Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

2007. ápr. 1. 23:46
Nem tudok autot vezetni de a kreszt ismerem,sajnos olyan dolgokat latok sokszor hogy a hajam egnek all.Ami elszomorit a fiatalsag abba van ha van egy jo autojuk az oveke a vilag.
55. tibike
2007. ápr. 1. 23:42
Pesten egész jó. Beengednek, de 90/óra!
2007. ápr. 1. 23:33

A közlekedési morál egyre romlik.

Az elmúlt 33 évben "úrvezetőként" levezettem több mint 1 millió kilómétert. Van tapasztalatom a jóra és a rosszra is. Több baleset szenvedője voltam /többszöri műtét ellenére rokkant maradtam/, de okozója is./csak anyagi kár/

Az emberek nagy többsége félvállról veszi a vezetést. Van jogositványom - tudok vezetni mondják, és ezt el is hiszik magukról.

Pedig a legnagyobb tapasztalattal és rutinnal rendelkezők is tévedhetnek, elnézhetnek valamit.

Sajnos ahogy a gépkocsik értéke és teljesitménye növekszik, a vezetőjének közlekedési morálja úgy csökken /tisztelet a kivételnek/.

2007. márc. 23. 12:16
Szerintem siralmas. A mai fiatalok azt hiszik övék a világ, ha autóba ülnek. Semmi veszélyérzetük nincs, ebből lesznek azután a tragédiák.
2007. márc. 23. 10:08
rémes:(
2007. márc. 23. 01:36
A ZEBRÁN ÚGY ÜTÖTTEK EL,HÁLA CSAK ELESTEM MERT MEGLÖKÖTT,HOGY AZ EGGYIK KOCSI MEGÁLLT A MÁSIK MIKOR PONT ÁTÉRTEM AZ ÚTFELÉRE,AZ ELHAJTOTT MINT A SZÉL,MEG SEM ÁLLT MIKOR ELESTEM UGY IRTÁK FEL A RENDSZÁMÁT A TÖBBIEK,AZ EGGYIK UTÁNNA HAJTOTT.MÉG TANUSKODNOM IS KELLETT(PEDIG UTÁLLOM AZ ILYESMIT)
50. Doki1
2007. márc. 21. 12:01
Semilyen! A fiamba kétszer is belementek már hátulról, mert megadta az elsőbséget a zebrán közlekedőknek. Az egyik esetben majdnem rátolták a zebrán átkető babakocsit toló kismamára.
49. sello5
2007. márc. 21. 11:27
sajnos katasztrofális!!!
2007. márc. 17. 00:05
Sajnos nagyon rossz.Főleg a Bpestiek tudják, hogy a mai fialalok azt hiszik, hogy ha jó kocsi van a fenekük alatt akkor mindent megtehetnek. A másikat lelehet szoritani. Azért van annyi balest. Pedig én sem vagyok szívbajos 1974-óta vezetek, de a mai morált nem tudom megszokni.
2007. márc. 15. 08:12
vad:) sajnos:(
2007. márc. 14. 10:32
Veszélyes. :(
2007. márc. 13. 23:42
sajnos a zebra mamár csak az állatkertben szép-és jo de a forgalomban sz---se ér -.
2007. márc. 11. 09:41
Debrecenben borzalmas!!!!!!
2007. márc. 11. 06:28
Isteni ahhoz kepest, amit azota mas orszagokban tapasztaltam.
2007. márc. 1. 10:32

Nagyon-nagyon rossz, a béka feneke alatt van más országokhoz képest!

Katasztrófális a helyzet, sajnos!

41. dobos
2007. febr. 25. 15:30
Nagyon rossz ,elfelejteték az emberrek az udvariasságot meg azt,hogy a másik is ember.
2007. febr. 21. 06:45
Szerintem nem jó, mivel a gyalogosok és a gépkocsivezetők is figyelmetlenek. Nem mindig a sofőr a hibás. Nagyon sokszor a gyalogos se figyel, és fel van háborodva ha a sofőr rá szól hogy mit csinál.
2007. febr. 19. 09:50

sz@r mert az autosok elfelejtik, hogy anno mit tanultak a kreszben:) én most tanulom, remélem hogy különbb sofőr leszek



tisztelet a kivételnek

38. emily
2007. febr. 16. 17:49
a=e
37. emily (válaszként erre: 35. - DODICA)
2007. febr. 16. 17:49

Totál egyetértek!!!! És a nénika minél lassabbna megy át, annál jobb!!! :-D


Én azon csodálkozom, hogy hogy élik túl a németek a magyrországi nyaralást??? Ott tök természetes, hogy átengeik őket, itt meg lassan természetes, hogy elütik az embert, ha a zebrára merészkedik...

36. eva553
2007. febr. 16. 16:15
Egyszerűen borzasztó!Az emberekből kihalt a tisztelet és a megértés.Tisztelet a kivételnek.
35. DODICA (válaszként erre: 34. - Emily)
2007. febr. 15. 23:37

:))))


Én ebből sportot csinálok! "Csakazértis" megállok, s átengedem az anyukát kisgyerekkel, a bottal totyorgó öreget, a szakadó esőben suliba rohanó diákot, stb.... Közben meg a gyerkőceimmel együtt röhögünk a hátunk mögötti autó sofőrjén, akinek az arcát jól látom ám a visszapillantóban!:))

Nem másfél percen múlik, hogy időben érkezzek valahova.... Közben viszont sikerül meglepetést, s örömet okozni a gyalogosoknak. Nekem így jó. Én is tudom értékelni, ha egy autós engedékeny, ha figyel rám, mikor átmegyek a zebrán.

34. emily
2007. febr. 15. 20:34
Ja és még vmi. Ha megpróbálsz vkit átengedni a zebrán,annak az lesz az eredménye, hogy a gyalogos nénike megáll csodálkozni a zebra kellős közepén, hogy jé, vki megállt és átenged, miközben a mögötted lévő autó jobb esetben ledudál, hogy hogy képzeled te, hogy megállsz a zebra előtt,rosszabb esetben pedig beléddurran!!! :-(
33. emily (válaszként erre: 30. - Luxbeata)
2007. febr. 15. 20:30

Beteg, fáradt, sietős emberek vannak pl. Németországban is, de ennyi barom(elnézést!) egy rakáson nincs!!!!

Ma pl. beállt mögém egy vadbarom utánfutóval keresztbe és én hiába mondtam neki, hogy talán odébb kéne állni mondjuk a parkolóba,leszarta, azt mondta, hogy van ott még elég hely és szépen bezárta az autóját és elment.Ha Trabanttal lettem volna voll gázzal bele mentem volna az oldalába az tuti! Így valahogy kikászálódtam, vagy 25 ide-oda tolatgatással és egy üvöltő 4 hónapossal a hásó ülésen. Élmény volt! Ha valaki magára ismer, akkor üdvözlöm a k..... a.....!!! (Bár nem tartom valószínűnek, hogy tud olvasni...)

2007. febr. 15. 08:54
Neha rossz,de vannak rendes emberek,akik odafigyelnek másokra.
31. win
2007. febr. 15. 07:32

Itt sem toleráns senki, mint szinte sehol máshol, és ráadásul még aza menő, ha valaki szabálytalan. Ő a valaki, ha a fél világot letolja az útról!

Férjem rengeteget vezet és rendszeresen jött úgy haza, hogy a kanyarokat a többség félig a szembejövő sávban veszi, és le kellett mennie a padkáról, hogy neki ne menjenek. Ez mindenkivel szemben óriási felelőtlenség!

2007. febr. 14. 18:57
Aressziv pedig nem tudhatod,a másik autós miért viselkedik épp ugy ahogy.Lehet,hogy beteg,fáradt,siet,valami ok mindig van,ha ebbe belegondolsz és közben megfigyeled te magad hogy viselkedsz akkor másként fogod látni a helyzetet.17 éve vezetek.
2007. febr. 5. 06:34

SZOMBATON ÜTÖTTEK EL A ZEBRÁN EGY BABAKOCSIS KISMAMÁT. A PICI 4 HÓNAPOS.TÚLÉLTE DE SÚLYOS SÉRÜLÉSEI VANNAK.MÉG A SÍRÓGÖRCS IS ELKAPOTT AMIKOR HALLOTTAM A RÁDIÓBAN.

SZÓVAL ERRŐL ENNYIT.

2007. febr. 2. 20:07
van ilyen?
2007. febr. 1. 15:28
Én a taxisoktól vagyok kiborulva, a legpofátlanabb népség a világon (tisztelet a kivételnek).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook