Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
236. 4726e582cf (válaszként erre: 234. - Jay néni)
2007. jún. 12. 09:54

Majdnem mind úgy ment mint az őrült... Tegnap majnem elgázoltm én is egyet, se index, se semmi úgy döntött, hogy jobbról balra előttem megy át a záróvonalon túlra a szembe sávba, ahol szintén majdnem elgázolta valaki, majd neki állt feljebb, mikor dudáltunk rá, és kivel kezdett el paprikázni? Velem, hogy miért nem figyelek jobban? ÉÉÉÉÉÉÉNNNNNNN szabálytalankodtam???


De tegnap az a bizonyos állatkert kapu szintén nyitva maradt.


Kanyarodó + egyenesen haladó sáv, kb második voltam, kanyarodni akartam, mögöttem türelmetlen taxis (ez is külön állatfaj...), balról abba az egy sávba csukló nélküli busz kanyarodott, mikor zöldet kaptunk, hagytam bekanyarodni, különben telibekapott volna, erre a taxis dudált, villogot, meg, amit akartok, majd kanyrodás közben (balra kanyar) balról kielőzött és alig bírta behúzni a seggét elém, ha kicsit is gyorsabban megyek telibekapom oldalról pont az anyósülés részen, ahol az utasa volt. Persze leordítottam a fejét, hogy fix, hogy meg akarja az utasát ölni, erre a csaj, aki benne ült elkezdett hadonászni és rikoltozni, és kiszállt a kocsiból, mármint a taxiból. A taxis feje vörösre váltott, oda a fuvar és az addig beleketyegtetett lóvéja is ugrott, legalább ennyit elértem :), legközelebb nem szabálytalanozik más életével játszva :). Remélem...

235. edb6c38cef (válaszként erre: 234. - Jay néni)
2007. jún. 12. 09:39
Szerintetek ha egy őrült motoros egy autóval csattan, abban is tök megsérülhetnek, vagy az autó viszonylag véd? Én betegesen félek az országutakon. Szerintetek kocsiban védettebbek vagyunk a motorossal szemben?
234. Jay néni (válaszként erre: 233. - DODICA)
2007. jún. 12. 09:24

Oksa.:)))

A motorosat én is láttam. :(((

Nem semmi volt a fickó.

Nekem amúgy valahogy a balesetek nagy hányadánál az jön le, hogy mindig a vétlen hal meg. :(((

És a motorosoktól félek is. Egy jó részük úgy megy mint az őrült.

233. DODICA (válaszként erre: 230. - Jay néni)
2007. jún. 12. 08:40
Na jó, egyedi eset, neked elhiszem. :))))
232. edb6c38cef (válaszként erre: 229. - DODICA)
2007. jún. 12. 08:40

Én is ezektől félek. Szerintem egy kocsit is simán fejre állíthat az ilyen barom. Igen, ha már volt rá példa, hogy elkapták ezt a hapit őrült gyorshajtásért, akkor közúti veszélyeztetésért be kellett volna dutyizni. De most gondolj bele, mit szólnának a liberálisok?

Amúgy én rettegek, ha autóba kell ülnöm akár utasként is, és mindig ott van bennem: lehet, hogy az utolsó utam. Férjem már tönkremegy bele, de nem tudok mit tenni. Ha tehetem, tömegközlekedéssel megyek mindenhova, még ha időt is vesztek vele...

231. emily (válaszként erre: 226. - Win)
2007. jún. 12. 08:31

A múltkor eszetlenkedett előttem egy nő, 10 méteres szakaszon 5x indexelt felváltva jobbra-balra,bár sehol egy bekötőút... az utolsó jobbos index után gondoltam már megelőzöm, biztos megáll. De nem ám!!! Kib.szta a balos indexet, és olyan ívben bekanyarodott előttem a balra, hogy azt hittem ez nem az utca lesz, hanem a kerítés.... Igen türelmes vagyok másokkal, gondolok arra is hátha friss jogsis, de ez úgy felb.szta bennem az ideget, hogy muszáj volt ráfeküdnöm a dudára... :-D és :-(

(Szerintem ez is egy ilyen hétvégi verszenyző lehettet...)

230. Jay néni (válaszként erre: 228. - DODICA)
2007. jún. 12. 08:23

Ha anyuci a szélvédőre tapad akkor hétvégi az tuti. :))))

Tanuskodtam volna a teherautós mellett. :)))

229. DODICA
2007. jún. 12. 08:22

Hallottátok a tegnapi balesetet? Motoros hibájából vétlen sofőr elhalálozik. :((( Mindketten huszonévesek. Persze nem a motoros patkol el, aki repeszt 200 körül! Ja, rendőrség ismerte az ürgét, volt már fénykép róla, ahol 290 (??? nem biztos, hogy jól emlékszem az adatra, félálomban hallottam)-nel kapták el. Miért nincs az ilyennek bevonva a jogsija?????? Miért kell megvárni, míg halálos közúti balesetet okoz? Amiben még csak nem is ő hal meg. Nem kívánom én senki halálát, de ő megérdemelte volna szegény áldozata helyett. (Aki még villantott is rá, hogy lassítson.)


Na, ezektől szoktam én félni.

228. DODICA (válaszként erre: 227. - Jay néni)
2007. jún. 12. 08:19

Ilyenkor arra kell gondolni, hogy:


- szegény autó nem bír többet ( :) hiszi a piszi, a Trabant is tud repeszteni)

- hátul a gyerekek gyomra ugrándozik, hányós fajták szegénykék (ez nagyon szar ügy, emiatt pl. már én is mentem csigalassan)

- stb, stb.... biztos van még ezer más jó indok.


Néha érdemes megpróbálni megérteni a "bénázót", miért is teszi azt, amit. Higgadtabbak maradunk, kevésbé balesetveszélyes a dolog..... Mi is bizonyára bénázunk néha mások szemében.....


A teherautó lett volna a hibás. ;)

227. Jay néni (válaszként erre: 226. - Win)
2007. jún. 12. 07:59

Igen hasonlóra gondoltam.

A kedvencem amikor anyuci beül az autóba és elindul a két gyerekkel vásárolni. Ha már nem tud vezetni, akkor legalább a gyerekei életét ne veszélyeztetné.

Szombaton az M1/M7 közös szakaszon volt egy ilyen. Majdnem ledózerolta egy teherautó mert 60 km/h-val ment. Két gyerek meg hátul. Aztán majd a teherautó lett volna hibás, pedig a csaj volt tök béna.

226. win
2007. jún. 12. 07:27

Hát, szerintem is van benne valami!

Természetesen tisztelet a kivételnek, de minél ritkábban vezet valaki, annál rutintalanabb, bizonytalanabb.

És elég idegesítő tud lenni, mikor a felezővonalon zötyög 60 és 70 közötti sebességgel, a kormányra rádőlve, úgy néz, hogy majd kiesik a szélvédőn. Megelőzni persze alig lehet...

225. szanád
2007. jún. 11. 12:48
HHHuuuuu
224. Jay néni (válaszként erre: 223. - DODICA)
2007. jún. 11. 12:32
Szerintem igen. :)
223. DODICA (válaszként erre: 222. - Jay néni)
2007. jún. 11. 09:54
Miért pont azokat? A többi jobb? :)
2007. jún. 11. 08:33
A hétvégi vezetőket szívesen kitiltanám az utakról.
2007. jún. 11. 08:10
Hát erre mondják, hogy rá se gondolj. (Külömben ki sem mersz menni az utcára. :))))) )
220. emily (válaszként erre: 219. - DODICA)
2007. jún. 10. 15:57
Ha erre a kérdésre kivetítjük: ...rettenetes
219. DODICA (válaszként erre: 218. - Rozsazsa)
2007. jún. 7. 12:41
És az milyen, szerinted?
2007. jún. 7. 12:29
olyan amilyen az egymáshoz való viszonyunk.
217. Csibe78
2007. jún. 7. 10:47
Nekem meglepetés volt a német autópálya. A kijáratot későn vettük észre, és gyor indexelésbe kezdtünk, talán még ki sem villant az index rendesen, de a másik sávban az autó már lassított, és beengedett minket. Itt meg? Inkább ne részletezzük..... :((((
216. emily (válaszként erre: 211. - Win)
2007. jún. 6. 19:08
;DDDDD Te is falurúúúúúúúú gyütttttttté ??? :-DDDDDDDDDDDD
215. emily (válaszként erre: 214. - Huzsu52)
2007. jún. 6. 19:07
Így van! Csodálom, hogy a hazánkba látogató német turisták túlélik itt a zebrán való átkelést...Ott természetes, hogy átengedik őket, itt meg lassan az lesz természetes, hogy elb.sznak, ha lemerészkedsz a zebrára... :-(
214. huzsu52
2007. jún. 6. 16:40
Nézzél szét külföldön és csalódással fogod tapasztalni,hogy katasztrófális.Nincs közlekedési kultúránk.Lassan már semmilyen sincs.Nem ismerjük az udvariasságot,igaz sokan a kreszt sem.Hatalmi törekvéseit mindenki az utakon éli ki.Naponta imát rebeghetünk,ha épségben hazaértünk.
213. Saci49
2007. jún. 5. 15:22
...ha valaki nem adja meg az elsőbbséget és maghal?....A Szent Péternél is Ő lesz az első....hi-hi-hi Menj ha akarsz....
212. Tim20
2007. jún. 3. 09:00
Szörnyű.
211. win (válaszként erre: 201. - Emily)
2007. jún. 3. 08:03
Van, aki valóban jobbra tart...aztán visszapattan a kerítésekről. :DDDD
210. emily (válaszként erre: 209. - 4726e582cf)
2007. jún. 2. 23:29
Aranyos...
209. 4726e582cf (válaszként erre: 208. - DODICA)
2007. jún. 2. 23:01

Úh, erről eszembe jut egy halál kereszteződés stoptáblával Erzsébet k. ú. - Vezér utca féle... az valami halál.

Ugye Stop... tudjuk mit jelent, de a "rózsaszín" KRESZkönyvet ismerők számára ez nem egyenlő avval, hogy addig nem mehetek, mígy nem lesz szabad a pálya, nos kigurulok, ameddig lehet, a jobbról jövők még vadul haladtak, erre a türelmetlen karikás a hátam mögött ki akar kerülni engem jobbra, közben a balról jövők közül is egy úgy gondolja, hogy na majd ő a másik karikás kocsijával elém be, miközben én megadom a jogos elsőbbséget a jobbról jövőknek, bent terpeszkedve a kereszteződésben.

Nos a hátam mögül jobbra kanyarodó karikás pont akkor döntött úgy, hogy megkerül, amikor szabad lett a pálya számomra és mehettem volna, közben a balról jövő is úgy döntött, hogy nem vár, mert karikás ugye és ő is elém pályázott. Nem tudom milyen csoda folytán megúsztuk mindannyian törés nélkül némi dudálással. A hátulról támadónak sikerült annyira gyorsan mennie, hogy kikerült en meg kapkodhattam a lábam, kezem, akármim... a balról támadó meg beerőszakolta magát mögém, így a mögöttem (akkorra már) szorosan felzárkózott kapkodta a lábát, kezét minenét, hogy elkerülje a csattanást...


Félelmetes volt és ez rendszeresen így van ott...

208. DODICA (válaszként erre: 198. - Emily)
2007. jún. 2. 22:44

:)))))))))

Pár napja ugyanez a szitu, csak épp én soroltam be balra, majd mellém beállt egy kis teherautó. Gondoltam, egyenesen megy majd a szemben levő utcába. De nem, kitette ő is az indexet balra. Ki akart kerülni jobbról balra!!!! (Mert fogalma se volt arról, mit csinálok én balra húzódva.) Ahelyett, hogy mögém sorolt volna be szabályosan. Ha tudta volna a szabályt..... Még jó, hogy legalább a nejének feltűnt, mekkora hülye az ipse: láttam, ahogy mutogatva ordít vele, s int nekem, hogy menjek csak nyugodtan. :)))

207. 4726e582cf (válaszként erre: 204. - Emily)
2007. jún. 2. 21:02
Az még a jobbik eset. Én kutyával nem tudok felszállni, mert ha csak én állok az 50 kilós vadállattal a megállóban, akkor meg sem áll a busz...
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook