Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2690. 099c0bed40 (válaszként erre: 2689. - 2e0264df59)
2010. okt. 2. 01:20
Hát igen....:)
2689. 2e0264df59 (válaszként erre: 2688. - 099c0bed40)
2010. okt. 1. 23:19

Szia! Én is meglepődtem. Dokimnak én voltam az első ilyen esete, ehhez képest nagyon korrektül elintézte. Pedig azzal kezdtük, hogy kikukázta ugyanis reflexből kidobta :-) (eszébe sem judott, hogy kéne vele valamit kezdeni)

Na, legalább ennyi pozitív tapasztalatom nekem is legyen....

2688. 099c0bed40 (válaszként erre: 2684. - 2e0264df59)
2010. okt. 1. 22:54

Szia, el vagyok ámulva, ilyent ugyanis nagyon ritkán hallani hogy ennyire hamar megy a visszautalás!

Vagy a Dokid, vagy a Bayeres cégképviselő ( vagy mindketten) nagyon gyorsak és korrektek voltak, le a kalappal előttük.

Neked pedig köszi hogy megosztottad velünk ezt a pozitív tapasztalatodat, ami remélhetőleg nem egyedi.

Régebben volt hogy 3-4 hónapba is beletelt mire az oda-vissza levelezésből és magyarázgatásból végre pénz lett, márpedig a 20 ezer Ft az sok embernek nem kis összeg!

Örülök hogy nem kellett ennyit várnod, ez így lenne korrekt mindenkinél, aki kénytelen volt a Mirenát idő előtt levetetni.

2687. 2e0264df59 (válaszként erre: 2685. - Moni-q)
2010. okt. 1. 21:44
reméljük :-) valami jó is legyen a szrencsétlenségünkben....
2686. Moncsicsa (válaszként erre: 2682. - Halak28)
2010. okt. 1. 15:51
Szia Halak28! Én az egyik ismerősömet tudnám Neked felhozni példának, mert Ő mesélte, hogy mikor fogamzásgátlót szedett olyan migrénjei voltak, hogy szinte a "falat kaparta" (valószínű a hormontartalom miatt). Felrakatta a Mirenát, azóta viszont abszolút nincs fejfájása, és semmi más problémája se. Teljesen rendben van. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondd majd az orvos kedden, írd meg majd légyszi mindenképpen! Üdv: Moncsicsa
2685. Moni-q (válaszként erre: 2684. - 2e0264df59)
2010. okt. 1. 13:28
Nekem hétfőn küldték el akkor elméletileg nem sokára örülhetek a kis töredék összegnek :-)
2010. szept. 30. 22:55
Sziasztok! Ma nagyon meglepődtem. Még nincs 1 hete, hogy feladtam a pakkomat a Bayer-nek és már megkaptam a visszatérítést....
2683. e12a6df509 (válaszként erre: 2682. - Halak28)
2010. szept. 30. 10:56
Szia Halak! Ha csupán a migréntől tartasz, arra azt mondom, hogy kevesen panaszkodnak, és mindenki inkább csak az első néhány napban tapasztalja. Végül is a tablettákban hatalmas mennyiségű hormon van a spirálhoz képest ( ami 20 mikrogram, nem miligram). Most hogy így visszagondolok, egyszer én is kaptam valami hormonális tablettát ( nem antibébi) sok évvel ezelőtt, és nekem is őrült migrént csinált, de voltak hozzá látászavaraim is, meg narkotikus tüneteim ( pupilla tágulat, szédülés stb). Csak egy szemet vettem be belőle és soha többet. Szerintem ha nincs más választásod úgysem és anyagilag nem okoz gondot, nyugodtan kipróbálhatod a mirenát, maximum ha nem barátkozol meg vele akkor leveteted. De hogy utána mi van azt nem tudom, mert sok megoldás nincsen. Ha fáj a hasad viszont spirál nélkül is annak oka van, azt előbb nyomozd ki hogy mitől van.
2682. Halak28
2010. szept. 30. 10:27
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Megmondom őszintén nem vagyok nyugodt. Megszabadultam ugye a régitől, azt hittem egycsapásra megváltozik minden, de egyelőre sajnos maradt minden a régiben. Továbbra is van enyhe folyásom, és együttlét után újra fájt a hasam. Szóval itt más probléma (lehet hogy méhszáj) lesz, bár szerintem mondta volna a doki, ha valami rendellenességet lát. Igen, sajnos a hagyományos spirál nagyon gáz volt, szó szerint úgy van ahogy írtad mamanyúl, és azt hittem, hogy a jelzőszál miatt vannak gondjaim, főleg nyáron (de nem felfázásos, inkább gomba, baci meg ilyen nyalánkságok). A dokim váltig állítja, hogy ezek meg fognak szűnni, mert a Mirena hormonja védőgátat képez a méhszáj körül és nem fogja beengedni ezeket a csúnyaságokat. Kértem időpontot, és meg fogjuk ezeket beszélni a jövő héten kedden és inkább várok még egy hónapot a felrakással. Amitől még mindig tartok az az, hogy az használhatja-e a mirenát, aki nem szedhet fogamzásgátlót a migrén miatt, mert az maga a pokol és nem kívánom senkinek. Egyébként nagyon megosztja az orvosokat, mondhatnám fifti-fifti az állás, a fele ajánlja a másik fele nem. Nekem sajnos nem nagyon van választásom, gyógyszert ugye nem szedhetek, az óvszert nem bírjuk, és együtt vagyunk már húsz éve, nem nagyon díjaznánk a kiszállást félúton, ha Budapestig vettünk jegyet. :-)
2681. petróz (válaszként erre: 2679. - E12a6df509)
2010. szept. 30. 09:02

Szia!

Köszi az infókat!

2680. petróz (válaszként erre: 2677. - Moni-q)
2010. szept. 30. 09:02

Szia!

Tényleg sok mindenen keresztül mentél!

Kitartást és erőt kívánok a továbbiakhoz!

2679. e12a6df509 (válaszként erre: 2678. - E12a6df509)
2010. szept. 30. 08:19

Bocs még egy gondolat: azt is írják,hogy a nők 60%-a leveteti még öt éven belül a mellékhatások miatt.Az jutott eszembe hogy megpróbálok utána kérdezni, hogy mit szólnak ehhez a finnek, mert ez végül is az Ő találmányuk, és sokáig Ők gyártották, és az a hír járja, hogy azóta van egy halom gond a mirenával, amióta a Bayer gyártja.

Tudom hogy ez nem vigasz azoknak akiknek komoly gondjaik lettek, de egy kis információ adalék mindenkinek.

2010. szept. 30. 08:06

Sziasztok Mirenások!


Friss hírek mrena ügyben: A The Vacouver Sun azt írja, hogy 1400 nő petíciót írt alá amit úgy hívnak, hogy "mirena tudatosság petició" a mellékhatások risztó száma miatt. Azt akarják, hogy a Bayer hozza nyilvánnosságra a mirena lehetséges mellékhatásait, és ne írjon olyan hülyeségeket a tájékoztatóba, hogy "felszabadultság" "felhőtlen szex" meg hasonlók, hanem írja le a várható mellékhatásokat is.A legnagyobb kockázatnak a fertőzéseket, és a meddőséget írják, a mellékhatások pedig az állandó rendzsertelen vérezgetés. Viszont elolvastam egy kenyai orvos véleményét is a neten, aki azt írja, hogy a vérzészavarokkal küzdő nők nagy részének ez a legjobb lehetséges megoldás,mert a méheltávolító műtéteken kívül már úgy sincs, és az nagyon költséges és nagy a kockázata. Ő arról ír, hogy bárcsak kenyában ez lehetne a nők elterjedt megoldása erre a problámára. És egy angol honlap is ír a mirenáról, ők nem tartják veszélyesnek, sőt az egyik legveszélytelenebb megoldásnak tartja, a méhvérzések megoldására, a tablettának sokkal több veszélyét írják le, és hogy nem hoz végleges megoldást.

2677. Moni-q (válaszként erre: 2675. - Rita199)
2010. szept. 29. 21:40

Szia!

Még nem ismerjük egymást csak a héten figyeltem fel erre az oldalra ,de ha lejjebb görgetsz egy kicsit el olvashatod az én esetem.

Én pontosan ugyan ezeket a jeleket tapasztaltam amit te is felsorolsz és 5 nappal a garancia lejárta előtt (tudtom nélkül ,mert nem tudtam hogy garanciás)az orvos szólt ,de előtte kezeltek,mert szabad hasűri folyadékot látott az ultrahang egy kéthetes antibiotikum kúra.

Vizsgáltkor nagyon érzékeny volt le kellett venni majd észre vették amit addig nem látott előtte amíg fenn volt egy 56x60mm cysta.

Ma voltam az orvosnál és holnap megyek professzori betegbemutatásra sajnos,mert vagy Laparotómia vagy Laparoszkópiás műtétem lesz,csak a baj az hogy már volt ilyen +2 császár már eléggé hezitálnak hogy hol vágjanak.

A z életem legrosszabb döntése volt hogy ezt a ...... felrakattam,mert most ezt ennek köszönhetem a harmadik orvos is ezt mondja egymástól függetlenül.

Senkinek nem kívánom azt amin most már átmegyünk főleg ha tényleg elolvasod az előzményeket már az élettől is elment a kedvem.

És nekem is ez volt ,hogy örültem ha a férjem közelébe mehettem ,mert állandóan hol véreztem hol tiszta pancs volt az ember ettől a maszatos folyástól utáltam ahogy levették végre tiszta szép piros vért láttam aminek még életemben sem ennyire.

Én csak azt javasolom neked ne hagyd rá és járj utána feltétlen ha gyulladást okoz nem az első eset lesz én ezeket megtapasztalva azonnal megszabadulnák tőle.

Csak azt kívánom te ne járj így mint én :-)

2676. petróz (válaszként erre: 2673. - E12a6df509)
2010. szept. 29. 19:09

Szia!

Igen 40 körül már annyi minden gond van.

Már azt sem bánnám, ha teljesen elmúlna, komolyan ott tartok, mert amit az utóbbi években kínlódtam, attól már jobb lenne, ha teljesen elmúlna.

A dokim egyébként a változó kori problémákra is a mirenát javasolta.Hááát igazából "változó korba " kerültem általa, mert egyik nap van, másik nap nincs, elég változó!

De türelmes vagyok, csak pozitívan.

Szép estét!Üdv.

2675. Rita199
2010. szept. 29. 18:11

Sziasztok régi és új Mirenások!

Régen nem írtam már....

Én is minden nap olvaslak Benneteket és örülök annak, hogy többen vagyunk itt és megbeszéljük gondjainkat.

A régiek már ismerenek az újak kedvéért. 6 hónapja van mirenám, eleinte nagyon elhúzódott vérezgetésekkel, előtte 2 műtéttel és rengeteg vérveszteséggel, kínokkal és vérszegénységgel. 2 hónapja csinált ismét cytot a dokim, kis gyulladást mutatott amire antibiotikumot kaptam. Be is szedtem kövi vérzésnél nem volt gond. Most viszont szept 1-től 3 hétig megvolt, nem is sok, csak barnázgatás, most 4 napja meg megint megjött és most vérezgetéssel. Másnak is volt ilyen gondja, vagy csak én vagyok ilyen típus akire ilyen vacakul hat minden? Tegnap semmi nem volt, ma megint maszatolok. Tudod-tudom még a próbaidőben vagyok, ettől függetlenül jövő héten visszamegyek a dokihoz nézzen meg.

És igen a mostani "40-es" korosztálynak igen sok egészségügyi problémája van és nemcsak mirenával kapcsolatban. Használ mindenkinek a stressz amit nap mint nap "átélünk" meg a sok minden szuper dolog amit megeszünk, hiába próbálunk tudatosan étkezni mi is. Persze igaz mindenkinek másként reagál a szervezete mindenre és a mirenára, meg főleg. Eddig optimistaként próbáltam működni, de most az elmúlt 1 hónapban elbizonytalankodtam kissé. Szerintetek nagy gondom lehet, vagy talán a gyulladással függhet ismét össze minden?

További szép estét Nektek! Rita

2674. e12a6df509 (válaszként erre: 2669. - Halak28)
2010. szept. 29. 17:25
Szia Halak! Te is pont az a korosztály vagy mint itt sokan vagyunk rengeteg különféle gondokkal. A hagyományos spirál egész másképp működik, mint a mirena és az a csoda ha nem csinál brutál vérzést. Valahol olvastam, hogy kvázi minden hónapban egy steril vetélést csinál, és egy állandó steril gyulladást tart fenn a méhben. Nekem is volt éveken át kínlódtam vele. A különbség még az is hogy a sima spirál fém, a mirena meg müanyag és egészen másképp müködik mind a kettő. Migrént nekem is csinált, rögtön amikor feltették, három napig fetrengtem ,utána elmúlt. Azóta nincsen.Szerintem amíg gyulladásod van várjál, és kezelgesd magad, és csak akkor rakasd a mirenát, ha már jól vagy, akkor valószínű, hogy Neked sem lesz gondod vele.
2673. e12a6df509 (válaszként erre: 2672. - Petróz)
2010. szept. 29. 17:17
Hahó Szia ! Úgy látom így "40" körül megsokasodnak a problémák elég sokunknál. Ha vérzészavarok miatt kaptad a mirenát, akkor nem szóltam semmit, még várjál tovább.Inkább vérezgetés meg maszatolás, mint ömlés, meg vashiány, meg kimerültség... az kibírhatatlan. Más megoldást úgysem fogsz rá találni, mert nem is nagyon van, annak meg nincs értelme, hogy állandóan kaparásra járjon az ember lánya. Sajnos úgy látom, hogy akkor kell több idő a mirenához, ha már előtte is voltak különböző nőgyógy. problémák. Azok, akik más miatt kaptak mirenát, hamar hozzászoktak, és nincs semmi bajuk. Nekünk "problémásoknak" marad a türelem!!
2672. petróz (válaszként erre: 2667. - E12a6df509)
2010. szept. 29. 16:02

Szia!

Köszi a választ!Kezelgetem magam, ha nem változik a helyzet, orvos lesz a vége, de nem görcsölök és semmi más panaszom sincs.

Igyekeztem türelmes lenni, ugyanis 42 éves vagyok, tablettákat nem szedhetek( a májfunkcióm nem jó egyiktől sem, a sima spirált kipróbáltam, de annyira véreztem tőle, hogy anaemiás lettem.A hüvely gyűrűt v.karikát is használtam, nem vált be.A mirena előtt gyógykaparáson voltam, mert annyira erősen véreztem.Le akartam köttetni a petevezetékem, de az orvos a vérzészavaraim miatt a mirenát javasolta.Bíztam benne, hogy ez megoldja a problémámat!

Jó, hogy ezen a fórumon meg lehet beszélni ezeket a dolgokat és aranyos vagy, hogy válaszoltál, köszi.Üdv.

2671. 099c0bed40 (válaszként erre: 2669. - Halak28)
2010. szept. 29. 14:13

Szia, én nem a fejfájástól, az elhúzódó mensestől vagy a libidócsökkenéstől tartanék leginkább, hanem attól, amit a felfázásokkal meg az állandó folyással kapcsolatban írtál.


Sajnos a Mirena is spirál, tehát van jelzőszála, amin keresztül a hüvelyben lévő kórokozók simán feljuthatnak a méhbe, petevezetékekbe, csúnya és elhúzódó gyulladást okozva, amiből szinte lehetetlenség kikeveredni úgy, hogy ne kelljen a Mirenát eltávolítani.


Én ezt a részét gondolnám át a Helyedben nagyon alaposan, mert --bár nem vagyok szakember--úgy hiszem, Neked ez lenne az egyik fő gondod a felhelyezést követően.

( nem beszélve arról, hogy az is csak felhelyezés után derül ki, mennyire tolerálja a méhed, illetve a szervezeted, a hormontartalom miatt nem jelenthető ki egyértelműen, hogy ha a simát bírtad, akkor ezzel is minden rendben lesz.).


Félre ne érts, mindezzel nem lebeszélni szeretnélek, csak arra intelek, nagyon alaposan gondold át hogy nincs-e egyéb választásod, és csak akkor vágj bele ebbe, ha úgy érzed hogy nincsen.

Üdv: Eszter

2670. Ani318 (válaszként erre: 2669. - Halak28)
2010. szept. 29. 12:40

Szia!

Nekem is "hagyományos" spirálom volt a mirena előtt,igaz a gondom az volt vele,hogy 2 hétig is eltartott a mensim.Féltem is,hogy ugyanez lesz,de nem.A vérzésem 6 hónap alatt teljesen elmúlt,2 hónapja semmi nincs.Az elején volt némi fejfájásom,de elmúlt,lehet nem is a mirena okozta.A libidócsökkenés az egyetlen dolog nálam,amit erre a spirálra fogok.De lehet ez is egyénfüggő,mint minden más probléma...És csak akkor derül ki Te hogy reagálsz rá,ha már fenn van.Én az elégedettek táborát erősítem és ajánlani tudom.

Üdv:A.

2669. Halak28
2010. szept. 29. 11:48
Sziasztok, segítségre lenne szükségem! 42 éves vagyok, két gyermekem van. Nagyon sokáig tablettát szedtem, ami a vége felé aurás migrént okozott (legalábbis azt mondták az okosok, hogy attól volt). A nődoki 4 éve hagyományos spirált tett fel. Nagyon rossz tapasztalatokkal tűrtem eddig: rövid ciklus, egy hét menses, nem kevés vérzéssel, gyakori hüvelygyulladások hol ezért, hol azért, már a strandra sem mertem menni, mert azonnal össszeszedtem valami bacit, amit utána alig tudtunk kikezelni. Enyhe folyásom mindig volt amúgy is, együttlét után pedig fájt a hasam, volt hogy pecsételtem is. A doki azt mondta, ez természetes mellette, és ha "amúgy" bevált, tartsam meg. Másik dokit kerestem meg, aki azt mondta, hogy amúgy is 4 éves már, és Mirenára le kellene cserélni. Hallgattam rá, levette a régit a múlt hónapban és már fel is tenné a Mirenát a következő mensikor. Nem is a pecsételgetéstől tartok, mert már átestem egy-két dolgon, hanem inkább attól, hogy visszatér a migrén, ami iszonyat volt. A doki szerint nem fog, mert helyileg hat, és kevés jut a véráramba. A tájékoztatón annyi elrettentő dolog van még a migrénen kívül, a libidócsökkenéstől kezdve a fejfájáson át a hasi fájdalmakig, hogy most igen kétségbe vagyok esve, hogy mitévő legyek. Sajnos az óvszert a párom sem díjazza (neki az okoz libidócsökkenést :-), és én sem szeretem. Mit gondoltok? Megkockáztassam? Köszönöm a válaszaitokat előre is.
2668. e12a6df509 (válaszként erre: 2661. - Mariskanéni)
2010. szept. 29. 08:22
Mariskanéni légyszi írjál ha kipróbáltad a homeot, mert szeretném tudni mit tapasztalsz, bejött-e neked is ??!!
2667. e12a6df509 (válaszként erre: 2665. - Petróz)
2010. szept. 29. 08:21
Szia ! Ha fel vagy fázva, akkor simán vérezgethetsz, de ha emiatt vérzel, akkor tuti gyulladásod van. Próbáld magad kezelgetni amíg orvoshoz tudsz menni. Egyébként nagyon kitartó vagy,nekem nem lett volna türelmem ilyen sokáig várni hogy beálljon a mirena. De ha bedurvul a vérezgetés, akkor ne várj, hanem orvoshoz rögtön !!!
2666. 099c0bed40 (válaszként erre: 2665. - Petróz)
2010. szept. 28. 21:00

Szia, lehet hogy befolyásolta, mert a bacik a jelzőszálon keresztül fel tudnak jutni a méhbe, és ott gyulladást képesek kiváltani, attól meg lehet vérzészavarod is. ( bár leginkább láz és/vagy rossz közérzet szokta kísérni a méhgyulladást, de el tudom képzelni hogy Nálad csak vérzészavar képében jelent meg.)

Üdv: E

2665. petróz (válaszként erre: 2664. - 099c0bed40)
2010. szept. 28. 20:51

Szia!

Az orvosommal nem beszéltem( csak magánrendelésre tudok menni, most gyűjtöm a pénzt rá, elég húzós), de UH-on megnézettem a helyén van a spirál, gyulladás sem látszik.

Viszont kb.1 hónapja felfáztam, azóta a vizeletem és vesém rendben van, viszont a vérzésem egyik nap van, másnap szünet.

Lehet, hogy ez is befolyásolta?

Köszi a választ!

2664. 099c0bed40 (válaszként erre: 2662. - Petróz)
2010. szept. 28. 20:25

Szia, hivatalosan fél évet mondanak, de ez egyénileg változó, van akinek első pillanattól minden rendben van és előfordul ennek az ellenkezője is.

10 hónap már elég hosszú türelmi időnek számít....

Mit mond az orvosod?

2663. e12a6df509 (válaszként erre: 2661. - Mariskanéni)
2010. szept. 28. 20:09
Szia Mariskanéni ! Igen, egyszerűen megveszed mint a coryzaliat, csak ez golyócska lesz és nem tabletta. Ha rád illik a lachesis leírása akkor fog használni, de szerintem alapban használj mellé néhány adag thuyát is,a ciszta "hajlam" miatt.Én azt tapasztaltam, hogy elmúltak a baloldali fájdalmaim a szer bevétele után, már fél órával, ( együtt alkalmaztam mindkettőt, persze a thuyát ritkábban.
2662. petróz
2010. szept. 28. 19:49

Sziasztok!

Olvasom, hogy elég sok problémát okoz a spirál.

Nekem 10 hónapja van, a görcsök elmúltak, de a vérezgetés még mindig van és rendszertelen.

Van-e valakinek tapasztalata, hogy kb. mikorra kell max., hogy beálljon, rendszeres legyen.

Köszi!

2010. szept. 28. 19:25

És mond mamanyúl bemegyek a gyógyszertárba és egyszerűen megveszem mint a corizaliat?

Ha baloldal akkor ezt a lachesis-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook