Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindennapi macerák fórum

Mindennapi macerák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2523. vaczila
2012. márc. 17. 07:16
Nekünk csak munkával telnek ezek a napok. Ma még folytatom a takarítást a konyhával, meg mosom a kézimunkákat, van egy csomó vasalni valóm is. Főzök rakott kelt, ebéd után meg átültetem a cserepes virágaimat és lehet hogy veteményezek is egy kicsit. Bár azt még nem akartam, de most kapálja fel a párom a kertet, ha odajutok még akkor nekiállok ma. Holnap már tényleg pihenni szeretnék.
2012. márc. 17. 01:15
Hello, nekünk tegnap nagyon dolgos napunk volt, este úgy estem az ágyba de fél óra alvás után fejfájásra ébredtem azóta szenvedek vele megint migrén természetesen. Már igen unom...........
2521. vaczila
2012. márc. 16. 07:29
Indul a nap. Az első adag függöny már a mosógépben, én meg kezdem az ablakpucolást. Ez bizony a nem szeretem munkák közé tartozik. Pedig nem vacakolhatok vele egész nap mert főzni is kell és még a palántáknak való magokat is el kellene vetni a ládákba. Tán még a muskátlikat is átültetem? Na majd meglátjuk. Főzni nem tudom milyen levest és tejszínes, zöld fűszeres halat készítek wokban, rizzsel.
2520. Mosoly30
2012. márc. 15. 14:59
Én főztem gombalevest és carbonara spagettit (igazi finom házi füstölt sonkából) és sütöttem diós rácsost. Mostam egy jó pár adagot szépen száradnak kint a ruhák. Délután vasalás és egy kis séta lesz a program.
2519. vaczila
2012. márc. 15. 14:16
Én is változtattam a terveimen. Olyan szépen süt a nap, inkább kimegyek és megmetszem a rózsáimat.
2012. márc. 15. 13:50
Hát én bent még nem végeztem... De ma nem sütünk kint mert eléggé fúj a szél. Sebaj többet áll a hús a pácban. Készítettem kukoricás sajt levest pirított mogyoróval és borsós tokányt csirkéből. A rétest csak estére. Metszenem kell, a vetést próba képen gondoltam mert hallom az idősebbektől, hogy ilyenkor már szoktak és retket gondoltam a fóliába azt már lehet ilyenkor is.
2517. vaczila (válaszként erre: 2516. - 266299594f)
2012. márc. 15. 06:23
Én is szívesebben lennék kint a kertben vagy a szőlőben, de úgy vagyok vele hogy az még várhat egy kicsit, a föld még úgyis hideg a magoknak. Majd inkább a hónap végén, vagy április elején akarok veteményezni. Ezért inkább takarítok hogy hasznosan töltsem az időmet. Kicsit elmennék csavarogni is, főleg egy fürdőbe legalább egyik délután, de a páromnak nagyon sok munkája van úgyhogy nem valószínű. De majd azért fölvetem a témát.
2012. márc. 15. 06:01
Sziasztok, jó reggelt! Vaczila mi nem tudunk aludni :-) én is már 4kor kukorékoltam. Mi kertezünk mind a 4 napban. Elmaradtam a gyümölcsfák metszésével és rengeteg telepíteni valónk van.Retek, zöldség, sárgarépa, zöldborsó már mehet a földbe amit előbb fel kell ásni. Ráadásul kerítést építünk vettünk vadhálót mert a gyümölcsös és a kiskert közé szeretnék a kutyának helyet csinálni, hogy ne kelljen félteni semmit.Kiásuk a helyét letesszük az oszlopokat betonozzuk az alját. Had őrizzen mindent a labradorunk. Mivel azért a műhelyben is vannak holmik ami nem lenne szerencsés ha eltűnne. Ez nálunk idáig nem volt gond de 2 éve kezdődött mikor húsvét előtt a nagy fagyasztóból kipakolták a húst és a húsvétra szánt sonkákat bezzeg a zöldség- gyümölcs mind itt maradt. Azóta is tűntek el dolgok (szerszámok stb.) és én sem alszok jól ezért hozzuk le a házhoz a kuszit. Ja és nem főzök csak pácolok húst és tárcsa lapon kisütjük. Talán még egy kis túrós rétes is kerül az asztalra. Egy kis takarítás marad délelőttre is azzal kezdek - igaz rám férne a nagy takarítás de most van itthon a férjem.
2515. vaczila
2012. márc. 15. 05:28
Ma gulyás levest főzök és zsírban sült krumplis pogácsát sütök. Elkezdem kicsit a nagytakarítást, de még nem a legnagyobb munkáknak állok neki. Gondoltam lemosom az ajtókat, a lambériát, rendbe teszem a szekrényeket, meg a fürdőben csinálok kicsit nagyobb tisztogatást az átlagnál. Aztán majd meglátom még mihez lesz időm, vagy kedvem. Bár szerintem mára ennyi elég is lesz. Holnap majd nekiállok az ablakoknak és a függönyöknek, holnapra már jobb időt mondanak.
2514. Mosoly30
2012. márc. 14. 20:48

Minden nap olvaslak titeket csak nem volt mit írnom.

Nincs semmi különös, ami lehet jó is.:) A lakás, hát.... nem túl jó, de most egyenlőre ez van, majd lesz jobb is.

Én nem tervezek semmit a hosszú hétvégére főleg nem takarítást. Pedig nem ártana, de semmi kedvem hozzá.

De töltött káposztát tuti csinálok.

Húsvétra kinek milyen tervei vannak? Mi kirándulni szeretnék, de még nem tudjuk merre menjünk.


Bella az jó, ha teszik a gyereknek a suli. (Pár éven belül lehet, hogy más véleményen lesz, de reméljük a legjobbakat.:)))) Az enyémek már nincsenek elvarázsolva tőle.

2513. vaczila
2012. márc. 14. 18:06
Mit csináltok a 4 nap alatt? Én szeretném a tavaszi nagytakarítást megejteni, azt mondják szép idő lesz. És finomakat sütni főzni, most lehet olyanokat is ami sokáig tart. Ha dolgozok mindig sietni kell a főzéssel. Most lehet kicsit ráérősebben is majd. És persze egy kis pihenés is jó lenne.
2012. márc. 14. 17:23
Sziasztok megjöttünk. Az iskola nagyon tetszett a fiacskámnak el volt varázsolva. Beírattam német tagozatra és napközibe. Itt az teljesen kötetlen ha akarom 3kor viszem el ha akarom órák után. Ez nagyon jó mert nem kell írogatni a tanárnak mikor kérem ki az én időmben ezt töbnyire így volt
2511. vaczila (válaszként erre: 2510. - Mosoly30)
2012. márc. 14. 15:02
Mosi de rég "láttalak" erre. Mi újság van veletek? Hogy válik be az új lakás ahova költöztetek?
2510. Mosoly30
2012. márc. 14. 07:14
Igaza van Vaczilának az iskolával rengeteg minden meg fog változni. Vége a szabad, kötetlen délutánoknak igazából vége a felhőtlen gyerekkornak. Jönnek a kötelezettségek aminek eleget kell tenni. Esténként bizony sokkal kevesebb lesz a játék helyette inkább olvasás és gyakorlással töltitek az időtöket.
2509. vaczila (válaszként erre: 2508. - 266299594f)
2012. márc. 14. 06:49
Sok minden meg fog változni az iskolával. Pl az hogy még több dolgod lesz. Otthoni tanulás, olvasás gyakorlás, leckeírás, stb... Erre készülj fel. Te hogy állsz a sulival? Jövőre is jársz még?
2012. márc. 13. 22:38
Szia jövök én ha jól vagyok, de napokig ülni sem tudtam. Holnap íratom be a nagy fiamat az iskolába...- nem semmi. Érdekesen várom de sajnálom is már nem az az édi kisfiú. ?Természetesen most is helyes édes de már egyre jobban el kell engednem és ez nem könnyű. Már nem támaszkodik mindenben rám és ezt sajnálom most jöhetne igazán egy kisbaba....
2507. vaczila
2012. márc. 12. 14:49
Úgy néz ki csak ketten maradtunk, de te is elég ritkán jössz, így már én se nagyon írogatok.
2012. márc. 12. 09:35

hello nem jár erre senki?????

már nem sok értelme van életben tartani ezt a fórumot nem?

2012. márc. 8. 19:30
Boldog nőnapot mindenkinek! Sajnos nem tudtam jönni mostanában nagyon rosszul voltam és még most sem sokkal jobb. Az infulenza szövődményeként mellhártya és izom gyulladásom lett ami le húzódott a veséimre is. Ettől viszont a köveim is mocorognak. Tehát szenvedek rendesen. Minden mozdulat fáj és marék számra szedem a gyógyszereket. Ezt nem kívánom senkinek!!!!!!!!!!
2504. vaczila
2012. márc. 8. 05:52

Szép napot nektek.

Szép napsütést, nőnapi köszöntést, jókedvet, vígságot kívánok!

2503. vaczila (válaszként erre: 2502. - 266299594f)
2012. márc. 6. 17:45
Sajnos úgy néz ki tényleg kövem lesz, de nem fáj még állandóan, csak amikor rájön és 1-2 görcsoldóval el is múlik. Próbálok nem foglalkozni annyit vele, egyszerűen nincs se időm se kedvem megint elkezdeni orvosokhoz járni. Bár nem tudom meddig lehet ezt húzni. Ha majd igazán begörcsölök akkor úgy is menni kell nincs mese. Most elkezdtem az anyák napi projektben gondolkozni, a napokban nagyjából összehoztam az ovis műsorunkat, összeállítottam nagyjából egy szép kis táncot, 15-e után elkezdem betanítani a gyerekeknek, mert azért oviban ahhoz idő kell. A fogyózás nem megy valami jól, a torna sem esik jól mióta kínoz a kövem (vagy mim, nem tudom de arra gyanakszom), de azért elvagyok. Esténként horgolgatom a tojásaimat, lassan meglesz a tojásfához való mennyiség. Azon gondolkozom hogy a 15-i 4-es ünnep alatt meg kéne ejteni a tavaszi nagytakarítást ha az idő ilyen szép maradna. Irtó rondán néznek már ki az ablakaim, igencsak rájuk fér már a tisztítás.
2012. márc. 4. 13:26
sziasztok, Vaczila remélem jobban vagy már. Mi nem sajna és képzeljétek leéget a mosógépünk esélyem nincs venni. Már napok óta kézzel mosok és elég nehéz dolog leszakadnak a kezeim. totál kibuktam, szeptemberig minden hónapra van valami és fát is venni kell. elegem van..............
2501. vaczila
2012. márc. 3. 20:21
Ma én is beálltam a betegeskedők táborába, gyakorlatilag úgy érzem mindenem fáj, még hőemelkedésem is van pedig én nem szoktam lázas lenni. Ez persze rá is nyomta bélyegét az egész napomra, semmi sem ment úgy ahogy kellett volna, de nem is vittem túlzásba a dolgaimat. Délután töltöttünk egy kis kolbászt, talán ez volt az egyetlen értelmes dolog amit ma csináltam. Bár vacsorára sütöttem egy darabot belőle, megkóstolni se volt kedvem.
2500. vaczila (válaszként erre: 2499. - 266299594f)
2012. márc. 2. 13:46
Jobbulást kívánok szegénykének. Sajnos vannak ilyen szülők. Még a dolgozóknál megértem hogy néha kénytelen begyógyszerezve elhozni oviba a gyerekét, de aki otthon van és megtehetné hogy nem hozza betegen, az engem is roppant idegesít mikor napközben derül ki hogy már előző este is beteg volt mégis ott van. Nálunk most szerencsére nincs semmi járvány, az influenza is nagy ívben kerül bennünket. Viszont nálam ma megint fejfájás van a köbön.
2012. márc. 2. 12:15

Sziasztok szegény fiam igen beteg, iszonyatos éjszakán vagyunk túl. Azt hittem kórház lesz a vége, most reggel óta alszik de nem piszkálom. De jó lenne ha ma éjjel alhatnék! Ki-be esnek a betegségből 2 felelőtlen szülő miatt. El hozza kallicisen a gyereket, pedig a doki megtiltotta neki a csaj meg beül a krimóba ovi zárásig öregem milyen arcok vannak nálunk...........

Szegény gyerkőcöm olyan falfehér és gyenge volt, most alszik de mintha jobb színe lenne.

2498. vaczila
2012. márc. 1. 19:37
Most fejeztem be a tornámat, jól el is fáradtam. Persze rám fért nagyon mert elég sokat ettem ma. Nem vagyok képes állandóan kontrollálni magamat ezen a téren. Ettől eltekintve nem volt rossz napom. Nálunk is szépen sütött a nap és viszonylag enyhe idő volt. Nézem ezt az 1 perces játékot a tv-ben, tetszik. Szívem szerint mindenkinek azt kívánnám hogy nyerjen, de tudom hogy ez nem lehetséges. De Balázst mint műsorvezetőt is nagyon bírom, szeretem a műsorait.
2012. márc. 1. 19:03
Üdv. a tavasz első napján!!!!!!!!!!!!
2496. vaczila
2012. febr. 29. 06:56
Most indulok dolgozni. Délután bemegyünk Pécsre vásárolni, kicsit kifogyott az éléskamra meg a hűtő, muszáj feltölteni. Nálunk most esik és egész éjjel fújt a szél, szóval ritka rossz idő van, nincs is kedvem kilépni a házból.
2012. febr. 29. 06:49
Jó reggelt, mindenki eltünt???????
2012. febr. 28. 10:59
Ma suli 3 német, 2 magyar. Nagy pelyhekben hull a hó és hűvös van. Tiszta szürke minden és a kedvem sem jobb.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook