Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2032. Dovanda (válaszként erre: 2031. - 099c0bed40)
2010. máj. 30. 23:12
Igen ,már tudom . Köszi:)
2031. 099c0bed40 (válaszként erre: 2030. - Dovanda)
2010. máj. 30. 17:47
Szia, megnyugodhatsz, a Mirenában ugyanis NINCSEN fém egy grammnyi sem, műanyag az egész( ezért is nem látják Uh-on magát az eszközt), csak a "vetületét", azaz az "árnyékát".
2030. Dovanda
2010. máj. 30. 16:21

Sziasztok.

Össze-vissza véreztem mikor abbahagytam a fogamzásgátló tablettát.Annyira,hogy a végén kivérzés határán egészségügyi küretem volt. Rá 3 hónpra feltette a dokim a Mirenat. Utána 4 hnapig volt pecsételő vérezgetésem , havonta jártam ellenőrzésre,minden oké volt. Az a mai napig is, bár engem is ijesztgettek ,mivel fémallergiás vagyok .

Eddig semmi problémám ,pedig azóta altattak ,operáltak is párszor más téren,tehát nem csak úgy elvagyok.

Remélem így is marad:)

2029. Moncsicsa (válaszként erre: 2026. - Franciska68)
2010. máj. 30. 16:02
Köszi a biztatást! Tényleg butaság részemről ilyeneken agyalni, inkább örülni kell, és pozitívan állni a dolgokhoz, hogy így is marad. Örülök is, hogy ez az első pár nap problémamentes volt....
2028. Rita199
2010. máj. 30. 15:49

Sziasztok!

Ma már a 21. napnál járok a mensimmel, de ahogy itt olvaslak Benneteket, nem én vagyok az egyedüli akinek gondja van. Nálam is vannak felfúvódások, lábdagadás és hasonló gondok. Én majd jövő héten leszek 3 hónapos Mirenás, úgyhogy még nagyon "csendben" vagyok. Szerintem ez a sok időjárási nyavaja, meg a fene tudja mit eszünk össze nagyon megváltoztat mindent.

Szóval Mindekinek akinek gondja van mostanában kitartást és jó egészséget kívánok! No de, hogy meddig várjunk, sajnos azt mindekinek magának és orvosának kell eldöntenie.

Ja és csatlakozom "öregnéneözikéje" hozzászólásához, akinek a fél év közeledik az gondolkodjon el, amíg visszakaphatja a vételár felét.

Jó munkát, vagy pihenést a nap további részére.

Rita

2010. máj. 30. 14:06
A 2051 hozzászólást 2049. Moncsicsának válaszoltam csak bekavart a gépem.
2010. máj. 30. 14:05
Nem ám általánosítani.Mi problémások vigaszért, biztatásért járunk ide, nem azért hogy a frászt hozzuk arra aki most kezdett és a szerencsésebb kategóriába esik.Nekem felhelyezés után is bekavarodott a dolog, ami abban jelent meg hogy a rendes mensim után félidőben produkáltam még egyet.Ez maradt máig is de kezd összecsúszni az időpont és talán kilukadunk egynél és akkor már nyugi lesz,Hisz nekem már az is pozitívum ha nem fél óránként cserélem a betétet és nem darabos, löketszerű a vérzésem mint előtte.Ez már megvan csak nem tudom mi ez a duplázás.Mondjuk a dokim is csak rezegteti a szépséges szempilláit és nyugtatgat.
2025. Franciska68 (válaszként erre: 2023. - Lyrian)
2010. máj. 30. 13:59

Akaratlanul megválaszoltál egy kérdésemet, mert a dokim is rákezdett ha ha nem lesz kevesebb a vérzésem akorr adjunk már egy kis depo provera injekciót.Már eleve úgy tettem mint aki se lát se hall így nem erőltette.De kizárt hogy a Mirena után bármiféle hormonális cuccot beengednék a szervezetembe. Légyszi a hüvelygyűrű tapasztalatait majd azért oszd meg velünk.

Hátha én is odalukadok ki. Egyébként nálam is"a nincs más lehetőség vagy a nagy műtét vagy ez "volt a jelszó felszerelés előtt.Hiszen nálam is a vérzés problémák miatt lett ajánlva a cucc.De még egy pici türelem maradt bennem, reménykedve csillagfürt hozzászólása után aki 6-7 hónapra tette a javulást.Hátha, de aztán ne tovább.

2024. Moncsicsa (válaszként erre: 2022. - Ec4dcb67aa)
2010. máj. 30. 12:19
Szia! Megfordult a fejemben, hogy lehet hogy az eleje nekem is szuper, de aztán jön a "feketeleves"... vagy inkább piros..
2023. Lyrian
2010. máj. 30. 11:58

Megmondom őszintén, engem már a spirál szó is irritál. Nekem nem ilyen hiperszuper volt, de azzal is megszívtam de nagyon.

A kálváriám tavaly nyáron kezdődött. Közölte az orvos, hogy a kor és egyebek miatt (nem részletezte) csak és kizárólag spirállal védekezhetem (latex-érzékeny vagyok, tehát óvszer, pesszárium szóba sem jöhet, bogyó sem, semmisenem). Szóltam neki már az elején, hogy a család nőnemű tagjai simán teherbe estek spirál mellett. Na jó, akkor legyen Depo-Provera injekció. Beadta. Ugye három hónapig ennek a hatása visszafordíthatatlan. 3 nap után dől belőlem a vér. Visszamentem. Kaptam hormon-gyógyszert rá. Semmi eredmény. Mély fájdalommal közölte, hogy beleestem a húúúdenagyonezrelékes részbe, akiknek ilyen lehetséges. 3 hónapig véreztem folyamatosan. Nem pecsételősen, hanem normál vérzéssel.

Egyben igaza volt, tényleg nagyon hatásos volt a fogamzásgátlás. Szexuális élet nuku volt 3 hónapig. Legalábbis nálam, mert én páromnál aztán mindent megtettem, ha már én nem, legalább ő.

Eljött a "namostmilegyentovább" rész. Rábólintottam, legyen spirál. Decemberben tette fel. Először minden ok volt, majd kezdődött a pecsételés, felfújódott a hasam, egy hónappal ezelőtt pedig mikor elmentem az orvoshoz megint (voltam közben havonta, de nyugtatgatott, hogy minden ok, a vérzés majd rendeződik, párom a haját tépte, én is az enyémet), hogy ömlik belőlem a vér, közölte, hogy a spirál nem a méhemben van, hanem a hüvelyemben. Fogalma sincs, mikor és hogyan csúszhatott le. Igaz, nem is vizsgált meg a felhelyezés után soha... és még mélyebb együttérzését fejezte ki, hogy éppen elvetéltem.

Egy hónap telt el azóta, most megpróbálom a NuvaRing hüvelygyűrűt. Ez az utolsó dobásunk. Közben hüvelytamponnal védekeztünk. Egy órát röhögtem, amikor kibontottam és feltettem. Ennyit a romantikáról.

És még egy! 46 évesen, 3 gyerekkel közölték, hogy nem kötnek el tb-re, ha akarnám sem. Semmi nem indokolja.

Most várom, mi lesz a következő gabaly. A gyűrűt három napja tettem fel.

Injekciót, spirált pedig életemben többet nem is akarok látni.

Örülök, ha valakinek azért bevált.

Vigyázzatok magatokra nagyon!!!!!

2022. ec4dcb67aa (válaszként erre: 2021. - Moncsicsa)
2010. máj. 30. 11:43
Az eleje szuper volt, minden gond nélkül. Előre örültem egy kicsit talán... De fő az optimizmus és a kitartás! :)
2021. Moncsicsa
2010. máj. 30. 11:10

Sziasztok! 4.Mirenás napom, görcs semmi, barnázás semmi.

Azon gondolkodom, hogy azoknak, akiknek hónapokig "rendetlenkedik" a spiráljuk, amikor feltették, utána egyből már elkezdődtek a problémák?

Nem emlékszem, hogy nekem az előzőnél hogy volt.

2010. máj. 30. 09:37

Én is hasonló cipőben járok, mint az előttem szólok.

Januári a Mirénám, de ebben a hónapban annyit véreztem illetve barnáztam, hogy már nem is számolom. Viszont: a vérzés mennyisége nagyon jelentősen lecsökkent és a görcsök sem olyan erősek.

Nálam a sprirál mellett szól az is, hogy nincs igazán más lehetőségem. Tehát én még kitartok.

2019. Franciska68 (válaszként erre: 2016. - Márti1129)
2010. máj. 30. 08:56

Szia! Mintha az én fejemben kavargó gondolatokat írtad volna le.Valami hasonló problémám van nekem is.Csak nem folyamatosan maszatol hanem a rendes ciklus után 3 nappal ismételten lezavar még egyet.Tehát 16-18 nap nyugi után 12-13 nap valamilyen vérzés.Most estem át az 5 hónapom. Dokim szerint amúgy minden rendben, de türelem kéne, meg a miómám é cisztám is bezavar.Én még abban reménykedem amit nem sokkal ezelőtt írtak. hogy tényleg kell némelyeknek a 6 hónap.Tehát megvárom a következőt és döntök. Bár pont a nyaram is odalesz mire kitisztul az egész dolog így vagy úgy.

Apropó még egy dolog az is elég nehézkes ügy hogy mivel összevissza vérzünk, házasélet is problémás, libidó is csökkent.Én meg úgy tapasztaltam hoyg hízás is van eddig kb. 3 kg, (heti 3 edzés és testkontroll mellett) ami nem nagyon kéne. Vérzéskor meg rettenetes vizesedés.Az én férjem is morgolódik már, nem érti mi a jó ebben ha ennyit nyűglődök.Bár még eddig elhitte hogy eljön majd a Kánaán, (mint én is) de halványul a remény.Ha döntöttél írd meg, kíváncsi vagyok mi történik veled.Azoknak akiknek bevált, további jó egészséget .

2018. 099c0bed40 (válaszként erre: 2016. - Márti1129)
2010. máj. 30. 07:35

Szia, ha ennyire elfogyott a türelmed ahogy írod (jogosan!) vetesd le most rögtön, fél éven belüli levevésnél ugyanis visszajár a vételár fele.

Én 11 hónapot bírtam ki a másodikkal, de nem lett jobb ennyi idő után sem, úgyhogy véleményem szerint így 6 hónap környékén ha nem javul a helyzet, nem érdemes tovább várni.

2017. Moncsicsa
2010. máj. 29. 23:24

Szia! A Mirena az első spirálod, vagy volt már előtte is? Ha igen, azzal volt problémád?

Az én orvosom 1-2 hónap "vérezgetős" - görcsölgetős időszakra hívta fel a figyelmemet, de mielőtt feltetettem a Mirenát, jócskán utánaolvastam, és nem ritka a 6 hónap "kritikus" időszak is. Ami ugye Neked lassan lejár....

Ha beszéltél az orvossal esetleg időközben, akkor ő mit javasolt?

Bevallom hogy én még nagyon-nagyon friss Mirenás vagyok, tanácsot sem igazán tudnék adni, viszont kíváncsi lennék, hogy ilyen esetben mit mondd a nőgyógyász?

Írd meg majd légyszíves, és majd olvasom én is a rutinosabb Mirenások válaszait!

Szép estét Neked, és fel a fejjel!!! Moncsicsa

2010. máj. 29. 22:44
Sziasztok! Pezseg az élet rendesen(szerencsére), szóval felteszem a nagy kérdésemet: szerintetek levetessem a Mirenámat? Előzmények: január elején feltette a doki, április végéig 17 vérzésmentes nap(összesen). Ugyan volt egybe 2,5 hét tiszta, de aztán megint 3 hét vérzés. A dokim azt mondta, hogy fél év a türelmi idő, de most már se nekem, se a páromnak nem nagyon van. Most megint 2 hete vérzek.Igaz a mennyisége nem túl sok, de már ott tartok, hogy inkább lenne 6 nap durva-utána vége, semmint ez a több hétig tartó maszatolás. Már megettem 2 levél Duphastont, és a 3. is itthon van.Eddig türelmem is volt, de kezdek komolyan foglalkozni a gondolattal, hogy levetetem. Mennyi ideig várjak még szerintetek? Üdv: Márti
2015. Moncsicsa (válaszként erre: 2014. - Meli31)
2010. máj. 29. 17:22

Szia! Üdvözöllek a pozitív tapasztalatokkal rendelkezők között!


Én sem bántam meg a spirált, ugyan nekem az előzővel sem volt semmi gondom, de én is egy kicsit a hozzászólások miatt gondolkodtam rajta hogy a Mirenát rakassam-e fel, de végülis úgy döntöttem, hogy az előző 5 év is problémamentes volt, a következő is az lesz, és ha még a vérzést is csökkenteni fogja, az még egy jó dolog!


Panaszmentesnek mondom magamat, az első nap volt kicsit görcsös, de nem annyira hogy gyógyszert vegyek be. Azóta minden rendben.


Hasonló jó tapasztalatokat kívánok mindenkinek, és kitartást, türelmet azoknak, akiknek még "rosszalkodik" a spiráljuk. (Az orvos nekem is ezt ajánlotta, hogy ha az első 1-2 hónap görcsös, barnás/pirosas lenne.)

2014. Meli31 (válaszként erre: 2013. - Moncsicsa)
2010. máj. 29. 13:50

Sziasztok!

Nekem tegnap tették fel a Mirenát, igaz kicsit kellemetlen volt, de kilehet bírni. Tegnap görcsöltem, de rögtön bevettem egy Nospát és este 1 Apranaxot, de azóta egy icipici görcs van és folyás sincs vagyis minimális...:)

Féltem nagyon, de szerintem az a baj, hogy túl sok a negativ hozzászólás a fórumon, igy én is szeretném gyarapítani a pozitiv hozzászólok klubbják... :)

Úgy hogy fel a fejjel, én nem bántam meg, pedig sokan mondták hogy vékony vagyok, nem lesz jó...de idáig minden ok...

Vágjatok bele, nekem a dokim azt mondta, hogy ezt ajánlja a legközelebbi hozzátartozójának is!

2013. Moncsicsa
2010. máj. 29. 09:51

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!


A mai helyzet: hasfájás nélküli nap, és "barnázással" sem találkoztam még. 3. napom.


Hogy vagytok Mirenások? Nálatok mi a helyzet?

2012. Moncsicsa
2010. máj. 28. 21:08

Szép hétvégét szeretnék mindenkinek kívánni, látom már mindenki elvonult! :-)


Nálam minden rendben, görcs semmi, nagyon minimális barnázás. Ez a második Mirenás napom. :-)


Görcsmentes hétvégét mindenkinek, érezzétek jól magatokat!

2011. Moncsicsa
2010. máj. 28. 13:33

Jutnak eszembe a kérdéseim... a sima spirál mellett az orvos nekem azt javasolta, hogy mikor a mensi elmúlik, akkor ajánlatos egy hüvelyöblítést csinálni (Colpo Clenaer Laktóz).


A Mirena mellett mi a helyzet? Amíg teljesen el nem múlik, akár barnázás is van, gondolom nem lehet, mert ugye akkor még valamennyire nyitva a méhszáj.

Amikor meg esetleg beáll minden a helyére, és a menstruáció teljesen elmarad, akkor sem árt havi 1x. Jól gondolom?

Erről mondott valakinek valamit a nőgyógyász? Én az enyémet el is felejtettem erről megkérdezni....

2010. riti72
2010. máj. 28. 13:21
Csatlakozom az előttem szólókhoz: Boldog Szülinapot kívánok Neked.
2009. Rita199 (válaszként erre: 2008. - Frontin)
2010. máj. 28. 11:58
Köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. frontin
2010. máj. 28. 11:47
Rita!Én is kívánok neked boldog szülinapot!:)
2007. Rita199 (válaszként erre: 2005. - Ani318)
2010. máj. 28. 09:44

Szia!


Köszönöm szépen:-)

2006. Moncsicsa
2010. máj. 28. 09:26

Sziasztok! Köszönöm a gyors válaszokat, hát kíváncsi leszek, hogy nálunk mi lesz a helyzet összebújásnál...

Én ahogy a jelzőszálat kitapintottam, úgy éreztem hogy a méhszájból ugye kijön, elkanyarodik felfelé a méhszáj felett, és a vége nem is tudom hol van.... Kicsit rémületesen hangzik, de szerintem nagyon hosszú lett...

Az előző kettőnél a méhszáj előtt volt elvágva egy kicsivel, és ki lehetett a végét tapintani. Ennek viszont se eleje, se vége... :-)))

2005. Ani318 (válaszként erre: 1996. - Rita199)
2010. máj. 28. 08:59

Rita!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

2004. Ani318 (válaszként erre: 2002. - Moncsicsa)
2010. máj. 28. 08:58

Szia!

Nekem a hagyományos spirált is vissza kellett vágatni,mert "szúrt",és a Mirenát is.Azt mondta a doki nekem egy kicsit előrehajol a méhem,és ahogy felrakta a jelzőszál is tovább ér.De amióta visszavágta minden oké!!

Szép napot Nektek!

A.

2003. Rita199 (válaszként erre: 2001. - Moncsicsa)
2010. máj. 28. 08:54

Szia!

Köszönöm szépen a köszöntést és a bíztató szavakat.

Én is hasonlókat kívánok és örülök, hogy Neked nincs gondod.

Nekem nem hagyta hosszúra a doki a jelzőt, sőt az ellenőrzéskor sem látta a hüvelyi uh-on, jó rövid lett. És a párom sem panaszkodott:-))

Szép napot kívánok!

Rita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook