Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindennapi macerák fórum

Mindennapi macerák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. ápr. 14. 06:49
Sziasztok, állnak helyre a dolgaink. Kicsilányunk 2 hónaposan 5190g nyugodt és jó alvo kisbaba. most sokat vagyunk kint így szinte folyton alszik, de az a jó, hoy éjjel is. Ha nappal sokat alszik akkor este 2-3 órát "beszélget" utána megint "beájul". Én is jobban vagyok, megjött a jóidő is végre!!!!!!
2013. márc. 19. 09:31
Hello, kocsi ügy megoldodott. A babánk nem bírja a tápszereket már 6 hetes de nem tudom mi lesz így mert ettől meg tiszta kiütés. Csütörtökig orvos sincs. A férjem hétfőn kezdet az új munkahelyén mert ez is hetekig húzodott, de van némi gond aláírattak vele egy szerződést de nem abban a munkakörben dolgozik hanem mégis a szakmájában de betanítot munkás bérért. ilyenkor mi van??????? Ha munkát akar kénytelen fejethajtani? brutto 70000 min. a különbség.
2013. febr. 27. 12:05
sajnos ez nem fog menni jelenleg 35000ft bevételünk volt ebben a hónapban ebből 5000 sem megy a kicsi után csak hétfön tudtam beadni a kérelmeket mert a tb kártyára kellett várni.
2640. Mosoly30
2013. febr. 26. 09:31

Örülők, hogy szépen fejlődik a kislányotok. Ez a felborult napirend nagyon fárasztó tud lenni, de nem túl sokáig tart, kitartás. Sajnálom, hogy a férjednek nincs munkahelye remélem hamarosan talál valamit és helyre jöttök anyagilag. Nagyon sok család kínlódik mi se állunk túl fényesen, de azért nem panaszkodok.

Babakocsit aukciós oldalakon már 5-10 ezer forintért lehet venni persze használtan. Próbáld meg mert kocsi nélkül egyre nehezebb lesz.

2013. febr. 24. 06:50
picikénkről: hétfőn 3670g volt, 1cmt nőt körfogatra és hosszra is, kedden mentünk kontrol crp-re, az eredménye tökéletes. de már nem olyan jó baba. nappal alszik éjjel fentvan. és csak ringatással énekkel lehet megnyugtatni. ha leteszem az ágyába már kezdi is. mellettem még csak-csak elalszik olykor. én meg már hullafáradt vagyok mert a fiam véget meg nappal nem tudok aludni főként, hogy most beteg. ja és a kicsin kivül mindenki infulenzás de szerencsére a pici nem. jól eszik alkalmanként 100ml-t tejem csak napi 50-100ml van hiába erőltettem mellszívóval :-( ráadásul havi 8-10000 a tápszer és a férjem még mindig nem talált melot. volt olyan állás ahol azért utasították el mert túlképzett és szerintük nem sokáig lenne elégedet azzal a pénzzel amit fizetni tudnak. ezzen nagyon felháborodtam mert had döntsük már el mi ezt nem? a lakáskölcsönnel rendesen elmaradtunk komolyan mondom pedig már nagyon kéne egy babakocsi :-( mert kézben viszem ha boltbamegyek és már leszakadnak a karjaim.
2638. Mosoly30
2013. febr. 15. 09:23

Gratulálok! Örülők, hogy már mindketten jól vagytok. Sok egészséget és boldogságot kívánok nektek!


Sajnos ez a magyar egészségügy. Kevés az orvos és nem nagyon foglalkoznak semmivel tisztelet a kivételnek.

2013. febr. 15. 06:45
a mi történetünk:hát.. sok gond volt! elöször is 2 hétig indítgatták a szülést mindennap oxytocinnal és zselével. majd az egyik oxys infuzió alatt megrepedt a magzatburok amit én érezttem és szószerint hallottam is. az orvosok nem látták, hogy megrepedt volna ezért azt feltételezték, hogy csak szivárog a magzatvíz. igaz én mondtam, hogy ahoz túl sok folyik. Kaptam másnap antibiotikumot mert kevesebb volt a magzatvíz,a következő alkalommal már olyan fájásaim voltak hogy sírtam de éphogy megnyilt a külsőméhszáj. a 3. napon a burokrepedés után reggel 9kor kezdtük az oxyt majd 11re már 12en volt tehát a legmagasabb, ezt este 8ig folytaták 7órán keresztül 2 perces fájásokkal már totál kikészülttem.akkor már olyan állapotban voltam, hogy az orvos aki megvizsgált azt mondta lekell kötni beszél a kollegájával kint mondta a mütősnek szekció lesz de éjjel 11ig nem volt orvos másik egyedül nem müthetet megjött a kollega azt mondta ennek má egy hete megkellett történnie. sokat nem mondtak de hirtelen 5 ember voltkörülöttem és 15perc alatt felkészítettek gyorsan bököt az anesztes új vénát ezerrel lefolyatta az infúziót. majd borotváltak katéter stb. már a mütőben is voltam. HallottAM MINDENT OTT MÁR EGYSZER A PICI KIVÉTELE UTÁN megtelt a méhem vérrel szívták törölték megmitudom én. Miután levittek az örzőbe még egy félóra után már sírttam annyira fájt a hasam elöször a növérke azt gondolta csak elmúlt az érzéstelenítő hatása de én mondtam nagy a hasam és feszít felpörgött minden orvosok körülöttem vérnyomásmérő felyamatosan a kezemen a dokik nyomkodták a hasamat belölem pedig csak folyt a vér löketszerűen. a véryomásom 80/40, 75/30 stb. volt kaptam sóoldatot és oxyt megint, hogy összehúzodjon a méhem és ne vérezzen. de addig már annyi vért veszítettem, hogy 3 egység kellett így vettek tölem leteszteltették és pár óra mulva megkapttam. sokáig nem engedttek felkellni és amikor igen akkor 3an vittek wcre. szépen rendbejöttem de veszélyes lenne mégegy babát vállalni. sajnos az 1 napos gyermekem az intenzívre került mert eltért a vércsoportunk és már 7 órával a születése után besárgult ráadásul feltételezhetően a burokrepedés miatt fertőzést kapot. most szépen hizik de szinte egész nap alszik jó baba akkor sír ha tele a pelus vagy éhes. a mi kis csodánk
2013. febr. 13. 23:07
sziasztok Nikibaba feb.7én megszületett 3400g és 51cm már mindketten jól vagyunk bár voltak gondok és nem lehet több babám. de a kis szépségem jól van és most ez a fontos.
2635. Mosoly30
2013. febr. 4. 15:26
Minden rendben lesz. Ne izgulj! Nem kell sírni, max. majd az örömtől!:))))
2013. febr. 3. 20:01
sziasztok végülis már bent is maradtunk volt már oxytocinos indításom és zselé is de semmi a mehszáj nem nyilik. holnap még egy fájáskeltés és ha semmi akkor császár :-(((( már annyit sírtam, hogy nem igaz. Gondoljatok rám holnap..............
2633. Böbike32
2013. jan. 29. 04:20
Kitartás és ne félj! :)
2013. jan. 29. 03:49
Sziasztok gondolttam szolok hogy makészülünk a korházba már nem valószínű, hogy hazajövünk a picibabánk születéséig. Nem is bánnom mert már így a 39.hét végén már mindenhol fáj. 6 után indulunk, hogy ídőben beérjünk. pusy mindenkinek
2631. Mosoly30
2013. jan. 19. 17:12
Ne féljél nincs miért. Nagyon fog fájni, de simán túl lehet élni.:))))
2630. 266299594f (válaszként erre: 2629. - Mosoly30)
2013. jan. 19. 09:40
Szia nagyon szépen köszönjük már készülöben van a kicsikénk a Nikoletta nevet fogja kapni. Sajnos itt ítéletidő van és lezárták a városba vezető utakat jó lenne ha addig binánk még amig járhatóak lesznek az utak. de nagyon a végét érzem :-) De hogy én hogy bevagyok parázva a szüléstől.......
2629. Mosoly30 (válaszként erre: 2626. - 266299594f)
2013. jan. 17. 10:27
Gratulálok!!!! Örülök, hogy végre sikerült!!!
2628. 266299594f (válaszként erre: 2627. - Szeklice)
2012. szept. 10. 09:34

Szia drága! Örülök neked látod a fórum kihalóban van. Az én drága kicsinyem meg nem áll amíg itt ülök szorgosan mozgolódik remélem nem lesz hiperaktív :-)) de komolyan már kezdek aggódni a doki szerint a nap 85-90 % át átalussza hát én nem így érzem :-) Remélem nálatok minden a legnagyobb rendben van. Írj már pár sort mi történt veletek?

Addig is millió puszi............

2627. Szeklice
2012. szept. 7. 19:57
Újjjéééééé!!!! Szívből gratulálok, ezt a véletlent...hónapok óta először tévedek ide, erre ez az örömhír....sajnálom,hogy sokáig voltam távol,nem is részletezem miért,úgyis tudjátok.ha még "éltek", kíváncsian várom az életjeleket:-))))
2012. szept. 4. 18:20
Sziasztok ha valaki esetleg idetévedne örömmel jelentem be 6 év eltelte után babátvárok. 19. hétben vagyok és a doki szerint kislány. De 3 hét és többet tudunk illetve akkor már biztosat mert tegnap voltam magzatvíz levételen genetikai vizsgálat céljából. A kicsi is és én is jól vagyunk!
2012. jún. 27. 17:04
Brühühüh senki??????
2012. jún. 25. 13:27
hello sehol senki???? csak megszününk lassan???
2012. jún. 22. 13:50
Hello, nekem meghosszabbította a főnököm a szerződésemet aug.31ig. Sajna ennyit a nyári szünetről, de legalább van munkám :-) Ma este leugrunk a Balcsira Berénybe megyünk de vasárnap este már jövünk is vissza :-((( Ez van valamit valamiért.
2622. vaczila
2012. jún. 19. 12:35
Én megkezdtem végre a nyári szabadságomat. Már alig vártam, elég fárasztó év áll mögöttem. Ma mindenesetre nem dolgozom agyon magamat. Főztem zöldborsó levest, cukkini fasírtot és medvehagyma szószt. Vásároltam, kicsit takarítgattam, és a többi időmet most kreatívkodással töltöm. Ja és hajnalban már tornáztam is egyet amíg nem volt meleg, de örülök is neki hogy túlestem rajta, mert most már képtelen lennék nekiállni. Délután megpróbálom rászedni a férjemet hogy menjünk el a legközelebbi fürdőbe, csal legalább egy pár órát. Ezt a nagy hőséget nem nagyon lehet kibírni másképp.
2012. jún. 17. 16:37
hello, nem tudom hogyan csinálod nálunk még sötét zöld a paradicsom. az uborkám pici még csak most indult meg nem hogy virágozna
2620. vaczila (válaszként erre: 2619. - 266299594f)
2012. jún. 11. 17:22
Hát nem tudom a nyúl trágya milyen, talán próbálj rákeresni a neten. Ma nálunk is hol esik, hol meg kánikula van, elég változó. A kertem nagyjából jól van, úgy néz ki szépen fejlődik minden egyenlőre. Borsót már elég sokat szedtem,de még van rajta. Már érnek az első paradicsomok, az uborka is virágzás előtt áll. Szép a bab és a zöldbab is már. Ha az idő nem szól bele, akkor jó termés várható. Amúgy nálunk minden rendben. Most Árpi is itthon van péntekig, fát akartunk vágni, de ma nem lehetett az időjárás miatt, szóval 1 nap szabija már kárba ment. Talán majd holnap. Ma csirkét sütöttem és rizst meg párolt zöldséget készítettem hozzá.
2012. jún. 11. 08:47

Hello itt már napok óta esik. Ma leveleket kell hordanom és takarítani a kultúrt de annyira eláztam, hogy haza léptem átöltözni és száradni :-(

Vaczila képzeld amit simán a kertbe vetettem magokat gyönyörűen kibújt mind. Tudod a magokból amit küldtél. Ha jövőre nem tudom máshova tenni a fóliát akkor nem is ültetek bele csak majd palántát. Azon filóztam hogy a nyúltrágya is jó bele szerinted? Nekünk most csak az van.

2618. vaczila (válaszként erre: 2617. - 266299594f)
2012. jún. 5. 16:38

Fogalmam sincs mi lehet ez a kaja. Szerintem kérdezd meg az oviban.


Epret nem ültetek. Volt már, de nem igazán ment nálunk semmire. A nagy szeműn is mindig csak apró vacakok voltak, biztosan nem jó neki ez a talaj ami nálunk van. Meg amúgy is van rengeteg gyümölcsünk, enélkül az 1 nélkül még elvagyunk. az éjjel vihar volt nálunk, meg egy eső is. Kéne megint kapálni de semmi kedvem kimenni, annyira bolond szél van. azt hiszem várok vele holnapig.

2012. jún. 5. 12:03

szép napot. Már nálunk is van borsó :-)

Mi idén ültetünk cseresznye fát nem tudom eddig miért maradt ki. Miért nem hozol anyósodtól eper tövet? mi pár tövet kaptunk de mostanra már pár száz lett belőle, de ebből sem tudunk elrakni. kb. félkilót csak én eszem meg naponta. Ilyenkor le is adok pár kilót :-) holnap lesz a férjem szülinapja Levi azt szeretné azt főzzek amit ők kaptak oviban gyereknapon.csak úgy emlegeti zsíros krumpli hús kell bele kolbász sonka szerinted mi lehet az?

2616. vaczila
2012. jún. 3. 19:38
Nekem sajnos nincs eprem, csak anyósomtól szoktunk néha kapni egy kicsit. De ami nálad az eper, az nálam a cseresznye. Mindennap eszek. Én ma megint borsóztam, na meg sütöttem főztem persze. Húsleves volt töltött dagadó, petrezselymes krumpli, vitamin saláta és cseresznyés pite.
2012. jún. 3. 13:38
Hello, nálunk még nincs borsó de eper az igen. sajnos az egyik ágyás nem terem, de a másik kettő annál inkább. Befőzni nem igen tudom mert elfogy. Ma pl. délután eper turmixot iszok vagy fagyit csinálok belőle. tegnap gyümi tortát csináltam mára természetesen az is tele eperrel. Nekünk azt rágják a csigák.
2614. vaczila
2012. jún. 1. 18:48
Ma megszedtem az első idei zöldborsót. Még nem volt sok, de egy főzésre valót azért sikerült szedni. Holnap meg is csinálom. Azért úgy nézem lesz bőven ha a jég el nem veri, mert sok van még rajta. Na meg a szőlőben is van egy ágyással, gondolom az is hamarosan beérik. Az a baj, hogy már megint kezdenek jönni ezek a fránya meztelencsigák, azok meg aztán nagyon szeretik a borsót. Ma végre nem esett, jó idő volt egész nap, csak vonulgattak a felhők. Remélem hétvégén is szép idő lesz, nem szeretnék a lakásban lenni, inkább kint tevékenykednék már.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook