Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
266. Csibe78 (válaszként erre: 265. - Win)
2007. jún. 16. 10:38
lehet :)) Csak nem biztos, hogy egyenlő arányban van a kettő :))
265. win (válaszként erre: 262. - Csibe78)
2007. jún. 16. 09:06

Miért?

Talán az évek, meg a rutin... :))))

264. DODICA (válaszként erre: 261. - Win)
2007. jún. 16. 09:02

Jujj, ez nagyon igaz, sajnos! Van erre egy sztorim, de lehet, már itt írtam le. Vagy a másik közlekedéses topicban. :)

Ismételni nem szeretném magam fölöslegesen....

263. sollima
2007. jún. 16. 06:21

Az én tapasztalatom ezzel a témával kapcsolatban,hogy a gyalogosokra egyáltalán nem figyelnek a járművel közlekedők.Minden autós úgy siet.Nem értem miért,ő mindenképp hamarabb ér oda ahová megy,mint a gyalogos.Semmi tolarencia.Babakocsival szoktam közlekedni,elég gyakran.Kb:egy hónapja esett meg velünk,szerettünk volna átkelni a zebrán.A nagyfiam(13 éves)tolta a kocsit.Nekünk zöld volt,oldalról kanyarodó autósnak szintén.Már a zebra felénél jártunk,mikor egy autó(akkor ért a kereszteződésbe!!!)kanyarodott.Ha nem rántom vissza a babakocsit,elsodorta volna a 3 hónapos gyermekemet.Ráadásul a vezető egy nő volt.

Gusztustalan,hogy az emberek mennyire nem figyelnek egymásra.

262. Csibe78 (válaszként erre: 261. - Win)
2007. jún. 15. 22:12
Miért nem lepődöm meg?
261. win (válaszként erre: 258. - Csibe78)
2007. jún. 15. 14:08

30ezret ezért??? Nme semi! BIztos addig nem jött még be naki, az aznapra kiadott lóvémannyiség.


Rendőrtől hallottam, (saját fülemmel az ő saját szájából!) hogy kiadják a járőröknek, mennyi pénzt kell beszedni. Ha nincs más, megbüntetik a biciklistákat ilyen baromságokért, meg belekötnek az élő fába is. :(((

260. szanád (válaszként erre: 259. - Szanád)
2007. jún. 15. 13:43
lásd egyik nap mutatták a két motorost akik összementek.Persze megint a vétlen halt meg
259. szanád (válaszként erre: 255. - 5464505f6a)
2007. jún. 15. 13:40
Nagyon sajnálom az ismerősödet,de a motorosk közlekedése katasztrófális,úgy száguldoznak hogy vezetés közben sokszor megrettenek amikor elhúznak mellettem.Csak a gázt tudják húzni.A legtöbb motoros balesetnek ők az okozói
258. Csibe78 (válaszként erre: 257. - Win)
2007. jún. 15. 13:32

Igen, nagyon egyet értek a felháborodásoddal.

A biciklihez kapcsolódóan nekem is van egy "jó" történetem. Amikor a férjemmel még csak ismerkedési szakaszban voltunk, általában biciklivel jött hozzánk, mert lusta volt sétálni. Egyik este ment haza, - még nem volt korom sötét-, és megállították a rendőrök egy mellékúton. Mivel nem volt lámpa a biciklin, feljelentették. Semmi figyelmeztetés, semmi helyszíni bírság, egyből feljelentés. A bosszantó az volt, hogy 30 ezer forintra büntették. Ennyi pénzért már egy új biciklit vehetett volna. A fellebezés után felére csökkentették a büntetést, mert még nem volt büntetve. Ez szégyen! És aki írni olvasni nem tud és kocsit vezet?

257. win (válaszként erre: 248. - Csibe78)
2007. jún. 15. 07:37

Valószínűleg tökéletesen igazad van. Akinél pont szükséges lenne szankcionálni, az úszná meg. Aki meg csinálna vmi kisebb bakit, azt megszívatnák.


Sorolni tudnám a példákat a családból.

Pár éve Öcsém meglehetősen drága bicaját ellopták. Egyik pénteken, amikor jöttek haza, meglátott előttük az úton keresztben átmenni egy biciklist (az út két oldalán ment egy földút).

Az út, amin ők haladtak, egy emelkedő volt, szemben egy sáv, náluk egy kapaszkodó és egy haladó sáv, a két oldal záróvonallal elválsztva.

Öcsém persze próbálta kideríteni, hogy csak álmodott, vagy valóban a saját bicaja. Lassított a felfelé haladó sávban (nem a kapaszkodóban!), indexelt, hogy balra akar kanyarodni, bár ugye a záróvonal miatt ezt nem tehette volna.

DE a mögötte haaladó mindezt nem vette figyelembe, és elkezdte előzni őket, na nem jobbról, ami a kisebbik rossz lett volna, hanem BALRÓL, a szembejövő sávban, ergo ő is teljesen szabálytalanul átlépte a záróvonalat.

Öcsém közben megkezdte a kanyarodás, és így pont telibe kapta őket a B oszlponál, úgy hogy a kocsi teljes bal fele összetört. Az ajtókat ki kellett cserélni, a tető kicsit megrogyott, a B oszlp és a küszöb begyűrődött, és persze az oldallemezek is cserések voltak. Szerencsére senkinek nem lett baja.


Sluszpoén: Öcsémbe belemenő hapsi a Honvédelmi Minisztériumban (vagy annak állományában) dolgozott...

10 forintos kérdés: Vajon kit büntettek meg?


Amikor megjött a rendőrségi határozat, nagyon csúnyákat mondtam, mert olyan pofátlanul meghamisították a rendőrök a tényeket, hogy Öcsém a kapaszkodó sávból akart átkanyarodni a túloldalra, és a másik SZABÁLYOSAN előzött, amikor belement. Közben egy szembejövő házaspár is megállt, mert látta mi történt és ott volt a tanuvallomásuk, amiben ugyanazt mondták, mint öcsémék, akik 3-an ültek a kocsiban. ÖT embner vallomását dobták a kukába, egy "haverért".


UNDORÍTÓ!


Még most is jól felhúztam magam rajta...

256. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 255. - 5464505f6a)
2007. jún. 14. 17:55
részvétem!nah, az ilyenektol vagyok ki, es gondolom nem o volt a hibas!sajnalom, nekem is volt 2 motorbalesetem, itt vagyok, es inkabb csak nezem oket!
255. 5464505f6a (válaszként erre: 250. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 14. 17:54
Nekem nemrég halt meg motorosbalesetben egy ismerősöm.25évesen.:(
2007. jún. 14. 15:51

Gyakran hallottam mar errefele csattanast, lattam nem egy motorost heverni a foldon es allatira nem sajnalja oket a kutya sem. Pofatlanok, hajtanak, sokszor a kocsiknak kell rajuk vigyazni.

Az az allatfaj, amelyet az osszes autos utal.

(Jo, ezek nem azok a kis veszpasok, akik oltonyben meg sisakban jarnak a muenkahelyukre es szetneznek a keresztezodesekben)

253. 4726e582cf (válaszként erre: 252. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 14. 15:29
gyakran, sőt sokkal többször a vétlen az, aki meghal :(((
2007. jún. 14. 15:28
jobb lenne, nagyon felb***ta az agyamat, most is h leirtam!utalom az iylen embereket!ááááááááááá
251. 4726e582cf (válaszként erre: 250. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 14. 15:24
sajnos örökre nem :(
2007. jún. 14. 15:23
imadom a motorokat, de ettol a motorossráctok kivagyok!megolni egy artatlan embert?hihetetlen, remelem lecsukjak orokre miutan felepul!
249. 4726e582cf (válaszként erre: 247. - Csibe78)
2007. jún. 14. 15:22

Jah, nem tudsz rájuk figyelni, mennek, mint a vaklégy :S, de itt rosszul csinálják a zsaruk, autópályán simán el lehetne kapni, ha a kijáratnál elállnák az utat, vagy megállítanák a forgalmat, a felvétel megvan és kész. De nem?


A bicaj nem jármű... :-O, bár annak tartom és bicajra sem engednék senkit Kresz tudás nélkül...

248. Csibe78
2007. jún. 14. 14:53
A kocsi elvételt én is jó ötletnek tartom, de megint az lenne, mint eddig is, hogy nem az szívná meg aki a legnagyobb bajt okozza, mert őket védi a pénztárcájuk, és egyeseket még a mentelmi joguk is .(((
247. Csibe78
2007. jún. 14. 14:51

De most őszintén. Bárhogy is figyelsz a motorosokra, biciklisekre, stb. akkor is csak te lehetsz a hibás, ha valami hülyeséget csinálnak, mert te ülsz a kocsiban. Az nem számít nekik, hogy a KRESZ minden járműre ugyanúgy vonatkozik.

És igazán ne haragudjatok már, de miért nem vagyunk jövőbe látók, hogy tudjuk, 1 perc múlva egy motoros elhúz mellettünk 200-zal??? Nem is értem... :))

246. 4726e582cf (válaszként erre: 244. - Win)
2007. jún. 14. 09:08

Jah, hát igen... és miért tartanak demonstrációt, hogy az autósok figyeljenek jobban rájuk... ÉÉÉÉNNNN figyeljek rájuk? Amikor a semmiből tűnnek fel, az éppen elég tempósan haladó kocsisor között??? Jól elbeszélgettem volna velük az fix, ha előbb tudom, hogy hol tartják.


Bár a sportkocsikkal közlekedők is elég veszélyesen mennek, két sáv között záróbvonalon csinálnak harmadikat, hogy előrébb kerülhessenek.


Vagy a tegnapi sportkocsis csibiri kiscsaj. Mellékutcáról kanyarodok ki 4 sávos útra, ő kanyarodik be, de a két sávosnak mondható kis utcában a befele kanyarodó oldalon kocsik parkolnak. Ugye, aki irányváltoztatás nélkül tud menni, annak van elsőbbsége. Nőcink dehogy vágja a kreszt, behajt velem szemben, ilyedtemben felkaptatok a patkára, és megrázom a fejem, mire kiordít a kocsiból, "nem látod, hogy védett útról kanyarodom? Te hülye pi*a!" Mi köze a védett útnak a mellék úton való közlekedéshez??? Nah és ehhez hasonlók...


Vagy másik, kismotor behúzódik a az előttem menő autó mögé, ez idáig ok, bár nem értettem, mert a belső sávban simán haladhatott volna gyorsabban, egymagában. Majd az előtte menő kocsi fékezés nélkül, index kikerül kerül balra egy jobbra kanyarodó kocsit, de a motoros is akkor akarta kikerülni a kocsit, mert meggondolta magát mégis, persze szintén index nélkül. Én már fékeztem is, persze, hogy nekiment a motoros a kocsinak. Szóval vannak félelmetes dolgok... és ez csak egy 40'-es út volt Pesten a csúcsforgalom után...

245. 4726e582cf (válaszként erre: 243. - Reenee)
2007. jún. 14. 09:02

Ez mekkora ötlet :D!!!


Lehet tényleg meggondolnák a dolgot!

244. win (válaszként erre: 241. - Csibe78)
2007. jún. 14. 07:49

A "legviccesebb" az egészben, hogy a motorosok folyamatosan háborognak, hogy milyen bunkók az autósok, és mennyire nem figyelnek oda rájuk.

Holott én is inkább negatív tapasztalattal rendelkezem velük kapcsolatban.


És az is elég érdekes, ha láttátok a Pécs-Komló közötti úton történt baleset videóját, hogy a srác elindul, megy mint az őrült. Aztán mikor egyszer véletlenül lassabban megy, akkor egy másik elhúz mellette, szintén megy, mint akit ágyúból lőttek ki. Majd az ütközés előtt a balesetet okozó mellett, aki ugye épp előz egy autót, centiméterekkel elhúz egy másik (ő ugyan a saját sávjában ment, de ő sem az út széléhez tartva), és másodpercekkkel később összecsattan a szembejövővel.


Négy motorosból négy nem úgy közlekedett, ahogyan szabályos lenne....

Miért csodálkoznak, ha baleset éri őket?

És itt ráadásul autós nam is volt a történetben...

243. Reenee
2007. jún. 14. 06:50

Én egyszer azt hallottam, hogy egy afrikai országban, ha valaki súlyosabb szabálysértést,balesetet,gyorshajtást követett el,vagy netán ittasan vezetett(az alkohol amúgy is tilos),akkor nem a jogosítványát vették el az illetőtől, hanem az autóját.

Lehet, hogy Magyarországon is be kéne ezt vezetni...

Szerintem többen odafigyelnének,arra, hogy hogyan is közlekednek.

Mert nagyon nem mindegy,hogy egy papírt vesznek el,vagy egy 5milliós autót.

242. DODICA (válaszként erre: 241. - Csibe78)
2007. jún. 14. 06:39

:((((((((


Egyszer a Mátrában kirándultunk egy kis fiattal. Kanyar kanyar hátán... Épp akkor volt a siroki motoros találkozó, ilyenkor a Mátrát elözönlik ezek az életveszélyes motorbőgetők. Iszonyat dolgokat művelnek!!! Pl. két autó közt hatalmas kanyarban a záróvonalon repesztenek el.

Bevallom, eléggé be voltam sz@rva, hogy épségben érjünk haza. Megfogadtam, ha legközelebb elindulok kirándulni, utánanézek a motoros fesztiváloknak. :)

241. Csibe78
2007. jún. 13. 22:20

Sajnos igen! Ez tipikus magyar mentalitás!


Én is láttam a motoros balesetet! Nagyon megrendítő volt. Csak az a baj, hogy a rendőrnek esélye nincs, hogy elkapja, főleg susukikkal. A motor megy 300-zal a suzu meg 120-szal. Na? És a motor úgy eltünik a rendőrautó elől mint a villám.


Én is nagyon félek, mikor motoros megy el mellettem, bár nincs kis autónk,de ilyenkor mindig az út szélére húzódom amennyire lehet, hogy minnél gyorsabban menjen el.

Olyat is hallottam már, hogy állt a sor, kifelé és befelé is az egyik város határában. A hülye motoros úgy gondolta, hogy a két kocsisor között 120-szal végigmegy, merthát neki szabad. Nem is lett volna gond, de vele szembe is jött egy motor, nem kis sebességgel. Az hagyján, hogy ők ketten meghalltak, de még jó páran megsérültek. Nem tudom, hogy mit képzelnek magukról?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

240. DODICA (válaszként erre: 235. - Edb6c38cef)
2007. jún. 12. 13:52
A tegnapi hírben az autó vezetője halt meg. :((
239. 4726e582cf (válaszként erre: 238. - Edb6c38cef)
2007. jún. 12. 11:24
igen, azaz úgy fogalmazok inkább, hogy tipikus kelet európai, illetve dél európai is... :(
238. edb6c38cef (válaszként erre: 237. - 4726e582cf)
2007. jún. 12. 10:01

Igen, elkeserítő.

Tudom, hogy a topic amúgy az itthoni közlekedési morálról szól, de: tesóm most ment férjhez Londonba, és azt mondta, Angliában nincs ez az őrült életveszély az utakon. Holott jó kocsik, jó utak azért vannak ott is.

Szerintetek ez magyar specialitás?

237. 4726e582cf (válaszként erre: 235. - Edb6c38cef)
2007. jún. 12. 09:55
Ha beszáll a szélvédőn kerékkel feléd, akkor ő túléli, de Te nem... Szóval az autó sem biztonságos, vagy ha abba gondolsz bele, hogy 100-nál az autópályán aládkerül... irányíthatatlanná válik a kocsid... Úh, nem is akarok belegondolni sem!!!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook