Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2648. taki72
2013. máj. 14. 00:24
azt szeretném kérdezni hogy ugye még kéne szednem a sotretet (20 mg) 2 hónapig, és a gyógyszer mellett lehet e napoznom mert ugye hófehér mégse akarok maradni nyárra, meg azt mondják a napfény jót tesz a bőrnek. Lehet akk napoznom egy kicsit, mnodjuk minden nap v 20 percet ? és használ is valamit ?
2013. máj. 7. 15:09
Kezdenek visszajönni a pattanásaim, lehet hogy ez a természetes életmód se segít. Sotrete semmikép se akarom szedni. Esetleg ha nagyon visszajönnek, de nem is tudom mit csináljak, még meggondolom.
2646. Drolili (válaszként erre: 2644. - Agi717)
2013. máj. 1. 12:15
Köszönöm, én is így gondolom :)
2645. deli79 (válaszként erre: 2644. - Agi717)
2013. ápr. 28. 23:51
negatív vagyok és akadékoskodó? ezt megindokolnád, lécci? kíváncsian várom.
2644. agi717
2013. ápr. 27. 15:49
sziasztok! az én problémám 6 éve kelteződött, szülés után, azóta minden évben egyre több ragya jött ki rajtam...az addig gyönyörű bőröm, csúnya gyulladt pattanásos lett. nehéz volt megemészteni, de tavaly annyira megromlott a helyzet, hogy irattam sotretet. ugyan a bőröm érzékenyebb lett, de klasszisokkal jobban érzem magam újra. most néhány kis akné jön ki rajtam menstruáció előtt, nem pedig 50 gyullad ragya, ami 20 nap alatt elmúlik, majd megint előjön 28 napra:) na de nem ezért írok! a napokban hallottam egy olyat, hogy a banán héjával ha bedörzsölöd az aknés területet, akkor az hatásos! én használtam régen banán pakolást az arcomra, de nem a héját. viszont 3 napja kipróbáltam...2 napig bedörzsöltem vele ott ahol kijöttek, a karomon és a halántékom két oldalán, nekem itt a problémásabb, és 2 nap után leszáradtak. szóval azért regisztráltam be hogy ezzel is próbáljak segíteni, kipróbálni nem kerül semmibe sem! a recept a következő...a banán héjából veszel egy darabot, és addig dörzsölöd az érintett részekre, amig barna nem lesz a héj (belülről természetesen)! sokat olvastam a hozzászólásokat, én mindenkit bátorítani szeretnék, és ne vegyék el a kedveteket az olyan hozzászólások, akiknek sikertelen a kúra vagy csak akadékoskodni tudnak...! aki pedig 8 év után még egy kúrát szed, és azzal még 8 évig szép lesz, az csak tegye! az olyan negatív emberek mint deli79 nem nézi azt hogy ha 3x8 év alatt három évet kúrával töltessz, akkor is lesz 21 éved ami alatt nem úgy nézel ki, hogy nincs kedved emberek közé menni!!! utána az ember megöregszik és meghal...mindegy mibe, de legalább volt idő amikor szép volt:) szép napot! a banános linket szívesen átküldöm bárkinek, aki kéri...azt írják hogy jó ekcémára is és aknéra pattanásokra!
2643. deli79 (válaszként erre: 2642. - Drolili)
2013. ápr. 26. 20:08
vmit nem értek... ha akkor megoldotta a problémád, ahogy írod, akkor most miért is kell megint szedned? mégsem oldotta meg talán? ... nem bántani akarlak, csak lássuk már a fától az erdőt...
2642. Drolili (válaszként erre: 2641. - Deli79)
2013. ápr. 25. 09:06
Azért mertem ezt így leírni, mert korábban, kb. 8 évvel ezelőtt hasonló okkal fordultam orvoshoz, akkor úgyszintén a Sotret tabletta oldotta meg a problémám kb. 3 hónapos "kezelés" után. ...és úgy gondolom 8 év viszonylag maradandónak tekinthető. Szóval...mindent összevetve...tapasztalatból beszélek :) (persze, megjegyezném, ez az én tapasztalatom...azzal viszont tisztában vagyok, hogy nem vagyunk egyformák, egyénenként különbözőek a tünetek, illetve az esetlegesen jelentkező mellékhatások)
2641. deli79 (válaszként erre: 2640. - Drolili)
2013. ápr. 24. 20:30
várd ki a végét! ...
2640. Drolili
2013. ápr. 24. 10:23
Sziasztok! Tapasztalataim a Sotret tablettáról: februárban kezdtem el szedni(10 mg), mellékhatások a ajak szárazságot kivéve nem jelentkeztek. Áprilisba teljesen elmúltak a pattanásaim, elvétve egy-kettő előfordul, de ez egyáltalán nem zavaró. Pszichés tüneteim nincsenek, talán egy picit tompább az agyműködésem, de ez a tavaszi fáradtságra is fogható. Mellesleg most, hogy jó idő van, kimertem ülni napozni(mértékkel) és megállapítottam, hogy ilyen szép, egységesen barna bőröm még sosem volt. A szeplőim egy picit jobban kijöttek, mint előző évben, de egyáltalán nem zavaró, sőt...én kifejezetten szeretem őket :) Hozzáteszem, hogy a napozást csak azért mertem kipróbálni, mert a hegek nagyon gyorsan begyógyultak rajtam, így nem féltem a maradandó károsodástól. Én csak pozitív dolgokat tudok mondani róla....aki szedi, annak kitartás, mert megéri!
2639. lrgab (válaszként erre: 2631. - Taki72)
2013. ápr. 8. 23:23
Szia! Nem fognak elmúlani a hegeid nyárra. Sajnálom, hogy ezt írom de így van. Én két 8 hónapos kúrán vagyok túl az elmúlt 4 évben. A gyógyszer szedés követő 1- 1,5 évvel lehet IPL kezelést végeztetni, de kizárólag télen, amikor nincs napsütés. Megértem a problémádat, mert tele volt az arcom hegekkel. Hegkezelő krémekkel szerintem ne is próbálkozz, felesleges pénzkidobás. Én próbáltam a dermaabrázót, nem igazán volt változás. Tavaly júliusban hagytam abba az utolsó kúrámat, és 6 hete kezdtem el dermarollereztetni az arcom. Eddig 3 kezelésen vagyok túl, nem olcsó, de ezt ajánlom. Látványosan múlnak a hegeim. Kérdésed van szívesen válaszolok :)
2638. bomberman
2013. ápr. 2. 18:22

Hello,

Kicsit kevesebb, mint egy évig szedtem a sotretet, minden pattanást szépen eltüntetett, nem is lett semmilyen bajom tőle (egy éve hagytam abba). Viszont, miközben szedtem egyszer nyáron elmentünk aquaparkba, hülye voltam, de elfelejtettem, hogy nem szabad napfényre mennem főleg nyáron, mostmár mind1. Nem is volt baj egy ideig, csak mikor vége lett és mentünk haza nagyon leégtem, rövidújú póló volt rajtam, és a kezem azt a részét amit ért a napfény nagyon megégette. Ez több mint egy éve volt, de még mindig piros a karom azon része (persze már nem annyira, de engem zavar), különös még, hogy reggel mikor felkelek egyáltalán nem piros, de utána percekkel "átvált" és egész nap olyan. Tudnátok segíteni, hogy hogy lehetne eltüntetni? Valami hatásos kenőcs esetleg?

2637. xoxo91
2013. ápr. 2. 07:54

Hahó!

Az lenne a kérdésem,hogy 6. hónapja szedem a gyógyszert ( most kezdtem a 6.-ot) 20 mg-ot naponta.

Viszont most,hogy hazajöttem a tavaszi szünetre, otthon hagytam a gyógyszerem és 5.napja nem vettem be.Ma megyek vissza úgyhogy csak 4 szem maradt ki.

Ez nagyon nagy baj? Tényleg igaz,hogya 1 szem is kimarad,az egész kúrát előröl kell kezdeni?Azt nagyon nem szeretném,mert votl,amikor 1-2 szem kimaradt véletlenül.

Köszönöm!

2636. bbalazs994 (válaszként erre: 2635. - Deli79)
2013. márc. 29. 21:53
:D
2635. deli79 (válaszként erre: 2629. - Bbalazs994)
2013. márc. 28. 17:42
:) ♥ bionom.hu ♥
2634. Dvrz (válaszként erre: 2631. - Taki72)
2013. márc. 26. 19:18

Taki72! Nem vagyok szakértő a témában, de sajnos én úgy tudom, hogy a hegekkel csak akkor lehet kezdeni valamit, ha egyrészt nincs annyira napos idő, tehát inkább őszi vagy téli időszakban szoktak lézeres úton kezelni a hegeket. Illetve, ha már abbahagytad a gyógyszerszedését, mert ugye a szedése alatt semmilyen kozmetikai beavatkozásokat nem lehet végezni a bőrön, mivel hipperérzékeny ilyenkor.


Nekem a kozmetikusom javasolta, hogy kerüljem a napozást, mert a sebek, hegek mélyülhetnek. Szóval nyáron magas faktorú napkrém, még, ha csak leugrasz a boltba akkor is! Aztán várni kell, sajnos. De előbb-utóbb elmúlik, persze attól függ, hogy mennyire mélyek a hegek. Nekem is elmúltak, de nekem azért kellett 1 év. Még most is látszanak, de nem olyan vészes szerencsére.

2633. Dvrz (válaszként erre: 2632. - Muslinca90)
2013. márc. 26. 19:08
Én tapasztaltam korpásodást illetve még hajhullást is! De utána helyrejött és nagyon jó érzés volt, hogy nem zsírosodott olyan hamar a hajam. :)
2013. márc. 25. 21:21

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ti tapasztaltatok korpásodást Sotrettől?

2631. taki72
2013. márc. 24. 21:54

5. hónapja szedem a sotretet első 4 hónapba 20 mg-ot most meg 30-ra lett emelve 1 hónapja, a bőrgyógyász azt mondta még 1 hónap 30 mg és utána még 1 hónap 20 mg és utána befejezhetem a szedését. jelenleg már nincsenek pattanások az arcomon egy se viszont a hegek nagyon zavaróak tudnak lenni, az orvos azt mondta h majd eltűnik ebben a 2 hónapban de már múlt hónapban se volt pattanásom és nem halványultak a hegek, igaz nem sok van de mélyek és elég zavaróak tudnak lenni.

Valaki valamilyen jó megoldást tudna tanácsolni amit lehet sotret gyógyszer mellet ?? mert nyárra jó lenne ha eltűnnének a hegek és ha még 2 hónapig szedem ezt a szart ( am jó gyógyszer csak a hegek ellen nem túl hatásos eddig :P) és mást nem teszek a hegek ellen félek nyárra nem változik :(

2630. bbalazs994 (válaszként erre: 2626. - Sotret12)
2013. márc. 18. 13:45
Meg ezt a szappant ajánlom: [link]
2629. bbalazs994 (válaszként erre: 2626. - Sotret12)
2013. márc. 16. 22:59

sotret12 nem múszály desztillált viz, sima viz is jó, csak ne a csapviz! Desztillált persze jobb. Én boltban vettem, nem gyógyszertárban. SHEA VAJ, szerintem ez is próbáld ki. Itt egy link oldvasd el:

[link]

:D Természetes alapanyagokat használj! Minden esetben. :D

2628. sotret12
2013. márc. 16. 16:29
Én is ismerem a csodálatos világhálót,rákerestem még mielőtt írtál volna kedves 2627. realfler. De köszi,hogy ilyen segítőkész vagy csak nem 1 féle ilyen dolog van :))
2627. realfler (válaszként erre: 2626. - Sotret12)
2013. márc. 16. 12:07

Nem igaz, hogy nem tudsz rákeresni google-ban.

[link]

2626. sotret12
2013. márc. 15. 22:10

köszönöm a válaszokat!

2624. deli79 Budapest környékén lakom, méregtelenítés szerinted segítene? gondoltam már rá én is,hogy belső probléma lehet de talán egy "nagy"vérvétel vagy ilyesmire hátha az kimutatna valamit.Méregtelenítés alatt pontosan mit értesz nem nagyon vagyok otthon a témában :S


2625. bbalazs994 köszi neked is, kipróbálom - desztillált vizet gyógyszertárba keressek? gondolom nem jó a sima csapvíz ha kiemelted :D és ezt a tonicot hányszor kéne ismételnem kb ?

2013. márc. 15. 11:37

Gyógynövényes arctonik

Hozzávalók:

1/2 dl almaecet

3 dl víz (desztillált)

1 ek szárított kamilla gyógynövény (citromfű, levendula, stb.)

Elkészítés:

Forrázd le a kamillát, ne főzd, majd szűrd le. Az arányokat viszonylag egyszerű

eltalálni. Körülbelül egy 2-3 deci kamilla kell egy ilyen tonizáláshoz.

Amit még bele kell tenni, az az almaecet.

Ebből egy szűk fél decit. Ennek az aránya azért fontos, mert ő fogja a bőr a pH-értékét

visszaállítani. Az összes kórokozót, baktériumot, ami a bőröd közelébe kerül el tudja

pusztítani. Enyhe savassága visszaállítja a bőr védekezőképességét, és antiszeptikus

hatású.

Fontos:

Almaecetet önmagában ne kend hígítatlanul a bőrödre

2624. deli79 (válaszként erre: 2620. - Sotret12)
2013. márc. 14. 17:08
a különbözü kenőcsökkel, krémekkel hiába kened/kennéd az arcod, nem fognak segíteni. mindent belülről kell rendbetenni. nem a bőröd a beteg - így nem felületi kezelésre van szüksége -, hanem csak jelzi, hogy vmi belül nincs rendben. mindenekelőtt 1 átfogó méregtelenítést kellene megcsinálnod, helyileg hol vagy? tudnék ajánlani 1 nagyon jó szakembert - NEM BŐRGYÓGYÁSZ! -, aki egész biztosan tudna segíteni.
2623. sotret12
2013. márc. 13. 17:08
igen, iszok eleget étrend is elég rendbe van nem azt mondom,hogy teljes mértékben csak egészséges kajákat eszek de odafigyelek azért. Nem tudom gondoltam arra,hogy mikor szedtem nem hidratáltam eléggé a bőröm és azóta se állt helyre talán? :S tényleg nem tudom
2013. márc. 13. 12:07
Érdemes minél egészségesebben táplálkozni,fontos a sok tiszta víz fogyasztása, szervezet feltöltése vitaminokkal és ásványi anyagokkal.
2621. decutan (válaszként erre: 2620. - Sotret12)
2013. márc. 13. 10:19
akkor nálad valami komolyabb gond lehet. megiszol naponta 2l tiszta vizet? étrended rendben van?
2620. sotret12
2013. márc. 13. 00:27
Sziasztok, tudna valaki segíteni szárazság ügyben? fél évig szedtem a gyógyszert(egyébként akkor elmúltak a pattanásaim mára azonban szépen előbújtak igaz kisebb számban:) ) már lassan 4éve, és azóta szárad a szám mint az állat meg az arcom is ráadásul zsíros is mellé szóval elég rossz párosítás, ahogy megdörzsölöm egy kicsit jobban az arcom már jön is le a bőr mintha folyamatosan cserélődne vagy nem is tudom elég zavaró.Remélem valaki tudna ajánlani egy jó kenőcsöt vagy akármit eddig kipróbáltam már sok félét pl: EffaclarH de nem nagyon segített és még drága is.. :(
2619. evila88 (válaszként erre: 2615. - Beres)
2013. márc. 12. 21:16

fél évig szedtem a sotretet és kinött a bajuszom.

Ha tudtam volna előre biztos, hogy nem szedtem volna.Szerintem nem szabad a gyógyszer szedése alatt kozmetikushoz járni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook