Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2498. megan01 (válaszként erre: 2497. - 794d176148)
2013. jan. 5. 22:53
Én szedem a Sotretet és nem szedek fogamzásgátlót, nem írtak nekem automatikusan fel. A bőrgyógyász pedig (akit a család régóta ismer), mikor aláíratta a nyilatkozatot, mesélte, hogy ezt azóta teszi csak (bár akkor is megfelelően tájékoztatta az illetőt), mióta egy Sotretet szedő páciense közben teherbe esett és akkor nagy volt a para. De szerencsére nem lett semmi baja a gyereknek, úgyhogy nem lett semmilyen probléma, viszont azóta elővigyázatosabb. Úgyhogy nem kell azonnal abortuszra menni, mert nem jelenti azt, h automatikusan azonnal fogyatékos lesz majd a magzat. Csak ennek a veszélye áll fent. Mint kockázat, ami minden gyógyszernek van.
2497. 794d176148 (válaszként erre: 2496. - Megan01)
2013. jan. 5. 16:41
Egyetlen kérdést szeretnék csupán feltenni neked: Milyen GYÓGYszer az, aminek szedése esetén automatikusan írják fel a fogamzásgátló tablettát, és/vagy íratják veled alá a nyilatkozatot, hogy teherbe esés esetén abortuszra kell menned, mert a születendő gyermeked minden kétséget kizáróan fogyatékos lenne?!? Ez tény, ha tetszik, ha nem, úgyhogy innentől kezdve jöhetsz nekem mindenféle hablattyal, ez a tabletta méreg, és az egészségromboló hatása előbb-utóbb, de jelentkezni fog mindenkin, aki valaha is szedte, maximum csak évekkel, évtizedekkel később, amikor az emberek nagy része már emlékezni sem fog rá, hogy anno ezzel mérgezte magát, a kialakult betegségeit meg nem ennek fogja tulajdonítani. Ki van ez taláva gyönyörűen... Ideje lenne tényleg felébredni.
2496. megan01 (válaszként erre: 2495. - Balázs D)
2013. jan. 4. 22:53

Mert szerinte minden ""gyógyszer"" halálos, bevehetetlen, szörnyű méreg. :) Na jó, nem így írta, de nekem kb ez jön le a hozzászólásaiból.


De ha már itt tartunk, isztambul92, mindenkinek nekiesel, hogy miért szedi ezt a hatóanyagot. Te csak lököd a méreg, méreg szöveget, de akkor ilyen alapon te miért írod ezt? Van valami személyes tapasztalatod vele? Lehet, hogy leírtad, bár én régebben végigolvastam az egész fórumot és nem emlékszem, hogy írtál volna bármilyen "terhelő bizonyítékot" arra, hogy az eredményei ellenére senkinek nem szabad ezt szednie, mert annyira borzasztó méreg. Már érdekelne, hogy miért akarsz mindenkit ennyire makacsul elrémíteni ettől a gyógyszertől, pedig mennyien írják (olyanok is, akik már nagyon régen túl vannak a kúrán), hogy nekik bevált. /Ráadásul nem lettek (halálos) betegek se ők, se a született gyerekük, sőt még a rokonaik sem. :)/

2495. Balázs D
2013. jan. 4. 18:32
Nem tudhatom biztosra, de hál isten úgy tűnik beválik. Sajnos valamit kell szednem, és ez nem antibiotikum. :) Mindenki leírja személyes tapasztalatait, és mivel nekem súlyos volt én is bújtam a fórumot. Most, hogy szebb az arcom gondoltam én is leírom, ahogyan mások is. Miért lenne méreg?
2494. 794d176148 (válaszként erre: 2493. - Balázs D)
2013. jan. 4. 18:00
miből gondolod, hogy ez a "gyógyszer" végleges megoldást jelent a problémádra, és nem jársz ugyanúgy vele, mint az antibiotikummal? és amíg nem tudod, mi lesz akkor, ha abbahagyod a szedését, hogyan mered ajánlani bárki másnak? mert ez 1 méreg valójában..., jobb, ha tudod...
2493. Balázs D
2013. jan. 4. 16:00

Sziasztok!

20 éves fiú vagyok, igen komoly pattanásos arccal. Tavaly érettségi után kezdett elő jönni csakis a szám környékén (orr, orr-száj, ajak, száj-áll). fájdalmas igen sok gyulladt pattanás alakult ki. Elmentem bőrgyógyászatra, és kaptam doxyciklint. Azt kell tudni, hogy ha szedtem az antibiotikumot teljesen gyönyörű volt az arcom, de amint abbahagytam 3 nap és máris jöttek elő. Ez egészen egy évig ment így, minden nap méreg erős doxy... Úgy döntöttem, hogy ez így nem maradhat mert igen komoly immunnitás is felléphet az antibiotikum ellen a szervezetemben. Voltam fogászaton, semmi.. gégészeten már volt eredmény krónikus mandulagyulladás ( góc ), amit meg is műtöttek vége... De a problémám ugyan úgy fenn áll... Ezután bőrgyógyászt váltottam, aki azonnal felírta a SOTRETet. Mondta, hogy sajnos az elején még súlyosabb lesz a gond, de ki kell seggelni, türelmesnek kell lenni. December elején bevettem az első szemet (10milis), és egy hétre rá az arcom olyan vállalhatatlan volt, hogy ki se mozdultam az ünnepek végéig. Beszélni nem tudtam, enni alig tudtam, égett, fájt... Szörnyű volt. Hatalmas gumókba jöttek ki mindenhol. Remete időszakomba míg itthon voltam külsőleg aknefug oldattal kentem be, majd rá 15 percre fogkrémmel. Elég klasszul bevált. Eltel az első 2 hét semmi változás. 2 hét után váltani kellett 20(milis)re, és mostmár úg veszem észre, hogy az arcom fénysebességgel gyógyul. Most ha valaki közelről megnézi 2 darab fogkrém foltot lát ( pati ) és melette száraz, hámló bőrt. Nem akarom elkiabálni de úgy tűnik ez hat. Sajnos még jönnek a patik, de mégsem úgy ahogy eddig hanem szép kicsik amik egy nap alatt le is száradnak. Bízom benne, hogy egyre szebb, és szebb lesz. Lelkileg mélységesen megnyugodtam, és én csak AJÁNLANI tudom ezt a gyógyszert :)

2492. 794d176148 (válaszként erre: 2489. - Zsanett1)
2012. dec. 1. 19:13
Miért engeded a lányodnak, hogy ezt szedje?
2012. nov. 29. 20:22
Azt szeretném még kérdezni mit ajánlatok orrszárazságra, mert párszor már vérzett az orrom?
2012. nov. 29. 08:00
Nekem 60mg-ot irt fel az orvos, de nem birtam szedni annyit, mert rosszul éreztem magam. Felhivtuk az orvost, de az mondta toább szedjem ugyanigy. Az enyém nem olyan csunya, úgyhogy beszéltünk egy másikkal és azt mondta nekem elég ha 30-40 mg-ot szedek. Most reggel iszom egyet és este. 2 egy nap, és igy jó.
2489. Zsanett1
2012. nov. 29. 00:06

Sziasztok!

Lányom szedi a gyógyszert,1 hónapja.Egy kérdésem lenne. Ha nem szeretne a kúra alatt teherbe esni, és az orvosa felír fogamzásgátlót,akkor nemi aktus történhetne?

Válaszokat privátban szeretném,köszönöm!

2488. lrgab
2012. nov. 28. 21:31

Sziasztok!

2. kört hagytam abba lassan fél éve. A hajam kezd újra "zsírosodni", illetve néha megjelennek apró pattanások, de ezek jelentéktelenek azokhoz képest, amilyen volt a bőröm.

Bambam, ne keseredj el, ez egy hosszú folyamat, először rosszabbodik azután javul. Nem véletlenül beszélünk több hónapos kúrákról. Súlyos esetben nagyobb, enyhébb esetben kisebb a dózis. De nyilván minél nagyobb a dózis, annál rövidebb lehet a kúra, viszont annál erősebbek a mellékhatások is.

2487. bambam
2012. nov. 27. 09:44

Üdv mindenkinek!

Csak most találtam rá erre a fórumra és így utólag is köszönöm Nektek a sok hasznos tanácsot! :)

Kicsit kétségbe estem a Sotrettel kapcsolatban, ezért gondoltam, hozzátok fordulok. 3 hónapja szedem a gyógyszert, kezdetben 30, majd 40 mg-ot naponta. Az arcbőröm azonban nem hogy javult volna, de rosszabb lett, mint előtte. Igaz, hogy akkor nagyobb felületen voltak mitesszerek, kisebb pattik, melyeknek egy része letisztult. Viszont az arcom két oldalán fájdalmas, gyulladt csúnya pattanások jelentek meg. Ez normális? Vagy ennyi idő után már rég a tiszta arcbőrömnek kéne örvendeznem? Kétségbe estem, hogy teljesen feleslegesen mérgezem a szervezetem..

A mellékhatások, amikről írtatok, persze nekem is megvannak, de úgy érzem, hogy ha tényleg használna a gyógyszer, teljesen kibírhatóak lennének. A szám sarkára egy szuper kenőcsöt írt fel a bőrgyógyászom (Pimafucort). Elég egyszer bekenni vele és kb. 10 perc múlva már szép is. Csodaszer! :)

Remélem, segíteni tudtok az elkeseredésemben, nem lenne jó feladni a kezelés közepén.

2012. nov. 23. 22:03
Sziasztok én 63 kg vagyok, akkor én nem szetek a 20 mg-ból 3x1-et?
2485. 4f82b3ac10 (válaszként erre: 2484. - Vivi0117)
2012. nov. 3. 23:37
írtam neked privátban.
2484. Vivi0117
2012. nov. 3. 22:55
Sziasztok én 18 éves vagyok 45kg és kb 1 hete írta fel a doki a Sotret-et 20mg-t, de az a baj, hogy annyi negatívumot olvastam, hogy nem merem elkezdeni szedni.E hónap 30-án lesz a szallagavatóm és mi lesz ha még csúnyább lesz az arcom? Ráadásul amiket olvastam, hogy milyen volt az arcotok, hátatok nekem azért annyira nem vészes a helyzet és mi van ha rosszabb lesz ha elkezdem?Ugyanakkor az is bennem van,hogy ha nem kezdem el lehet mindig ilyen fog maradni. Teljesen tanácstalan vagyok, egyik nap elhatározom, hogy belevágok, de viszont másnap megijedek és nem tudom mit tegyek. Légyszi ha tudtok bármilyen tapasztalat által bármit is segíteni írjatok:)... Előre is köszönöm segítségeteket.
2483. ilmo
2012. okt. 31. 23:14
Ha valaki venni akarna, nekem van 2 dobozzal ebből a Sotretből mert én nem akarom elszedni. Akinek kell, írjon privát üzenetet :)
2482. felicita01 (válaszként erre: 2480. - Kasee)
2012. okt. 30. 11:55

Szia!

Nekem is egy kis ideig szedés közben (eleje felé) hámlott nagyon az arcomon a bőr, elég hülyén néztem ki... XD

De ilyen 1-2 hét alatt abbamaradt, lehámlott gondolom aminek le kellett, és sokkal szebb lett már ezután a hámlás után a bőrőm.

Én nem kaptam rám külön krémet, de szerintem "megállítani" nem nagyon lehet teljes mértékben.

2481. Aród (válaszként erre: 2480. - Kasee)
2012. okt. 29. 17:57

Szia!


Nekem a bőrgyógyász mindig felírt egy arc-és testápolót a hámlás, kiszáradás végett. Szerintem kérj te is a bőrgyógyásztól, ha tudsz, vagy kérdezd meg a patikust, biztos tudnak neked segíteni.


Nem tudom, hogy az ajkad is repedezik-e, mert nekem a Sotret-től nagyon kicserepesedett, sebesedett a szám. Én arra Kammillás Primus ajakápolót szoktam használni, amit szintén gyógyszertárban lehet kapni.

2480. kasee (válaszként erre: 2479. - Cfcaa32596)
2012. okt. 22. 20:35

Üdv!

32 évesen most kezdtem el szedni az Isotretinoin ratiopharmot.Ami ugyanaz mint a Sotret.

Nagyon hámlik tőle az arcom, orrom.

Mivel lehet kenni?

kösz

2012. okt. 16. 21:28
Nekem tini korom óta olyan volt az arcom, meg a hátam, mint egy bolognai pizza... MINDENT kipróbáltam, ami létezik, hiába. A Sotret volt a megoldás! Most 29 éves vagyok, kb. 2 dobozzal ettem meg életemben belőle és a bőröm tökéletesen tiszta, pedig már évek óta nem szedem. Csak ajánlani tudom!
2478. Aród
2012. okt. 4. 10:48

Sziasztok!


Én holnap után fogom abbahagyni a gyógyszer szedését. Nekem azt mondta a bőrgyógyász, hogy ezzel a gyógyszerrel csak tünetmentessé lehet tenni az arcbőrt, elmúlni biztosan nem fog. Szóval ez nem egy csodaszer, ami varázsütésre örökre elpusztítja a csúnya pattanásos bőrt. Ez egy olyan gyógyszer, ami átmenetileg csökkenti a faggyútermelést és segíti visszaállítani a bőr működésének egyensúlyát. Én számítok arra, hogy visszafognak térni a pattanások, de igyekszem őket nem nyomkodni, mert sajnos pont emiatt kellett mennem a bőrgyógyászhoz, mert elfertőződtek és sebesek lettek a sok nyomkodás miatt.


Én kitapasztaltam, hogy magvas ételeket és túl zsíros, szénhidrátdús kajákat nem szabad fogyasztanom, mert máris jönnek elő. Bár az orvos azt mondta, hogy ezek nincsenek hatással a pattanásokra. Illetve a menstruáció előtt-alatt is kijönnek, ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.

Ja és ezeknek az erős arctisztító szerek is többet ártanak, mint használnak. Ezek nagyon szárítják a bőrt, amitől még több pattanás alakulhat ki.

Tényleg mindenkinek más-más jön be, én csak szintén leírtam, amit tapasztaltam.

2477. juvava
2012. okt. 1. 18:55

Sziasztok!


Én is megosztanám veletek a tapasztalataimat. Kb. 1 éve ilyenkor írta föl nekem a doki a Sotretet, és nagyjából fél éves szedést javasolt, amit gyönyörűen végig is szedtem, sőt, májusig meg sem álltam vele. Utólag visszagondolva teljes pénzkidobásnak gondolom , a bőröm állapota még rosszabb lett, mint a szedése előtt. Csak nem zsírosodott, hanem feszült és hámlott, de mellette a gennyes gyulladások csak nem akartak elmúlni. Pedig az étkezésemre meg a mozgásra-egészséges életmódra is igyekeztem odafigyelni.


Most, 4 hónap távlatából visszanézve azt gondolom hogy nekem elsősorban lelki problémáim voltak, és ezek lenyomatot hagytak az arcomon.

Most is vannak pattanásaim, de kordában tarthatóak és csak természetes anyagokat használok arctisztításkor.

Összességében annyit tudok mondani, hogy hiába fűztem oly nagy reményeket hozzá, semmilyen pozitívumot nem tudott mutatni. Nem feltétlenül hiszem hogy másoknak megoldást nyújtana. Persze ez egyénfüggő. Mindenki nézzen magába mielőtt elkezdené a kúrát!

2476. aronfuzi4
2012. szept. 30. 20:45

Sziasztok!

A sok negatív vélemény sarkallt arra hogy írjak. Én még csak két hete szedem a gyógyszert, de már egy gyulladt pattanásom sincs. Egy kettő elő szokott jönni de azok nem nagyok és hamar eltűnnek. Korai lenne még ódákat zengeni a Sotretről de eddig számomra tökéletesen bevált.

2475. Spil
2012. aug. 5. 10:57
Sziasztok! Maradt két bontatlan doboz 10mg-os Sotretem, akit érdekel jelezze.
2474. lilikiss5
2012. aug. 3. 21:31

Sziasztok!

Sotret szedése mellett lehet infraszaunázni?

10mg-t szedek.

2473. 4f82b3ac10 (válaszként erre: 2472. - Noémie)
2012. júl. 26. 09:44
de ne haragudj, hogy lennél már releváns, amikor fogalmad nincs, hogy működik ez a méreg, azt sem tudod, a szervezeted miért reagál rá úgy, ahogy, és alig hagytad abba a kúrát, máris írtál véleményt?!?
2472. noémie (válaszként erre: 2470. - Jessm)
2012. júl. 26. 01:06

ha ez én lennék, akkor félreértettél valamit. szerintem nagyon is releváns az én esetem. mindig problémás volt a bőröm, de egy éve valamiért rettenetesen elfajult a helyzet. előtte eszembe sem jutott volna ilyen jellegű kezelés.


de igazából már nekem is mindegy. egy sikeres kúrán túl igyekszem lelket önteni azokba, akik ide járnak, válaszolgatni amire tudok, mert jól tudom milyen érzés elkezdeni... erre fel már le lettem ostobázva, most nem vagyok releváns, stb. akkor nem tudom, hogy kinek kellene írnia erre a fórumra...

2471. 4f82b3ac10 (válaszként erre: 2468. - Jessm)
2012. júl. 22. 20:33
nem fél mondatokban szoktam írni. sokaknak írtam már privátban is, szépen elmagyarázva, kifejtve, miért ez a véleményem, de feladtam, mert a legtöbben még válaszra sem méltattak... úgyhogy rohanjon csak mindenki a vesztébe. engem már nem érdekel.
2470. jessm
2012. júl. 22. 01:24

Ja én is visszaírok ha befejeztem,most 10mg szedek és a napokban befejezem. Szeptemberben megyek kontrollra ahol meglátjuk, hogy mi lesz, folytatom vag befejezem.

De én nem kezdenék 3.körnek neki ha 2. után se múlik el, szerintem akkor már ne reménykedjen senki.

Akkor elviselem hogy ez van


Mindenestre írok beszámolót arról hogy visszajött.-e vagy sem az akne.

Ja és az egy pozítiv hozzászóló nem igazán releváns, mert neki ahogy olvastam magától is elmúlt volna.

2469. jessm
2012. júl. 22. 01:19

Úgy látom, hogy akinek öröklött hajlam van az aknére ,azoknak nem múlt el , hanem a 2. és 3. kúrában gondolkodnak. Mondjuk az a baj h aki ezt a fórumot olvassa az tuti épp szedi, és akinek teljesen elmúlt az nem néz ide.

Nekem a szüleim is pattanásosak, szóval öröklött. Az első után 1,5 évig tiszta voltam. Most lassan befejeem a második kört.


Nyári tapasztalaok:


Én járkáltam a napon és óvatos voltam, és enyhén barnultam, és semmilyen problémám nem volt. Én amugy is vörösen sülök szóval börömmel semmi gond.

Nekem a szemem érzékenyebb, szóval mindenhova napszemüveg, de mivel kék a szeme az amugy is kell.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook