Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

86. win (válaszként erre: 85. - DODICA)
2007. ápr. 27. 06:57

Én kihangosítóval szoktam telefonálni, ha kell. De én is helyben lelőném azokat a "macsócsávókat", akik úgy vezetnek, hogy félig látszanak ki a kocsiból, egyik kezükben a telefon a másikban a cigi, és....tudnám mivel tekerik a kormányt???!!!

Mondjuk már azt sem értem minek kocsiban rágyújtani? Nem hiszem, hogy rendesen lehet látni a füsttől, meg az is egy plusz tevékenység, ami elvonja az ember figyelmét: ellenőrizni, hogy nem pottyan-e le a hamu, vagy mikor kell elnyomni (jobb esetben, rosszabban kidobni az ablakon:((() a csikket.

85. DODICA (válaszként erre: 84. - Emily)
2007. ápr. 26. 21:57

:)

A környezetemben már tudják, ha nem veszem fel a telefont, akkor biztosan vezetek. Biztos béna dolog, de nekem nem is menne egyszerre a kétfajta tevékenység. Nem a figyelem miatt (az még talán menne), de ha a fél kezemben a telefon (a nyakam-fejem közül úgyis kiesne) s a másikkal kellene egyszerre indexelni, kanyarodni, s még sebességet is váltani... Hát én már csak ezért se veszem fel. :) Meg ugye eleve tilos is, de hány embert büntetnek meg ezért?

84. emily (válaszként erre: 67. - DODICA)
2007. ápr. 26. 17:13

Nagyon helyes! Vezess csak továbbra is így!!! :-)

Múltkor városon kívül mentem (ugye 90-nel) erre elhúz mellettem egy motoros, hááát inkább csak hallottam, mint láttam akkora sebességgel ment... Na ott volt 3 (azaz három) rendőr is, szerinted??? Odanéztek, aztán lehet, hogy egymás közt megsaccolták mennyivel mehetett, aztán úgyse érjük utól alapon beszélgettek tovább.......


Én még azokat büntetném meg, de nagyon, akik head-set nélkül telefonálnak! Minimum 5 év kötél!!!

83. Reenee
2007. ápr. 25. 07:10
Miért?? Van ilyen Magyarországon??
82. 4c35511f0b (válaszként erre: 81. - A1a3db480a)
2007. ápr. 24. 23:24
:)
2007. ápr. 24. 23:05
Közlekedési morál? Szerintem itt olyan nincs :(
80. Csibe78 (válaszként erre: 79. - DODICA)
2007. ápr. 24. 11:49
Nálunk ez pont fordítva történt volna :)
79. DODICA (válaszként erre: 78. - Csibe78)
2007. ápr. 24. 09:03
Én csak nevettem kínomban, hogy ilyen már nincs! De a férjem kissé vörös fejjel szállt ki a kocsiból. Szerencsére gyorsan sikerült lenyugtatnom. :)
78. Csibe78 (válaszként erre: 76. - DODICA)
2007. ápr. 23. 18:45

Hát én lehet, hogy idegrohamot kaptam volna, ha belém tolatnak a benzinkúton.

Hát igen! Amikor megvettük az autót mi is azzal kezdtük, hogy átnéztük a fékeket, meg néhány szilentet, stb. A legviccesebb dolog viszont, amit nem néztünk meg a zöldkártya volt. Egy hónapig lejárt kártyával mászkáltunk. De hála az égnek nem volt gubanc belőle.

77. DODICA (válaszként erre: 75. - Csibe78)
2007. ápr. 23. 11:36
Na igen, ez a másik véglet. :)
76. DODICA (válaszként erre: 74. - Csibe78)
2007. ápr. 23. 11:35

Nem, Murphyt csak úgy általánosságban említettem. :)

Egy koccanásom volt, de végül is nem én tehettem róla (bár természetesen elismertem a felelősségem), mert az autó fékje nem fogott (egy hete volt nálunk a kocsi, használt, állítólag rendesen átnézték előtte, aztán éles helyzetben derült ez ki:( ). Szerencsére kb. 10-es sebességgel csúsztam bele egy stop táblánál álldogálóba.

Meg volt egy vicces esetem, mikor a benzinkúton az előttem álló rükvercbe kapcsolt és belénk tolatott.


Arány? Nem tudom, csak úgy vélem, a férfiak okoznak több balesetet. De lehet cáfolni, ha valaki tud statiszkikát, érdekelne! :)) A nők mondjuk esetleg annyiban veszélyesek, hogy több köztük a szerencsétlenkedő, félénk. Az se jó.

Viszont, ha a hírekből indulok ki, ott a közlekedési balesetek vétkes sofőrje általában férfi, nem?

75. Csibe78 (válaszként erre: 71. - 5464505f6a)
2007. ápr. 21. 22:05
Ne is mondd! Az én kedvencem, mikor a járdára állnak,és babakocsival kénytelen vagyok az úttesten közlekedni, a másik meg amikor a zebrára áll rá a marhája. Hihetetlen!!!!!!!!!!!!!!!
74. Csibe78 (válaszként erre: 72. - DODICA)
2007. ápr. 21. 22:03
Sok baleseted volt? Az én páromnak még csak egy, nekem meg még egy sem. KOPP, KOPP, KOPP. Gyorsan lekopogom. Szerinted mi az arány? A nők, vagy a férfiak okoznak több balesetet? És miért?
73. DODICA (válaszként erre: 71. - 5464505f6a)
2007. ápr. 21. 10:11
Igen, ez a másik kedvencem. Falun pl. senkit se érdekel, hogy az úttest kellős közepén hagyja a kocsit. Legalább szorítaná a járdaszegélyhez, de nem képesek erre se figyelni. :(
72. DODICA (válaszként erre: 68. - Csibe78)
2007. ápr. 21. 10:09

Jajj, Murphyt ne is emlegesd, sajnos kiszemelt engem az életben. :))


Csak úgy kérdezem, a balesetek hány százalékában nő vajon az elkövető, s hányban férfi? Gyanítom az arányt... :)

71. 5464505f6a (válaszként erre: 70. - Csibe78)
2007. ápr. 20. 16:09
Utána beült a kocsiba és tovább hajtott.Amúgy az is hihetetlen,h egyesek olyan helyeken leparkolnak,h el sem hiszem,h hogy jut eszükbe.
70. Csibe78 (válaszként erre: 69. - 5464505f6a)
2007. ápr. 20. 16:04
Biztos kifogyott a benzin :))) De most komolyan ez rettenetes!!! Hát tényleg ilyenek a magyarok???
2007. ápr. 20. 15:54
Tnap egy fiatal hölgy a buszmegállóba parkolt le,a busz persze jött,dudált,a hölgy meg mutogatott,orditozott a buszsoförek.Csak a túloldalról láttam,de godolom még neki nem tetszett..
2007. ápr. 20. 15:42

Hát igen! Lehet, hogy már én sem mennék át elsőre a kressz-teszten, de tényleg valamit ki kéne találni!

Mondjuk azt sem mondom, hogy én is mindig betartom a sebességet, de van hogy elbambul az ember. És általában rögtön észre is veszem, és korrigálom. Engem sem igazán érdekel, hogy mit gondolnak rólam. Bár szerintem sok ember elintézi ennyivel: NŐ. Pedig a mi autónk is tud menni, ha akarom...de őszintén mi értelme. Nekem családom van, és nincs kedvem az első fára csavarodni. Pláne, ha esetlegesen nem is az én hibámból történne a baleset. Mert Murphy törvény: mindig az húzza a rövidebbet, aki vétlen volt. Sajnos

:((((((((((((((((

67. DODICA (válaszként erre: 66. - Csibe78)
2007. ápr. 20. 09:15

Nem hinném, hogy jó lenne az az ötlet, de tény, hogy illene valamit tenni. Sajnos az a baj, hogy az emberek nagy többsége nagy ívben sz@rik a szabályokra. Pedig, ha 30, akkor az nem 40, az 50 meg nem lehet kicsivel se több, s passz! Miért nem tudják ezt elfogadni????? Ha mindenki mindent betartana (álom, álom, tudom...), jóformán nem lenne semmi baj.


Engem is állandóan előzgetnek, záróvonal ellenében is.(Pusztán azért, mert tojok mindenki fejére, s azért is szabályosan vezetek, nyugodtan, nem idegeskedve, ha netán bénáznak az orrom előtt, kivéve esetleg nagyon extrém esetet.:) Jókat nevetek ilyenkor: hadd menjen, hadd rohanjon! (Következő lámpánál meg beállok mögéje: na, ezért rohantál annyira?) Rendőr persze ilyenkor sosincs. :(

66. Csibe78 (válaszként erre: 65. - DODICA)
2007. ápr. 19. 14:10

Igazad van, vannak nagyon rendes emberek is! De sajnon ritka,mint a fehér holló.

Mondjuk én nem ilyen "balf.....-oskodásra" gondoltam a tanuló autó kapcsán. Engem mindig leelőztek, mikor pl. a 30-as táblánál 30-cal mentem. És volt egy eset, hogy egy utcából való kikanyarodásnál lefulladt az autó. Megesik néha! A hátam mögött, valami nagy batár Jeep-ben az emberke nyomta a dudát, mint akinek elmentek otthonról.


Igen! Sokan elfelejtik, hogy mit is ír elő a kerssz. Ez nagyon sajnálatos dolog. Aztán csodálkoznak, hogy jobb esetben csak az autójuk törik össze :(((

Lehet, hogy be kéne vezetni, hogy mondjuk 5 évente az orvosival együtt egy kressz vizsgára is el keljen menni?

65. DODICA (válaszként erre: 64. - Csibe78)
2007. ápr. 19. 12:58

Miért gondolod, hogy szemetebbek vele?

Én pl. mindig olyan türelmes vagyok velük, sose előzgetem őket.... Viszont már volt arra példa, hogy úttest közepén megállt, hol erre, hol arra indexelt, se a szembejövő, se én mögötte nem tudtuk eldönteni, mit akar csinálni, s kb. 3 percig ott álldogált a sor mögötte. Ez már azért bosszantott, pedig tényleg megértő tudok lenni. :)


Nem tippelek, hányadik autó állt meg. Sajna ebben is igazad van. :( Nem öndicséret akar ez se lenni (bár nagyon örülnék, ha mások is úgy vezetnének, mint én, szabályosan! :)) , de én meg szoktam állni. Aztán a visszapillantóban figyelem, ahogy mögöttem folyik az anyázás.

2007. ápr. 18. 14:02
Én nem rég szereztem meg a jogsit. Hát mondanom sem kell, hogy ha lehet a tanuló autóval még szemetebbek, mint amúgy álltalában. És ami még nagyon felháborító dolog: az út szélén állok a babakocsival a zebránál, szemereg az eső. Mit gondoltok hányadik autó állt meg, hogy átengedjen? :(((((((
2007. ápr. 11. 19:06
ÓÓ!!Tök gáz.
2007. ápr. 10. 14:39
1 szóval jellemezve: szégyenletes!!!
2007. ápr. 10. 14:13
Borzalmas!!!!!!!!!!!!!!!!!
60. mylene
2007. ápr. 10. 14:04
Siralmas, kritikán aluli!!!!!
59. be52089f0e (válaszként erre: 48. - 9a1606c0fc)
2007. ápr. 2. 09:50
Nekem egyszer egy budapesti ismerősöm azt mondta, hogy sokkal rosszabb a közlekedési morál Nyíregyházán, mint a fővárosban.
2007. ápr. 2. 09:20

katasztrófális...

én tuningolt autóval közlekedek, de nem ész nélkül. a múltkor beállt mellém két 18 körüli fiatal apuci 5-ös bmw-jével, pörgetik a motort , mint állat, vigyorognak a képembe.rákontráztam én is, mikor rákapcsolt a t6-os *m, lefagyott a képükröl a vigyor, és el tudtak indulni normálisan. én azt vallom, hogy az ötvenes tábla nem a korhatárt jelöli, és a kresz nem véletlenül alkották meg. ha száguldozni akarok, akkor részt vesz ek az evo gyorsulási versenyeken, a hungaroringen biztos, hogy nem kerül más életébe.

57. tibike
2007. ápr. 1. 23:51

Az ilyen-általad említett fiatalság hamar leszerepel ám ! A múltkor hallom: bőg a motor bőg, nyüszít,... szünet, szirénázik a mentő, csend. Másnap olvasom: egy megint +.

Nos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook