Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 23. 12:34

látom, hogy már nem aktív ez a fórum, de azért néha írok, hogy állok éppen, hátha majd valaki erre jár:D

szóval most szedem pont 2 hónapja a sotretet, napi 10 mg-ot, nagyon sokat javult az arcom, és az első 2 hetet leszámítva, mellékhatások sem jöttek elő, úgyhogy teljesen meg vagyok elégedve vele:P

2707. kékkaktusz (válaszként erre: 2706. - Eszter9105)
2014. jan. 31. 10:04

Szia

Nem tudom, hogy még egyáltalán visszanézel-e erre, de azért megpróbálom:D szóval úgy tudom, hogy mindenkinél változó, mikor kezd el hatni, valakinél rögtön, de van olyan is, akinél a 3-4. hónap után, ez függ az akne súlyosságától és az eddig beszedett gyógyszertől is, szóval kitartás!!

én amúgy kb 1 hete kezdtem el szedni, egyelőre még csak a szájszárazságot és a hámló bőrt tapasztaltam:D

2014. jan. 12. 16:13
Sziasztok! Én 2 honapja szeden a Sotretet és nem, hogy javult volna az arcom, sokkal csunyább mint valaha. Mikortól kezd el szépülni a gyógyszertöl? Vagy már hatnia kellett volna, csak nekem nem vált be?
2705. bbalazs994 (válaszként erre: 2704. - Bella0319)
2013. dec. 28. 11:58
Igen, én használtam ilyet, hátamra, a mellkasomra, arcomra is. Leszarította, eltüntek, de nekem valamennyire visszajött, mivel gyulladás van a szervezetemben, ezt kell megtalálni hogy mitől. :)
2704. Bella0319
2013. dec. 20. 17:19
Sziasztok! Már irtam ide, hogy nem tudom belevágjak-e a Sotret szedésébe. Ma voltam bőrgyógyásznál magánrendelésen. Egy nagyon jóhírű Costa ricai orvosról van szó, eddig csak jókat hallottam róla. Nagyon kedves volt velem ès ami ennél is jobb, rettenetesen alapos, mindenre rákérdezett, több mint fél órát beszélgettünk. Mondtam neki, hogy szeretném ezt a gyógyszert, de lebeszélt róla, mert szerinte az arcom nincs olyan állapotban hogy indokolt legyen a Sotret. Helyette felírt egy krémet, ami félig az ő receptje, úgy keverték ki a gyógyszertárban,azt mondta ennek olyasmi a hatóanyaga mint a sotrernek csak ezt nem viszem be a szervezetembe. Minden este fel kell kennem kb 2-3 hónapig. Azt mondta higgyem el,segíteni fog. Egyébként nem is krém ez,inkább egy tejfölszerű massza,amitől olyan az arcom mintha kretaporos lenne:) de nem vészes egyáltalán, a baratom elott sem szégyellem. Es mindössze 800 Ft es kb 2 hónapig elég! Mit gondoltok errol? Használt mar valaki hasonlót?
2703. szoszy11
2013. dec. 1. 23:52

sziasztok. 3 honapja szedem a Sotret-et azonban az utobbi ket hetben furcsa kiutesek keletkeztek rajtam.


[link]


Szerintetek mi lehet?

2702. bbalazs994 (válaszként erre: 2701. - Deli79)
2013. nov. 29. 11:46
Értem, de nállam nem ettől van, a gyulladástól, a gyulladásnak 7-10 között kellene lennie, nekem 35 volt tavaly novemberben, most 28, még mindig sok, ez kell valahogy csökkenteni, de semikkép ezekkel a mérgekkel Klion, Sotret stb. Persze nem mindenkinek ettől van.
2701. deli79 (válaszként erre: 2700. - Bbalazs994)
2013. nov. 25. 19:24

"A bőr a magzati korban ugyanabból a csírahámból, az ektodermából fejlődik ki, mint a központi idegrendszer - így nem meglepő, hogy igazoltan szoros az összefüggés az idegállapot és a bőr állapota között. Ahogy a bőr érintése, a simogatás vagy a masszírozás képes megnyugtatni, úgy az idegesség, a stressz is nyomot tud hagyni a bőrön. Érzelmeink is kiülnek az arcunkra, például elpirulunk, elsápadunk vagy éppen libabőrösek leszünk.


A feszültség hatására felszökik a szervezetben a stresszhormonként ismert kortizol szintje. Ez olyan hormonális változásokat indít el, amelyek hatására a faggyúmirigyek több zsírt termelnek, ez pedig pattanások kialakulásához vezet. Ha szeretnéd eltüntetni a pattanásokat, sokat segíthet a rendszeres lazítás, a relaxáció, a meditáció, vagy a testmozgás - a kutatások mindegyik tevékenységet a stresszhormonok mennyiségének csökkenésével hozták összefüggésbe."

2013. nov. 24. 18:35
Van egy két tévhit a pattanással kapcsolatban, a stressz nem válthat ki pattanást, a pattanásválthat ki stresszt. :) Laborvizsgálat nem mutatott ki gyulladást a szervezetedben? Ha van gyulladás, az kiválthatja a pattanást, lehet valamelyik szerved van gyulladásba, és attól van ez.
2699. deli79 (válaszként erre: 2696. - Bella0319)
2013. nov. 21. 09:59
az orvosok valószínűleg teletömnének műhormonnal, ami még jobban tönkretenné a szervezetedet..., úgyhogy nem ez a járandó út... természetes hormonpótlási módszereket kell keresni. ha csináltatsz 1 hormonvizsgálatot, ahol megnézik az ösztrogén, progeszteron meg tesztoszteron szintedet, és ezekkel nem stimmel valami, akkor majd térjünk vissza rá, és elmondom, hogyan tovább!
2698. Gicus86 (válaszként erre: 2697. - Gicus86)
2013. nov. 19. 19:29
www.hazipatika.com/eletmod/egeszseges_szepseg/cikkek/sulyos_mellekhatasokat_okoz_a_pattanas_elleni_szer/20131118141334
2697. Gicus86
2013. nov. 19. 19:12
m.hazipatika.com/eletmod/egeszseges_szepseg/cikkek/sulyos_mellekhatasokat_okoz_a_pattanas_elleni_szer/20131118141334?HPID=FF69EA9D-D6DE00F7-D96DFF76-A0A27E0B
2696. Bella0319 (válaszként erre: 2695. - Deli79)
2013. nov. 19. 16:21
Nem vizsgáltattam meg külön :s egyébként ha nem lennének rendben a hormonjaim, azzal mit kezdenek a orvosok?
2695. deli79 (válaszként erre: 2694. - Bella0319)
2013. nov. 19. 08:44
a jó laboreredmény semmit nem jelent. nekem is mindig tökéletes volt, miközben az egészségi állapotom a béka seggét nézte alulról... amúgy meg, 1 alap laborvizsgálatnál hormonokat nem néznek. azt megvizsgáltattad külön?
2694. Bella0319 (válaszként erre: 2693. - Deli79)
2013. nov. 18. 12:37
amikor elkezdődött ez a bőr-problémás időszak,akkoriban sportoltam,nem dohányoztam és kb felhőtlen lelkiállapotban éltem,mivel még csak 17 voltam..minden rendben volt. Azóta már nem sportolok és dohányzom is. Folyadékot rengeteget fogyasztok,főként vizet,de néha üdítőt is. Alkohol nagyon ritkán iszom. Az étrendemmel már gondok vannak :D vagyis nem is azzal hogy mit eszek,mert rengeteg zöldséget is szoktam,hanem azzal hogy általában este eszek többet,mint napközben. Voltam már olyan laborvizsgálaton ahol mindent néztek és rendben volt. Ezért gondoltam rá,hogy elkezdem szedni ezt a gyógyszert. Te is szeded/szedted?
2693. deli79 (válaszként erre: 2692. - Bella0319)
2013. nov. 18. 08:45
milyen életmódot folytatsz? milyen az étrended? mennyi folyadékot fogyasztasz és miket? mennyit sportolsz? hormonrendszered rendben van-e? mennyit stresszelsz? milyen az általános lelkiállapotod? ezeket tudni kell ahhoz, hogy érdemben tudjak/tudjunk válaszolni a kérdéseidre.
2692. Bella0319
2013. nov. 17. 15:25

Sziasztok!:)

Remélem nem bánjátok,ha csatlakozom én is a beszélgetéshez,új vagyok itt,tegnap regisztráltam és ez az első hozzászólásom:P :))

Nekem még idegen ez a gyógyszer,nem használtam még,és igazából arra lennék kíváncsi,ti mit gondoltok,vágjak bele? a történet a következő: kb 17 éves koromig egy pattanásom sem volt kb(most 22 vagyok),nagyon szép volt a bőröm,aztán egyszer csak kijöttek az arcomon ezek a csúnya,piros,mély

pattik :S elmentem bőrgyógyászhoz,nem is egyhez,kaptam mindenfajta krémet,amik nem igazán segítettek,aztán voltam egy olyan dokinál,akinek nagyon jó a híre,természetesen csak magánrendelése van,ő is krémet írt fel,de az már tényleg segített. Csak a bajom az,hogy ez sem tüntette el véglegesen,csak nagyon időszakosan, és a krém mellett is azért mindig kijött valami az arcomon:S Én akkor azért mentem a dokihoz,mert gyógyszert szerettem volna,de azt mondta azt nem kaphatok,mert nagyon erős,nekem pedig nem olyan vészes az arcom...oké hogy nem vészes de engem most már iszonyatosan idegesít,meg persze akkoriban is,hogy mindig van rajta valami,mindig kijön valami,szép lenne az egész,erre másnapra megint van az arcomon egy olyan rondaság amit ki sem lehet nyomni :( szóval mit gondoltok,keressek fel megint egy orvost és kérjem a gyógyszert? mindenfajta tapasztalatot nagyon szívesen fogadok és köszi szépen :))

2013. nov. 17. 11:11
Lipobase Repair krémet, gyógyszertárban kapható, visszapótolja a lipideket a bőrödbe, csak természetes anyagokat tartaémaz és elég napi 1xer bekenni. :)
2013. nov. 14. 11:22
Sziasztok! A Sotret mellé Ti milyen arckrémet használtok? Most kezdte el nem rég szárítani az arcbőrömet. Kaptam gyógyszertári hidratálót de nem sokat ér. :/
2013. nov. 13. 21:36
Hello. Valaki volt már a DermaHelp, gyógyászati központban, ilyen ClearLight kezelésen, és segített?
2013. okt. 29. 22:23

Sziasztok .

Sürgős segítségre lenne szükségem. Párom ma kezdte a sotret kúrát és ezzel egyidőben elkapta a kislányunktól a megfázást. Szedhet emellett neocitrant? illetve mit szedhet e mellett a gyógyszer mellett a megfázésra? Dokihoz nem tud menni csak legfeljebb két nap múlva. Viszont nagyon fáj a feje és eléggé offon van a megfázás miatt. tudtoktanácsot adni?

2687. Sissike81 (válaszként erre: 2685. - Lipuszandi)
2013. okt. 10. 14:08

szia Andi,


kitartást kívánok Neked!ha jól tudom, a kolléganőmnek is ilyesmi bőrkiütése volt a szája körül és a Sotret kb. 1 hónap alatt teljesen elmulasztotta. tapasztalatom szerint az sztk-s bőrdokik nem nagyon szeretik felírni, ha pesti vagy tudok adni egy-két nagyon jó magándoki elérhetőséget.

2686. lipuszandi (válaszként erre: 2683. - Calendula88)
2013. okt. 9. 18:37
Ahogy olvashattad, én periorális dermatitsz miatt akarom feliratni, ha tudom(:
2685. lipuszandi (válaszként erre: 2675. - Sissike81)
2013. okt. 9. 18:36

szia!


OLvastalak, és kérdezni szeretnék. Én 46 éves vagyok, három fiam van, a legkisebb súlyos autista, 10 éves kismanó.

Nekem már 2 éve periorális dermatitszem van, ami gyakorlatilag tönkretette az - amúgy sem rózsás- énképemet. Totálisan depressziós vagyok, már majdnem mindent megpróbáltam, amit a bőrgyógyász és a sorstársak javasoltak. Semmi eredmény...A Sotret erre is jó? Üdv! Andi

2013. okt. 2. 20:50
Nekem már csak 8 szem gyógyszerem van hátra, tavaly dec.21.-től szedem. Sokszor elegem volt, és abba akartam hagyni, de gondoltam, ha már elkezdtem be is fejezem. Nem bántam meg, nagyon szép lett a bőröm, nekem is sajna látszódnak a hegek, bár sokat halványodtak. Remélem ilyen szép marad, és nem jönnek vissza a pattik.
2013. szept. 19. 16:42

Sziasztok!

Van itt valaki aki rosacea miatt kapta a Sotretet? Én ma kezdem a kúrát, napi 20mg-ot kell szedjek belőle.

2682. Sissike81 (válaszként erre: 2681. - Taki72)
2013. aug. 1. 13:07
sajnos a hegek nekem is ottvannak, halvány pirosak, néha sötétebbek és kicsi mélységük is van. én ha végeztem, a dermarollert próbálnám ki, vagy a lézert, bár az fájdalmasabb azt hiszem. a hámlasztás is jó lehet, de nekem az egész pattanás dolgot a savas hámlasztás hozta elő, szóval én azt nem ajánlom...
2681. taki72
2013. júl. 14. 21:15
8 hónapos sotret kúra után eltűntek igaz a dudorok és a pattanások az arcomról de a hegek ott maradtak, igaz van olyan ami halványult de javarészt még látszanak, milyen megoldás lehet rá ? eltüntetni v elfedni őket ? lehetőleg a leggyorsabb megoldás érdekel mert nagyon zavarnak ! hosszú távon esetleg, a legjobb megoldás a hámlasztás ? és azt mennyi idő múlva lehetne csinálni a kúra után ? előre is köszönöm a válaszokat :)
2680. Sissike81 (válaszként erre: 2679. - Mary1983)
2013. júl. 3. 14:52

köszi szépen. kb. jövő év végén tudok betervezni ilyesmit, most még év végéig szedem a gyógyszert, aztán eleve fél év szünet kell, akkor meg nyár lesz, szoval jövő év végén lesz esedékes.

viszont mostanában meg főként reggel felkeléskor vagy hosszabb gyalogláskor a sarkamban érzek fájdalmat. Valaki tapasztalt hasonlót sotret alatt?

2679. Mary1983 (válaszként erre: 2675. - Sissike81)
2013. jún. 26. 17:29
Szia!A mikrodermabrázió is jó tényleg, de van egy kíméletesebb formája az a hidroabrázió (vízzel csinálják, sokkal enyhébb), azt javaslom, mert nem bántja a bőröd, még a nagyon érzékeny bőrre is jó. kicsit drága, de tudok egy jó kozmetikust aki olcsón csinálja.én is járok hozzá, eltűnteti a foltokat, persze kell pár alkalom.1-2 kezelés még nem elég.Írj, ha segíthetek :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook