Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomás, mindent csak gyógyszert ne fórum

Magas vérnyomás, mindent csak gyógyszert ne (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. Bluemoon55 (válaszként erre: 94. - Lolita2112)
febr. 21. 17:48
Engem is
94. lolita2112 (válaszként erre: 94. - Love Forever)
febr. 20. 00:54
milyen boltban aruljak ezt?bocsass meg,de nem otthon elek,orulok,hogy segit!engem is erdekelne ezert kerdezek hol lehet kapni.koszonom szepen elore is!
2023. jún. 25. 16:36

Szia kedves Kérdező!

Van azóta bármi változás ?

92. Kirizsu (válaszként erre: 90. - Horcila)
2021. nov. 24. 20:00
EZ FANTASZTIKUS! Gratulálok! Fogom követni a példád és remélem majd amikor én leszek 72 én is igy fogok tudni példát mutatni a fiatalabb korosztálynak!
91. 55Judit (válaszként erre: 90. - Horcila)
2021. nov. 23. 13:27

Gratulálok! Nagyon ügyesen csinálod!

Mondom én már régen, egészségre vonatkozó tanácsot csak egészséges, idős embertől érdemes és szabad elfogadni.

Hosszú, egészséges életet kívánok nektek!

90. horcila (válaszként erre: 13. - Kirizsu)
2021. nov. 23. 10:17

Helló!

72éves vagyok,semmilyen gyógyszert nem szedek. Nem volt ez mindig így.1986-1996-ig volt egy nagyon stresszes munkám, ami az egekbe vitte a vérnyomásom.Váltottam, közben cukorbeteg is lettem, ekkor már 12-15 fajta gyógyszer volt a napi adagom. meghalt egy kollégám 53 évesen, mert összevesztek a gyógyszerei. Ez indított el, hogy változtassak az életemen. A betegségeimmel kapcsolatos videókat néztem,az alternatív gyógymódokat keresve. Elkezdtem mozogni, gyógynövényeket gyűjteni és fogyasztani. Magam sütöm a család kenyerét és egyéb kovászosait. 85-ről 65-re fogytam, a fejem se fáj, jól alszom. Egy ideig még szedtem a gyógyszereket, de a teák hatására azokat kezdtem elhagyni és megszüntetni.Szabó Gyuri bácsi elmondja mi a jó. Már a férjem sem szed gyógyszert, a "Fehér fagyöngy" tea rendben tartja a vérnyomásunkat. Isszuk még a galagonya virágos hajtásvég, az aranyvessző, a csalán, a pásztortáska, a diólevél teákat kb 1 havi váltással.Naponta 20 percet tornázom, és 1 órát bicajozom. Kitartást kívánok! Az meghozza az eredményt.

89. c9155193c4 (válaszként erre: 75. - Kirizsu)
2021. nov. 20. 14:35
Így van, méltatlanul kiveszik itthon a napi/heti menüből a halat. Mindig a bevált módszerekhez kell igazodni, bizonyára eléggé tapasztalt és ügyes vagy, hogy tudd mi a jó neked.
88. Kirizsu (válaszként erre: 86. - 23f06ac886)
2021. nov. 20. 13:58
Ez nagyon szépen meg van fogalmazva. De igen ez maximálisan igaz. Ezzel teljesen tudok azonosulni. Pont ezért nem akarok mérgeket bevinni a szervezetembe csak azért mert a mai társadalomban ez a gyógyszer függőségi kényszer van kódólva.
87. 23f06ac886 (válaszként erre: 85. - Kirizsu)
2021. nov. 20. 01:31
Ami befolyásolja az ember állapotát, az elsődlegesen, amit bevisz, elfogaszt, a második a a közeg ahonnan hatások érik, a harmadik az interakciók.
86. 23f06ac886 (válaszként erre: 85. - Kirizsu)
2021. nov. 20. 01:27
Ahogy elmodtad, hogy angliában sok zöldséget ettél, ami alapvetően javítja szervezetet. Illetve a tengeri halakban található természetes foszfor és omega pozitív jatással van a szervezetre. Korábban olvasatam biókémát és neurológiát. Már nem emlékszem mindenre, de az alapvető konzisztencia az volt, hogy minnél természetesebb forrást használsz fel annál hatékonyabban hasznosítja szerevezet. Az meg maradt nagyon bennem, hogy ha nagyon felhalmozodik a szervezet számara nehezen hasznosítható anyagok, akkor letrehelődik és random kisüléseket okoz a neutrotranszmiszterekben.
85. Kirizsu (válaszként erre: 84. - 23f06ac886)
2021. nov. 19. 16:34
Mondjuk ez is lehet. De akkor angliába miért nem volt magas? Mondjuk elgondolkodtaró.
84. 23f06ac886 (válaszként erre: 82. - Kirizsu)
2021. nov. 19. 15:23
Ha orvos a stresszt mondta kiváltó oknak, akkor valószínűleg a szervezeted neurológiai memoriája még mindig stresszben van és annak a pszichoszomatikus kivetülése. Talán éremes lehet pszchológiai szakembert felkeresni, hogy a tudatalatti poszttraumát feloldja.
83. Kirizsu (válaszként erre: 81. - 55Judit)
2021. nov. 19. 13:47
Köszönöm Judit. Olyan jó tudni ennyi pozitiv tapasztalatról.
82. Kirizsu (válaszként erre: 80. - 23f06ac886)
2021. nov. 19. 13:46

Azért ez a kiugró érték nagyon magas.

őrülök, hogy ilyen hamar helyre állt, mert az elég veszélyes már. Nekem akkor lett igy amikor a baleset volt. 200 felett volt. De nekem sajnos nem állt vissza pedig akkor majdnem 1,5 évig orvosi kontroll alatt szedtem a gyógyszereket. És nem voltam elhizva.

ez a nagy fogyásom után volt kb 1 évvel. Baleset előtti kivizsgáláson még minden labor eredményem, vérnyomásom minden teljesen jó volt.

De az orvos is mondta és olvastam is róla, hogy hirtelen nagy stressz okoz ilyent és nem egyedi, hogy nem áll helyre a vérnyomás automatikusan a stressz helyzet elmúlásával.


Akkor nem találtak semmiféle szervi problémát nálam.

Az orvosi papiromon is az autobaleset okozta stressz van megjelőlve kiváltó okként.

Persze azóta már biztos kinyirt néhány dolgot a testemben.

2021. nov. 19. 11:27

Napi 1 órahosszás intenzív gyaloglás is hozzálárul az egészséges szív és érrendszer megtartásához. Én is gyaloglao napi szinten, sokszor már kocogok is közben. :)

Jobban és frissebbnek érzem magam mióta rendszeresen gyaloglok.


Amit nekem fontos: Sok éve már, egészségre vonatkozó tanácsot csak egészséges idősebb embertől fogadok el.


A háziorvosom erősen túlsúlyos, mindig feszült, szerintem vannak problémái. Senki nem megy hozzá szívesen, gyakran melléfog.

Az előző háziorvosom cukorbeteg és szívbeteg volt, ami nem rég 60 évesen végzett vele.


Ha orvosaink is betegek miért is kéne elsősorban a tanácsuk szerint élnünk? Mert orvosi deplomájuk van? Az nekm kevés.


Most fényezem kicsit magam: Én az idő múlásával egyre jobban vagyok így 66 évesen. Gyakorlatilag más egészségi problémám azon kívül nincs, amit orvos okozott nekem és helyrehozhatatlan. Illetve szürkehályog van a szememen, aminek a tudomány mai állása szeint ismeretlen az oka.

Tehát amivel sikerült magmat rendbehozni egy bizonyos problémából, azt szívesen megosztom mással is.


Volt itt olyan megjegyzés, hogy Szendi ilyen meg olyan. Ezt megcáfolom a vele kapcsolatos sok éves tapasztalatom alapján. Igenis aki törődik az egészségével, annak érdemes írásait olvasni. Sokat tanulhat belőle.


Krizsu, kérlek nézz be ide:

[link]

A "Szív- és érrendszeri betegségek (infarktus, sztrók, magasvérnyomás" részben megtalálod a magasvérnyomás lehetséges okait, és a lehetséges "gyógyszer" nélküli segítségeket is.

80. 23f06ac886 (válaszként erre: 79. - Kirizsu)
2021. nov. 19. 01:27

Nekem a pandémia miatti korlátozások miatt jelentősen megváltozott az életvitelem és az egészségem. Ahogy bejöttek a korlátozások nagyon gyorsan nagyon sokat híztam és ez magas vérnyomást okozott. Az éves orvosi vizsgálaton a orvos mondta, hogy ez túl súly már az ekg-n is meglátszik. Fel akart írni gyogyszert, de mondtam hogy maximum fajdalom csillapító krémet használok ha ficamom van. Nehéz volt kitalálni az orvosnak, hogy milyen megoldást javasoljon gyogyszer nélkül, mert nem cigizek, nem kávézok, nem eszek zsírosat és mégis magas lett a vérnyomásom. Javasolta a mozgást, de korlátozást előtti heti százötven kilométeres mozgást sajnos lehetlenség reprodukálni a pandémia alatt. A megoldás az étkezési rendszer változtatása lett, illetve a gyogytea. Reggel zöldség-gyümölcs fogyasztás, délelőtt egy főétkezés és délután és este is zöldség-gyümölcs. Gyogyteából csak egy egyszerű kamilla-csalán teakeveréket javasolt az orvos, de cukor nélkül, bár úgy kellemetlen íze van.

Az eddigi eredmény, hogy a súlymat csak pár kilóval sikerült lejebb adni, viszont az stabil. A vérnyomásom nem lett a régi, de sokkal közelebb van hozzá, mint amikor az orvos mérte. Régen 90-110/60-75 volt pandémia alatt 192/95 volt, most 135/90 körül mozog.


A kivizsgálást mindenképpen javaslom, hogy legalább tudjad, hogy mi az oka a magas vérnyomásnak. Azt hogy a gyogyszert beszeded az már amúgy is a egyéni döntésed. Ha tudod, hogy konkrétan mi a kiváltó ok, akkor tudsz rá célzottabb altarnatívát keresni.

79. Kirizsu (válaszként erre: 78. - Levarosbukta)
2021. nov. 18. 23:29

Köszönöm, hogy mindezt leirtad, de kérlek ne bántsd azokat,aki probálnak nekem segíteni.

Neked ez a véleményed és a te szemszögedből nézve igazad van. És hálás vagyok amiért Te is segíteni próbálsz.

Tisztában vagyok azzal, hogy mik a magas vérnyomás kockázatai és azzal is, hogy az életemet kockáztatom.

De hiszek benne, hogy van más út is. Hiszek benne, hogy megfelelő táplálkozással, mozgással az élet minőségem megváltoztatásával sikerülhet egy minőségibb életformát létrehoznom.

A szomszédom aki okos tanult ember, a felesége nővérként dolgozott, ő küzd magas vérnyomással. 68 éves. Marék gyógyszert szed. Mellette iszik és dohányzik nagyon sokat. Ő jár orvoshoz. Zsiros fűszeres ételeket eszik és egésznap a tvt vagy a laptopot nézi. Szóval Ő jár orvoshoz és gyógyszereket szed.

Szerinted ki a felelőtlenebb? Ő vagy én aki keresi a megoldást egy gyógyszermentes, de egészséges élet irányáva?

És ha ez nem elég akkor bár nem akartam,de elmondom, hogy az apám a kezeim között halt meg 58 évesen. Infartusban. Járt orvoshoz és marékszám gyógyszereket szedett. Igaz ő sem volt hajlandó változtatni a stresszes önpusztító mozgászszegény életvitelén.

Hidd el nem hóbort ez nálam. Van alapja annak amiért én ezt az utat választottam.

De mégegyszer köszönöm az aggódást és hosszú egészséges életet kívánok neked!

78. levarosbukta (válaszként erre: 57. - Kirizsu)
2021. nov. 18. 16:52

Nem, nem vagyok szakember, de akik itt tanácsolgatnak fűt-fát azok sem orvosok vagy nővérek. Ráadásul a legtöbbje még csak nem is saját tapasztalatát írja, hanem a szomszédét, a barátnőét meg istentudja kiét meg linkeket küldözgetnek. Erre én nem tenném fel az életemet.


De mivel én is küszködök a magas vérnyomással tapasztaltam és láttam is sok mindent. Ezért szajkózom hogy orvos lásson mert a magas vérnyomás alattomos dolog. Először a kiváltó betegséget, okot kell megkeresni és a kettőt együtt kezelni.

2021. nov. 18. 12:44
Egyébként a mai mérés alapján használt a György tea. 1 hónapja iszom reggelenként 1 csészével.
76. Kirizsu (válaszként erre: 74. - PöttyösPanka)
2021. nov. 18. 12:41
Megprobáltam letölteni,de se ingyen se fizetősen nem engedi. Valahogy be fogom szerezni.
75. Kirizsu (válaszként erre: 72. - C9155193c4)
2021. nov. 18. 12:40

Amikor angliában éltem rengeteg halat ettem. Szinte naponta. De heti 3x minimum. És akkor nem is volt magas a vérnyomásom. Emelkedett volt.


Ami azt jelentette, hogy valamivel 140 felett. De gyógyszerek nélkül. Ráadásul rengeteg zöldséget és gyümölcsöt is ettem.


A barátnőm halasnál dolgozot, a főbérlőm meg zöldséges volt. Mindig megkaptam minden maradékot. Gyakorlatilag ezen éltem...

74. PöttyösPanka (válaszként erre: 73. - Kirizsu)
2021. nov. 18. 12:24
Ha használ, írd meg! Elvileg ebben is tudományosan megalapozott diétát ajánl a különböző betegségekre.
73. Kirizsu (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
2021. nov. 18. 11:53

Megprobálom beszerezni ezt is.

Köszönöm.

2021. nov. 18. 11:50
Tengeri halak példul, érthetetlen okból keveset eszünk belőlük annak ellenére, hogy árban nagyjából megegyezik a disznóhúséval. Lenmag, fagyöngy és a többit már leírták mások.
71. Kirizsu (válaszként erre: 68. - 55Judit)
2021. nov. 18. 11:47
Ez nagyon érdekes és hasznos. Mindent át fogok olvasni a napokban!
70. Kirizsu (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2021. nov. 18. 11:45
Köszönöm szépen. Át fogom nézni ezeket.
69. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Kirizsu)
2021. nov. 18. 09:31

Nincs tapasztalatom, de ezt a könyvet nagyon dicsérik:


[link]

68. 55Judit (válaszként erre: 59. - Myra)
2021. nov. 18. 08:12

Bátran tájékozódjál a Hoxa123 által betett Szendi írásokból. Én őt személyesen is ismerem, nagy tisztelője vagyok, nekem ő személy szerint óriási segítség volt és ingyen!!! A cikkeket nem ő találja ki hasraütés szerűen. Minden cikk alján ott vamnnak a hivatkozások, ahonnan az információi származnak. De nem is ez a lényeg, hanem hogy egy nagyon megbízható, okos ember, és tudom hogy soha nem ajánlana olyat ami káros lehet. Én is az ő ajánlásai szerint élek sok éve már. Ha akkora kamugép, akkor vajon miért van hogy az idő múlásával nem rosszabbul hanem egyre jobban vagyok? Mitől tisztultak ki az ereim, miért múlt el a szívizom gyengeségem és mitől nincs 3 éve szívritmus zavarom?


Nekem orsos több ízben is okozott maradandó egészségkárosodást. Helyrehozhatatlant. Orvoshoz csak akkor megyek legközelebb ha csontom törik, vagy műtétre van szükség. Orvosnál akkor teszünk még egy utolsó kísérletet, amikor már semmi nem használ. A 66 évnyi tapasztalat mondatja ezt velem.

67. michelle.r (válaszként erre: 66. - Michelle.r)
2021. nov. 17. 20:40
Ami pedig a tények-tévhitek.hu oldalt illet, Szendi Gábor nagyon komoly kutatómunkára alapoz mindent, amit leír. Minden cikke után ott a hivatkozás, hogy mire alapozza, amit ír.
66. michelle.r (válaszként erre: 55. - Kirizsu)
2021. nov. 17. 20:38

Az édesítőkkel az a probléma, hogy az agy ugyanúgy reagál az édes ízre, mint a cukorra, ezért abból is csak nagyon keveset. Mézet ha tudod, mellőzd, bár élettani hatása szuper, nagyon ingadozik tőle az inzulin szint.


A ketogén életmódról hallottál már? Ajánlok néhány dolgot, mazsolázz: 😇


[link]

Lakatos Péter eredetileg személyi edző, de nagyon komolyan beleásta magát az egészséges életmódba. Ebben a podcastban Dr. Váczi Péter orvos a vendég, könyvet is írtak: Keto természetesen.


[link]

Ez egy "amatpőr" oldal, a nő és a férje is több mint 30 kilót fogyott, sok érdekességet hallhatsz


[link]

Fiatal dietetikus, aki nem rest tovább látni az elavult, de még mindig oktatott diétákon.


[link]

Rácz Andris, biohacker - keto guru 😝


[link]

Haris Éva - nem tudom pontosan ki 🙃, de nagy koponya azok szerint, akiket én hallgatok/nézek


[link]

Bartha Ákos - táplálkozás beállítás - erről szinte semmit nem tudok, de sok ismerősömnek segített.


Ami pedig a magas vérnyomás illeti, apu egy My daily choice terméket használ, nem tudom pontosan melyiket, a nyelve alá fújja naponta kétszer. Másfél hónap alatt 160-ról csökkent a vérnyomása, most már hetek óta 120. Túlsúlya nincs, a gyógyszereket folyamatosan csökkentette.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook