Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

2007. máj. 9. 05:45

Milyen a magyar közlekedési morál?

Sajnos olyan, mint a magyar morál. Ha az alapgondolkodásunkon változtatnánk, az hatással lehetne a közlekedési morálunkra is.


Figyelmeztetés: zebrán elütni egy embert súlyos büntetéssel jár. Több embert elütni még több büntetéssel.

115. Csibe78
2007. máj. 8. 18:58
Gondolom az olvasni nem tudó kifejezésed, egy bizonyos népcsoportra utalt. Ha megnézed a mostani rendőröket (bár nem áll szándékomban bántani őket), szerinted beléjük mernek kötni??? Inkább elfordítja a fejét, és téged állít meg.
114. 5464505f6a (válaszként erre: 113. - DODICA)
2007. máj. 8. 18:33
"ezek sose buknak le közúti ellenőrzés során???"-gondolom pár ezres segit, sajnos:(
113. DODICA (válaszként erre: 112. - Csibe78)
2007. máj. 8. 14:27

Másik: párom ált. iskolában dolgozik, onnan a hír. Kamasz srácok minden további nélkül vezetik apuka kocsiját. Hja, kérem, nem a jogsitól megy az!

A 8 általánost letenni képtelen, de azért bőgeti a motort! S kérdem én, miért van az, hogy ezek sose buknak le közúti ellenőrzés során??? Pedig a legritkább esetben tartják be a szabályokat!


Amúgy sokszor elfigyelem azon autóvezetőket is, akikről köztudott, hogy írni-olvasni se tud, jogsija sincs, s gurul a fainabbnál fainabb autóval a harmadosztályra. Vicces látvány.

112. Csibe78 (válaszként erre: 111. - DODICA)
2007. máj. 8. 12:42
Ez sajna így van! Mindenhol lehet kiskaput találni! :((
111. DODICA (válaszként erre: 110. - Csibe78)
2007. máj. 8. 07:19
Hát....szörnyű ezt hallani, de el tudom hinni, hogy igaz. Annyi disznóság van a világban, miért pont itt ne lenne? :((
110. Csibe78 (válaszként erre: 104. - DODICA)
2007. máj. 7. 14:58
Legalábbis mikor én jártam jogsira még volt. De ez is olyan, hogy hol van, hol nincs, mert már hallottam azt is, hogy elkapták őket, és bezáratták, de új néven újraindultak. Vizsgázni nem kell, valaki megy helyetted. Bár ezt az új kressz-teszten nem tudom hogy oldják meg...de mindenre van megoldás ezek szerint. Vezetési órákra sem kell az összesre elmenni. Aztán hogy ez most tényleg így van, vagy csak kamu....:))
109. emily (válaszként erre: 107. - DODICA)
2007. máj. 7. 09:44
Egyenlőre csak ekkor vezetek, hogyha egyedül megyek vhova.Hagyom, hadd gyakoroljon, különben sose jön bele. És ha baromságot csinál megpróbálom mindig a legóvatosabban figyelmeztetni, nehogy sértődés legyen, hogy beleszólok... :-D
2007. máj. 7. 07:38
katasztrófa. Friss jogsis vagyok.... városban nem is merek vezetni...
107. DODICA (válaszként erre: 106. - Emily)
2007. máj. 7. 07:18
Az a legrosszabb megoldás!! Ha teheted, ne hagyd, bátorítsd! Hiszen te is vezetsz, nem? :)
106. emily (válaszként erre: 101. - DODICA)
2007. máj. 6. 16:57
Ezt mondom, de nem bízik a többi autósban (bár ez nem csoda).Csak attól félek, hogy egyszer majd bedobja a törölközőt, hogy ő nem vezet többet...
2007. máj. 6. 10:42
Nagyon rossz!:((
104. DODICA (válaszként erre: 103. - Csibe78)
2007. máj. 5. 13:46
Jesszus, van olyan suli, ahol nem kell vizsgázni a jogsiért???
103. Csibe78
2007. máj. 5. 13:15
Az oktatóm mesélte, hogy neki is volt egy-két "tanítványa", akik az istenért nem tudtak átmenni a városi vezetés vizsgán. Pályaalkalmasságira nem mentek, inkább elmentek egy olyan suliba, ahol nem kell vizsgázni, és nagy büszkén újságolták, hogy elsőre sikerült a jogsijuk. Szép??? :((
102. 5464505f6a (válaszként erre: 100. - Gzs3)
2007. máj. 5. 12:06
Naná,h üzlet.Erröl mindig a nyelvvizsga jut eszembe.Ott sem azért buktatnak -többnyire-mert nem tudsz,hanem ,hogy újra fizetned kelljen.
101. DODICA (válaszként erre: 99. - Emily)
2007. máj. 5. 11:37

Naná, hogy nehéz! Bár a későbbiekben is.

Viszont érdemes megértetni vele, hogy nem éri meg idegesnek lenni!! Magával tol csak ki. Maradjon csak nyugodt, tudva azt, hogy ő biztonságosan vezet, s kész!

100. gzs3
2007. máj. 5. 07:27
Az egészben az a tragédia, hogy a jogsihoz nem csak a 8 általános nem kell, de nincs egy PAV(pályaalkalmassági vizsgálat) ami kiszűrhetné az agresszív embereket az utakról.Üzlet az egész, ráadásul akkor vehetsz magadnak jogsit, amikor akarsz.
99. emily (válaszként erre: 96. - DODICA)
2007. máj. 4. 23:15

Én is mondom neki, hogy nyugi, de hát valljuk be, ezt kezdő szinten tényleg nehéz betartani!

Felragasztottam ugyan én is a matricát, de minek??? :-(

2007. máj. 4. 22:44

Nagyon rossz!

Figyelmetlenség,kapkodás,rohanás,idegeskedés,mutogás,és még folytathatnám a sort ami jellemző.

2007. máj. 4. 20:39

Jajj, csak idegesek ne legyenek!

Csak egy kicsit jobban figyeljenek.

96. DODICA (válaszként erre: 95. - Emily)
2007. máj. 1. 14:07
Nagy ívben...!! Ki nem tojja le, hogy idegesek mögötte??? Ne törődjön vele, fő, hogy ő biztonságosan vezessen, s ha még lassabban is megy neki, semmi baj! A rutin se megy egyik napról a másikra, s addig is az a fontos, hogy ő ne parázzon be, s ő ne csináljon hülyeséget! Nem 2 percen múlnak a dolgok! A többi meg kénytelen lesz várni kicsit, ha nem akarja összetörni a saját autóját. És akkor mi van?? (Én is mindig erre gondolok, ha pl. a gyerekek miatt esetleg lassabban veszek be egy kanyart, hogy ne legyenek hátul rosszul. Hiába a "Baby on board", az ugyan senkit se érdekel. :(
95. emily (válaszként erre: 94. - DODICA)
2007. máj. 1. 11:13

Helyes, csak így tovább! :-)

Párom,nem régen vizsgázott és hát... még elég kockás a benzin :) Kicsit lassaban kanyarodott be a körforgalomba, mint az átlag, a mögöttünk lévő,meg már feküdt a dudán... És így őrizze meg szegényem a hidegvérét, hogy aztán ne fullassza le az autót, mi? :(

94. DODICA (válaszként erre: 93. - Emily)
2007. máj. 1. 10:31

:)


Tegnap 50 km-es sebességnél elhúzott mellettem egy autó (városon belül persze). Na, az is nagyot nézett! :)) Olyan ronda tekintetet kaptam tőle, hogy mit bénázok.... Cserébe szépen mosolyogtam rá! :)

93. emily
2007. ápr. 30. 19:42
A minap babakocsit tolva a zebra közepén meg kellett állnom, hogy el ne b.sszon minket egy kedves autós, aki nagy lendülettel előzte azt a két autót, aki meg mert állni, hogy átengedjen minket! Megmutattam neki a középső ujjamat és reméltem, hogy megáll, mert nagyon nézett, de sajna nem...
2007. ápr. 29. 14:10

Miért? Ti láttok itt morált?

Ha valaki balra indexszel, az azt jelenti, hogy mozgásban van. Mehet előre, balra, jobbra...

Ha valaki át akar menni a zebrán, az számítson egy mellette 100-zal elsuhanó autóra. Mert siet a drága. Nem látni itt semmilyen morált. Nem lehet megbízni sem az előtted menő autóban, sem a mögötted jövőben. Nem tartozik a kedvenceim közé, amikor valaki +1 sávosra szélesíti az utat azzal, hogy két autó közé bemegy, Azok szélen meg húzódjanak csak le. Milyen morál ez?


Köszönöm mindenkinek, aki a KRESZ-t betartva közlekedik az utakon.

91. bea533
2007. ápr. 27. 19:58
Nagyon szomoruan láttom nap mind nap hogy az idős embereknek és a kismamáknak sem adják átt az ülő helyett.Régen nem volt ilyen.
2007. ápr. 27. 14:57

Borzasztó,hogy az emberek ennyire figyelmetlenek.

Kevés udvarias emberrel találkozom útközben,de a nőkről,kimondottan rossz véleményem van ,legalább is a gépkocsival közlekedőkről.

2007. ápr. 27. 13:28
Én töredelmesen bevallom, hogy nagy ritkán meg szoktam szegni ezt a telefonálós dolgot. De csak annyit szoktam mondani, vezetek, és lerakom. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy automata váltós autónk van. És ha a gyerek hátul van, akkor fel sem veszem.
88. emily (válaszként erre: 85. - DODICA)
2007. ápr. 27. 08:06
Szintén zenész...megfejelve azzal, hogy én mág az sms-t sem olvasom el! :-)
87. emily (válaszként erre: 86. - Win)
2007. ápr. 27. 08:04
Na ne is mondd! Én már kaptam az ölembe égő cigicsikket a hátsó ülesén utazva...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook