Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2558. MariposaHU92 (válaszként erre: 2556. - Deli79)
2013. jan. 20. 20:39
Úgy értem, sok esetben a tüneteket, betegségeket az ilyen dolgokkal magyarázzák, "biztosan azért, biztosan ezért..." Amit én nem gondolom, hogy ennyivel el kéne intézni, de ez most nem is idevaló téma :)
2557. lilikiss5 (válaszként erre: 2555. - MariposaHU92)
2013. jan. 20. 16:52

Szia! Mielőtt gyógyszert kezdenél szedni, szerintem csináltass egy jó alapos hormonvizsgálatot, sok ismerősömnél hormonprobléma okozott bőrproblémákat.


Egyébként azt nem tudom ki mennyire kutakodott okok után, de én személy szerint mindent végigjártam már (fogorvos,nőgyógyász,hormonvizsgálat,bőrgyógyász,kineziológus,pszichológus, étrendváltoztatás,rendszeres sport,gyógyteák,természetes kozmetikumok), de ha már semmi nem használ végképp, azt gondolom tudjátok, hogy a bőr a külvilággal való kapcsolatot jelképezi. Tehát szerintem érdemes ezen a vonalon is elindulni, ha már az ember minden okot kizárt..

2556. deli79 (válaszként erre: 2555. - MariposaHU92)
2013. jan. 20. 16:20
mi az, hogy ráfogják?
2013. jan. 20. 16:00

Sziasztok!

Nekem 13-15 éves koromban volt problémás az arcom, inkább a homlokom, volt frufrum is, amitől nem tudott annyira szellőzni a bőröm. 4 évig semmi komolyabb problémám nem volt, néha 1-1 patti kijött, de semmi több. Néhány hete rendeltem az avontól 2 terméket (miteszerekre), hát mondhatom, úgy kicsinálta a bőrőmet, hogy most már ott is van, ahol eddig sosem.

Azonnal abbahagytam!!

Nem eszem fűszereset, sem csokit, minden jót megvontam magamtól. Ettem már élesztőt, járok szaunába, szoláriumba, szalicilsavval tisztítom az arcom reggel és este, sok gyümölcsöt és zöldséget eszem, a párnahuzatot hetente cserélem, heti 4x pedig konditerembe járok edzeni.

Úgy gondolom, mindent megtettem azért, hogy segítsek magamon, most már a bőrgyógyászon múlik a dolog. Jövőhéten jelentkezem be, s kiváncsi vagyok, hogy mit ajánl.

Nagyon gátlásos lettem az utóbbi egy hónapban, és rosszul is érzem magam a bőrömben. A kiváltó okra is nagyon kiváncsi vagyok, bár az orvosok inkább csak ráfogják a betegségeket a cigire, alkoholra, kábszerre, kávéra...

2554. bbalazs994 (válaszként erre: 2552. - Decutan)
2013. jan. 19. 15:19
Jól mondod, ezt tudom is, de ha neki kell szedje. Én biztos nem szednék ilyen szemetet. 12 napig szedtem, az is sok volt, akkor pofán kellet volna vágnom a bőrgyógyászt mikor felirta. Nem is nagyon mondod semmit, meglátta a hátamat meg a melkasomat és már irta is, nem is magyarázta, csak annyit hogy száradni fog a szám. Aztán utána olvastam, és úgy döntöttem, hogy nem szedem. Meg nagyon rosszul és éreztem magam. Pénzkidobás volt az egész.
2553. Dvrz (válaszként erre: 2551. - Decutan)
2013. jan. 19. 11:53

Ja, egyébként szeretném én is még felhívni mindenki figyelmét, hogy senki ne adja el a gyógyszerét vagy vegyen ismeretlentől, mert fogalma sincs, hogy az illetőnek mennyire van a gyógyszerre szüksége, vagy, hogy hány adagot kell naponta abból a gyógyszerből bevennie. Aki neten idegen embertől ilyen erős gyógyszert vesz, vagy árulja fórumokon az nem normális! Az orvos arra való, hogy megnézze a bőr állapotát illetve, hogy meghatározza a kezelés folytatását. Ilyen dolgokkal, mint az egészség, ne spóroljatok azzal, hogy nem mentek el orvoshoz, hanem neten szerzitek be a gyógyszert.


Ezt csak azért írtam meg, mert láttam, hogy itt néhányan eladják a gyógyszerüket vagy érdeklődnek utána. Akinek nem inge, ne vegye magára.

2552. decutan (válaszként erre: 2549. - Bbalazs994)
2013. jan. 19. 01:44

És mi van akkor, ha folytat egy kúrát amit abba kellett volna hagynia? vagy ha beszed 10db-ot és leáll a mája?

A paracetamoltól is le tud, 5gramm után, ne gondoljátok hogy a sotret ártalmatlan.

Ha nem képes beszerezni legális forrásból annak oka van.

2551. decutan (válaszként erre: 2550. - Dvrz)
2013. jan. 19. 01:37

Ezzel egyetértek. Úgy gondolom hogy a szervezet képes megküzdeni a mérgekkel, de nem annyival mint ami 2013-ban egy 'normális' életvitelnek tudható be. Gondolj bele, nagyon kevés olyan ember van akinek nincs valami nyavajája.

A nagyon egészséges ismerőseim akiknek szép a bőre, bennük az a közös hogy mind futnak. Érdekes.

Régebben is voltak aknéval küzdő emberek, de én úgy érzem hogy korunkban a fiatalok körében ez sokkal nagyobb számban fordul elő mint 20 éve.

Pl. megeszel két szelet csokoládét, 3 rágót rágsz el egy nap. Iszol a csapvízből. Használsz valamilyen mesterséges kozmetikumot. Sok tejet iszol stb. Ezek mind nagy részben képesek megzavarni a hormonjaidat vagy akkumulálni még több mérgező anyagot.


Fogalmam sincs mit mondanék akkor ha mondjuk 2-3 hónap múlva az étrendváltoztatásom sem segít, de lehet hogy többre van szükség. Mindenesetre nem hiábavaló, hiszen a lényeg hogy a gondolkodásunk is valahogy kövesse az egészségesebb életmódot. Ez pedig adott.

2550. Dvrz
2013. jan. 18. 15:23

És,ha valakinek a méregtelenítés sem segít? Nem mindenkinek jön be a tisztítás sem, sajnos. Egyébként pedig ezek a finoman szólva sem mondható zöldségek meg gyümölcsök, amelyek a boltban kaphatóak, mindenféle méreganyaggal meg vegyszerrel vannak permetezve, hogy tartósak legyenek, vagy, hogy jobban nézzenek ki.


Én most nem szeretném itt leszólni a "szakértőket", illetve leállni vitatkozni, mert teljesen igazuk van, tényleg sok ebben a gyógyszerben a méreganyagnak mondható összetevők és a betegtájékoztatón is nem véletlenül írják, hogy csak orvosi felügyelet mellett szedhető.

Sajnos sok orvost tényleg nem a beteg, hanem a pénz érdekli, meg, hogy ne kelljen az illetővel foglalkoznia, hanem csak felír neki egy bogyót és kész.


Nem szeretnék egyik álláspont mellett sem érvelni, de szerintem hasonlóan káros a fogamzásgátló vagy az antibiotikumok, vagy akár az injekciók is (lásd az egyik beteget is, aki lebénult tőle). Van ennél a gyógyszernél károsabb anyagok is, ami mondjuk nem a folyóba, hanem a levegőbe kerül (nem véletlenül születik manapság olyan sok beteg gyerek).


Szóval szerintem a káros v. mérgező anyagokat nem tudjuk sajnos kikerülni, mert mindenhol jelen van. Ez van. Ilyen világban élünk.

2549. bbalazs994 (válaszként erre: 2547. - Decutan)
2013. jan. 17. 23:51
Rámírt egy gyerek, hogy van e Sotretem és eladom e neki, ő akarja szedni, akkor én eladom neki.Ő baja ha károsítja a szervezetét. Kliont is ha kell valakinek. Aki meg veszi tőlem ő volt bőrgyógyásznál, tudja mivel jár biztos.
2548. deli79 (válaszként erre: 2545. - Decutan)
2013. jan. 17. 21:06
VÉGRE-VÉGRE-VÉGRE!!! :)
2547. decutan
2013. jan. 17. 17:09
Remélhetőleg nem eladni akarod. Ez egy nagyon erős antiobiotikum. Ha valaki érzékeny rá...://.
2546. decutan
2013. jan. 17. 17:02
Dobd ki, de lehetőleg ne a kukába vagy folyóvízbe mert a Dunából visszamegy az ivóvízbe onnan pedig már tudjuk mi történik. lásd betegtájékoztató.
2545. decutan
2013. jan. 17. 17:01

Most nincs időm külön reagálni mindenkinek. Az hogy megvakulsz egy az egyben nem igaz, de jómagam is tapasztaltam látásromlást az elmúlt félévben.

Valahogy rohadtul nem értem miért akarnak sokan Sotretet venni a topikban. Ha az orvos nem írja fel annak is van oka. Egybként óva intek bárkit is használatától. Először végezzeket egy tisztítókúrát, belül, menjetek egy szakemberhez aki végez pl kolon hidroterápiát. Ezt kombináljátok méregtelenítéssel és ezután változtassatok étrendet. Semmi zsír, cukor csak növények és zöldségek. Jómagam éppen ezt kezdtem el. Kb 13 éves korom óta(azaz 14 éve) szenvedek a betegségtől, tudom hogy mit beszélek. Se az antibiotikumok, se a decutan nem valódi megoldás bár persze segíthet, de nagyon sok szövődménye is lehet hátralévő életünkben.

A bőr külső tisztitogatását sem értem teljesen. A komedók megfelelő tisztítása javasolt szerintem, de nem szabd túlzásba vinni, mert igazából semmi értelme. Csak rengeteg pénzt költünk el mindenféle mesterséges szerre ahelyett hogy étrendet és életmódot változtatnánk.

Nekem az orvos felírt egy Differin nevű krémet, ami egy topikus retinoid, gyakorlatilag ua mint a sotret csak külsőleg. Nem rossz és az arcomat kínozza, de komolyabb eredményt ettől sem lehet várni. Ezenkívül egyetlen készítményt használok az a Cetaphil, de csak naponta egyszer az arcomat lemosom vele. Ezt ajánlom bárkinek, szerintem a legjobb cleanser aknéra, orvosoknak lett kifejlesztve, azt hiszem nincsenek benne nagyon káros anyagok.

Higyjétek el hogy ezt a betegséget belülről kell kezelni, természetes módokon, ez egy tünet a szervezeted által hogy valami nincs rendben belül. és sajnos nekem is az a tapasztalatom hogy a bőrgyógyászok kedvesek és segítőkészek, de egységében nem látják át a betegséget és okai. Ezáltal pedig beszedünk mindenféle mérget ami évekig ott lakol a szervezetünkben.

2013. jan. 15. 15:54
Nincs mit. Dr.Prof. Balázs mindig rendelkezésre áll. :DD
2543. annamolly46 (válaszként erre: 2542. - Bbalazs994)
2013. jan. 15. 15:30
köszönöm a gyors választ :)
2013. jan. 15. 15:23
Lehet, de rendes kamillával. Én a bio boltban szoktam venni. Nem a bolti filteresset, mert az már nem tiszta kamilla, beleraknak mindent. 1 és fél pohár vizet felforralok, és abban áztatom 10 percig kb.
2013. jan. 15. 15:14

Most tartok az 5. hétnél. Még mindig elég csúnya az arcom, sok nagy, gennyes patti jön még ki rajta. Viszont annyi javulás már látható, hogy az orromon lévő rengeteg apró kis mitesszer teljesen eltűnt. Talán akkor lassan az arcom többi rész is javulni kezd. De mivel ott csúnyább, annak több idő kell. Mellékhatások közül még mindig egyedül a szájszárazság jelentkezik. A vérképem is rendben.

Olyan kérdésem lenne, hogy a fájó, gyulladt pattikat ha kamilla teával kenegetem az jót tesz neki? Lehet?

2013. jan. 15. 13:22
Gógyszert nem használok. Irtam már egyszer ide a fórumra hogy: kamilla teát, mert az gyulladás csökkentő,iszom, meg lehet vele gőzölni az arcot. Csalán teát, mert az tisztitja a véredet, meg a belső részeket vagyis méregtelenít. Meg olyat egyél szerintem amiben van A vitamin. Pl. a Mandarin. Kecsketejből készült szappant is használtam, de most majd a SEBAMED szappant fogom, mert eltávolitja a baktériumokat a bőrről, és még símitja is.
2539. lilikiss5
2013. jan. 15. 09:28
Nem te beszéltél le. Most mit használsz egyébként?
2013. jan. 14. 18:40
Én nem akartalak lebeszélni, de te érzed ha te nem birod akkor ne szedd. Nekem valahogy megjavult az arcom. Nem értem. Érdekes most nagyon is szép.
2537. lilikiss5 (válaszként erre: 2536. - Bbalazs994)
2013. jan. 14. 16:44
Jók a kilátások. :D Ma már nem szedtem be a gyógyszert, meglátjuk... :) Köszi a segítséget. :)
2013. jan. 14. 12:01
Nem csak annyi volt, hanem vérzett az orrom egy nap 3szor. Meg nem volt kedvem semmihez, fájtak az izmaim. Az hittem hogy itt a világvége. :) A rossz kedve 4-5 nap múlva múlt el. Nekem, mivel nem szedtem olyan sok ideig.
2535. lilikiss5 (válaszként erre: 2534. - Bbalazs994)
2013. jan. 14. 08:14

Aham, de nálad annyi volt "csak", hogy rossz kedved volt? Mert nálam ez kicsit durvább már..

Mikor abbahagytad pár napon belül elmúlt a rosszkedv?

2013. jan. 13. 19:52
Én is szedtem 12 napig, és rossz kedvem volt meg minden. Észhezkaptam,hogy hűűű az anyukáját szedje be a bőrgyógyász! :D
2533. lilikiss5 (válaszként erre: 2532. - Deli79)
2013. jan. 13. 17:07

Semmiképpen sem szeretném. Nekem atheromák miatt írták fel egyébként ezt a gyógyszert, de előtte mindent kipróbáltam (étrendváltoztatás, rendszeres sport, gyógyteák és ezeket nyilván hónapokig, de sajna nem használt plusz orvos is írt fel mindenfélét)

Most a kineziológussal próbálkozom, hátha.

De egyébként bármilyen tippet, ötletet szívesen fogadok az öngyilkosság alternatívájaként. :)

2532. deli79 (válaszként erre: 2531. - Lilikiss5)
2013. jan. 13. 16:33
Szerintem ne várd meg, amíg öngyilkos leszel tőle...
2531. lilikiss5
2013. jan. 13. 15:45

Sziasztok!

Augusztus óta szedem a Sotretet még a fele adagnál sem tartok (7200mg-ot kell beszednem) és az problémám, hogy folyton fáradt vagyok, de nem tudok aludni, nincs kedvem semmihez, folyton rossz dolgokra gondolok, hangulatváltozásaim vannak, kb. minden percben sírni tudnék. Valaki tapasztalt hasonlót? Orbáncfű teát lehet inni vagy kapszulát lehet szedni sotret mellett? Előre is köszi a válaszokat a kérdésemre.

2530. deli79 (válaszként erre: 2529. - Noémie)
2013. jan. 12. 11:56
Én meg azt mondom, akinek 1 kis esze van és ilyen problémája, ezekhez az emberekhez pont nem fordul, egyikhez sem, legfőképp nem bőrgyógyászhoz. A magyar bőrgyógyászok 99%-ának fogalma sincs az emberi szervezet működéséről... Tudnék mesélni. 2 méterről rád néz, és már írja is fel a gyógyszernek nevezett mérgező szintetikumokat. Ezekkel aztán tényleg érdemes beszélgetni... :) És igen, legtöbbet 1 természetgyógyász tud segíteni..., bár már köztük is vannak sarlatánok szép számmal, akik csak a pénzre mennek sajnos... Én az internetet javasolnám, a természetes módszereket, és a tapasztalást.
2529. noémie (válaszként erre: 2526. - Deli79)
2013. jan. 12. 10:25

nem.

de odaírtam a természetgyógyászt is, hogy mindenkinek megfeleljen a mondat, ne kötekedj! :)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook