Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. jún. 17. 20:35
Személyes tapasztalatom nincs, nekem mondták hogy ha a hegeket el akarom tüntetni akkor, menjek el egy ilyen kezelésre, hegek, pigmentfoltok, felszíni ráncok, striák kezelésére alkalmas. Eltávolitanak egy bőrréteget.
2677. Sissike81 (válaszként erre: 2676. - Bbalazs994)
2013. jún. 17. 14:42
köszi! és van személyes tapasztalatod, Neked segített?
2676. bbalazs994 (válaszként erre: 2675. - Sissike81)
2013. jún. 14. 20:46
Dermabráziós kezelés! :)
2675. Sissike81
2013. jún. 14. 16:59
Sziasztok, gondoltam én is megosztom veletek a Sotret-es tapasztalatomat. 31 éves koromra kellett megérnem, hogy meg kell küzdenem a pattanásokkal. Tinédzserkoromban elvétve akadt egy-két pattanásom, idén év elején viszont rászántam magam egy kémiai archámlasztásra, ami után tele lett az arcom gyulladt, csomós pattanással.Természetesen a klinikán, ahol a hámlasztást végezték, állították, hogy nem attól lettem tele ragyával és további vizsgálatokra küldtek. Ez nem kevés pénzembe és időmbe került (teljes góckutatás, spéci laborvizsgálat hormonokra, inzulin rezisztenciára,stb) és végül szerencsére minden vizsgálat negatív lett. Végül egy másik bőrdoki felírta nekem a Sotret-et, amiből 2 hétig 20mg-ot, két hétig 30-at, majd most már 40 mg-ot szedek egy ideje. Most kezdtem a 2. hónapot, és kb. 1-2 apró gyulladt pattanásom maradt, a többi mind eltűnt. Először felerősödtek a tüneteim, de utánaolvastam és láttam, hogy ez a gyógyszer mechanizmusa, 'kitisztítja' a bőrt. Szóval én azt tanácsolom mindenkinek, aki teljesen el van keseredve,és semmi más nem segített neki, hogy próbálja ki a gyógyszert, mert a lelki oldalát nagyon szörnyű elviselni ennek az állapotnak. Utáltam már tükörbe nézni, teljesen depressziós voltam. Most már csak a pattanás után maradt piros foltok és hegek eltűnését várom, esetleg ha valakinek van valami bevált módszere, ossza meg velem legyen szíves!:)
2674. agi717 (válaszként erre: 2652. - Piglet81)
2013. jún. 12. 20:44
a pajzsmirigy vizsgálat eredményét várd meg szerintem! az fontos! addig ne szedjél semmit! ez az én tanácsom! a másik pedig hogy keress olyan orvost aki másképp áll hozzád! én magán orvoshoz járok, és minden lehetséges dologra felhívta a figyelmem, arra is hogy maradandó problémám is lehet akár! a sotret nem egy kis vacak gyógyszer, amit csak úgy bekapkod az ember és elvan, van akinél komoly dolgok is előjöhetnek! a másfél méteres betegtájékoztató felsorol olyan dolgokat is ami csak ezerből egy! de lehet hogy pont te leszel, ezért várd meg a vizsgálatok eredményét, és zárj ki minden olyan dolgot ami még lehet! csak az utolsó legyen ez a gyógyszer! nekem nincs tőle bajom, de voltam előtte 3 orvosnál illetve 4-nél ahol negatív volt minden eredményem, úgy mentem a bőrgyógyászhoz! lehet más probléma a háttérben, amin ronthatsz is! csak a saját megnyugtatásodra tedd, ne azért mert tanácsolom! nekem például a hugom nem bírta szedni és abbahagyta, viszont azóta nincs semmi gondja, valószínűleg neki ennyi elég volt! sok sikert bárhogy döntessz:)
2673. agi717 (válaszként erre: 2666. - Timon89)
2013. jún. 12. 20:32
olyan ügyes vagy! biztos nem volt szép a bőröd ha 50-et is szedtél, én nem bírtam a 30-at sem úgyhogy csak 20-al megy a dolog és így húzódik a kúra! én is kitartást tanácsolok és mivel a fórum tanulmányozásától nem múlnak a panaszok, ezért vágjon bele! a mellékhatások meg ha olyanok akkor abba kell hagyni és más alternatív módszerekkel próbálkozni, amik kevésbé vezetnek sajnos eredményre, de lehet tőle jobb!
2672. agi717 (válaszként erre: 2648. - Taki72)
2013. jún. 12. 20:18
az orvos fel kellet hogy hívja a figyelmed hogy nem lehet napra menni...! se szoliba! a bőröd extrém vékony...a sajátomon látom...ne menj napra a nyáron és használj naptejet... ha megteheted akkor minőségit!
2671. agi717 (válaszként erre: 2650. - Noémie)
2013. jún. 12. 20:14
én is kipróbálom az almaecetes dolgot, ha azt mondod hogy jó! sőt...a két karomon sajnos szőrtüsző gyulladásról van szó, mert a sotret oda nem hat, meg hát arra amúgy sem, és most próbáltam volna meg a körömvirágos lemosást...akkor most döntök melyik legyen! megpróbálom egyik karom ecetesen a másikat meg körömvirágosan...! ha már úgyis nyár végéig szedem a gyógyszert és úgyse lehet mást kezdeni vele ami drasztikusabb:D az orvos is ilyesmit tanácsolt rá ...
2670. bbalazs994 (válaszként erre: 2667. - Piglet81)
2013. jún. 8. 20:16
Van valami változás? :)
2669. deli79 (válaszként erre: 2657. - Piglet81)
2013. máj. 31. 12:48
kérlek, ne szedd tovább ezt a mérget! sajnos nem volt még időm válaszolni neked érdemben, de ígérem, amint lesz, jelentkezem. addig meg nagyon sok tiszta (szűrt) vizet igyál, és ne stresszelj! ezek a legfontosabbak!
2668. Piglet81 (válaszként erre: 2666. - Timon89)
2013. máj. 29. 19:39
Nah hát csak 10 mg-ot szedek,de pl a fogamzástól tartok a legjobban,mert lassan babát szeretnénk...
2667. Piglet81 (válaszként erre: 2664. - Bbalazs994)
2013. máj. 29. 19:38
Köszi!
2666. Timon89
2013. máj. 29. 15:00
Sziasztok! 23 évesen vettem rá magam arra, hogy elkezdjem szedni a sotretet. Csak azért, mert a barátnőm rávett, hiszen ő végigcsinálta a szemem láttára az egészet. Belenyúlt a kezelése a nyárba, így nem napozhatott, mert 3 perc alatt leégett. Nekem szerencsém van mert kreol vagyok és bírom a napot, persze nem eszetlenül fetrengek a napon, inkább az árnyékos helyeket keresem. Száradás megvan persze, de a krémek és soksoksoksok labello megoldja a gondot. Nekem augusztus végéig kell szednem. Az arcom már most szép, a hegek is kezdenek múlni. Mellékhatások jönnek-mennek, de úgy vagyok vele, hogy ha ezt a kis időt még kibírom, egy jó ideig, talán örökre megszabadulok a pattanásoktól és hegektől. Mindenkire másképpen hat a gyógyszer...van akinek hamarabb szebb lesz az arca, van akinek később. Én az 5. hónapnál járok és csak most mondhatom azt rá, hogy igen, szép. Az meg hogy ki hány mg-t szed, teljesen változó. Én 20-ról indultam, előző hónapban 50-et szedtem naponta. Végül beálltam a 40-re és már ennyi is marad. Szóval akik most vágnak bele, azt ajánlom, hogy kitartás és türelem. Ja és olvassátok végig a betegtájékoztatót majd ezt a fórumot és biztos vagyok benne, hogy rengeteg kérdésre kaptok választ.
2013. máj. 29. 12:44
Nem kell elkeseredni, velem is az volt a baj, hogy örökké csak ezzel folgalkoztam, jajj ilyen az arcom, jajjj olyan. Nem kell egyfolytában ezen kattogni, folyamatosan ápolni a bőrt, hogy fentartsuk az állapotát ne legyen még rosszab. Legjobb minden nap hajat is mosni, mert attól is lehet zsiros a bőr.
2013. máj. 29. 12:30
1 literes, minden nap iszol belőle, reggel 30ml, este 30ml,1 és fél hétig elég kb. Én már két üveggel megittam, de tervezem a harmadikat, mert egy nem elég hogy kitisztuljon az ember. Reggel kell inni éh gyomorra, meg este, de délután ne nagyon enni, csak vizet inni, de azt sokat, hogy mossa át a szervezetet. Mielőtt meginnád mindig fogat mosni, mert a nyelv kicsit befehéredhet tőle. Ha pedig zsiros a bőr, ajánlom a SEBAMED szappant, naponta 2-3 alkalommal lemosni az arcot, eltávolítja a baktériumokat a bőrről, símitja a bőrt, és nem lesz annyira zsiros, SEBAMED!!!:D
2663. Piglet81
2013. máj. 29. 09:53
Amúgy lehet a Duac gel még rásegít a dologra...
2662. Piglet81
2013. máj. 29. 09:46
Nah ma most ott tartok a második gyógyszertől,hogy második napja fáj a fejem reggel óta,a homlokomból csavarni lehet a zsírt,de szó szerint,ég az arcom,kicsit piros is. Nem tudom ez lehet e két szemtől? De erős a gyanúm,hogy el sem kellett volna kezdenem. De akkor mia a megoldás?!?! Nagyon elvagyok keseredve.
2661. Piglet81 (válaszként erre: 2658. - Bbalazs994)
2013. máj. 29. 08:14
És az mennyi ideig elég? Én már annyi mindent kipróbáltam,és már lassan az egész fizetésemet elköltöm mindenféle csodaszerre. Aztán lehet,hogy csak pszichológushoz kellene járnom,és megynugodni :D
2013. máj. 27. 17:52
tudom, de tánha van még valami új, amit nem tudok. :D
2659. deli79 (válaszként erre: 2656. - Bbalazs994)
2013. máj. 27. 15:03
balázs, sztem mi ezt már megbeszéltük..., lehet, hogy többször is... ;)
2013. máj. 26. 19:10

Súlyos mellékhatásai lehetnek, ezért kell bőrgyógyászati kontroll a szedése alatt, laborvizsgálat. Májkárosító, elronthatja az emésztést, izületi fájdalmak. Szóval nem játék.

Én most a NONIT iszom, és nagyon jól érzem magam, a bőröm is szép. Elég drága, 44 euro egy üveg.

2657. Piglet81 (válaszként erre: 2655. - Deli79)
2013. máj. 26. 09:00

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a válaszokat! Deli teljesn igazad van,nálam mind egyszerre vannak ezek a dolgok. 21 évig folyamatosan mozogtam,most 2008 óra szinte semmit,keveset is iszom,és eléggé stresszelek. Ráadásul a hajam is csomókban hullik,amire azt mondta,ez egy maradandó dolog,és az androgén hormonok miatt (nem magas,csak az érzékelő csatornáival van baj) van,és életem végéis valami baromi drága hajszeszt kell használjak. Hát én meg ezt nem hagyom annyiban,mert megvárom a hormonvizsgálat eredményét. Így megijeszteni valakit...hiába mondtam neki,hogy nekem a hajam is visszasűrűsödött,persze nem annyira,mint annak idején volt,meg sem akart hallgatni.És tudom,hogy egy volt kolléganőmnek ugyan ezeket mondta,és hiába használja a hajszeszt,már valami hormonokat is kapott,amitől meg kétszerese lett a tstsúlya... ezen a napon voltam nőgyógyásznál is: 12000,bőrdoki: 10000,gyógyszerek: Sotret,duac gél,és a gyógyszertári krémek: 6000. a hajszeszt nem váltottam ki. Szerintem életmódot fogok elsősorban váltani. Írtam amúgy neki,hogy nem merem beszedni,meg itt a nyár is,szeretem a meleget,a napot,és félek a maradandó károsodástól,amire vissza írt,hogy 27 óra a gógyszer ürülése,és ez nem olyan nagy dózis,és napozhatok 10 előtt és 16 után,mint nomálisan. Deli! Milyen maradandó kérosodások lehetnek?

2013. máj. 25. 22:49
deli79, te mit javasolsz, te mit tettél érte, hogy elmúljanak?
2655. deli79 (válaszként erre: 2652. - Piglet81)
2013. máj. 25. 10:15
a bőrgyógyásznak fogalma nincs a szervezet működéséről, nem látja/ismeri az összefüggéseket, csak rád akarja tukmálni a szarát, amiért így vagy úgy, de jutalékot kap. a sotret 1 méreg, maradandó károsodást okozhat. a stressztől és hormonális problémától is simán lehet ilyen az arcod, de okozhatja a helytelen táplálozás, kevés folyadékfogyasztás és mozgásszegény életmód is, főleg, ha ezek mind 1szerre vannak jelen. tudom, én már végigjártam az utat... ezek a vackok tünetet kezelnek, a kiváltó okot soha nem fogják megszüntetni. amúgy, a betegtájékoztatóba csak a mellékhatások 1 részét írják bele, az orvostájékoztatóban ennél sokkal durvábbak vannak. gondold át, megéri-e!
2013. máj. 24. 22:50
Légy erős, nehogy már kicsesszen veled egy két pattanás. Ne félj beszedni, szedd egy ideig és ha nem jól érzed magad, úgy érzed, nem birod végigcsinálni a kúrát, hát hagyd abba. Én is szedtem, de nagyon rövid ideig, most inkább próbálom megoldani egészségesebb módszerekkel.
2653. Piglet81
2013. máj. 24. 17:50
Illetve még annyi,hogy most pont itt a nyár,és szeretek napozni,ezt sem lehet? Illetve ez a szőrösödés dolog is...mert amúgy is van az államon egy-két vastagabb. Ezért is csináltatok hormonvizsgálatot,noh meg,hogy minden rendben van e,és a dokinak is mondtam,ha nem hormonális,akkor kezdeném el szedni...erre meg csak a fejét rázta..
2652. Piglet81
2013. máj. 24. 17:19

Sziasztok!


A tanácsotokat és a vélemyéneteket szeretném kikérni,mert már elég hosszú ez a fórum. Én kedden kaptam sotret 10 mg kapszulát Duac géllel együtt,és még sok más bőrpuhító krémet. Viszont a tablettát félek beszedni,annyi mellékhatást írtak. Általában mondjuk a legdúrvább antibiotikumokat is jól bírtam. De amúgy is fejfájós vagyok,és a bőröm is száraz,kivéve az arcomon.Tavaly ősszel kezdtek ezek a nagyobb göbök kijönni rajtam,amit a stressznek tulajdonítok,mert eléggé aggódós,hajtós életet élek. (tudom ezen változtatni kellene) Én ennek tulajdonítom ezeket az ocsmányságokat az arcomon,de a doki váltig állította,semmi köze nincsen hozzá. Előtte nőgyógyászánál is voltam,amúgy is akaram csináltatni egy endokrinológiai vizsgálatot,hogy nem e attól(más tüneteim is vannak),és az eredmény után akartam volna elkezdni szedni. De a bőrdoki váltig állította,nem az a bajom,amire gondolok. Két méter távolságból,még a sminket se mosatta le velem.Bár a vizsgálat előtt már leveleztem vele,mert tanácsot kértem tőle,elmondtam 3-4 tünetet,majd ő rögtön rávágta,hogy ezt szedjem.Viszont,mint említettem nagyon félek tőle.Lehetne amúgy rosszabb is a helyzet,mert látok embereket az utcán,akiknek tényleg elég pattanásos,csak hát eléggé zavar,mert sosem volt ilyen a bőröm,még tini koromban sem,és talán még a menstruáció előtt is max 2-3 pattanás jött ki. Most meg tiszta miteszer is vagyok...

2651. noémie (válaszként erre: 2648. - Taki72)
2013. máj. 18. 17:32

nagyon-nagyon emberfüggő. nem biztos, hogy érdemes vele próbálkozni, a leégés nagyon igénybe veszi a bőrt és a csapból is az folyik, hogy milyen káros.

vedd figyelembe, hogy mennyire vagy hajlamos a leégésre, úgy egyébként. ha minden nyáron leégtél, akkor nagy valószínűséggel most is így lenne, csak épp kevesebb napozástól is.

én nem iagzán voltam fényérzékeny a gyógyszertől, de sötétebb típus vagyok, nem nagyon tudok leégni. bár nem ugyanúgy barnultam azon nyáron, ami előtt abbahagytam, mint előtte, ezt meg kell hagynom.

szóval, ha érzékeny, fehér bőröd van én nem kockáztatnék a helyedben, nagyon szexi a fehér bőr, amúgy is. divat, meg minden.

ha mégis napozol, mindenképp kend magad naptejjel, bár ezt gondolom mondani sem kell senkinek :)

2650. noémie
2013. máj. 18. 17:25

nekem egy évvel a kezelés befejezése után továbbra is nagyon szép a bőröm,(tudom, várjam ki a végét ;) ) szóval én egyetértek, drolili és agi717.

de nem ezt jöttem leírni, hanem hogy én is találtam újabban egy nagyon klassz módszert: enyhén almaecetes vízzel tonziálom az arcomat és nagyon hatásosnak találom. menstruáció előtt jelentkező pici pattanásocskák miatt kezdtem el kipróbálni és nagyon szépen kezelte őket. majdnem minden nap használom, nagyon elégedett vagyok vele. nem tudom, hogy erősen aknés arcon segít-e de érdemes kitapasztalni. még csak nem is drága és abszolút természetes :) nagyon fontos viszont, hogy higítatlanul nem szabad használni! pici almaecet (kb. kiskanálnyi) és egy deci víz a körülbelüli jó arány, szerintem.

2013. máj. 14. 18:25
Én nem ajánlom a napozást, mert a sotret fényérzékennyé teszi a bőrt! Mondjuk nem olyan nagy adagot szedsz,de 20 perc az akkor is sok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook