Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2629. e12a6df509 (válaszként erre: 2623. - 099c0bed40)
2010. szept. 26. 11:06
Szia! Nagyon köszönöm, hogy írtál nekem, nagyon jólesik. Nagyon sajnálom a sztoridat, visszaolvastam, szörnyen sokat szenvedtél.A helyzet az, hogy muszáj valahogy kitartanom még egy kicsit, mert nem tudok jobb megoldást a vérzészavaraimra, ez jónak tűnik csak azt sajnálom, hogy nem világosítanak fel előre hogy sok szenvedésre kell készülni. Ezt nem tartom tisztességesnek. A nyh vastagságom tök jó lett 2-3 mm, inkább az a baj hogy cisztáim vannak folyamatosan hol itt hol ott, és azok csinálhatnak problémákat.Tegnap drasztikusan nekiestem homeopátiával,és délutánra elmúlt minden vérzésem meg görcsöm, azóta is jó, nincs maszat se.Egészen rutinos leszek a homeos protokollban mirena ügyben annyit kisérletezek magamon. De nagyon kösz a segitséget mégegyszer. Apropó, ha nincs már mirenád, milyen más megoldást találtál magadnak??
2628. zsu0427 (válaszként erre: 2627. - 099c0bed40)
2010. szept. 26. 10:32
Köszönöm a válaszodat. Még egyenlőre gondolkodom rajta, hogy mi legyen. Mert a drága spirált most nem tudom megvenni, felújítjuk a házat amit vettünk, mert szeretnénk már beköltözni.
2627. 099c0bed40 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 26. 09:58

Szia Zsu, az a helyzet hogy ez a spirál mindenkinek más, sokaknak bejön, de van egy kisebb tábor, akinek nem fogadja be a szervezete.

A dolog szépséghibája, hogy előre nem lehet megjósolni azt, Te melyik táborban leszel, csak miután feltették, nem beszélve arról, hogy a Mirena nagyon drága befektetés, csak azoknak térül meg, akik tudják viselni 5 éven át gond nélkül.

A sima spirálok jóval olcsóbbak, viszont többeknek erős vérzéseket és görcsöket okoznak, bár ez is teljesen egyéni, és attól függ valakinek a méhe ( szervezete) mennyire "megértő".

2626. 2e0264df59 (válaszként erre: 2615. - D4b0dd2692)
2010. szept. 26. 07:42
Szia! Köszi! Végül úgy döntöttem, hogy mindent csinálok egyelőre úgy ahogy kitalálultuk és várom a fejleményeket. Nem akarok a dokim háta mögött szervezkedni mert félek, hogy visszajut hozzá és annál jobb a kapcsolatunk, hogy azt érezze nem bízom benne. Előbb-utóbb majdcsak visszakapom, ez tá volt szánva, jobban elkeserít, hogy nem vált be... De tényleg, köszi az infót lehet, hogy még hasznát veszem.
2625. 2e0264df59 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 26. 07:36
Sima spirálon nem gondolkodtál? Tesó nincs tervben?
2624. 2e0264df59 (válaszként erre: 2613. - E12a6df509)
2010. szept. 26. 07:34
Szia! Szerintem a vérezgetés még beleférne az összeszokásba, de a görcsölgetés nem valami jó. Én júli.12-i "széria" voltam. Állandó pecsételés ment másfél hónapig, majd szép 10 nap (már épp elhittem, hogy beválhat) majd pár nap nem éppen intenzív (tényleg nem volt nagy változás az előzőekhez képest) vérzés és görcsölgetés után kilőkődött. Nekem a C-vitamin átmenetileg segített (1000 mg-os)....
2623. 099c0bed40 (válaszként erre: 2613. - E12a6df509)
2010. szept. 25. 23:46

Szia, sajnos szinte szóról-szóra hasonló volt az én Mirenás időszakom is, egyetlen nap se telt el maszatolás vagy vérzés nélkül, sőt, nekem mellette 16 mm-es nyh vastagságom volt, amit a doktornőm nem akart elhinni....az elsőt ki kellett venni egy hónap után, a második ( mert hülye módon hagytam magam rábeszélni egy újabbra) pedig 11 hónappal a felhelyezés után egy óriási vérzéssel kilökődött.


Nem akarlak ezzel a történettel sem elkeseríteni sem pedig elrettenteni, hisz elvileg 6 hónap a türelmi idő, abban meg ahogy látom még bőven benne vagy, mindenesetre nagyon figyelj Magadra és arra, hogy ha netán intenzívebben vérezni vagy görcsölni kezdenél, minél hamarabb lásson nőgyógyász.


Hogy meddig lehet bírni cérnával, arról csak annyit, nekem nem sikerült megtudnom , a spirálok ugyanis előbb önállósították magukat nálam mind a két alkalommal . :(


Nekem nem jött be, ettől függetlenül nagyon jó és megbízható módszernek tartom azoknak, akiknek a méhe illetve a szervezete engedékenyebb az ilyen eszközökkel szemben.

2622. zsu0427 (válaszként erre: 2621. - E12a6df509)
2010. szept. 25. 13:01
Oké, köszönöm szépen.
2621. e12a6df509 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 25. 12:51
Szia! Írd be a keresőbe: mirena, és megtalálod a hivatalos orvosi leírásokat róla. Érdemes végigolvasni, mert nem biztos hogy erre van szükséged.
2620. zsu0427
2010. szept. 25. 12:24
Mindegyik spirál ilyen drága?
2619. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2616. - Zsu0427)
2010. szept. 25. 12:20

A Mirena 44 ezerbe került,és 20 ezret kaptam vissza nagy nehezen,miután ki kellett venni.

Ha beválik,akár 5 évig is bent maradhat.Gondolom akkor megéri az árát.

2618. e12a6df509 (válaszként erre: 2611. - Voszi)
2010. szept. 25. 12:20
Szia ! Ilyen jellegű kilökődésem nekem is volt, nem is egyszer.Az én orvosom azt állítja, hogy elöregedett nyálkahártya darabok lökődnek ki, mert " takarít" a mirena. Ha túl vastag a nyálkahártyád, akkor nincs kizárva, hogy igazat mond.A következő UH-on kérd meg hogy mérjék meg milyen vastag a méhnyálkahártya, és ha fokozatosan szépen vékonyodik, akkor simán lehet, hogy tényleg " takarít"!
2617. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 25. 12:18

Szia!

Nekem nem vált be,de van aki imádja.

2616. zsu0427
2010. szept. 25. 12:17
Mennyibe kerül egy spirál? Milyenek vannak? stb.
2615. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2605. - 2e0264df59)
2010. szept. 25. 12:15

Szia!

Én is a honlapról írtam ki:

Bayer Hungária Kft.

06-1-487-4100

Mond,hogy Mirena ügyben keresed a termékmenedzsert.

Nem tudom,hogy egy termékmenedzser van,vagy minden termékhez van-e menedzser?

Nekem azt mondta,hogy én nem tudom intézni,csak az orvos,az orvoslátogatón keresztül.

2614. zsu0427
2010. szept. 25. 12:14

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Visszaolvasni nem igazán tudok, mert látom nagyon sokat írtatok eddig.

Röviden írhatnátok nekem hogy milyen ez a spirál?

Én 24 éves vagyok, van egy 11 hetes kislányom, leidenes vagyok, így fogamzásgátlót nem szedhetek, és gondolkozom a spirálon. De nem tudom mennyire jó.

Köszi előre is a válaszokat.

2010. szept. 25. 12:06

Sziasztok !

Július 21-én kaptam meg a mirenámat, egy ömlő menses után.Szokásos történet: túlvastagodott nyálkahártya, állandó ömlő mensesek, görcsök, alvadékok stb.Az orvos állította, hogy ez az egyetlen hatásos gyors megoldás a problémámra, és én elhittem. Sajnos azóta folyton vérzek, hol így hol úgy, bár igaz, hogy az ömléseim azonnal elmúltak, de nincs egy tiszta napom. Sosem tudom, hogy reggel mire ébredek, hogy milyen napom lesz, görcsölős, vérzős, vagy viszonylag tünetszegény maszatolós.Már kétszer voltam azóta kontrollon, mert többet vártam a mirenától, és nem is gondoltam, hogy ennyire sok szenvedéssel jár. Minden alkalommal UH készült, az orvos mondta, hogy minden rendben, jó helyen van, nincsen semmi gond. Ennek ellenére már két antibiotikum kúrán vagyok túl, és legutóbb norcolutot irt az orvos,mondván, hogy ettől végre már nem fogok vérezgetni. Természetesen semmi változás, már nagyon ideges vagyok ettől az egésztől. A férjemet már két hónapja nem is láttam, kinek van kedve úgy bármihez is hogy folyton vérzik és fáj a hasa. Szerintetek ez normális így?

2612. 099c0bed40 (válaszként erre: 2607. - Voszi)
2010. szept. 25. 09:02

Szia, az biztos hogy trombózisveszélytől nem kell tartanod, a Mirenában lévő minimális mennyiségű progeszteron ugyanis 99 %-ban helyben ( azaz a méhnyh-n) hat, és nem kerül be a keringésbe.



Amit a Dokival meg a vizsgálattal kapcsolatban írtál, az számomra nem volt túl megnyugtató, én biztosan elmennék még valakihez , hogy erősítse meg, minden rendben van a Mirenával, és nem mozdult el.

A 6 mm-es nyh vastagság valóban sok, Mirena mellett ugyanis 1-2 mm szokott lenni ( egy idő után) persze ez alól lehetnek egyéni kivételek, szóval nem biztos hogy olyan nagy baj a 6 mm, nem ijesztgetni szeretnélek vele....mindenesetre gondold át, hogy belenyugszol-e ebbe az egyetlen szakvéleménybe, vagy megerősítteted----a döntés Rajtad áll.

E

2611. voszi
2010. szept. 24. 21:37

Szia!


Voltam a dokinál, a helyén van a spirál,ilyen téren rendben van, a méhszájam nem tetszett neki, de eléggé lekezelő volt, nem hozzá járok rendszeresen, gondolom ezért.

Sok okosat nem mondott, uh-t is csinált, azt nem tudta megmondani mi volt az a kilökődött valami.Azt mondta, még várjak, ne vetessem le, cytológiát kell majd csináltatni, és akkor látszik van e gyulladás, de ráérek decemberben,mert akkor telik le az egy év.

Fura volt az egész,majd elmegyek a saját dokimhoz is, de most sürgősbe jó volt,hogy legalább az kiderült, hogy nem mozdult el.

2610. 2e0264df59 (válaszként erre: 2609. - Voszi)
2010. szept. 24. 14:42
Remélem nincs semmi gond! Várom a fejleményeket!
2609. voszi
2010. szept. 24. 14:26

Szia!


Ezelőtt is kitapintható volt, de feljebb.Én úgy érzem a méhszájam van előrébb, vagy lentebb,de délután kiderül.Most úgy gondolom lehet levetetem inkább,mert félek nehogy valami komolyabb baj legyen később.

Majd megírom mit mondott a doki.


Voszi

2608. 2e0264df59 (válaszként erre: 2607. - Voszi)
2010. szept. 24. 13:46
Szia! Nehéz okosat mondani (meg én nem is nagyon tudok), annyira más mindenkinek az esete. Nekem gyakorlatilag úgy lökődött ki 2 hónap után, hogy nem volt komolyabbnak mondható vérzésem és a hasam is csak kicsit gorcsölt. Pedig azt írják, hogy ha elmozdul akkor hírtelen bő vérzésre lehet számítani. A jelzőszálad ezelőtt mennyire volt tapintható? Mert nekem előtte 2 nappal szinte alig...
2607. voszi
2010. szept. 24. 12:24

Sziasztok!


januárban helyezték fel a mirenát, eddig nem volt vele komolyabb problémám, hol volt egy kis vérzés, hol nem, de mondták,és olvastam, hogy türelmesnek kell lenni.

A héten viszont elkezdtem erősebben vérezni, de semmi fájdalom, vagy görcs nem volt, tegnap megnéztem, hogy kitapintható-e a szál, hát nagyon megijedtem, egyrészt nagyon lenn volt a szál,tehát a méhszáj elöl van és nyitott,a másik pedig, hogy egy jókora darab vér( nem tudom, hogy alvadt, vagy csak össze volt állva) távozott.Bocsánat a részletességért.

ma megyek dokihoz, de ha addig is vkinek tapasztalata vagy ötlete van.1 hónapja voltam ellenőrzésen, akkor rendben volt minden, a méhnyálkahártya 6mm volt, ami még véleményem szerint vastag, talán elképzelhető,hogy abból lökődnek le dolgok?

A másik dolog amiről kérdezni szerettem volna, hogy ellentétes véleményt mondtak arról,ha vkinek a családjában volt trombózis,akkor használhatja-e a mirenát, vagy sem,erről mit tudtok?


Köszi előre is a segítséget!


Voszi

2606. petróz
2010. szept. 23. 19:57

Sziasztok!Üdvözlök Mindenkit!

Már régóta olvasom a fórumot, sokat segített, ezért köszönet mindenkinek,aki megosztotta a tapasztalatát.

10 hónapja vagyok "Mirenás", de még mindig rendszertelen a vérzésem, igaz pecsételő és kevés.

Mi a tapasztalatotok, meddig érdemes türelemmel lenni?

Üdv.

2605. 2e0264df59 (válaszként erre: 2604. - D4b0dd2692)
2010. szept. 21. 20:54
Szia! Már minden a kezemben, holnap készülök feladni. Bízom, de lehet, hogy igazad van és telefonálok egyet. Honnan tudom kideríteni a telefonszámot?
2604. d4b0dd2692 (válaszként erre: 2600. - 2e0264df59)
2010. szept. 21. 18:35

Szia Judit!

Ha feltétel nélkül bízol az orvosodban és az orvoslátogatóban,akkor várd ki a végét.Ha nem akkor egy telefont megér a termékmenedzserhez.

Üdvözlettel.Ina

2603. Moncsicsa (válaszként erre: 2602. - 099c0bed40)
2010. szept. 20. 20:42
Szia! Köszönöm, nagyon ari vagy! :-) Remélem hogy ezután sem lesz semmi problémám, bevallom nagyon élvezem, hogy nem fáj a hasam, és nem önt el... Amióta a Mirena van, azóta betéttel és tamponnal nem találkoztam, csak tisztasági van, amit amúgy is használok minden nap. Az együttléteket már múlt hónapban sem zavarta az egy-két csepp barna, most meg egyáltalán semmi. :-) Én nem bántam meg egy percre sem a Mirenát, és mindenkinek kívánom, hogy hasonló jó tapasztalatokat szerezzen! Üdv: Moncsicsa
2602. 099c0bed40 (válaszként erre: 2601. - Moncsicsa)
2010. szept. 20. 19:57

Szia, nagyon örülök hogy ilyen pozitív visszajelzések is érkeznek Mirena ügyben, csak így tovább Moncsi, és hajrá Mindenkinek!


Igen, auzt hiszem ennél az eszköznél az egyik és talán a legfontosabb alap-hozzáállás a türelem, azaz kivárni hogy sokszor nem azonnal, hanem jó pár hónapnyi küzdelem árán beálljon a rendszer.

Jól tetted hogy kivártad, íme itt a méltó jutalom, gratulálok, járj szerencsével, és ne legyen vele gondod az elkövetkezendő években(meg persze a csere után sem).

Üdv: Eszter

2601. Moncsicsa
2010. szept. 20. 11:47
Sziasztok! Hogy egy kis pozitívum is legyen, azt hiszem, hogy a spirálom most jutott el a "tökéletes" állapothoz. Most már semmi barnázást nem tapasztalok, legalábbis eddig nem jött semmi jel, pedig számításaim szerint már múlt héten jelentkezni kellett volna egy-két cseppnek. Úgyhogy én nagyon meg vagyok elégedve, és remélem tudok egy kis reménysugarat adni azoknak, hogy lehet jobb is, akik megszenvednek pár barnás/pirosas mentes napért. Szép napot kívánok mindenkinek! Üdv: Moncsicsa
2600. 2e0264df59 (válaszként erre: 2599. - D4b0dd2692)
2010. szept. 20. 07:34
Szia! Dehogy bántódom meg. Nem tudom, mert tanuja voltam egy telefonbeszélgetésnek amiben említette a dokim, hogy így intézzük és nem mondta az ügynök, hogy nem lehet. De aranyos vagy, hogy figyelmeztetsz. Nem kizárt, hogy futhatok majd még egy kört :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook