúlt, minden rendben, a tiszt. betét tiszta. Úgy érzem hogy minden rendben van, remélem így is marad. :-)


Kérdés!!!! Szoktátok ellenőrizni a spirál jelzőszálát? Bevallom, én tegnap este megnéztem (kíváncsiság győzött), mert azt mondta a doki, hogy hosszabbra hagyta, mert az előző spirálnál ugye annyira rövidre volt vágva, hogy el is tűnt. Na tegnap elkerekedett a szemem rendesen, mert ennek viszont nagyon hosszú jelzőszálat hagyott!!!!

Spirálos történetemről annyit, hogy az első spirálomat a lányom születése után rakták fel, de le kellett vetetnem, mert mint utóbb kiderült hogy a doki egyel nagyobbat rakott fel mint kellett volna, és nem is tudta olyan rövidre vágni a jelzőszálat, hogy az a páromat ne szúrja.

A második spirálom, amit aztán múlt hónapban vetettem le 5 év után teljesen jó "méret" volt, nem volt vele gond, csak ugye a jelzőszál tűnt el.

Hát ennek garantálom hogy nem fog eltűnni, mert olyan hosszú.

Hülye kérdés tudom, de Nektek mekkora jelzőszálat hagyott a doki???????

Köszi a válaszokat!

2001. Moncsicsa (válaszként erre: 2000. - Rita199)
2010. máj. 28. 08:42
Szia Rita! Isten éltessen sokáig születésnapod alkalmából!!! Türelmet, és kitartást kívánok Neked, remélem hogy hamarosan megoldódnak a mensis gondjaid! Szép napot Neked! Moncsicsa
2000. Rita199 (válaszként erre: 1999. - 099c0bed40)
2010. máj. 28. 08:07

Szia!

Köszön szépen a jó tanácsokat, jólestek a bíztató szavaid. Kipróbálok minden lehető dolgot, amit csak tudok.

És köszi a köszöntést is.

Rita

1999. 099c0bed40 (válaszként erre: 1998. - 099c0bed40)
2010. máj. 28. 06:54
Azt meg el is felejtettem a nagy "szakmázás" közben: Isten éltessen!!!! ♥
2010. máj. 28. 06:53

Próbálj nagy adag C vitamint vagy Rutascorbint szedni,( utóbbiban c vitamin plusz érfal erősítő is van) illetve ha a homeopátiával jóban vagy akkor Árnika Montana-t vagy Szépiát vegyél, ezek mind vérzéscsillapítók illetve érfalerősítők. Nem hatnak egyik napról a másikra, de szép fokozatosan megszüntethetik a vérzést---ha netán mégsem, ártani akkor sem ártanak, mert jó immunerősítő illetve gyull.csökkentő mindegyik.


Jobbulást Neked!

1997. 099c0bed40 (válaszként erre: 1996. - Rita199)
2010. máj. 28. 06:34

Szia, attól még hogy nekem nem sikerült, nagyon sok jó tapasztalatot hallottam róla , így örülök hogy másnak meg szerencséje volt vele.

Sajnos a vérezgetés( illetve a görcsölgetés) az egyik legkellemetlenebb mellékhatása, ami ellen nem igazán lehet tenni egyebet mint az összes létező házi praktikát bevetni,plusz türelemmel lenni.

Lehet hogy nem ide írtam, hanem a depot proverásba hogy mit lehet szedni vérzéscsillapítónak, azonnal megnézem, és ha nem itt van, leírom amit én tudok.

1996. Rita199 (válaszként erre: 1994. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 21:07

Szia Eszti!

Na én is adnék már egy kis szusszanásnyi időt magamnak. Ma vagyok 40 éves és szó szerint pirosan ünnepelek. Már ez a 18.nap és nem úgy fest mint ami el akarna múlni. Jövő hét végén telik le a 3 hónap és utána való héten kell mennem kontrollra. A kezdet kezdetén 1,5 hónapig semmi nem volt na azt azért díjaztam rendesen.

Szóval én csak várok és várok és várok. Tudom legyek türelmes és optimista.

Azért még mindig azt mondom, hogy jól esnek a bíztató szavaid és nem utolsó sorban úgy, hogy Neked sajna nem sikerült és mégis nagyon sokaknak segítesz. Köszönjük.

Rita

1995. Moncsicsa (válaszként erre: 1994. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 20:44
Szia! Ez a kérdés engem is foglalkoztatott, mert nem igazán emlékeztem, hogy az előző spirállal hogy is volt anno. Én is úgy gondoltam, hogy tanácsos egy-két napot várni (megerősítettél benne) az összebújással, főleg nekem ma délelőtt fájt is a hasam (gyógyszert nem kellett azért bevennem). Délutánra sokkal jobb volt (egy kis délutáni pihi biztos segített), most este meg már egyáltalán nem fáj. A "barnázás" most az utolsó egy-két pisilésnél már nem volt. :-) Úgy gondolom, hogy minden rendben lesz, fő az optimizmus! Szép estét mindenkinek! Moncsicsa
1994. 099c0bed40 (válaszként erre: 1992. - Riti72)
2010. máj. 27. 19:18

Elvileg nem kell semeddig várni, de ha rám hallgatsz, akkor adsz a szervezetednek egy szusszanásnyi időt, mondjuk két napot.

Ennyi idő alatt egészen biztosan regenerálódsz....

Minden jót Neked : E

1993. 099c0bed40 (válaszként erre: 1991. - Moncsicsa)
2010. máj. 27. 19:13

Köszönöm, igazán aranyos vagy hogy így látod---az az igazság hogy mivel évtizedekig érintett voltam a témában magam is, (plusz némi eü-s múlttal is bírok), elolvastam és meghallgattam és kipróbáltam szinte mindent, ami a vérzészavarokkal illetve hormonterápiával és fogamzásgátlással kapcsolatos.

25 év alatt volt mit hallanom és átélnem, ezeket igyekszem megosztani azokkal, akik igényt tartanak rá(m).

Üdv Mindenkinek: Eszter ♥

1992. riti72 (válaszként erre: 1989. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 16:13
Köszönöm a megnyugtató szavakat, jólesik hallani, hogy nem kell aggódnom a történtek miatt. Egyébként tényleg úgy tűnik minden o.k., nem görcsölök, csak egy kis barnázás van, de nem vészes. Abban esetleg tudnál tanácsot adni, hogy az együttléttel meddig kell várni? Már nagyon vágyunk egy kis összebújásra apával, de nem szeretném ha a legszebb pillanatokat megzavarná a vérzés.
1991. Moncsicsa (válaszként erre: 1989. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 12:14
Jó olvasni a hozzászólásaidat, okul belőle az ember! :-)
1990. 099c0bed40 (válaszként erre: 1986. - Katka1974)
2010. máj. 27. 12:10

Szia, legyen vele szerencséd!


Akinek bejön a hormonspirál, az tényleg nem veszít szinte semmi vért, és ha ettől volt az eddigi vérszegénység, az is rendeződik pár hét alatt.

1989. 099c0bed40 (válaszként erre: 1982. - Riti72)
2010. máj. 27. 12:08

Te szegény, szia, ijesztő lehetett a sok vér, de a dokid jól mondta, vagy a méhszájon ahogy megfogja vagy a nyakcsatornában amin keresztül fel kell vezesse az eszközt pattanhatott meg egy kis ér.

Mivel a méh és a petefészkek érhálózattal bőven ellátott területek, pillanatok alatt nagyon intenzív vérzés alakulhat ki ha megsérül egy érfal.

A Mirenának ehhez semmi köze, mármint annak hogy jó helyre került-e, semmi kétségem afelől hogy igen, tehát emitt ne nyugtalankodj.

Az a kapilláris sérülés pedig igen hamar begyógyul illetve nyom nélkül elmúlik, emiatt sincsen okod aggodalomra.( olyasmi mint az orrvérzés, annak se mard utána semmi hege az ember orrában.)

Remélem ez után a kezdeti "zökkenő" után gond és aggodalom nélkül telik az elkövetkezendő öt éved a Mirenával, így legyen!

Eszter

1988. Rita199 (válaszként erre: 1986. - Katka1974)
2010. máj. 27. 12:07

Szia Katka1974!

Hát nem semmi ami Veled is van.

Csak bíztatni szeretnélek a saját gondommal.

Én nekem igaz nem foltokban,de a nőgyógyi dolgaim miatt 3 éve ferrograd folic(vas és folsav) nevű tablettát szedek a nagy vérveszteségek miatt. Már azért növekvő tendenciát mutat a véreredményem, de közel 1 év kellett ahhoz, hogy az úgymond alsó értéket elérje a vas szintem. A hajhullással én is sokat szenvedtem, de én nem mentem bőrgyógyászhoz, mert rögtön szednem kellet a vasat, miután meglett a véreredményem és csak 3-4 hónap után kezdett 1-1 számot nőni az érték. De biztosan jó döntés lesz a mirena, mert lényegesebben kevesebb a vér mennyisége. Igaz én még csak friss mirenás vagyok március 4.-től,de nálam is észre vehető a különbség. Szóval most már nem hullik a hajam, csak ősszel és tavasszal, tudod amikor az állatkák is bundád cserélnem, no én is így vagyok ezzel csak én elpergetek egy-két maroknyit a hajamból. Lényeg a lényeg biztosan fog változni minden jó irányba. Majd írd meg hogy döntöttél és mikor mész a dokihoz.

Jó egészséget!

Rita

1987. riti72
2010. máj. 27. 10:53
Most olvastam vissza, a hajas problémával kapcsolatos hozzászólásokat. Na ilyenkor legyen okos az ember lánya, amikor két tök ellentétes orvosi véleménnyel szembesül. Azért remélem minkettőtök problámája hamar megoldódik. Katka neked azét szurkolok, hogy a Mirena tényleg segítsen, Rétitrigó neked pedig azért, hogy maradhasson a Mirena, és találjátok meg e mellett a megfelelő kezelést.
1986. Katka1974
2010. máj. 27. 10:35

Sziasztok!

Én a "hajas" problémával kapcsolatosan annyit mondanék, hogy kb. 1 éve küzdök foltos hajhullással. Az egészet nem írnám le, mert nem ide tartozik, de túl egy fél éves szteroid kezelés után megállapította a bőrgyógyász (az új), hogy vashiányos vagyok, amit még tetéz az a probléma is, hogy borzasztóan erősen és sokat vérzek a mensi alatt. Konzultálva a nőgyógyásszal arra a következtetésre jutottak, hogy nekem a legfontosabb a mensi lehető legminimálisabbra történő csökkentése. Ezért a Mirenát javasolták, a bőrgyógyász pedig szó szerint azt mondta, hogy azonnal rakassam fel, így hát kedden megyek én is :O), ja és remélem ettől meggyógyulok, de legalábbis hozzájárul a gyógyulásomhoz.

2010. máj. 27. 09:45

Sziasztok!

Huu, köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!

Valamennyire megnyugodtam, és örülök, hogy ide jöttem először! Este beszélgettem a párommal, és valahogy én is ezekre jutottam, hogy biztos nem vetetem le a mirenámat még! Valóban létezik ilyen betegség amit a bőrdoki mondott, de szerintem ez ami nekem van, nem az hanem amit öregnéneőzikéje Te is írsz! Laikus ill. nőként valahogy én is ezt érzem belülről, de mindenképpen el fogok menni a háziorvosomhoz néhány nap múlva, kiváncsi vagyok felállít-e egy harmadik teóriát?:))))

Riti72 pozitív részemről is : kitartás h olnapra elfelejted az egészet! olyan mintha nem is lenne semmi. mondom nekem még vérzésem sincs, 1 év alatt volt kb 1-1 nap amikor valami maszat volt! no görcs, no fájás, inkább csak a tudat, hogy van ott valami ami nem természetes. De ennyi, ezt meg elfelejti az ember hamar mert nem érez belőle semmit néhány nap múlva,. Remélem neked is lyen szerencséd lesz!

Még egy téma ami nem ide vág, de érdekes lehet, nekünk zsírosoknak:)! Olvastam itt másik fórumon a himalája só szappanról, hogy jó dolog! Nekünk bevállt a kislányom száraz kézfejére, a férjem zsíros homlokára, sőt még az epilálás utáni piros pöttyeimet is rendben tartja,(nincs azóta). Nem tudom milyen csoda dolog ez, de olcsó is, és semmi macera. Kipróbálom most a korpáimra meg a fejebőrre , hogy hat? Valaki tud tippet adni mire jó még? Ajánlani tudom mindenkinek, zsíros bőrre is tényleg jó! üdv . mindenkinek, köszi még egyszer a válaszokat, majd írok feljeményt! Szép napot mindenkinek!

1984. Moncsicsa (válaszként erre: 1982. - Riti72)
2010. máj. 27. 09:22

Szia! Örülök hogy túl vagy Te is a felhelyezésen, és a hajszáleres "vérfürdő" is megoldódott. Én is tegnap estem át a felrakáson, és nekem is az volt a véleményem, hogy abszolút nem volt rossz "élmény". Nekem 3 hónap múlva kell mennem kontrollra, akkor nézi meg majd ultrahangon, hogy a helyén van-e.

Örülök hogy "tünetmentes" vagy, nekem is mintha múlna a hasfájás...

Szép napsütéses, és fájdalommentes napot Neked! :-))

1983. riti72
2010. máj. 27. 09:17
Bocsi a sok helyesírási hibáért! :)))
1982. riti72
2010. máj. 27. 09:12

Sziasztok!


Tegnap délután én is túlestem a felhelyezési procedúrán, és ígértem, hogy megírom. Hát nem ment simán....Eleve nagyon be voltam rezelve, de úton odafelé azzal nyugtattam magam, hogy annyi hasonló nőgyógyászati "akciót" átéltem már (pl. petevezetékátfújás, embrió beültetés), és azokról nincsenek fájdalmas emlékeim, tehát ezt is ki fogom bírni. Na szóval a doki készítte elő az eszközöket, és közben magyarázta, hogy kb. a rákszűréshez hasonló érzés lesz, esetleg csak egy picit kellemetlenebb. Most meg kell fognom a méhszájat-momdta- ez lehett,hogy fájni fog picit, de nem tart sokáig. OK. Kellemetlen volt, de én ilyenkor csak bámulom a plafont és mondogatom magmban, hogy nem fáj, mindjár kész. 1-2 perc volt és már szedte ki a "kellékeket" a doki, a fájdalom rögtön el is múlt, amikor így szólt: Hoppá! Bocsánat, egy kis vérfüdőt rendeztem itt a végén. Mi van??? Én nem éreztem semmit, csak látom hogy nyúl a papírtölőkért és akkor keztem érezni, hogy folyik belőlem a vér. Elnézést, mondta mégegyszer, úgy látszik hogy amikor a méhszájat megfogtam eltaláltam egy kis hajszáleret, és végén mikor levettem e fogót akkor az elkezdett vérezni. Biztosan midjárt csillapodni fog. Oké gondoltam biztosan úgy lesz, nem izgultam mert nem fájt egyáltalán, de a papítörlők fél perc latt átáztak, nem győzte cserélni a doki. Úgy 2-3 perc eltelt, akkor újra elővett egy kacsát, és megnézte, biztos onnan jön e vérzés. Oké, mondta, ő már úgy látja belülről, hogy csillapodik. Na még 2-3 adag papírtölőt eláztattam, utána tényleg elállt annyira , hogy fel tudtam kelni, és felöltözni. Azért jó,hogy vittem magammal egy betétet. Még a vérzés közben azon gondolkodtam szólni kéne , hogy nézze már meg uh-n biztos minden ok-e, de mire szóltam volna addigra pont látszott, hogy vége a drámának. Azért hazafelé úton már bántam, hogy nem szóltam, megnyugtatott volna, ha megnézzük, de hát én mindig ilyen nyuszi vagyok....(magamra vessek).

Na mindegy, remélem ez volt a legnagyobb kellemetlenség amit a Mirenával átéltem, mert lekopogom, egyenlőre jól viselem. Az este volt egy kis feszülés, meg derékfájás, olyan mint mensi előtt, de most szinte semmit nem érzek. Vérezgetés még van egy kicsi, de remélem nem tart néhány napnál tovább.

Remélem nem riasztottam el senkit, a doki azt mondta, hogy ez nála még sosem fordult elő, úgy látszik én ilyen különleges vagyok. (köszi-inkább lettem volna átlegos ebben az esetben) Amúgy tényleg nem volt nagy ügy a felhelyezés, nem kell félni tőle.

Mindenkinek szép napot!

1981. Moncsicsa
2010. máj. 27. 09:04

Dr. Zsirai László tájékoztatása a MIRENÁRÓL:


"A Mirena hormont tartalmaz, ezért hatása teljesen különböző a spiráltól. A hormon lassan szívódik fel és eloszlik a méh üregében, ahol kifejti a hatását. A méh nyálkahártyája elvékonyodik, megváltozik a hám csillószőreinek mozgása és a nyakcsatorna nyáktermelése, ezáltal a terhesség kialakulását úgy gátolja, hogy a hímivarsejt és a petesejt találkozását akadályozza meg, tehát gyakorlatilag hasonlóan, mint a fogamzásgátló tabletták. A gyógyszer mivel több ponton hat, ezért sokkal biztonságosabb fogamzásgátló, hatása majdnem 100%-os. A hormon összetétele olyan, hogy a szoptatás alatt is lehet alkalmazni, és mivel a gyógyszerből minimális anyag szívódik fel, ezért a szervezetet nem terheli hormonnal, csak ott hat a hormon, ahol kell. Akik a hormon tartalmú készítményeket nem bírják, azok is használhatják a Mirenát, mert a hormonszedés mellékhatásaitól nem kell félni. A készítményt lehet idősebb korban is használni, akár 40 év felett is.

A hormon hatása miatt több előnyös tulajdonsága is lesz a készítménynek. Az egyik, hogy jelentősen lecsökken a menstruációs vérveszteség. Ez azt jelenti, hogy a rendes időben jelentkező vérzés jóval kevesebb lesz, sőt akár el is múlhat, ezért kevesebbet kell betétre költeni, kényelmesebb lesz a nők élete, és persze a programokat (nyaralás stb.) sem kell a vérzésekhez igazítani, mivel a szokásos havi bajok alig vagy egyáltalán nem befolyásolják a mindennapi tevékenységet. A gyógyszer nem növeli a kismedencei fertőzések gyakoriságát, mert a méhnyák összetételének megváltozása által a nyakcsatorna olyan anyagot fog termelni, amin a baktériumok szinte nem juthatnak keresztül.

A Mirena 5 évig lehet fenn. A készítményt a menzesz utolsó napjaiban kell felhelyezni, amikor már kisebb a vérzés. A gyógyszer egy pár napon belül már kifejti fogamzásgátló hatását. Az első három hónapban azonban még a méhnyálkahártyára való hatását nem tudja teljesen kifejteni. Ezért az első három hónapban előfordulhat köztivérzés, ami akár olyan is lehet, hogy az egész három hónap alatt barnás pirosas vérzés jelentkezik. Ez igen kellemetlen sokszor, ilyenkor nagyon fontos a páciens megnyugtatása. Három hónap letelte után a méhnyálkahártya kellően elvékonyodik, így a gyógyszer teljesen kifejti hatását, és természetesen a menstruációs vérveszteség is lecsökken és megszűnik a barnás közti vérzés is. A gyógyszert 5 év letelte után el kell távolítani a méhből, de mint a spirállal ellentétben, ahol pár hónap türelmi idő szükséges az újabb készítmény felhelyezéséhez, a Mirena fogamzásgátlót az előző levétele után ismét fel lehet helyezni, természetesen csak új készítményt.

A gyógyszernek nemcsak fogamzásgátló hatása van. Mivel a méhben fejti ki hatását, tehát a méh üregében viszonylag nagy koncentrációban van a hormon, így egyéb jótékony hatása is lesz. A készítmény gátolja a miómák, a jóindulatú méhdaganatok kialakulásának kockázatát, de a kialakult miómák növekedését is megakadályozhatják, illetve méretüket csökkenthetik. A méhnyálkahártya elvékonyodása miatt pedig a változókori vérzés zavarokat akadályozza meg és természetesen a méhtestrák előfordulási arányát is csökkenti. A Mirena ma már javasolt a változókori vérzészavarok gyógyítására is, mivel ezen vérzészavarok kezelésére csak olyan készítmények állnak a rendelkezésre, amik egyes nőkben hízást okozhatnak. Mivel a Mirenának semmilyen testsúlynövelő hatása nincsen (csak helyileg hat a hormon), ezért a változókori problémák kezelésére kifejezetten javasolt. Mivel azonban csak helyileg hat, ezért a változókorral együtt járó hőhullámokat és ingerlékenységet nem csökkenti. Összességében a Mirena használatával jelentősen lehet csökkenteni az esélyt a vérzészavarok okozta hasi vagy hüvelyi méheltávolításoknak."


Kicsit visszavonulok, túl aktív vagyok, nem akarok senkit "fárasztani". :-))

1980. Moncsicsa (válaszként erre: 1975. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 08:49

Szia! Egyetértek a véleményeddel, én eddig gondolatban nem jutottam el (lehet hogy azért mert eü-s sem vagyok :-)), de ez a vérvizsgálat tényleg logikusnak tűnik!!

A sampont amit ajánlottál én is ki fogom próbálni, mert nekem alapból megvan az a "probléma", hogy eléggé zsírosodik a hajam, és én is 2-3 naponta mosom, bár nekem a bőröm is zsírosnak mondható. Azt mondta a kozmetikus, hogy örüljek neki, később fogok ráncosodni. :-))

Örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot, sok okos dolgot "hall" itt az ember!

1979. 099c0bed40 (válaszként erre: 1978. - 099c0bed40)
2010. máj. 27. 08:40
Ezt csak a bőrgyógyász prof. teóriája miatt írom, az az igazság hogy nagyon kiakadtam azon, mivel nem képesek egyes doktorok riogatni szegény pácienseket.
1978. 099c0bed40 (válaszként erre: 1977. - Moncsicsa)
2010. máj. 27. 08:38
Nem vagyok nőgyógyász, sem pedig orvos, de nagyjából ugyanerről beszéltem én is.
1977. Moncsicsa
2010. máj. 27. 08:33

Találtam egy másik orvos válaszát egy olyan kérdésre, hogy nem gond-e hogy a Mirena mellett nem mensizik az ember, később nincs-e következménye...Dr. Farkas Ágnes válasza:

"A világon semmi baja sem attól, hogy nincs menstruáció. Csak annyi változik, hogy nem fog minden hónapban vérezni, a hormonháztartás ettől függetlenül ugyanúgy működik, és amikor úgy dönt, hogy leveszik az eszközt, akkor egy-két hónap alatt visszaáll a korábbi rend is. Egy nőnek nincs abból semmilyen előnye, hogy minden hónapban menstruál, ez csak egy jel, hogy indul a következő ciklus. Nem kell emiatt aggódnia, akinek baja volt, biztos más ok miatt nem volt vérzése."

1976. 099c0bed40 (válaszként erre: 1974. - Moncsicsa)
2010. máj. 27. 08:33
Szia, Neked is a legjobbakat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook