Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2528. deli79 (válaszként erre: 2527. - Bbalazs994)
2013. jan. 12. 07:48
nagyon ügyes/okos vagy. ha tudok bármiben segíteni, írj privátban! kitartás! :)
2013. jan. 11. 22:52
Én mostanában Kamilla teát iszok, mert gyulladáscsökkentő és csalán teát, mert vértisztító és tisztitja a belső szerveket is. Eredetiek, nem filteres szar teák. Reggel este mosom tonikkal,ezért nem olyan zsíros. Meg használok egy krémet ami szárít. Ja és a kecsketejből készült szappan is rohadt jó, szárít, A vitamint is tartalmaz. A SEBAMED szappan is jó. Sotretet tuti nem szedem!
2526. deli79 (válaszként erre: 2525. - Noémie)
2013. jan. 11. 20:30
"...aki fél beszélgessen az orvosával, gyógyszerésszel, bőrgyógyásszal, belgyógyásszal..." Haha! Ugye, most csak viccelsz?
2525. noémie
2013. jan. 11. 13:16

hát szerintem a fórum konklúziója, hogy egyénfüggő a dolog.


ezekkel a rákkeltő és méreg, miegymás dolgokkal szerintem azért nehéz mit kezdeni, mert én például alapvetően nem hiszek az internetes névtelen szakembereknek. ki ő, aki ezt írta? honnan tudom, hogy valóban szakember? aki fél beszélgessen az orvosával, gyógyszerésszel, bőrgyógyásszal, belgyógyásszal, természtgyógyásszal, ahogy tetszik, de akikről TUDJA, hogy valóban értenek hozzá. csak úgy internetről se jót, se rosszat nem biztonságos elhinni.


annyiban tartom érdemesnek megfontolni az ellentábor véleményeit, illetve azokét, akinek nem vált be, hogy valószínűleg mindenkinek más okból kifolyólag vannak aknéi (genetika, életvitel, étkezés, lelki gondok, valamilyen külső hatás, stb.) és a szervezeteink is eltérően reagálhatnak ugyanarra a hatóanyagra, nem biztos, hogy mindenkinek beválhat. és természetesen érdemes kevésbé drasztikus dolgokat is kipróbálni előtte, ahogy írták is többen. akár életmódváltoztatás (mondjuk ez bizonyos szempontból nem kevésbé drasztikus, csak másképp) vagy természetgyógyász, gyógynövények, stb. annak azonban, akinek semmi sem vált be és nem fél tőle ilyen mértékben szerintem érdemes megpróbálnia.

nekem pl. semmi bajom nem volt a gyógyszerrel. nem voltam depressziós, a vérképemmel semmi gond nem volt, most sincs... mások épp az ellenkezőjéről számolnak be. szerintem próbáljon mindenki egyyénileg tájékozódni, ne a google professzorokban és ez most ugyanúgy rám is vonatkozik persze, aki nincs a sotret ellen. nekem sem kell hinni :)

2524. megan01 (válaszként erre: 2515. - Decutan)
2013. jan. 10. 22:15

Sajnos ezzel elkéstél, lassan a kúra végéhez közelítek. :\

Egyelőre nem vakultam meg, a májam is rendben, két héten belül le is diplomázom. Bár elég nehéz, de még nem fordultak meg a fejemben öngyilkos gondolatok sem. Persze 20 év múlva még akármi lehet.

2523. deli79 (válaszként erre: 2521. - Babbancs)
2013. jan. 9. 20:01
Idéznék 1 szakértőtől: "Az izitretinoin mellett a fő hatóanyaga a BHA a (butyl-hydroxianizol), ami rákkeltő mutagén és mérgező, valamint maradandóan károsítja az örökítő sejteket. A kísérleti patkányok folyamatosan torzszülötteket hoznak tőle a világra, ha egyáltalán teherbe esnek. Valószínű ezért van az, hogy a mellékhatásokat felsoroló használati utasítás fokozottan felhívja a figyelmet, hogy a szedés alatt, és után 1 évig nehogy teherbe ess. Igen án, de a BHA nem ürül ki 1 év alatt! Még akkor sem, ha keményen méregtelenítesz. Ez az egyik legnehezebben lebomló vegyület. Egyébként a BHA egy szintetikus kémiai antioxidáns, és vegyipari termékeket tartósítanak vele. Használja a hadiipar is mint népirtó vegyi fegyver, ugyanis vakságot okoz, és a támadás után garantáltan nincs szaporulat. A többi adalékról meg ne is beszéljünk. Szintetikus A vitamin van benne, egy tonna, ami leterheli a májat, a szemet, az ereket. Mindezt a valódi A vitamin nem csinálná a szervezeteddel. Pár szót szólnék még a fő hatóanyagról, az izotretinoinról. Ez egy, az A vitamin szerkezetéhez igen hasonló szintetikus kortikoid vegyület. Gyakorlatilag mielőtt belehalnál a szedésébe, megvakulsz, megnyomorodsz, meghülyülsz, és tönkre megy a szíved. Ezt az izotretinoin típusú gyógyszeralapanyagot egy kedves vegyész barátomék cége is gyártja, mint vegyipari alapanyag. Tudna mesélni róla! Megdöbbent, amikor faggattam róla. Ő nem is gondolta volna, hogy ezt a gyógyszeripar emberekkel szedeti be. Az állatgyógyászatban nem is használják annyira káros!" Persze, nem muszáj elhinni..., de én szóltam előre.
2522. realfler
2013. jan. 9. 18:42

Sziasztok!

Szerintetek Sotret mellé szedhetek B komplexet (~2000% RDA körül) és C-vitamint (1000mg-ot)? :)

2521. babbancs
2013. jan. 9. 18:00

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tudja e valamelyikötök, hogy mit tartalmaz pontosan a sotret. A szojaolajon kivől. A-vitamint?

köszike elöre is :)

2520. Balázs D (válaszként erre: 2518. - Annamolly46)
2013. jan. 9. 07:05
Kitartást! nálam 3-4 hét és már volt hatás. Lelkileg a padlón voltam, ki se mentem. Úgy kel ezt elképzelni, hogyha valaki pl. antibiotikumot szed az eltünteti, visszafogja... De ez, ha szeded belobbantja és nem fogja vissza esztétikailag hanem kilöki a szervezetből. Így azért megnyugtatóbb ezzel a tudattal :)
2519. decutan (válaszként erre: 2518. - Annamolly46)
2013. jan. 8. 19:20

Nekem is így volt. Amikor eléred azt a dózist ami a testtömeged fele mg-ban(vagy közel állsz hozzá), akkor elég stabilan beáll a száradás és a bőröd se tud nagyon tiltakozni.

Remélem hogy olvasod a fórumot és idővel te is lejössz róla.

Nem akarok szemétnek tűnni, de a bizalom nagyon kevés. Nagyon sokan vagyunk akiknél az első kúra szinte semmit sem használt. Viszont én pl. nem fogok elkezdeni egy újabb kúrát mostanában az is biztos.

2013. jan. 8. 19:00

Sziasztok!

Én egy hónapja szedem a gyógyszert. 2 hétig 10 mg-ot, 2 hete emeltük 20 mg-ra. A bőr és száj szárazság nálam is enyhén jelentkezik. Ezek annyira nem is zavarnak. Viszont a pattik most sokkal csúnyábbak lettek, mint előtte. Csak az arcom két oldalán voltak csúnya gumós, nagy gennyes pattik amiknek nyoma maradt. Máshol mindenhol tiszta a bőröm. Ezek most megsokszorozódtak. Elég durván. Tudom, hogy ez is egy mellékhatás és majd lassan kezd szépülni az arcom. Csak lelkileg elég nehéz elviselni, meg kivárni az eredményt:) egyelőre csak bízni tudok, hogy tényleg hat és szebb lesz. Addig is olvasgatom a fórumot és igyekszem erőt gyűjteni:)

2517. realfler (válaszként erre: 2493. - Balázs D)
2013. jan. 8. 17:28
Szerintem azért durrantál be az ünnepek alatt, mert egészségtelenül táplálkoztál. Pl.: Sok csoki, bejgli, cukor. :D Nálam a kezelés kezdése után 2 héttel már javulás volt, előtte romlott, de olyan volt, mintha feljöttek volna a pattanások. Ez hülyén hangzik, de ez van. :D
2516. Gicus86
2013. jan. 8. 17:04

Amit beviszünk a szervezetünkbe, az kiül a bőrünkre, de fura mód nem mindenkinél jelentkeznek ilyen tünetek, pedig nekem is van olyan ismerősöm, aki mindenféle "szemetet" megeszik étel címszó alatt, mégsincs semmi külső nyoma, bár ki tudja milyen lehet belül!?

Gyógyszeres kúrába én sem fognék bele, annyira azért nem győzött meg.

Talán idővel kinövöm így 26évesen, de ha nem, hát már nem nagyon tudok mit kezdeni vele, marad a krémezés, radírozás. :))

2515. decutan (válaszként erre: 2512. - Megan01)
2013. jan. 8. 15:26

Amiket írsz elég erős. Neked nem ajánlott a szer használata az tény. Nem vagy tudatában annak amit szedsz és nem vagy felelőséggel senkire, sajnos magadra sem.

Sajnos az nem esetleg, hanem szinte biztosan mutálódik, az isotretinion nagy mértékben beleszól a lipidek szintézisébe, és amúgy minden sejtedben ott van(átjut az agy-vér gáton is), kivéve nálunk férfiaknaknál a spermiumoknál nincs jelen.

2514. decutan
2013. jan. 8. 15:14

Sziasztok,

Jómagam fél évig szedtem a mérget. Folyamatosan emelve a dózist az utolsó két hónapban 3 kapszulát.

Teljes mértékben tisztában voltam vele hogy mi ez, ezért nem próbáltam ki az elmúlt tíz évben, hiszen tudatában voltam annak hogy milyen káros. A mellékhatások szinte minden szervedet érintik, kivéve talán a csontokat. Sajnos én szinte az összes mellékhatást tapasztaltam magamon. Nem száradtam annyira mint egy kígyó, mint sok ismerősöm, a szevezetem jobban harcolt ellene, pedig az 60mg naponta...

két napja fejeztem be a kúrát, az utolsó hétre már csak 1 tabletta per nap maradt. Azóta tapasztalom hogy az akne durván jön vissza, lassan de nagyon mélyek és az arcom is kezd zsírosodni lassan(?). Nekem a fő problémám a hátam volt és sajnos igazából nem segített rajta sokat a Decutan.

A mellékhatások közül kiemelném a depressziót, és a hátfájást aminek nagyon káros hozománya lehet a jövőben.

Jelenleg egy gyógynövénykeveréket fogyasztók, melynek vértisztító és májserkentő hatása van.

Egy komolyabb tisztítókurán gondolkodom, ami nem olcsó. Az étrendemet próbálom teljesen megváltoztatni mert talán ebben van a kulcs és azokban a mérgekben amik a szervezetünk halmozódnak tartózkodnak.

Bárki aki olvassa ezt kérem fontolja meg akár tízszer is hogy elkezdje-e. Talán próbáljon meg előszőr egy komplett tisztítókúrát és drasztikus étrend változtatást. Ez sokkal kevesebb energia és türelem mint az isotretinoin kúra. Csak nem látszik annak.

Kaptam egy adapalen tartalmú krémet amellyel külsőleg próbálom enyhíteni az aknét.


Aki azt mondja hogy ez nem egy alattomos méreg az hazudik magának. Én nem hazudtam de reméltem hogy az ára a gyógyulás. Nyilván ha folytatnám a kezelést pár hét múlva(mint ahogy az orvosom javasolta) valószínűleg eltűnne, hiszen látszik a lassú változás mégha kezd is visszafordulni az adag csökkentésével. De ilyen mennyiség szedése( a kúra folytatása) nagyon súlyos kockázattal lenne az egészségemre, persze erről nem sokat beszélnek, csak magadon tapasztalod.


Bárkinek bármilyen kérdése vagy tanácsa van, szívesen fogadom és válaszolok rá.

2513. 794d176148 (válaszként erre: 2512. - Megan01)
2013. jan. 8. 13:17
Anyukádat úgy elverném, mint a lovat..., de ezzel tényleg be is fejeztem. Nem sokkolom magam tovább.
2512. megan01
2013. jan. 8. 10:29

Hát ha az én orvosom sem engedte volna fogamzásgátló nélkül, akkor én most nem is szedném. Sokkal több rosszat hallottam/olvastam a fogamzásgátlóról, mint a Sotretről. Van nekem elég bajom, az pláne nem hiányzik, hogy még a hormonjaim is bekavarodjanak. :\ De szerencsére megengedte az orvos, hogy szedjem enélkül is, de ezért felelősséget nem vállal, ezért írtam alá, hogy ezt tudomásul veszem. Amúgy meg nálam sincs esélye a teherbe esésnek, ezért is vállalom.

Igen, azt is tudom, hogy nem lehet vért adni, mert akkor a kapó esetleg anyuka magzatára is hatással lehet.


Én öt éve próbálkoztam, mikor anya nem bírta tovább nézni és elrángatott évek óta megint egy bőrgyógyászhoz. A legutolsó próbálkozásom a manuka méz volt. Nem tudom, hallottál e róla, én egy külföldi természetgyógyász honlapján olvastam erről. Ez egy olyan különleges méz, amit a méhek egy új-zélandi virágból készítenek, és antibakteriális hatása többszöröse a hagyományos méznek. Néhol használják kórházakban sebgyógyításra. Tisztító és hidratáló, sebgyógyító, így hegekre is jó egyben, ezért ha ezzel mosod az arcod reggel-este (pár csepp pl jojoba olajat vagy argán olajat vagy esetleg citromlevet belecseppentve), akkor nem kell mást tenni vele. (egyébként jó megfázásra is, torokfájásra stb) Olyan hatásos ilyen acnés célra, ami aktív 15+, vagy annál magasabb. Elég drága, de én vettem 20+-osat, mert 16-osat nem kaptam, és lassan, de biztosan javult vele az arcom (bár ez inkább enyhe vagy közepes súlyosságú acnéra jó, a súlyosat nem fogja meggyógyítani teljesen). De sajnos itt jött közbe az édesanyám és a Sotret.

Még megvan a fél üveg mézem, ha vége a Sotretnek, biztosan előveszem megint. :)

2511. Gicus86
2013. jan. 7. 19:58

Én sem nevezném méregnek, beszedtem, volt javulás, örültem neki. :)

Viszont most évek után is vannak aknéim, hol több, hol kevesebb. Szebb lett a bőröm valamivel, de hogy kire miként hat, szerintem egyén függő, hajlam, étkezés, stb. Nekem például a bőröm is érzékeny, ilyenkor télen az állam környéke csúnya a kabát nyakától. Radírozom, krémezem, próbálom nem piszkálni, vakargatni, hogy gyorsabban gyógyuljon.

2510. Gicus86
2013. jan. 7. 19:31
No, de tényleg mindenki maga tapasztalja meg a dolgokat, és gyógyuljatok ki ebből a nyavajából. :)
2509. Gicus86 (válaszként erre: 2501. - Megan01)
2013. jan. 7. 19:27

De azért, azt is tudod, hogy míg szedi valaki, illetve kiürülésig vért sem adhat?! Szóval, ha egy másik embernek bajt okozna a gyógyszeres vér, akkor a kisbabának, ami fejlődik nem?!

Én sem voltam oda a fogamzásgátlóért, de kikötés volt az orvosnál, ha nem szedem, nem kapok ilyen gyógyszert, bár tudtam hogy nem leszek terhes, mégis előbb kellett f.gátlót szednem, hogy "védett" legyek, aztán volt vérvétel...

2508. noémie (válaszként erre: 2506. - Orcesz)
2013. jan. 7. 19:12

szia! nekem is volt hasonló problémám, egész sokáig tartott a gyógyszer szedése alatt, de elvileg ez velejárója a gyógyszernek. azért van, mert szárítja, hámlasztja, ezért el is vékonyítja a hámsejteket, nem csak az arcon, hanem pl. az orr belsejében is. nem tudom, milyen mértékű az orrvérzésed, nyilván ha patakokban ömlik, akkor lehet gond, de kis mennyiség miatt ne aggódj :) mondom, nekem sokáig volt, de a kúra után (több mint fél éve hagytam abba) minden szépen helyre állt a pattanásokat kivéve.


egyébként attól nem kell megijedni, hogy egy gyógyszer mellett nem lehet teherbe esni... az állapotos nők csak nagyon körültekintően, vehetnek be bármilyen gyógyszert, ezzel az üggyel nagyon óvatosan bánnak mind a gyógyszercégek, mind az orvosok, érthető okokból. de ettől még nem halálos méreg.


bár nekem személyes tapasztalatom van a sotretről és nem dilettánsoktól informálódtam a témában, úgyhogy nyilván nem mérvadó a véleményem :)

2013. jan. 7. 17:50
Én szedtem 12 napig,és nekem szépített a bőrömön 12 nap alatt is, csak mikor elkezdett vérezni az orrom meg minden bajom volt. Basszus ha ilyen csinál kivülről, akkor mit csinál belülről? Igy hát nem is szedem. Kenem egy krémmel éjszaka meg nappal. Szép az arcom. Ilyen gyógyszert nem fogok szedni soha. Maratok a természetes dolgoknál.
2506. orcesz
2013. jan. 7. 17:04
fosnak semmiképpen nem mondanám, mert nagyon szép tőle a bőröm, ez az adagolás pont jó, mert nem szárít túlságosan... és 4 év alatt ez az első probléma, ami TALÁN ettől van... meghallgatnék szívesen olyanokat is, akik szintén szedték a gyógyszert
2505. 794d176148 (válaszként erre: 2504. - Orcesz)
2013. jan. 7. 16:19
azon mosolygok, hogy nálad már bizonyítottan nem működött ez a fos, most mégis újrakezded... :) és igen, az orrvérzés - is - ettől van.
2504. orcesz (válaszként erre: 2503. - 794d176148)
2013. jan. 7. 16:10
örülök, hogy ez téged boldoggá tesz....
2503. 794d176148 (válaszként erre: 2502. - Orcesz)
2013. jan. 7. 12:49
:)
2502. orcesz
2013. jan. 7. 12:14
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a gyógyszer szedése alatt más is tapasztalta-e, hogy napokon keresztül vérzett az orra? Mert nekem már napok óta folyamatosan vérzik, nem folyik azért, de nem is felületi sérülés miatt, mint amit a mellékhatások között olvastam, hanem simán érből. Már elég régóta szedem, mert mikor végeztem az első kúrával, akkor egy hónap után rosszabb lett az arcom. Nem is szedek nagy adagot, 20 mg-ot másnaponta, úgyhogy nem értem ezt az orrvérzésdolgot...
2501. megan01 (válaszként erre: 2500. - Gicus86)
2013. jan. 6. 23:30

Nem felelőtlen. Én nem akartam fogamzásgátlót, és ezt ő megértette, ezért hagyta, hogy anélkül is szedjem és ezért kellett aláírnom azt a papírt, hogy tisztában vagyok a kockázattal.


Köszönöm Isztambul. Nekem sokat segített a gyógyszer és a vérképem eredményei is javultak a Sotret elkezdése előtti szinthez képest - igaz, szedek közben Máriatövis kapszulát.

2500. Gicus86 (válaszként erre: 2498. - Megan01)
2013. jan. 6. 11:33

Nekem is annak idején mondták a sotret felírása után, hogy menjek és írassak fogamzásgátlót, mivel magzatkárosító hatása van, és magán a gyógyszeres dobozon is egy matrica figyelmeztetett rá, szóval nem mende-monda, elég felelőtlen az orvosod akkor.

Hozzáteszem én is beszedtem az előírt mennyiséget, és továbbra is vannak aknék az arcomon, szóval nem csodaszer, még egy kúrába biztos nem kezdek bele, de akinek hatásos én nem beszélem le róla, mindenkinek más miatt lehet aknéja, és mindenkinek más lehet rá a gyógyszer.

2499. 794d176148 (válaszként erre: 2498. - Megan01)
2013. jan. 6. 10:25
Értem. Kedves egészségedre akkor!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook