Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindennapi macerák fórum

Mindennapi macerák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2403. vaczila
2012. jan. 23. 15:19
Nálunk is nagyon szép idő van, napsütés és +13 fok. Mi is kint voltunk délelőtt a gyerekekkel, szinte március végi jó idő van. Ma nem főzök, tegnapról maradt minden. Viszont nekiállok gyorsan sütni valamit, mert szükségem van üres tojáshéjra. (Húsvéti tojást horgolok). Ha lesz egy kis időm ,este tornázni is szeretnék még, remélem sikerül.
2012. jan. 23. 13:58
Sziasztok, hogy indult a hét? Itt kellemes tavaszi nap van +10 fok. Kint is voltunk másfél órát a gyerkőccel. Tisztára feltöltődtem. Tiszta energikus vagyok, hurrá ilyen is régen volt. Vágtam fát egész hétre szegény párocskám 12órázik a héten, gondoltam segítek neki. Remélem díjazni fogja. Mert már 9 után indulnia kell melóba. Szombaton is mennek, most sokat dolgozik.
2012. jan. 22. 20:59
Igen most fincsi menüt sikerült összehozni. Van itthon még egy félüveg konyak és apósom küldött házi vörösbort. Gondoltam hasznosítom ráadásul mivel a héten sokat voltam Szombathelyen a vizsgák miatt volt időm körülnézni. Azon viszont ledöbbentem, hogy 1100ft alatt nem volt sertéshús de marha apróhús 900ért. Ezért kicsit a takarékosság jegyében is szólt ez a menü. nem semmi, hogy felmentek az árak, itt a kisboltban legalábbis nagyon érezhető. Tudjátok mi az abszolút méreg? Vettem fél kg túrót és 80 fttal fizettem többet mint itt a kiscsomagért. Nem értem ekkora ár különbséget hogyan engedhetnek meg. De komolyan????? Pont a kis falvakban használják ki az emberek tehetetlenségét.....
2400. vaczila (válaszként erre: 2399. - 266299594f)
2012. jan. 22. 12:21
Hú! Hozzátok érdemes lenne ebédvendégnek menni.
2012. jan. 22. 11:15
nálunk tegnap húsleves volt vörösboros-konyakos marhapörkölt burgonyával, képviselőfánk. Ma húsleves, töltött pulykacomb, párolt rizs, túrós palacsinta (sütőben átsütve) és még van képviselőfánk is. Ráadásul ma muszáj varrnom.
2012. jan. 22. 11:12
sziasztok, nálam kimerültség a köbön. Levike 9kor elaludt de, én 15-20 percenként pisilni jártam pedig 8 után csak kortyokat ittam. A vízhajtót is korán reggel veszem be. Már totál kivagyok még háromnegyed 1 kor az órát néztem és mérgesen forgolódtam. Kiborító, ilyenkor a napi feladatok főzés, mosás, takarítás is komoly megerőltetés. Pedig van egy csomó német szó amit tanulnom kellene. Sokat le sem írtak nekem. Kedden veszek szótárat is. Főztem egy jó erős teát talán segít valamit mert kávé az ugyebár tilos. Nem beszélve arról, hogy megint fájdalmaim vannak, a Nitromit spray átmenetileg segít kicsit de nekem nagyon erős és ezért nem is használom mindig csak amikor már nagyon rosszul érzem magam. Most hogy a vérnyomásom beállt 130/85re állandóan fáradékony vagyok és nehezen ébredek. Mindig csak pihennék.
2397. vaczila
2012. jan. 22. 10:19

Sziasztok.

Nálunk ma húsleves lesz az ebéd, harcsapaprikás és orsótészta. Hozzá almás rácsost sütöttem. Reggel már csináltam megint egy nagy adag zsemlemorzsát a száraz kenyerekből zsemlékből, szerintem fél évig is elég lesz. Nálatok mi újság?

2012. jan. 21. 20:33
Nem már nem alszik napközben. kiváncsi vagyok ma mikor alszik el.
2395. vaczila (válaszként erre: 2394. - Vaczila)
2012. jan. 21. 14:50

Na ezt nem erre a fórumra szántam, de nem baj ha ide is bekerült.


Eddig zöldséget pucoltam a fagyasztóba, egy egész ládával megpucoltam. Szeretem ha tisztán vehetem elő a főzéshez és nem kell nap mint nap tökölni vele. Férjuram meg pálinkát főzött. (6 liter lett) Kár hogy nem lehet eladni, milyen jó üzlet lenne ez.

2394. vaczila
2012. jan. 21. 14:44
Most végeztem a dolgommal, úgyhogy nekiállok tevékenykedni valamit. Azt hiszem az ovisaimnak csinálok valamilyen farsangi memória játékot. Neki is állok a neten képeket keresni a kártyákhoz.
2393. vaczila (válaszként erre: 2392. - 266299594f)
2012. jan. 21. 10:10
Délután szokott még aludni? Mert ha igen akkor lehet hogy érdemesebb lenne arról leszoktatni és akkor este előbb lesz álmos. Esetleg próbálkozhatsz este egy kis langyos tejet itatni vele. JObb ötletem nincs.
2012. jan. 21. 10:05

sziasztok, én nem tudom mi tört rám megint állandóan aludnék és fáradt vagyok és nagyon feszült!!!!!!

Iszonyú komolyan amíg vizsgáztam ezerszer több energiám volt. A gyerek sem alszik el este 11 előtt valószínű ez a gond, hogy én is éjfél mire elalszom és 6kor már kelek. De mit csináljak ha nem alszik el????

2391. vaczila
2012. jan. 20. 19:08
Ez a nap is elment. Délelőtt dolgoztam, délben mentem Pécsre, megkaptam az utolsó szurimat. Hát cefet egy idő volt, csakúgy szakadt egész délután az eső. Utálom az ilyen időt. Ráadásul ezt most a térdem is nagyon megérezte, pedig már olyan szépen javult. Hazafelé bementem az Interspárba, vettem pár update dolgot. Tésztát, kekszet, lisztet. Meg jól bevásároltam sajtokból is. Nagy örömömre kaptam a kedvencemet is Frankendammar), amihez nagyon ritkán jutok hozzá mert mifelénk nem lehet kapni. szóval holnap már az lesz a reggelim.
2390. vaczila
2012. jan. 19. 14:47
Nekem ma tök jó dolgom van nem kell főznöm. Tegnap csőkrumplit csináltam, de hozzá se nyúlt a család mert még volt az előző napiból is úgyhogy azt ettük. Úgyhogy ma netezek, kicsit körülnézek farsangi versek - műsorok terén, mert lassan össze kéne állítani az oviba a farsangi műsort. Na meg körülnézek jelmez terén is hogy minek tudnék beöltözni, mert csak valami nagyon egyszerűt akarok csinálni.
2389. vaczila (válaszként erre: 2388. - Mosoly30)
2012. jan. 19. 14:42
Azért ezek a jegyek nem rosszak. Persze tény hogy mindenen lehet javítani, meg hát a szülő tudja hogy kell is a továbbtanuláshoz, de legyünk őszinték azért javítani sem mindig könnyű. Manapság már rengeteg tanulni valójuk van a gyerekeknek, sok teljesen fölösleges ismeret ami csak rabolja az energiát. Meg sok tanár be is skatulyázza a gyereket és ha tényleg többet tanul akkor sem kap jobb jegyet. Kolléganőmnek is 7.-es a fia és az ő osztályfőnökük is azt mondta hogy a 7. a legnehezebb, ilyenkor rontanak a legtöbben. Én sajnálom a mai diákokat tényleg nem könnyű nekik.
2388. Mosoly30
2012. jan. 19. 08:56

Sziasztok!

Tegnap megkapták a gyerekek a félévi bizit. Nem mondom, hogy rossz lett, de van mit javítani rajta.

Evelinnek:

informatika: hármas

matematika, természetismeret(biosz és a föci összevonva): négyes

a többi ötös angol és történelem dicséretes 5

Valentinnek:

matematika, fizika, biológia, informatika: négyes

a többi ötös rajz dicséretes ötös


Azt hozzá teszem, hogy az informatika tanár nem normális. Olyanokat kérdez dolgozatokban, feleltekben amit nem is tanultak. És azt mondja a mai gyerekeknek ezt tudni kell.


Remélem azért év végére mind a ketten kitudják javítani a jegyeiket. Valentinnek nagyon fontos lenne mivel hetedik év végi bizonyítvány már bele számít a tovább tanulásba.

2012. jan. 19. 08:26

Sziasztok. Vaczila ebből nem kell uv. csak félévi még az év végibe sem számít bele. Tudod mint a nappali képzésnél volt a félévi és az év végi. Csak ezt nem nézik sehol. De engem bosszant mert tanultam és el is kezdtem mondani de a tanár folyton bele szólt, hogy nem ez a lényeg ez sem fontos stb... a végén már ott voltam ha megszólalok elsírom magam és én kértem írja be inkább és hadd menjek

Még a föci amitől féltem is 4 lett. Jó az benne van a pakliban, hogy a kémia, föci, irodalom, müv.töri, biosz, német érdekel is. A fizika és töri nagyon nem köt le, ez a köteles rossz nálam. A matek érdekelne de nem mindig értem. Ma már suliba sincs kedvem menni.

2386. Mosoly30
2012. jan. 18. 21:37
Ne aggódj egy egyes még nem a világ. A többi nagyon szuper lett!
2385. vaczila (válaszként erre: 2384. - 266299594f)
2012. jan. 18. 20:30
Nem baj ne keseredj el. A többi nagyon jó lett, ebből az egyből meg majd uv-zel. Nem te leszel az első és nem is az utolsó.
2012. jan. 18. 20:11

Megjöttem, föci 4 biosz 3 töri 2 Társadalom ism 1


Na ez már nem is olyan szép igaz? A fenne ezért tanultam ennyit? sajna itt tételt kellett húzni és nem volt szerencsém

2383. vaczila
2012. jan. 18. 15:05
Megy a drukk ezerrel, remélem minden rendben lesz.
2012. jan. 18. 10:59
Sziasztok, köszi az erősítést komolyan most indulok vizsgázni. Félháromkor kezdek gondoljatok rám.
2381. Mosoly30
2012. jan. 18. 08:31
Bella nagyon jól sikerültek eddig a vizsgáid. Igazán nincs okod panaszra. Büszke lehetsz magadra, hogy ezt is megcsináltad. Gratulálok!
2380. vaczila
2012. jan. 17. 22:06
Bella ezek nagyon szép jegyek!! Gratulálok. LÁtod megy ez ha csinálod. Holnap túl leszel a többi vizsgán is és annyira megkönnyebbülsz hogy az még a szívednek is jó lesz. Aztán a vizsgák után engedj már magadnak egy kis pihenőt mert nagyon rád fér.
2012. jan. 17. 21:16

Megjöttem írom az eddigi jegyeket ezek összesítések a szóbelit hozzávették az írásbelihez és a kettőből gyúrtak egy jegyet : Irodalom:3 Nyelvtan:3 Német:3 Kémia:3 Müv.tör.:5

Eddig ennyi van meg a többit holnap megkapjuk illetve a fizika, matekot csak csütörtökön.


A szívemmel: egyenlőre áll a kezdeti diagnozis, a beállított gyógyszereket kell szednem 1 hónapig. Addig folyamatos ellenőrzések. 1 hónap után kontrol, minden attól függ, hogy mennyit javul a szívem állapota. Persze a káliumkura nem használ a fogyimnak, mert most burgonyát és banánt sokat kellene ennem a doki azt mondta de ezt fogyinál pont nem kellene igaz? Na jó megyek még tanulni mert holnap biosz, és töri szóbeli

2378. Mosoly30
2012. jan. 17. 07:40

Tegnap én is leszedtem a fát és a lakás dekorációkat. Olyan üres lett minden.:(


Bella ne izgulj! A kettes volt a cél ha ez meg van akkor teljesítetted amit akartál. Ha valamiből még se sikerül akkor sincs világ vége.


Most egyébként is fontosabb az egészséged, mint egy félévi vizsga.

2377. vaczila (válaszként erre: 2376. - 266299594f)
2012. jan. 16. 14:57

Bella nem számít hogy hányas, csak kanyarodjon az a jegy. De ha véletlenül mégsem, hát az sem egy tragédia. Mindenesetre szorítok neked. Mi van a szíveddel? Tudsz már valamit?


Nekem a hétvégém nagyon jól sikerült, tegnap délután elmentünk egy közeli termálfürdőbe, nagyon élveztem. Úszkáltam szaunáztam és mivel sok ismerős volt, volt kivel beszélgetni is közben. Szóval klassz volt.


Ma meg most értem haza a munkából és neki kell állnom főzni mert tegnapról nem maradt kaja. Azt hiszem töltött tojást csinálok rizzsel és kukorica salátával.

2012. jan. 16. 08:45
sziasztok, bocsi az eltűnésemért de felváltva jártam dokikhoz és vizsgázni, még a szóbeli hátra van, kedd, szerda. Az én férjem ma reggel szedi le a fát. Én tanulok és a héten is doki. Minden héten Ekg stb. már most unom. Holnap német szóbeli az írásbeli siralmasan sikerült. A matek, fizika, föci se lesz jobb 2 nél szerintem. Férjecském igen rendes lett sokat segít. Tegnap még sütni is segített nem semmi.
2375. Mosoly30
2012. jan. 14. 16:38

Én még nem szedtem le a karácsonyfát. Mára terveztem, de valhogy nincs szívem hozzá szívesen nézegetem még. Igazából nem is nagyon hullik, ezért hétfőig még biztos a nappali dísze marad.:)

Mosás, főzés kipipálva még vasalnom kell egy keveset. Hétfőn pedig jön a takarítás.

2374. vaczila
2012. jan. 14. 10:18
Reggel nekiálltunk leszedni végre a karácsonyfát, már igencsak potyogott. Most hogy helyreállt a régi rend valahogy hiányzik is a szememnek, olyan furcsa nélküle. Na mindegy majd megszokom hamar. Most nekiállok főzni. Magamnak rakott karfiolt fogok csinálni, a többieknek meg rakott zöldbabot, de egy tepsiben szóval nem lesz külön macera. A mosógép már megy, főzés közben még takarítanom kéne kicsit. A fiúkra ma nem számíthatok, nekiálltak megint fát vágni. Úgy látszik az emberemnek ez a téli szórakozása. Vágja vágja pedig annyi össze van már vágva. Na nem baj, szerintem ma el is fogy a vágni való, aztán már nem lesz mit vágni.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook