Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2650. Moni-q (válaszként erre: 2642. - E12a6df509)
2010. szept. 28. 10:53

Szia! 33 éves vagyok és ma voltam újra kontroll ultrahangon eléggé el vagyok kenődve 56x61-es méretű a cysta holnap mehetek műtéti időpontot kérni ,mert a gyógyszertől amit kaptam olyan beteg vagyok hogy le kellett állítani és a műtét maradt.

Sajnos nekem is volt cysta leszívásom terhesség előtt 5 alkalommal volt laparoszkópos,laparotómiás és síma leszívás.

Aztán két császármetszés és most a téli problémáim után ez.

A munkahelyemen állandóan a kirúgással fenyegetnek,de már nem is érdekel annyira bele vagyok ebbe utálva már legszívesebben kivetetném az egész belső tartozékaimat és akkor lehet hogy nem lenne bajom.:-(

Sajnos már szerintem az orvos is ha meglát már a frász üti ki tőlem ,hogy megint miért vagyok ott.

Köszönöm a biztatást aranyos vagy!

2649. e12a6df509 (válaszként erre: 2631. - Niki3791)
2010. szept. 28. 09:38
Szia Niki! A Te mirénád mennyiben más mint a többi? Tudom, hogy korábban írtál már róla, de nem találom sehol.
2010. szept. 28. 09:27
Sziasztok Moncsicsa, mariskanéni, Andi és a Többiek! Nagyon örülök, hogy megosztottátok velünk a jó tapasztalatokat.Legyen ez bátorítás minden problémás mirénásnak, persze nekem is! Nem rossz találmány ez csak egyéni problémáktól függ, hogy kinek jön be és kinek nem.Azt látom visszaolvasva a történeteket, hogy nagyjából olyanoknak okoz problémákat a mirena, akiknek amúgy is voltak gondjaik,amikre valamiért nem nyújtott végleges megoldást az eszköz, vagy valamiért nem fogadta el a szervezetük (lehet ennek oka folyamatos hormonadagolás is). Ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor azt mondom, hogy minden hormonváltozás galibát csinál egy nő szervezetében. Gondoljatok csak a tinikorunkra vagy terhességekre, kevesen mondhatják el, hogy nem volt valamilyen problémájuk ezekben az időszakokban. Saját tapasztalatom az, így 2 és fél hónap után, hogy voltaképpen napról napra jobb a helyzet, egyre jobban vagyok én is, bár mindig érnek meglepetések.A görcseim, vérzéseim egyre ritkulnak, vannak tök jó napjaim amikor tényleg semmi bajom. Sőt mostanában kezdem érezni, hogy visszatér a libidóm is, csak még bátortalan vagyok a szexhez.Az én vérzéses problémáim már több mint két éve kezdődtek, talán ha előbb találkozom a mirenával akkor nekem sem okozott volna ennyi galibát, hanem rögtön bejött volna. Üdv. Mindenkinek Mamanyúl
2647. Moncsicsa (válaszként erre: 2645. - E12a6df509)
2010. szept. 27. 20:35
Szia mamanyúl! Én is csak pozitív dolgokat mondhatok a Mirenáról! :-) Ugyan még nagyon "gyerekcipőben" járok, 4 hónapja van fent a Mirena, de semmi problémám vele. Az első 3 hónapban teljesen normális időben jött meg a mensim, vagyis inkább csak barnázásom, mert amióta a Mirena van csak tisztasági betétet használok. A múlt hónapban már csak egy-két csepp barna volt a mensi időben, ebben a hónapban pedig semmi barnázás. Most érte el szerintem a spirál a tökéletes állapotot. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Ugyan az előző két spirálommal sem volt semmi probléma a kicsit elhúzódó mensin, a hasgörcsön, és a "horror" mennyiségen kívül. Ezen pár nap alatt túl voltam, és a két mensi közti idő problémamentes volt. Viszont a Mirenával az első pillanattól kezdve nem volt hasgörcsöm, és már az első mensi mennyisége is tisztasági betét mennyiség volt, és inkább barna, mint piros. Szóval egy szónak is száz a vége, én csak jókat mondhatok, nagyon élvezem a probléma mentes napokat! Nekem bevált, és kívánom mindenkinek, hogy hamarosan hasonló jó tapasztalatokról számoljon be! Szép estét! Üdv: Moncsicsa
2646. mariskanéni (válaszként erre: 2639. - E12a6df509)
2010. szept. 27. 15:39

Kedves mamanyúl!

Én 3 évig használtam a hüvely karikát.

És nagyon jó volt,amig a hormon tartalma kevésnek nem bizonyult.

Sajnos felborult a hormonháztartásom és már nem volt elégséges,és vérzés zavarai lettek.

Én is Mirenat vettem, és nekem másfél év után kezedtek rendeződni a dolgaim.

Igen sajnos lehet cisztája az embernek tőle.

Nekem is felhelyzés után egy hónappal találta a dokim a cisztát.

De beton biztosan nem tudta ő sem megmondani,hogy tuti a mirenától van!

2010. szept. 27. 15:36
Sziasztok!! Légyszi ha olvas minket valaki akinek még van pozitiv tapasztalata mirena ügyben írjon !!!!Köszi
2644. 099c0bed40 (válaszként erre: 2643. - E12a6df509)
2010. szept. 27. 10:32

Szia, az ezt használók nagy többsége elégedett vele és semmi gondot nem okoz náluk, csak az előnyeit élvezik----van egy kisebb tábor ( mi) akik nem ide tartozunk, de ahogy az élet szinte minden terültén vannak kivételek, itt is akadnak, miért lenne ez más mint a többi dolog.


Szerencsére manapság nagyon széles a választék, nem úgy mint az én tinikoromban, akkor volt a Postinor ( esemény utáni tabi) az ovidon vagy rigevidon tabletta, no és a gumi, ennyi.

Ha pedig mindezt kevesellted, nem éppen kedvesen rád mordultak hogy ne élj nemi életet, úgyis ráérsz még, és ha nincs szex, 100 % hogy nem leszel terhes, és nem kell fog. gátlás sem.

A vérzészavarommal kapcsolatban ( mert nekem mindig is az volt a nagyobb gond, nem a védekezés) pedig a sztenderd válasz az volt: majd kinövöm, ha szültem. Aha, mesemaci tejszínhabbal, hármat szültem, és egyre csak rosszabb lett.

Végül aztán csak sikerült "kinőnöm", igaz közben 44 éves lettem , és nem csináltam semmit annak érdekében hogy jobb legyen, tehát a mai napig rejtély, hogy mitől állt be.

Mondjuk nem is izgat, inkább azt szeretném ha mostantól lenne pár nyugis évem a klimaxig.

2643. e12a6df509 (válaszként erre: 2641. - Andi6020)
2010. szept. 27. 10:03
Hurrá !!! Köszi, hogy írtál, még sok ilyet szeretnék hallani!! Kitartás lányok, nem a mirenával van baj, hanem velünk....
2642. e12a6df509 (válaszként erre: 2633. - Moni-q)
2010. szept. 27. 10:01
Szia most olvasom az esetedet.Nem tudom hány éves vagy és miért volt szükséged a mirenára. Sajnos tényleg csinál cisztákat, ez benne is van a tájékoztatójában, a gyulladás más dolog, ahhoz hajlam is kell! Az én cisztáim sajnos már mirena előtt is előfordultak, mert hormonváltozáson megyek keresztül, és nem érnek meg teljesen a tüszők. Nem tudok mást csinálni, mint hogy figyelgetem őket, ha kell havonta megyek UH-ra és beavatkozom homeopátiával amíg csak tudok. De azért nagyon sajnállak, mert gondolom sokat szenvedsz.Drukkolok Neked!!
2641. andi6020 (válaszként erre: 2638. - E12a6df509)
2010. szept. 27. 09:59

Nekem csak pozitív tapasztalatom van. A dokim szerint is alacsonyabb a hormontartalma, mint a bogyónak. Semmi, de semmi negatív dolog nem történt. Én a betegtájékoztatóban sem találtam semmi olyan dolgot, ami arra utalna, hogy veszélyesebb lenne, mint bármely más fogamzásgátló tabletta, vagy spirál.


5 éve, szinte a felhelyezéstől nem menstruálok (előtte 20-22 naponta 8-10 napig volt vérzésem).

Jövő hónapban vetetem le, és rakatom fel az újat, természetesen csakis Mirenát!!

2640. e12a6df509 (válaszként erre: 2637. - 099c0bed40)
2010. szept. 27. 09:53
Szia ! Nem lehetett könnyű Neked "nőnek lenni" ha egész életedben vérzészavarokkal küzdöttél, a gyerekekről nem is beszélve. De látod kegyes a sors hozzád, mert mostanra tényleg megoldódtak a problémáid. Lehet, hogy valami fontos dolog változott az életedben (olyan ami neked fontos) és a szervezet lereagálta. Örülök, hogy mirena nélkül is jól vagy !!
2010. szept. 27. 09:49
Sziasztok még egy gondolat: elolvastam a hüvelygyűrű betegtájékoztatóját. Hááát nem tudom!! Szerintem sokkal több veszélytényezőt sorol fel mint a mirena. Elég durva dolgokat írnak róla.Én nagyon meggondolnám hogy bele merjek vágni vagy nem, most függetlenül attól, hogy nekem nem fogamzásgátlásra kellet a mirena, hanem vérzéscsillapításra.
2010. szept. 27. 09:40

Sziasztok ! Megdöbbenve olvasom a rengeteg negatív tapasztalatot a mirenások körében. Egy nagy kérdésem lenne ezek után, hogy mindenkit felvilágosítottak róla, hogy milyen mellékhatásokra lehet számítani???? Az én orvosom azt mondta nekem, hogy ez mellékhatásmentes módszer, nincsenek veszélyei, sőt egy halom előnye van és kikerülhető vele a változókori panaszok jelentős része.(43 vagyok)Sőt azt állította, hogy a hormontablettákkal ellentétben a mirena hormontartalma olyan alacsony, hogy szinte semmilyen mellékhatással nem kell számolni, csak élvezni az előnyeit. Miért állítja ezt egy orvos, hogyha ennyi nőnek panaszokat okoz ez az eszköz??

Légyszi írjanak azok akiknek pozitív tapasztalatai vannak mirena ügyben!!!! Nekünk akiknek annyi problémánk van nagyon jó lenne pozitív eseteket is hallani!!! Köszi!!

2637. 099c0bed40 (válaszként erre: 2629. - E12a6df509)
2010. szept. 27. 00:05

Szia, kicsit felelőtlen vagyok, de semmilyent, vagyis csak annyit hogy a ciklusom második-harmadik hetében nincs óvszer nélküli szex---46 vagyok, már nem minden hónapban van normális peteérésem, azt gondolom ennyi védelem elég, főleg hogy eleve sem voltam egy könnyen teherbe eső tipus.


A vérzésemmel azóta gond volt mióta megjött, azaz 12 éves koromtól, volt időm megszokni azt is ha egy évig nem menstruáltam, majd úgy megjött hogy csak kaparással tudták elállítani.

Hétszer kapartak, az utolsónál felajánlották a nagyműtétet amibe nem mentem bele, és most utólag nagyon örülök hogy magamra hallgattam, mert 2,5 éve ( most hogy lassan klimaxolnom kéne) beállt egy teljesen szabályos ciklus csak úgy magától----a nőgyógyásznőm aki lassan 8 éve kezel, annyira egyedi esetnek tart hogy rólam írta az egyik esetismertetését, bár szerencsésebb lett volna ha nincsenek vérzészavaraim és messze el tudom kerülni a nőorvosokat.

Remmélem Te szerencsésebb leszel, és azt is hogy hasznodra lesz a homeopátia.

Üdv: Eszter

Annak az egynek örülök, hogy a sok gubanc ellenére 3 gyerekem született, persze nem spontán, hanem gyógyszeres ovulációindukcióval.

2636. 2e0264df59 (válaszként erre: 2633. - Moni-q)
2010. szept. 26. 21:40
Szia! Üdv, a klubban! Sajnálom, hogy te is rosszul jártál... :-(
2635. Moni-q
2010. szept. 26. 21:16
Bocsánat még egy sor erejéig csak olvasom a velem egy cipőben járók sorsát a hajamat kétmaréknyi számra szedem ez alatt a félév alatt és sajnos erre is azt mondta az orvos ,hogy ez fő kiváltó oka a hajhullásnak remélem ezután újra tudok új frizurát majd csináltatni ha vissza növöget a sok elhullott hajam:((
2634. Moni-q
2010. szept. 26. 21:08

Elfelejtettem az előzőekhez hozzá írni a menstruációm 2-3 hétig elhúzódott ami mindennek de nem vérzésnek csak arra volt jó ,hogy tiszta pancs volt az ember nagyon sötét inkább feketés folyás nem vérzés azt 6 hónapja most láttam újra hogy eltávolították.

Most a hüvely gyűrű tűnik a legjobb megoldásnak ennek mindenki utána tud járni hátha ez bejön.

2633. Moni-q
2010. szept. 26. 21:03

Sziasztok!

Szeretném elmesélni az én Mirénám esetét,sajnos nagyon sokszor a legkisebb hűvös széltől, gyorsan felfázok és állandóan az orvost járom.

Ebből azt akarom kihozni hogy nagyon fogékony vagyok a gyulladásos betegségekre.

Felrakattam a Mirénát 6 hónap lejárta előtt öt nappal ez azért fontos,mert 6 hónapig fizetik vissza az árának a töredékét 20000 forintot.

Ebből idáig 16000ft volt a gyógyszer amit a kezelésemre felírtak ,mert olyan kismedencei gyulladást okozott,hogy a méhem,a petefészkem teljes gyulladásba lett az orvos igazolja és ő kérheti a gyártótól a visszatérítését a Mirénának.

4hete gyógyszereznek olyan erős antibiotikumokkal ,hogy már alig bírom a sok gyógyszert,és most műtétre várok cysta miatt ami az orvos véleménye szerint ez okozott.

Szóval ennyit röviden eltávolították,mert semmikép nem maradhatott fenn a kialakult helyzet miatt ezért én azt javaslom a saját káromon okulva akinek sűrűn van alhasi gyulladása eszébe se jusson ezt felrakatni ,mert 44000 forintot úgy kivág az ablakon,hogy aztán fájhat a szíve utána akárcsak az enyém.

2632. 2e0264df59 (válaszként erre: 2630. - E12a6df509)
2010. szept. 26. 14:37

Volt egy erős megvonásos vézésm amin nagyon csodálkoztam, de már elmúlt és teljesen jól vagyok. Csak a fogamzásgátlásra nincs jó megoldásom egyelőre....

További sok sikert neked!

2631. niki3791
2010. szept. 26. 11:10
Sziasztok! Nekem lassan lejár a kísérleti Mirénám ideje! Nagyon meg vagyok elégedve vele, ezért szeretnék egy újat felrakatni! Én szerencsére a teljes tisztaságot élvezhetem, mindenféle vérezgetés nélkül! Persze elég sok aszkorbinsavat eszek, de ez nem is baj más szempontból sem! Azt szeretném tudni, hogy amikor leveszik az egyiket és felrakják rögtön a másikat, akkor is vannak-e méhösszehúzódások, mert az akkoriban egy kicsit kellemetlen volt 1-2 órán keresztül! Akinek van cserében tapasztalata, légyszi írjon! Köszi
2630. e12a6df509 (válaszként erre: 2624. - 2e0264df59)
2010. szept. 26. 11:09
Szia! köszi hogy válaszoltál, olvastalak Téged is, szomorú történet. Nekünk nőknek olyan sok mindennel meg kell szenvedni.. Most hogy vagy mi lett veled, jobban vagy mirena nélkül??
2629. e12a6df509 (válaszként erre: 2623. - 099c0bed40)
2010. szept. 26. 11:06
Szia! Nagyon köszönöm, hogy írtál nekem, nagyon jólesik. Nagyon sajnálom a sztoridat, visszaolvastam, szörnyen sokat szenvedtél.A helyzet az, hogy muszáj valahogy kitartanom még egy kicsit, mert nem tudok jobb megoldást a vérzészavaraimra, ez jónak tűnik csak azt sajnálom, hogy nem világosítanak fel előre hogy sok szenvedésre kell készülni. Ezt nem tartom tisztességesnek. A nyh vastagságom tök jó lett 2-3 mm, inkább az a baj hogy cisztáim vannak folyamatosan hol itt hol ott, és azok csinálhatnak problémákat.Tegnap drasztikusan nekiestem homeopátiával,és délutánra elmúlt minden vérzésem meg görcsöm, azóta is jó, nincs maszat se.Egészen rutinos leszek a homeos protokollban mirena ügyben annyit kisérletezek magamon. De nagyon kösz a segitséget mégegyszer. Apropó, ha nincs már mirenád, milyen más megoldást találtál magadnak??
2628. zsu0427 (válaszként erre: 2627. - 099c0bed40)
2010. szept. 26. 10:32
Köszönöm a válaszodat. Még egyenlőre gondolkodom rajta, hogy mi legyen. Mert a drága spirált most nem tudom megvenni, felújítjuk a házat amit vettünk, mert szeretnénk már beköltözni.
2627. 099c0bed40 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 26. 09:58

Szia Zsu, az a helyzet hogy ez a spirál mindenkinek más, sokaknak bejön, de van egy kisebb tábor, akinek nem fogadja be a szervezete.

A dolog szépséghibája, hogy előre nem lehet megjósolni azt, Te melyik táborban leszel, csak miután feltették, nem beszélve arról, hogy a Mirena nagyon drága befektetés, csak azoknak térül meg, akik tudják viselni 5 éven át gond nélkül.

A sima spirálok jóval olcsóbbak, viszont többeknek erős vérzéseket és görcsöket okoznak, bár ez is teljesen egyéni, és attól függ valakinek a méhe ( szervezete) mennyire "megértő".

2626. 2e0264df59 (válaszként erre: 2615. - D4b0dd2692)
2010. szept. 26. 07:42
Szia! Köszi! Végül úgy döntöttem, hogy mindent csinálok egyelőre úgy ahogy kitalálultuk és várom a fejleményeket. Nem akarok a dokim háta mögött szervezkedni mert félek, hogy visszajut hozzá és annál jobb a kapcsolatunk, hogy azt érezze nem bízom benne. Előbb-utóbb majdcsak visszakapom, ez tá volt szánva, jobban elkeserít, hogy nem vált be... De tényleg, köszi az infót lehet, hogy még hasznát veszem.
2625. 2e0264df59 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 26. 07:36
Sima spirálon nem gondolkodtál? Tesó nincs tervben?
2624. 2e0264df59 (válaszként erre: 2613. - E12a6df509)
2010. szept. 26. 07:34
Szia! Szerintem a vérezgetés még beleférne az összeszokásba, de a görcsölgetés nem valami jó. Én júli.12-i "széria" voltam. Állandó pecsételés ment másfél hónapig, majd szép 10 nap (már épp elhittem, hogy beválhat) majd pár nap nem éppen intenzív (tényleg nem volt nagy változás az előzőekhez képest) vérzés és görcsölgetés után kilőkődött. Nekem a C-vitamin átmenetileg segített (1000 mg-os)....
2623. 099c0bed40 (válaszként erre: 2613. - E12a6df509)
2010. szept. 25. 23:46

Szia, sajnos szinte szóról-szóra hasonló volt az én Mirenás időszakom is, egyetlen nap se telt el maszatolás vagy vérzés nélkül, sőt, nekem mellette 16 mm-es nyh vastagságom volt, amit a doktornőm nem akart elhinni....az elsőt ki kellett venni egy hónap után, a második ( mert hülye módon hagytam magam rábeszélni egy újabbra) pedig 11 hónappal a felhelyezés után egy óriási vérzéssel kilökődött.


Nem akarlak ezzel a történettel sem elkeseríteni sem pedig elrettenteni, hisz elvileg 6 hónap a türelmi idő, abban meg ahogy látom még bőven benne vagy, mindenesetre nagyon figyelj Magadra és arra, hogy ha netán intenzívebben vérezni vagy görcsölni kezdenél, minél hamarabb lásson nőgyógyász.


Hogy meddig lehet bírni cérnával, arról csak annyit, nekem nem sikerült megtudnom , a spirálok ugyanis előbb önállósították magukat nálam mind a két alkalommal . :(


Nekem nem jött be, ettől függetlenül nagyon jó és megbízható módszernek tartom azoknak, akiknek a méhe illetve a szervezete engedékenyebb az ilyen eszközökkel szemben.

2622. zsu0427 (válaszként erre: 2621. - E12a6df509)
2010. szept. 25. 13:01
Oké, köszönöm szépen.
2621. e12a6df509 (válaszként erre: 2614. - Zsu0427)
2010. szept. 25. 12:51
Szia! Írd be a keresőbe: mirena, és megtalálod a hivatalos orvosi leírásokat róla. Érdemes végigolvasni, mert nem biztos hogy erre van szükséged.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook