Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1912. Dittke76
2010. ápr. 28. 09:01

Sziasztok!


Valakinek van arra tapasztalata, hogy milyen a levétel? Nekem már fent van 5 éve és most le kellene vetetnem. Valaki azt mondta, hogy ezt akkor lehet levenni, amikor menstruálok, ez igaz?

1911. Franciska68 (válaszként erre: 1906. - D4b0dd2692)
2010. ápr. 28. 06:27
Hajjaj, lehet hogy nem jó teát ittam? Megadnád az oldal linkjét ahol olvastad az infokat?
1910. P64 (válaszként erre: 1902. - Moncsicsa)
2010. ápr. 27. 17:16
Én kaptam szurit. Lehet, hogy az orvos dönti el, attól függően, hogy elég tág-e a méhszáj. De a normál spirál kisebb is, nem?
1909. nikesz
2010. ápr. 27. 14:45

Sziasztok!


Eddig csak olvastalak benneteket, de gondoltam, most, hogy már icipicit tapasztaltabb vagyok, én is hozzászólnék a témához.


Endometriózis miatt került képbe nálam a Miréna, két műtéten vagyok túl, úgy tűnt, minden oké lesz, de 4 év utén ismét kialakult egy csokiciszta, úgyhogy az orvosom javaslatára bevállaltam a Mirénát.


Múlt héten vettem meg, 44.500-ért. Péntek volt a nagy nap - a mensi második napján - , akkor tette fel a doki. Mit ne mondjak, voltak félelmeim, milyen is lesz ez az egész, de maga a felhelyezés minden várakozásomat felülmúlta- jó értelemben. Sokkal rosszabbra számítottam. Mivel gyakorlott nőgyógyász-látogató vagyok (2 havonta), így ilyen irányú félelem nem volt, de az esetleges fájdalom miatt zabszem volt a popómban.... Hozzávetőleg 2 perc volt az egész, egy szondával megnézte a nyakcsatornát, az csak kellemetlen volt, majd jött a méhszáj megfogása, nah ott éreztem egyedül fájdalmat, kb egy erősebb menstruációs görcshöz hasonlót, majd a spirál felhelyezésénél újra ugyanazt és kész.


Azt nem mondom, hogy nem remegett a lábam, amikor leszálltam az ágyról, de a pár perc pihenés jót tett, kicsit beszélgettünk, papírmunkáztunk, aztán még a folyosón ültem egy kicsit, mire el mertem indulni a kocsiig.(nem én vezettem) A görcs sajnos másnap estig megmaradt, nemigen használt rá semmi, tényleg nem volt egy fáklyás menet, de egyéb rossz dolog nem volt, vagyis nem fájt a fejem, nem szédültem, semmi.


Most már nem kellene mensiznem, de sajnos vérezgetek, ez természetes ugyebár, max kellemetlen, viszont a hasamat "érzem", ha lehet ezt így mondani, inkább puffadok, vagy valami olyan érzés ez.(ez nálam mensinél normális, így lehet ez most állandósul, amíg vérezgetek - nem rajongok a dologért ...)Emellé jött pár "ragya"az arcomra, ennél szebben nem tudom kifejezni, sajnos, ahogy olvastalak benneteket, számítottam rá, hogy ez is megtörténhet.


Egyelőre ennyi a tapasztalat, a felhelyezés korántsem olyan félelmetes dolog, viszont utána tényleg jól esik pihenni, főleg ha valakinek ennyire fáj utána a hasa. (Szerencsém volt a hétvégével) Most, úgy ahogy sokan itt, várom a csodát vagyis a vérzés, pecsételés, tudomisénmicsoda elmúlását, és reménykedem, hogy ez gyorsan megtörténik....

1908. Moncsicsa (válaszként erre: 1905. - Ani318)
2010. ápr. 27. 13:47
Szia! Köszönöm a tanácsot, tegnap már körülnéztem egy-két helyen, itt Almádiba, és Veszprémbe is. Megnéztem a neten is, volt ahol árulták kéz alól 30e Ft-ért, de ilyet úgy gondolom hogy ilyen helyen nem mernék megvenni, és volt olyan netes "gyógyszertár", ahol 56ezer volt az ára. Hát nem semmi! A legalacsonyabb ár amit eddig megtudtam 43.500Ft volt, valószínű hogy itt fogom megvenni. Nekem a most levett spirálommal sem volt semmi bajom 5 évig, remélem hogy ezzel sem lesz. Volt olyan hozzászólás, ahol valakinek nőtt a cicije tőle... hát ezt nem bánnám, bevallom! :-))Remélem hogy nekem is le fog csökkenni a mensis napok száma, mert a simával eléggé elhúzódott, volt hogy több mint egy hétig úgy megvolt, hogy a végén már csak pecsételés volt ugyan, de még mindig volt... Köszi a választ! Szép napot!
1907. d4b0dd2692 (válaszként erre: 1906. - D4b0dd2692)
2010. ápr. 27. 09:50
Még annyit,hogy tudtátok-e hogy a zsírszövet is raktározza az ösztrogént? Tehát akinek a sok ösztrogén okozza a problémáját,annak éredemes fogyni is(feltéve ha van feleslege).
2010. ápr. 27. 00:24

Sziasztok!

A cickafarkról ezt olvastam:

menstruációs görcsöknél csak abban az esetben alkalmazzuk, ha a hormonháztartás egyébként rendben van és nincsenek erős ösztrogéndominanciás tünetek (mióma, endometriózis, PCO, ciszták, darabos vérzések, barnázás, rövidebb ciklus) és a palástfű teát vagy a női bázisteát isszuk egyébként

a meleg cickafarkas ülőfürdő néha olyan hatásos, hogy meghozza a menstruációt

A fitoösztrogének nem ajánlottak olyan problémáknál,amiket ösztrogéntúlsúly okoz,mint pl. a mioma,erős vérzések.A szója,buzacsíra,lenmag is fitoösztrogén tartalmú.

1905. Ani318 (válaszként erre: 1901. - Moncsicsa)
2010. ápr. 26. 20:53

Szia! Én is Kecskeméten vettem 44000-ér,de nekem a doki azt mondta nem szabadáras hanem fixáras,tehát ha 44000-nél többér akarják adni,ne vegyem meg.

Nézz azért körül.

Az elégedettek táborát erősítem,nov.vége óta van fenn,azóta semmi gondom.Havi 4-5 nap minimális pecsételés,tisztasági betée elég!!

Eleinte a mellfeszülés sokkal erősebb volt mint álltalában,de az is megszűnt,ajánlani tudom!

Üdv:A.

1904. Franciska68 (válaszként erre: 1902. - Moncsicsa)
2010. ápr. 26. 18:41

Szia!

Szuri nekem sem volt, nem is került szóba.A művelet nem bonyolultabb mint a sima spirálnál.Ha jól bírtad a spirált,akkor ez talán még jobb lesz a hormonok miatt.Én 44000 Ft-ért vettem Kecskeméten.Lehet hogy fővárosban van kiemelt helyen drágább nézz körbe.Sok sikert.

1903. vviki2 (válaszként erre: 1902. - Moncsicsa)
2010. ápr. 26. 14:27

Szia!

Én sem kaptam szurit..:-)

Én kerestem olyan patikát ahol olcsóbban adták, ezt ajánlom neked is. Jó fogamzásgátló eszköz, de csodát ne remélj. Én azért ezt választottam, mert a sima spirálnál ált. erős a vérzés és ezt nem akartam. Meg az orvosom azt mondta ettől megszűnik majd teljesen. Na persze... Nekem közel sem....de mindegy. Kicsit elbíztam magam, vagyis beleéltem magam abba, hogy el fog maradni. :-((

1902. Moncsicsa
2010. ápr. 26. 12:54
Még egy kérdés! :-) Olvastam, hogy szurit adtak a méhszájba.... Nekem eddig kétszer raktak fel spirált, de eddig egyszer sem kaptam injekciót... Ez valami új divat? Nekem rémisztőbbnek tűnik, mint maga a felhelyezés....
1901. Moncsicsa
2010. ápr. 26. 11:27
Sziasztok! Teljesen új vagyok ezen a fórumon. :-) Ma vették le a sima spirálomat, és jövő hónapban fogja az új spirált felrakni az orvos. Olvastam, hogy a mensi 5-6.napja körül ideális felrakni, de eddig én úgy tudtam, hogy a 2-3.nap körül jó, mikor a legjobban megvan. Tud valaki segíteni ebben? Az orvos nekem is ezt a Mirena spirált ajánlotta, visszaolvastam itt egy kicsit, átlagosan jók a tapasztalatok, de az árát kicsit húzósnak tartom. Ki-mennyiért vette? Elég szélsőségesnek látom az árakat (szabad áras), láttam már 43.500 ft-ért (eddig ez volt a legolcsóbb), de 56.000 ft-ért is volt már... Tudnátok nekem segíteni? Több mint valószínű hogy emellett fogok dönteni a mensi napjainak csökkenése, és a görcsök megszűnése miatt, csak szeretnék előtte alaposan tájékozódni. Előre is köszönöm a segítségeket!
1900. frontin (válaszként erre: 1879. - Franciska68)
2010. ápr. 26. 10:02
Sziasztok!Van egy fórum ahol az endosok írnak.Ők azt mondták,ne merjek cickafarkteát inni,mert az melegágya a csokicisztának:(Nagyon jó a miomára,de erre a cisztára nem.Ugyhogy azóta nem merek semmilyen gyógyteát inni,nem kisérletezek!Hát Én nem merek tamponozni egyenlöre.Bár azt mondták nyugodtan használhatok:)
1899. Ancsicsa
2010. ápr. 25. 17:43

Sziasztok!

Valaki, aki már levetette a spirált meg tudná nekem mondani hogy kb mennyi idő múlva jön meg az első vérzés?

1898. Franciska68 (válaszként erre: 1897. - Frontin)
2010. ápr. 25. 13:09
Vérnyomásom azóta is rendben van, max 2 hétig ingadozott.Hát sajnos így az 5 hónapot betöltve is kevés a tiszta nap.Inkább maszatolás, pecsételgetés. Mensim nagyjából időre, kicsit rövidebb és nem olyan gyilkos. Türelem az nagyon nehéz de én is nyugtatgatom magam hogy alakul ez. A nyártól depizek, mert nem tudom mi lesz így a strandolással, bár a maszatolós napokra tampon, esetleg?
1897. frontin (válaszként erre: 1879. - Franciska68)
2010. ápr. 25. 09:08
Sziasztok!És beállt már a vérnyomásod?Jaj Én már kész vagyok!Olyan hangulatingadozásaim vannak,hogy elég elviselni magam:(10 napja van fent a spirál,ebböl 2 nap volt amikor nem vérezgettem.Ja és hiztam vagy másfél kilót:(Probálok türelmes lenni,de nem nagyon megy!
1896. mandragóra66 (válaszként erre: 1894. - Franciska68)
2010. ápr. 24. 18:55
Kicsit visszaolvastam, látom Neked is kb. 5-6 hónapja van Mirenád, és van vele elég gondod. De kitartás, mert azért ha lassan is, de csak javul a helyzet.Én mérlegre szoktam tenni, hogy mi az, ami mellette szól, és még mindig azt mondom, ez a több. A mellékhatások meg majdcsak elmúlnak!
1895. mandragóra66 (válaszként erre: 1894. - Franciska68)
2010. ápr. 24. 18:15
Köszönöm! Ittam cickafark teát, úgy a 2-4 hónap tájékán, nekem az nem változtatott semmit. Most a barátcserje kapszulát szedem,talán ennek köszönhető a 10 nap szünet, nem tudom. De köszönöm a tippet, még jól jöhet!
1894. Franciska68 (válaszként erre: 1893. - Mandragóra66)
2010. ápr. 24. 17:03

Kitartás!Nekem mintha beválna a fagyöngy és cickafark gyógytea keverék.Esetleg?????

Szurkolok Neked.

2010. ápr. 24. 13:22
Sziasztok! 10-11 napot húztam ki vérezgetés nélkül, ma már pecsételgetek. Igaz, ez óriási eredmény, mert az elmúlt 5-6 hónapban 1-2 napos szünetekkel mindig volt valami. Türelmes vagyok....
1892. Rita199 (válaszként erre: 1890. - Franciska68)
2010. ápr. 21. 15:47

Szia!

Nem kell elkenődni. Én is hasonló vagyok......... mindi parázok nem is kicsit.

Valóban van benne igazság, hogy sokat foglalkozunk ezzel a dologgal. De ki nem foglalkozik vele, aki nem élte át ezeket a rossz dolgokat, tapasztalatokat. Van aki nem is meri leírni, vagy nem meri senkinek elmondani. Én még mindig 1,5 hónap után is a C vitaminra esküszöm (tudom-tudom másoknál nem biztos, hogy beválik). Sok kitartást kívánok Neked is!!!!!!

1891. Rita199
2010. ápr. 21. 15:37

Sziasztok!

Gyakrabban fáj a fejem és eléggé sokat szédülök mióta fent van a Mirenám. Magas vérnyomásra gyógyszert szedek és enyhe nyugtatót is. Vkinek hasonló problémája van-e? Most, hogy így változnak a frontok az is lehet csak attól van, de nagyon kellemetlen(sok ismerősöm panaszkodik, de nekik nincs mirenájuk......)Igaz még jócskán próbaidőben vagyok 1,5 hónap. Ha tudtok segíteni, válaszoljatok. Köszi: Rita

2010. ápr. 20. 18:31
Nagyon hasznos hozzászólásokat kaptam.Köszönöm. Megint egy is reményt érzek.Én most a fagyöngy és cickafark teát iszom. Legnagyobb problémám az hogy 6-7 napos vérzés után(ami azért sokkal enyhébb mint előtte) 3 nap pihi utána visszatér egy 4 napos kurzus.Hogy ez mi, nagyon nem értem, de mintha ez is csökkenne.Lehet hogy csak túlságosan foglakoztat a dolog és nagyon figyelem.Még egyszer köszi a hozzászólásokat a már probléma mentesek is nézzenek vissza néha ha van kedvük.Mindig lesznek elkenődöttek.
1889. vviki2
2010. ápr. 20. 09:00

Sziasztok!

Néha bekukkolok...:-))

Nekem május 7-én lesz 1 éves a Mirénám. Megjön rendesen a mensim, de nincs erős vérzésem. Viszont még mindig kb.11napig tart. Ebből az első és utolsó 3 nap maszatolás/barnázgatás a többi 4-5 nap vérzek, de az is csak annyi, hogy nem kell intim betét, csak a tisztasági. Görcsök nincsenek, viszont mensi előtti depi van..:-S És pattanások is, továbbra is....ahogy régebben írtam. Bár én még mindig azt mondom, hogy lehet hogy mástól van és nem a Mirénától.

Kitartás mindenkinek!

2010. ápr. 20. 08:37
Régóta olvasgatom a topicot és egyre szerencsésebbnek érzem magam.Nekem lassan két éve van fenn:az első 3 hónapban pecsételgettem,talán egyszer jött meg pár napra rendesen.Azóta 3-4 havonta van egy kis maszat és semmi bajom.Én imádom.
1887. mandragóra66 (válaszként erre: 1886. - Csillagfürt)
2010. ápr. 19. 19:51
Remélem azért az a 13 nap még lecsökken, van türelmem, mert érzem a javuló tendenciát!
1886. csillagfürt (válaszként erre: 1885. - Mandragóra66)
2010. ápr. 19. 19:47
Szia, örülünk, hogy itt vagy:)))
1885. mandragóra66 (válaszként erre: 1883. - Franciska68)
2010. ápr. 19. 19:45

Szia!

5 hónapja van Mirenám, eddig csak olvasgattam a tapasztalatokat, ma regisztráltam. Pontosan ezért, hogy bíztatni tudjam a problémás használókat.

Eddig szinte végig pecsételgettem az 5 hónapot, a kontrollon mindent rendben talált a doki. Nagyon sokmindent kipróbáltam,nem sok sikerrel. Az utolsó menstruációmkor kezdtem szedni a barátcserje kapszulát. Most ott tartok, hogy 13 napos, de nem erős vérzés után 6 napja egy pötty sincs. A progeszteron hiánnyal küzdőknek lehet hatékony. Nem tudom, ez okozta-e a javulást, vagy hogy elérem lassan a 6 hónapot, nekem eleve ennyit mondott az orvos, amíg hozzászokom. Előtte nagyon erős, darabos vérzésem volt, ezt is jelentős mértékben csökkentette. Úgyhogy tényleg érdemes kiböjtölni a fél évet! Vagy szedni mellé a Barátcserje kapszulát?

1884. csillagfürt (válaszként erre: 1883. - Franciska68)
2010. ápr. 19. 19:43

Szia!

Na én akkor régi használónak számítok a magam 7 évével...Higgyétek el, akinek bírja a szervezete-ez azért még az elején kiderül-, annak csak TÜRELEMre van szüksége. Ha jó pár oldalt visszaolvasol, nálam is majd 10 hónap alatt állt be igazán. Nekem ez már a 2., nagyon elégedett vagyok vele. Vérzés van, 1-2 napig, szinte csak alig. Tisztaságit használok, mióta fenn van, az is bőven elég. Nagyon kényelmes, görcs nincs, csak kicsi dili, mielőtt megjön. Röviden ennyi, kitartás lányok! Kívánom, hogy hasonló legyen a véleményetek , mondjuk jövő ilyenkor...♥

2010. ápr. 19. 19:28
Köszi Harmatos !Első nekifutásra megnyugtató az eseted.Na de én már túl vagyok a 3 hónapos intervallumon.Ha valaki régi használó olvassa a fórumot és az elején problémás volt írhatna valami biztatót, rám férne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook